Gent – Brugge 2:1 (kon.) | Liége – Kortrijk 2:0 (kon.)
Standard Liége
2:0 (1:0)
KV Kortrijk
cz Sobota 28.04.2012, 20:30 • Stade Maurice Dufrasne • Belgická Jupiler Pro League

Utkání končí výhrou Lutychu 2:0 a naprosto zaslouženou. Kotrijk dnes nepředvedl zhola nic. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (22:30:47)

90+8
    Hraje se poslední minuta nastavení. Posledních deset minut by se snad nemuselo hrát. Hra postrádá nasazení a je to spíš takový chodící fotbal.

90+7
    Zápas se pomalu blíží do poslední minuty nastavení. Branku už asi neuvidíme.

90+6
    Míč mají domácí a budou rozehrávat z vlastní poloviny.

90+5
    A přeci jen střela hostů. Obrana ji dobře zablokovala. Je tu roh.

90+3
    A ani tato situace nevede k šanci. Diváky fotbal posledních deseti minut uspal a nejsou vůbec slyšet.

90+2
    Hosté budou rozehrávat standardní situaci. Bude to centr do vápna.

90+1
    Útočný faul zastavuje akci domácích. Ani ti už se nikam neženou.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby. Nastavovat se bude 8 minut!

87
    Hra ztratila tempo a dohrává se. Kotrijk místo toho aby se pokusil o nějaký závěrečný tlak se musí v těchto chvílích bránit. A když má míč tak není vůbec schopen ohrozit soupeře. Moris si v tomto poločase snad nesáhl na míč. Aktuální forma mezi těmito celky je znatelná.

86
    Hraje se stále ve stejném duchu. Hosté drží míč, ale jejich akce nenesou známky nebezpečí.

83
    Kotrijk bude zahrávat rohový kop.

80
    Zápas se už spíše dohrává se snahou hostí alespoň nějak nebezpečně vystřelit a nebo se dostat na dostřel branky soupeře.

78
    Hout střídat nemusel, ale stále se protahuje. Záda ho asi stále dost bolí.

77
    Ošetřování zabralo spoustu času, to se promítne na nastavení. Hraje se. U míče jsou domácí.

75
    Houta teď lékaři narovnávají, nejspíše má problém se zády.

74
    Stále se nehraje. Nejspíše dojde ke střídání brankářů. Hout se stále nezvedá. Za tohle měl ale Van Damme dostat červenou kartu. Hout byl u míče dřív a on ho skluzem tvrdě trefil.

73
    A nevypadá to s ním moc dobře.

71
    Van Damme chtěl vybojovat pro něj již ztracený míč na který si vyběhl Hout a proto volil skluz. Míč netrefil, ale Houta ano. Ten se svíjí v bolesti na trávníku.

69
    Nadějnou šanci domácích přerušuje pomezní. Jednalo se o ofsajd.

68
    Když to nejde po zemi, zkouší to hosté vzduchem, ale i zde kraluje obrana Standardu.

66
    Chybí jim kvalita dostat se nějakou nápaditou přihrávkou do šance.

65
    Hosté se pokouší o kombinaci, ta vede akorát k většímu počtu přihrávek mezi obránci.

64
    St. Lutych je zatím jasně lepším týmem a hosté se budou muset srovnat, aby nedostali větší příděl.

59
    Standard právě vstřelil branku!

Obrovská chyba obránce hostí, který se nechal naprosto školácky připravit o míč v pokutovém území a pro útočníka to pak nebyla těžká práce. Branku vstřelil IGNACIO GONZALEZ.

58
    Kotrijk se také dostal ke kombinaci, ale má problémy dostat se vůbec přes střed hřiště a o míč přichází.

56
    Míč ukořistil před dobíhajícím útočníkem Hout a vykopává.

55
    A další faul hostů. Nestačí rychlosti a musí si pomáhat nedovoleně.

55
    Capon dostává žluté napomenutí.

53
    Dlouhý centr Lutychu do země nikoho a hosté si mohou chvilku vydechnout. Ve druhém poločase přestávají stačit tempu soupeře.

52
    Obrana Kotrijku působí hodně nesoustředěně a koleduje si o druhou branku.

51
    Hout se opět vyznamenal! Vytáhl naprosto přesnou střelu k tyči!

50
    Střelu domácích zlikvidoval Hout, nebylo to nic velkého s čím by měl problémy a rozehrává.

49
    Lutych je u míče a snaží se o postupnou rozehrávku.

48
    Moris si vyběhl a došel a pro míč.

47
    Standardní situace pro hosty.

46
    Hned první ztráta míče Kotrijku a domácí šli do rychlého protiútoku. Obrana se stačila vrátit a akci přerušit.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:36.

45
    Nastavuje se jedna minuta. Domácí mají rohový kop.

43

Hostům se nezdařil odkop z vápna a namazali tak hráčům domácích. Poté stačil přesný lob na spoluhráče a LOUIS MANUEL SEIJAS dává první branku utkání!

42
    Kombinace domácích končí ofsajdem.

41
    Vypadá to, že se branky v prvním poločase nedočkáme.

40
    Na druhé straně Moris chytá do náruče takový polocentr hostí a rozehrává.

40
    Další střela hlavou Lutychu končí nad bránou.

39
    Už se hraje. Hosté sportovně odevzdali míč a musí čelit dalším útokům.

38
    Chavarria tvrdě naběhl do protihráče a leží na trávníku. Tohle bylo teda k diskuzi zda se jednalo o faul. Rozhodčí každopádně nepíská.

36
    A další zázračný zákrok Hauta! Ten stál tváří tvář útočníkovi a uspěl. Drží svůj tým nad vodou.

35
    Hout vytáhl nádhernou dalekonosnou jedovku! Velmi dobrá střela domácích!