Nashville – Arizona 0:1 (kon.) | Washington – NY Rangers 3:2 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
New York Rangers
cz Sobota 05.05.2012, 18:30 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL

Capitals díky gólu Greena ze třetí třetiny vyhráli 3:2 a srovnali celou sérii na 2:2. Páté utkání se bude hrát v New Yorku.

60:00

59:56
    Rangers už vyrovnat nestihnou.

59:29
    Po zakázaném uvolnění Capitals se bude vhazovat před Holtbym.

59:00
    Běží poslední minuta.

57:55
    Rangers hrají bez brankáře.

57:05
    Hostům se nedaří proniknout do útočného pásma.

Hosté mají na vyrovnání posledních pět minut.

54:12
    MIKE GREEN měl na pravé straně spoustu času ke střele, čehož využil. Lundqvist nestačil včas zareagovat. Asistence: Dennis Wideman.

53:45
    Capitals budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici šel Hagelin.

52:13
    Lundqvist kryje pokus Ovečkina, který před konečnou střelou dlouho vedl puk obranným pásmem Rangers.

51:41
    Capitals vyhazují puk až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Holtbym.

51:10
    Slibně začínající akci hostů přerušil ofsajd.

50:15
    Střelu Callahana z pravé strany tečoval Boyle. Jenže mimo bránu.

48:52
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Diváci však nevidí žádné větší šance.

47:42
    Nadějný útok Washingtonu přerušili rozhodčí, kteří viděli ofsajd.

46:42
    Domácí v posledních minutách zatlačili Rangers do jejich obranného pásma.

46:18
    Lundqvist zastavil samostatný nájezd Backströma.

44:46
    Capitals dopravili puk za brankovou čáru, jenže to nebylo podle pravidel. Stav utkání je tak stále 2:2.

43:31
    Střelu Fedotěnka kryje Holtby.

42:56
    Laichova střela končí po teči soupeře za ochranným sklem.

41:42
    Jedovatá střela Boylea z levého kruhu minula Holtbyho svatyni.

41:11
    Holtby přerušuje hru po útočném nájezdu Rangers.

40:01

Druhou třetinu lépe zvládli domácí, kteří začali lépe bruslit a vstřelili dva góly – skórovali Artěm Anisimov a Marián Gáborík. Capitals byli o poznání pasivnější, přesto vstřelili jeden gól, když se trefil Nicklas Backström. Do třetího dějství tak oba týmy půjdou za nerozhodného stavu 2:2.

40:00

38:17
    Domácí mají tlak v útočném pásmu. Lundqvist a bránící hráči před ním však odvádí pečlivou práci.

36:43
    MARIÁN GÁBORÍK vyrovnává. Anisimov dojel kotouč za bránou Capitals a poslal ho před Holtbyho, kde úspěšně zakončoval slovenský střelec. Asistence: Artěm Anisimov, Marc Staal.

35:10
    Švédský gólman ve službách Rangers znovu vychytal Sjomina, který tentokrát neuspěl s dorážkou z bezprostřední blízkosti.

34:58
    Sjomin měl velkou šanci. Jeho střelu z pravé strany ale pokryl Lundqvist.

34:38
    Rangers si největší tlak vytvořili paradoxně až po přesilovce.

34:17

33:44
    Hostům se přesilovka znovu nedaří.

32:17
    Rangers budou hrát další přesilovku. Na trestnou lavici šel Ovečkin.

31:54
    NICKLAS BACKSTRÖM vrací domácím vedení. Švédský šikula se dostal k puku v mezikruží a střelou zápěstím ho poslal za záda Lundqvista. Asistence: Jason Chimera, Joel Ward.

31:30

31:19
    Washington vyhazuje přes všechny čáry. Už poněkolikáté.

30:24
    Stepan nebezpečně střílel z pravého kruhu. Jinak se ale Rangers přesilovka nedaří. Capitals dokonce měli jeden protiútok.

29:30
    Rozhodčí vyloučili Warda za držení. Hosté budou hrát svou první přesilovku v duelu.

29:03
    Domácí ve druhém dějství ještě nevystřelili na bránu. Jezdcům se to povedlo pětkrát.

27:39
    Střela Richardse z levého kruhu nepřinesla hostům úspěch.

26:25
    Capitals jsou při bránění podstatně pasivnější než v první třetině.

25:01
    Stepan se po střeleckém pokusu svalil na led. Podle rozhodčích to ale faul nebyl. Seznam vyloučených ze zápasu tak zatím zůstává na jediném jménu.

24:16
    Další nebezpečnou střelu Rangers od modré čáry kryje Holtby.

22:59
    Hosté lépe bruslí a hra je najednou vyrovnaná. Snahy o útočné průniky jsou k vidění na obou stranách.

21:10
    Rangers hned v úvodu druhé třetiny vyrovnávají. Gól vstřelil ARTĚM ANISIMOV, který si po střele hostů od modré čáry našel puk před bránou a zkušeně ho dopravil do sítě.

20:01

V úvodním dějství čtvrtého duelu jasně kralovali domácí Capitals, kteří místy měli obrovský tlak. Snaha se jim vyplatila – na střely vyhráli 14:3 a na góly 1:0. Trefil se Alexandr Ovečkin. Rangers se vůbec nedostali do hry. Pokud svůj herní projev nezlepší, nemají dnes žádnou šanci na výhru.

20:00

19:40
    Tlak Rangers nemá žádný efekt. Stejně jako v celé první třetině.

18:55
    Hosté se snaží o vyrovnání, ale soupeř jim zatím nedovolil téměř žádnou šanci.

17:09
    Poměr střel nyní činí 14:3 ve prospěch Washingtonu!

16:10
    Girardi páli na bránu, ale jeho střela míří po bloku soupeře pryč z útočné třetiny Rangers.

14:00
    Capitals díky vstřelenému gólu ještě více ožili a dlouho drželi soupeře v jeho obranném pásmu. Další branku ale nepřidali.

12:43
    ALEXANDR OVEČKIN posílá domácí do vedení. Ruský útočník zůstal na chvíli volný v mezikruží, čehož ostrou ranou golfovým úderem využil.

12:07
    Lundqvist kryje střelu Carlsona od modré čáry.

10:34
    Holtby výborně pokryl šanci Mitchella, který dostal přihrávku přímo před bránu.

08:20
    Hosté mají v útočném pásmu problémy. Kvůli rychlému přístupu soupeře nemají prakticky žádné šance.

07:34
    Hra se po úvodním náporu domácích uklidnila.

06:38
    Newyorský Girardi povedeně sebral puk pronikajícímu Laichovi.

05:58
    Washington vede na střely 7:1.

04:25

03:58
    Domácí mají v závěru početní výhody obrovský tlak.

02:54
    Lundqvist chytá teč Ovečkina z bezprostřední blízkosti. Ruský útočník chvíli nevěřil, že neskóroval.

02:25
    Stralman dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Capitals si hned v úvodu zahrají přesilovku.

01:50
    Lundqvist si po střele Gáboríka připisuje první zákrok v utkání.

00:40
    Rangers bojují v útočném pásmu, ale rychle ztrácejí puk.

00:01

Washington Capitals: Holtby - Alzner, Carlson, Hamrlík, Green, Schultz, Wideman - Ovečkin, Backström, Johansson - Chimera, Laich, Sjomin - Hendricks, Beagle, Brouwer - Knuble, Aucoin, Ward

New York Rangers: Lundqvist - McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, Del Zotto, Bickel - Hagelin, Richards, Gáborík - Kreider, Stepan, Anisimov - Fedotěnko, Boyle, Callahan - Rupp, Mitchell, Prust

Rozhodčí: Joannette, Watson..

Rangers a Capitals čeká již čtvrtý zápas čtvrtfinálové série Stanley Cupu. Třetí duel nabídl neskutečnou podívanou. V základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 1:1 a v následném prodloužení nepadla branka téměř dalších 60 minut. Až v čase 114:41 rozhodl Marián Gáborík, který posunul Rangers do vedení 2:1 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Daniel Poláček

Góly a asistencie: 13. Ovečkin, 32. Backström (Chimera, Ward), 55. Green (Wideman) - 22. Anisimov, 37. Gáborík (Anisimov, Staal)

Rozhodca: Joannette, Watson.