USA – Francúzsko 7:2 (kon.) | Nemecko – Taliansko 3:0 (kon.) | Kanada – Slovensko 3:2 (kon.)
Česko – Dánsko 2:0 (kon.) | Bielorusko – Fínsko 0:1 (kon.) | Švédsko – Nórsko 3:1 (kon.)
Česko
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Dánsko
Piatok 04.05.2012, 16:15 • Ericsson Globen Arena, Štokholm • Majstrovstvá sveta

58:59
    Dáni sa predsa aj v oslabení dostávajú do zakončení! Po peknej akcii Madsena a Hansena zakončoval Hansen! Ten však neprekonal pozorného Kovářa!

58:03
    Vylúčenie na dánskej lavičke - dve minúty za vrazenie si odsedí Hansen, ktorý veľmi tvrdo vrazil do Kutláka. Dúfajme, že bude v poriadku.

57:56
    Dáni si berú oddychový čas a na chvíľu hrajú bez gólmana Andersena.

57:21
    Česko dalo gól!
    Česi sa po tvrdom súboji predsa len presadili, keď Dáni odišli zo svojich tradičných pozícii a opustili tak tempo hry. Zo súboja vyslal puk Plekanec presne na odkrytého PETRA TENKRÁTA, ktorý z ľavého skvelo vypálil do Andersenovho protipohybu. Asistencie si pripísali Michael Frolík a Tomáš Plekanec.

54:02
    Andersen musel zasahovať! Rýchly a presný projektil na jeho hruď vyslal Hemský, ktorý mal dobrú palebnú pozíciu v medzikruží. Výstroj gólmana však táto delovka neprestrelila.

49:02
    Obrovská šanca Jannka Hansena! Ten skvelou kľučkou opantal Kutláka, no bol už príliš blízko pri českej svätyni, aby efektívne zakončil.

43:24
    Obrovská šanca Dánov, ktorá takmer priniesla vyrovnávajúci gól! Storm si puk potiahol, čím eliminoval českých obrancov, no jeho strela smerovala pár centimetrov od pravej žŕdky Kovářovej brány.

39:55
    Skvelá kombinačná akcia českého útoku! Nacvičený signál sa tentokrát proti dlho platnej obrane Dánov vyplatil. Akciu začal Nedvěd, ktorý od modrej skvelo prihral na ľavý kruh, kde sídlil Plekanec, ten poslal krížnu prihrávku k pravej tyčke Andersenovej brány, kde už stál osamotený ALEŠ HEMSKÝ, ktorý nemal najmenší problém doťuknúť puk do odkrytej brány. Asistencie si pripísali Petr Nedvěd a Tomáš Plekanec.

39:16
    Českí hráči sa už usadili v pásme a skvelo kombinujú! Plekanec nahral na Němca, ten však trafil len žŕdku!

37:51
    Vylúčenie na dánskej lavičke - Philip Larsen zinkasoval dve minúty za hákovanie.

30:13
    Tak toto vyzeralo veľmi nádejne! Lukáš Kašpar sa mohol ocitnúť v oslabení v samostatnom nájazde! Puk mu však mierne odskočil, čo využil Daniel Nielsen, ktorý ako Superman zachraňuje svoj tím.

28:38
    Vylúčenie na českej lavičke - dve minúty za hákovanie zinkasoval Hemský.

25:35
    Ďalšie vylúčenie na českej lavičke. Črtá sa pekný problém. Dve minúty za úmyselné vyhodenie puku mimo ľadovú plochu zinkasoval Krejčí.

25:22
    Obrovská šanca Franza Nielsena! Ten vypálil tvrdý projektil, na ktorý však rýchlo zareagovala Kovářova lapačka.

24:57
    Vylúčenie na českej lavičke - Kutlák si posedí dve minúty za podrazenie.

20:39
    Obrovská šanca na hokejke Frolíka! Ten strieľal z okraja pravého kruhu, sám, nepokrytý však neprekonal pozorného Kovářa. Ten vyťahuje bravúrny zákrok lapačkou.

16:57
    Vylúčenie na dánskej lavičke - Nielsen zinkasoval dve minúty za podrazenie.

09:33
    Vylúčenie na českej strane - dve minúty za držanie zinkasoval Nakládal.

00:45
    Vylúčenie na dánskej strane - Daniel Nielsen si na trestnej lavici posedí dve minúty za podrazenie.

Góly a asistencie: 40. Hemský (Nedvěd, Plekanec), 58. Tenkrát (Frolík, Plekanec)

Česko: Kovář (Štěpánek) - Blaťák, Nakládal, Čáslava, Kutlák, Němec, Krajíček - Plekanec (C), Tenkrát, Frolík - Michálek, Krejčí, Hemský - Průcha, Vondrka, Nedvěd - Novotný, Kaspar, Petružálek
    Tréner: Alois Hadamczik.

Dánsko: Andersen (S. Nielsen) - Larsen, J. Jensen B, D. Nielsen, Lassen, Bodker, Green (C), Hersby, Storm - Hardt, F. Nielsen, Eller - Madsen, Jakobsen, Hansen - K. Jensen, Starkov, Lykkeskov - Möller, Poulsen, J. Jensen
    Tréner: Per Backman.

Rozhodca: Keith Kaval (USA), David Lewis(CAN) - Johnathan Morrison(USA), Sakari Suominen (FIN)