Ajaccio – Sochaux 2:1 (kon.) | Bordeaux – Rennes 2:0 (kon.) | Brest – Toulouse 0:0 (kon.)
Caen – Lorient 1:0 (kon.) | Lyon – Valenciennes 4:1 (kon.) | Marseille – Nancy 1:0 (kon.)
Nice – Lille 0:1 (kon.) | Paríž – Saint-Étienne 2:0 (kon.)
OGC Nice
0:1 (0:1)
Lille OSC
cz Streda 02.05.2012, 19:00 • Stade du Ray • Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný středeční večer. U sledování zápasu 35. kola francouzské Ligue 1 mezi domácím Nice a Lille Vás zdraví dnešní komentátor Tomáš Reiner.

Hostující Lille, v čele s Edenem Hazardem, svádí boj o druhé místo s PSG, které je momentálně dva body před ním. To Nice má jiné starosti. Svěřenci Reného Marsiglia bojují o záchranu, přestože se nacházejí aktuálně na 14. místě. Nice dělí od sestupu pouhé čtyři body.

OGC Nice: Ospina - Civelli, Gomis, Monzon, Clerc - Digard - Coulibaly, Sabl, Grandin, Mouloungui - Dja Djedje. Střídající hráči: Fernandez, Abriel, Meriem, Palun, Diakite, Goncalves, Bahoken

Lille OSC: Landreau - Beria, Basa, Debuchy, Balmont - Gana Gueye, Mavuba, Chedjou, Hazard - de Melo, Roux. Střídající hráči: Enyeama, Digne, Payet, Pedretti, Bruno, Cole, Cetto

Rozhodčí: L. Duhamel.

Nice si bude muset dát pozor na obávaného a velmi talentovaného záložníka Edena Hazarda, který už však dlouho ve francouzské lize působit nebude. Belgický reprezentant na začátku tohoto týdne prohlásil, že chce po skončení sezóny odejít do Anglie.

O Hazarda mají zájem přední anglické kluby Manchester City, Manchester United a také londýnská Chelsea. Uvidíme, kam v létě zamíří.

Dnešní zápas mezi Nice a Lille bude řídit hlavní rozhodčí L. Duhamel.

1

2
    První útočná akce hostující Lille ztroskotala.

3
    Eden Hazard o sobě dává vědět hned v úvodu zápasu a je často u míče, ke střele se však nedostal.

4
    Dja Djedje posílal do šestnáctky Lille centr, který byl však příliš dlouhý a skončil v autu.

5
    Basa zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.

6
    Obránce Lille už je na nohou a vypadá to, že je v pořádku a v zápase bude pokračovat.

6
    Lille právě vstřelilo branku!
    TULIO DE MELO 1:0! Edin Hazard odvedl na levé straně skvělou práci, když vyzpovídal jednoho z obránců Nice a poté našel přesným centrem hlavu de Mela, jehož následná hlavička skončila v síti.

8
    Lille proměnilo svou první šanci v zápase a postaralo se tak o rychlý úvodní gól.

9
    Hazard se dostal ke střele, jeho střela zpoza šestnáctky ale byla nepřesná.

10
    Dja Djedje posílal do ohně přízemní centr, který však Lille odvrátilo.

12
    Hazard se pokusil proniknout mezi dvěma obránci Nice do šestnáctky, jenže domácí mu vystavili tělem stopku.

13
    Dja Djedje se ocitl po cenru Digarda ve slibné šanci, jeho hlavička ale skončila mimo.

14
    Kdo jiný, než Hazard, posílal do šestnáctky Nice další centr, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

15
    Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrál Monzon. Lille jeho následný centr v pohodě odvrátilo.

16
    Útočnou snahu Nice zastavil ofsajd.

17
    Civelli fauloval ve vzdušném souboji a Lille mělo možnost rozehrávat.

18
    Další faul hráče domácího Nice.

19
    DRŽENÍ MÍČE: Nice 57% - Lille 43%

20
    Hazard hledal kolmou přihrávkou de Mela. Domácí ale jeho úmysl přečetli.

21
    Nice následně vybojovalo míč a mohlo přejít do rychlého protiútoku, který Lille včas zastavilo.

21
    Dja Djedje zahrál rukou a útočná akce domácích skončila.

22
    Lille zakládá útočnou akci...

23
    Na konci útočné akce Lille stál de Melo, jehož přízemní střela prolétla jen těsně vedle levé tyče.

24
    De Melo je dnes hodně vidět, stejně jako na druhé straně útočník Dja Djedje.

25
    Na rozdíl od útočníka Nice ale de Melo skóroval.

26
    Domácí obléhali šestnáctku Lille, do zakončení se ale nedostali.

27
    Nolan Roux se ocitl ve slibné šanci. Jeho prudká střela z mírného úhlu ale skončila mimo.

28
    Lille přechází do dalšího útoku...

29
    ...Roux hledal přihrávkou pod sebe v šestnáctce Nice některého ze svých spoluhráčů, tam ale nikdo nebyl.

31
    Obránce Lille Mathieu Debuchy se dopustil faulu a uviděl žlutou kartu.

32
    Následnou standardní situaci domácí nevyužili a Lille se tak ubránilo.

33
    Digard poslal k zemi unikajícího Hazarda. Vše se ale obešlo bez karty.

34
    Gomis poslal do šestnáctky Lille z poloviny hřiště dlouhý pas, který hosté v pohodě odvrátili a vzápětí si mohli vydechnout po faulu Civelliho.

35
    Lille vybojovalo autové vhazování, po jehož rozehrání mohlo přejít do útoku...

36
    ...ten se ale nezdařil.

36
    De Melo sestřelil Civelliho, za což byl odměněn žlutou kartou.

37
    Civelli mohl po krátkém ošetření v zápase pokračovat.

38
    Gomis byl blízko vstřelení nádherného gólu! Nice rozehrálo rohový kop, po kterém předvedl Gomis nádherný volej. Ten směřoval přesně pod břevno, Landreau ho ale dokázal vytáhnout.

39
    Nyní byly k vidění na obou stranách nádherné momenty...

40
    Dnešní duel je poměrně vyrovnaný, i když více ze hry má zatím Lille.

41
    Nice přešlo do útoku...

42
    ... a Mouloungui vybojoval po sérii kliček rohový kop.

43
    Domácí se ale tentokrát po rohu do zakončení nedostali. Naopak. Hazard založil rychlý protiútok Lille, který však vzápětí ztroskotal.

44
    Landreau musel rychle z brány, aby nepustil Nice do velké šance.

45
    Závěr poločasu patří Nice, kterému se však zatím vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo.

45+1
    V prvním poločase byly nastaveny 2 minuty.

45+2
    Lille obléhalo šestnáctku Nice, do zakončení se však nedostalo.

Lille zatím potvrzuje roli favorita a nad domácím Nice vede po prvním poločase 1:0 zásluhou brzkého gólu, o který se postaral již v 6. minutě po přesném centru Hazarda hlavou de Melo. Nice mohlo v závěru poločasu vyrovnat, Landreau ale dokázal pohotový volej Gomise vyrazit.

Druhý poločas začne přibližně v 20:00 hod.

Vracíme se zpět na Stade du Ray, kde za několik okamžiků začne druhý poločas mezi domácím Nice a Lille, které vede po prvním poločase 1:0.

46

46
    Výkop druhého poločasu obstarali hráči Nice, kteří nastoupili v červenočerné kombinaci dresů, zatímco Lille v bílé.

47
    Basa se ocitl z ničeho nic na zemi a musel být ošetřován.

48
    Domácí fanoušci Nice zřejmě na obránce Lille něco hodili a dotyčným předmětem ho udeřili do hlavy.

49
    Basa je již v pořádku a v zápase bude pokračovat.

50
    Nice podniklo útočný výpad do obrany Lille, který byl následně odvrácen a domácí se do zakončení nedostali.

51
    Mouloungui se dopustil ve vzdušném souboji faulu a Lille mohlo rozehrávat.

52
    Hosté však o míč vzápětí přišli.

53
    Hazard se odhodlal k individuální akci po levé straně, kde byl zastaven dvojicí soupeřů.

54
    Nice rozjelo rychlý útok a Coulibaly spadl po jednom ze soubojů k zemi. Zřejmě to byl faul, ale rozhodčí Duhamel nechal hru plynout dál.

55
    Gomis poslal k zemi Hazarda a dostal žlutou kartu.

56
    ŽLUTÉ KARTY: Nice 1 - Lille 2

57
    Lille se pokusilo proniknout do šestnáctky Nice. Marně. Domácí obranu je během posledních minut těžké překonat.

58
    Grandin se ocitl po přízemním centru Digarda z pravé strany ve velké šanci! V tváří v tvář brankářovi Landreauovi se mu ale nepodařilo zakončit.

59
    Při Lille teď stálo štěstí...

60
    Od závěru prvního poločasu je Nice aktivnější a nebezpečnější, bohužel pro domácí se mu ale zatím nepodařilo vyrovnat.

61
    Dja Djedje byl faulován. Nice bude zahrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice.

62
    Domácí ale napálili pouze dobře postavenou zeď Landreaua.

63
    Za své úsilí by si zasloužili domácí hráči Nice vyrovnat...

64
    Lille sáhlo k první změně. Dimitri Payet nahradil Nolana Rouxe.

65
    Hosté přešli na útočnou polovinu Nice, k zakončení se však opět nedostali.

66
    Právě nyní nastávají chvíle, kdy by se měl Hazard ukázat a případně vstřelit druhý gól, který by Lille uklidnil.

67
    Také domácí sáhli ke střídání. Goncalves přišel na místo Dja Djedjeho.

68
    Jako by mě Hazard slyšel. Záložník Lille to vzal na sebe a poslal do dobré šance de Mela. Ten však nedokázal jeho přihrávku zpracovat a k zakončení se nedostal.

69

70
    ...k ohrožení brány Lille se ale nedostalo.

71
    Střídající Goncalves pronikl jako vítr do šestnáctky Lille a po výběhu Landreaua vybojoval rohový kop...

72
    ...Gomis se dostal do zakončení. Jeho pokus byl ale zablokován.

73
    Hráči Lille předvedli nepřesnou rozehrávku a darovali tak míč zadarmo domácím.

74
    Eden Hazard mohl rozhodnout! Belgický reprezentant se ocitl v obrovské šanci po finesách svého spoluhráče, který mu přesně přihrál na střelu. Hazard poté vypálil, ale Nice zachránil jeden z obránců.

75
    Nice se snaží vyrovnat a tím se vytváří v jeho obraně okénka. Z jednoho z nich mohl před chvílí udeřit Hazard.

76
    Domácí se opět vydali do útoku...

77
    ...ten ale zastavili pozorní hráči Lille.

78
    Druhá změna na straně Nice. Stephane Bahoken nahradil Juliena Sableho.

79
    De Melo si skvěle narazil míč se svým spoluhráčem a poté z úhlu vypálil. Jeho pokus byl ale hodně nepřesný.

80
    Nice mohlo jít do rychlého protiútoku. Ten ale ztroskotal a poté se řítilo do útoku Lille, ale ani hosté se k zakončení nedostali.

81
    Lille u míče...

82
    De Melo se ocitl v dobré šanci, ale domácí ho ke střele na bránu nepustili.

83
    Beria sestřelil v blízkosti šestnáctky Moulounguiho a vysloužil si žlutý kartónek.

84
    Luciano Monzon byl blízko vyrovnání! Obránce Nice se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho následná prudká střela prolétla těsně nad břevnem.

85
    Hráči Nice se dopustili faulu, ale hosté míč domácím po zbrklém rozehrání standardní situace vrátili.

86
    Trenér Nice René Marsiglia sáhl k poslední změně. Fabrice Abriel nahradil Eliotta Grandina.

87
    Střídající Fabrice Abriel se ocitl hned po střídání v šanci. Hostující obránci k němu ale včas přistoupili.

88
    Nice má na srovnání ještě 2 minuty. Lille stále vede nejtěsnějším rozdílem 1:0.

89
    Nice rozjelo další útočnou akci...

90
    ...místo zakončení ale přišel rychlý protiútok, který domácí v klíčovém okamžiku zastavili.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+2
    Lille se snaží držet míč a vrací ho až na brankáře Landreaua.

90+3
    Coulibaly poslal dobrý centr na zadní tyč, Lille se ale ubránilo.

90+3
    Střídající Payet mohl pojistit tři body Lille. Jeho střelu zpoza šestnáctky ale brankář Ospina chytil.

Lille doslova vydřelo tři body na Stade du Ray, kde porazilo nejtěsnějším rozdílem domácí Nice. Rozhodující gól zápasu vstřelil hned v úvodu zápasu přesnou hlavičkou de Melo. Hosté přestali v závěru prvního poločasu hrát a po zbytek zápasu se především bránili. Nice mělo několik šancí, vyrovnat se mu ale nepodařilo. Konečný výsledek. Nice 0 Lille 1.

Od francouzského fotbalu se s Vámi loučí dnešní komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek večera i celého týdne! Na shledanou. (20:56:33)