USA – Francúzsko 7:2 (kon.) | Nemecko – Taliansko 3:0 (kon.) | Kanada – Slovensko 3:2 (kon.)
Česko – Dánsko 2:0 (kon.) | Bielorusko – Fínsko 0:1 (kon.) | Švédsko – Nórsko 3:1 (kon.)
Bielorusko
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Fínsko
Piatok 04.05.2012, 19:15 • Hartwall Arena • Majstrovstvá sveta

59:37
    Vitali Koval aj vykorčuľoval z brány, ale Fíni sa ešte v strednom pásme dostali k puku! Napokon do toho šli s priveľkou vervou, ofsajd.

59:17
    Oddychový čas Bieloruska!

59:17
    Vylúčenie Fínsko - Joonas Järvinen - dve minúty za hrubosť. Vylúčenie Bielorusko - Andrej Stas, dve plus dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou. Fínsko teda bude hrať presilovku.

59:17
    Už se perou! Na zadnom mantineli nervy vykypeli dvojici hráčov a razom z toho bola mela, ktorú čiaroví rozhodcovia oddeľujú postupne na chladnúce dvojice hráčov.

50:07
    Vylúčenie Fínsko - Topi Jaakola - dve minúty za držanie.

45:30
    Vylúčenie Fínsko - Jussi Jokinen - dve minúty za podrazenie.

44:05
    Koval má bránu plnú vecí, ktoré teraz proti Fínom vyťahuje, niet divu, že sa do nej už puk nezmestí. Semafory, šnúry, betóny, majú to domáci veru ťažké...

41:15
    Vylúčenie Bielorusko - Vladimir Denisov - dve minúty za držanie.

38:50
    Koivu už prestrelil Kovalovi postoj, puk mu poslal popod betóny, ktoré ešte len sklepával do správnej pozície, puk ale prekĺzal bránkoviskom!

37:46
    Zblízka sa nepresadil Immonen, Koval už bol vytiahnutý, ale zastúpili ho dvaja spoluhráči, cez ktorých puk do brány nedostal.

37:17
    Vylúčenie Bielorusko - Oleg Goroško - dve minúty za držanie.

37:12
    Koval dostal puk do masky, mierne ho to otriaslo ale hral ďalej a zrejme preto rozhodcovia neprerušili hru. Čo mal ale Koval iné robiť, keď mal puk pred sebou a nepriateľa na obzore?

36:12
    Koivu dostal puk a mal pred sebou voľnú cestu! Natlačil sa k nemu obranca tak si to hodil na bekhend, nakorčuľoval k bráne a prehodil na svoju stranu, Koval ale zabránil strele prejsť do brány!

26:47
    Vylúčenie Fínsko - Janne Niskala - dve minúty za faul kolenom.

24:41
    Vylúčenie Bielorusko - Dmitrij Korobov - dve minúty vyhodenie puku z ľadovej plochy.

22:49
    Ten povzdych z arény po fínskej šanci, kedy Koval už ležal na ľade, bolo počuť asi až v centre mesta.

21:39
    Vylúčenie Bielorusko - Konstantin Koľcov - dve minúty za hákovanie.

19:19
    Fínsko dalo gól! Mikael Granlund načal akciu, keď po chybnej prihrávke Bielorusov potiahol puk do pásma, prenechal ale na pravej strane na kruhu, kde Koivu opäť len posunul za seba, JANNE NISKALA už prevzal zodpovednosť a od modrej stredom napálil puk do vinkla Kovalovej brány! Gól strelil Janne Niskala, asistencie Mikko Koivu a Mikael Granlund.

11:36
    Vylúčenie Bielorusko - Vladimir Denisov - dve minúty za podrazenie. V peknej šanci odstavil Kontiolu.

05:17
    Obrovská príležitosť pre Joensuua!!! Jeho šanca však vynikla najmä vďaka zákroku Kovala, ktorý puk chytil do lapačky.