Melzerová – Bartoliová 0:2 (kon.) | Šafářová – Li Na 0:2 (kon.)
3 2
Marion Bartoliová
2
6 6
cz Utorok 24.04.2012, 14:10WTA Stuttgart - Porsche Tennis Grand Prix (krytá antuka)

0:0
    Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.

0:0
    Hezký den a příjemné odpoledne přeji u sledování tenisového turnaje ve Stuttgartu. Dnes budeme sledovat hned dva zápasy českých tenistek. Nejprve od 14 hodin bude hrát svůj zápas Iveta Benešová proti Marion Bartoliové a přibližně v 21:30 se utkání Lucie Šafářová s Číňankou Na Li.

0:0
    Nejprve se podívejme na první dvě tenistky. Francouzka Marion Bartoliová vyhrála na okruhu WTA sedm turnajů ve dvouhře a tři ve čtyřhře. Na okruhu ITF pak získala šest titulů ve dvouhře a jeden ve čtyřhře. Jejím největším úspěchem je účast ve finále nejslavnějšího turnaje světa, travnatého Wimbledonu 2007, kde podlehla až ve finále Američance Venus Williamsové. Aktuálně je sedmadvacetiletá hráčka na sedmém místě světového žebříčku a je tak samozřejmě favoritkou utkání.

0:0
    Iveta Benešová je rodačkou z Mostu. Na okruhu WTA Tour vyhrála dva turnaje ve dvouhře, v Acapulcu 2004 a ve Fèsu 2010 a třináct ve čtyřhře. Spolu s Jürgenem Melzerem, který je mimochodem i jejím přítelem, zvítězila ve smíšené čtyřhře Wimbledonu 2011.
    V témže roce byla členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu, když nastoupila do čtyřhry semifinálového utkání. Momentálně se Iveta nachází na 44. místě žebříčku. Favoritkou zápasu rozhodně není, ovšem naše tenistka může překvapit, jak se již mnohokrát stalo.

0:0
    Hráčky pomaličku polehoučku nastupují na dvorec, bude se hrát na antuce, kde včera především Iveta Benešová měla velké problémy. Po těžkém boji porazila Akgul Amanmuradovou ve třech setech a probojovala se tak do prvního kola. Samozřejmě, ještě než utkání začne, bude probíhat tradiční rozehrání obou hráček.

0:0
    Utkání může začít. Podávat jako první bude Iveta Benešová.

0-15
    Tvrdý direkt z ruternu Bartoliové 0:15.

0-30
    A následně 0:30. To je špatný úvod.

15-30
    Výborně Benešová, která zahrála na síti přesný míček. 15:30.

30-30
    Eso Ivety! Jen tak dál. 30:30.

40-30
    Další výborné podání Benešové. Francouzka nedokázala na její ránu reagovat. 40:30.

1:0
    Špatný začátek, dobrý konec. Benešová získává svůj servis a vede 1:0.

1:0
    Na podání jde sedmá hráčka světa.

15-0
    Bartoliová přepálila, zahrála forhend až za základní čáru. 15:0.

15-15
    15:15. Ihned z podání ovšem vyrovnáno.

15-30
    15:30. Francouzka se ubránila tlaku Benešové a bez problému posíla míček přesně do dvorce.

15-40
    30:30. Benešová teď výborným míček nedala šanci své soupeřce.

1:1
    A je vyrovnáno po výborném servisu Bartoliové.

15-0
    15:0. Perfektní míček od Ivety. Levoruká tenistka krásným prohozem nedává soupeřce šanci.

30-0
    30:0. Bartoliová zahrává do autu, a to ihned po podání Ivety.

30-15
    30:15. Útok na síti vyšel, Marion snižuje.

40-15
    30:30. Škoda toho míčku. Z bekhendu Iveta netrefuje ideálně.

2:1
    40:30, ale teď už ano. Obouručný bekhend Ivety přinesl své ovoce.

2:1
    Podává Bartoliová a vede 0:15.

0-15
    Následně dva míčky pro soupeřku Benešové.

0-40
    Servis opět výborný 0:40.

2:2
    Čistá hra a je vyrovnáno.

0-15
    0:15. Skvělý prohoz francouzské tenistky.

15-15
    15:15. Iveta ovšem zabojovala.

15-30
    15:30. Nedaří se, bohužel Iveta má problémy.

15-40
    15:40. A následně ještě hůře.

2:3
    Francouzka jde do vedení, Ivetě prorazila podání.

0-15
    0:15. Na podání je Marion Bartoliová a začíná úspěšně, měla sice štěstí, ale to k dobré tenistce patří.

0-30
    0:30. Ihned po podání boduje Marion Bartoliová.

0-40
    0:40. S Ivetou Benešovou to jde z kopce. Francouzka se dostala do výborného tempa.

2:4
    O čemž svědčí i eso a čistá hra.

0-15
    0:15. Marion Bartoliová vystihla směr, kam Iveta bude mířit a krásným forhendem uklízí míček do rohu dvorce.

0-30
    0:30. Ihned po podání nádherně obouručným úderem se prosazuje sedmá hráčka světa.

15-30
    Iveta přeci jen snižuje.

30-30
    A nyní dokonce po výborném podání vyrovnává.

30-40
    Je tu však další brejkbol Marion Bartoliové.

40-40
    Benešová zabojovala a je tu shoda.

A-40
    Po podání zahrává Marion Bartoliová do sítě. Výhoda Benešová.

3:4
    Česká tenistka byla při svém podání úspěšná a stále je ve hře o zisk prvního setu. Snižuje na 3:4.

3:4
    0:15. Francouzka jde na podání a opět ukázala, že servis má velice dobrý.

0-15
    0:15. Na podání jde soupeřka Ivety a hned začíná dobře.

15-15
    15:15. Iveta vystihla druhého podání.

15-30
    15:30. Ani v tomto případě Bartoliové nevyšlo příliš podání, přesto bod uhrála.

15-40
    15:40. Skvělý úder světového kalibru. Krásná rána na základní čáru, Iveta se natahovala marně.

3:5
    Eso a Marion Bartoliová odskakuje Ivetě znovu na 3:5.

15-0
    15:0. Ta to ještě nechce v prvním setu zabalit. Míček na čáru a bodík pro Benešovou.

15-15
    15:15, jenže vzápětí přichází odpověď.

15-30
    15:30. Škoda, Iveta Benešová teď svou ránu hodně přepálila. Míček je mimo kurt.

15-40
    15:40. Marion Bartoliová má možnost ukončit první set.

30-40
    Iveta snižuje, přesto setbol s pořadovým číslem dvě.

40-40
    Shoda. Fantasticky Benešová odvrací druhý setbol. Francouzka nemohla míček doběhnout.

A-40
    Češka má výhodu.

40-40
    Znovu shoda, Ivetě se nepovedlo zkrácení hry. Velká smůla.

40-A
    Je tu opět výhoda Bartoliové po výborném returnu.

3:6
    Iveta při druhém podání nabídla své soupeřce pocukrovanou nabídku na smeč, nešlo odolat. Končí první set.

0:0
    Nebylo příliš co řešit. Iveta sice bojovala, ale zatím na svou soupeřku nenalezla protizbraň. Francouzku drží podání a také se dokáže vyhnout zbytečným chybám.

15-0
    15:0. Na podání jde vítězka prvního setu. Iveta svou protihráčku rozběhala a míček uklidila do protipohybu.

15-15
    15:15. Další světový úder Marion Bartoliové. V tísni dokázala zahrát přesný míček na základní čáru.

30-15
    30:15. Bartoliová zahrává míček do autu.

40-15
    40:15. Ale i Benešová umí zahrát světový úder.

40-30
    40:30. Marion Bartoliová odvrací dva brejky Benešová. Nyní se podařilo aspoň jeden.

1:0
    Jenže druhý nikoliv. Francouzka poprvé v zápase ztrácí servis.

0-15
    0:15. Teď je na řadě Iveta Benešová, aby si vytvořila náskok. Ovšem začíná špatně.

15-15
    15:15. Svou předešlou chybu Benešová ihned napravuje.

15-30
    15:30. Po druhém podání Benešová si Bartoliová poradila, ihned z forhendu posílá míček přesně do rohu kurtu.

15-40
    15:40. Tak to už je komplikace. Benešová může přijít o svůj servis.

30-40
    30:40. Ještě není konec, česká hráčka vybojovala pokračování druhé hry.

40-40
    Shoda. Výborný kraťas Benešové.

A-40
    Marion Bartoliová zahrává do sítě. Výhoda pro naši hráčku.

2:0
    A je to tady. Iveta s velkým štěstím uhájila své podání a jde do vedení 2:0.

15-0
    15:0. Je dobře, že se Iveta dostala do provozní teploty a především pohody. Její údery jsou nyní perfektní.

15-15
    15:15. I teď výborně bránila, měla smůlu při závěrečném úderu. Míček zamířil do prasátka a mimo dvorec.

15-30
    15:30. Francouzka prohodila Benešovou.

30-30
    30:30. A opět skvěle Iveta Benešová. Její hra na síti ukazuje, že ne nadarmo patří ke špičce ve čtyřhře.

30-40
    30:40. Těsný aut Benešové.

40-40
    Shoda. Dvojchyba Marion Bartoliové.

40-A
    Až druhé podání ji vyšlo. Těsně, ale přece.

40-40
    Opět shoda. Pokud v prvním setu vycházelo francouzské tenistce podání, ve druhé, má velké problémy. Iveta opět vystihla chybičku a trestá svou soupeřku.

40-A
    Málem dvojchyba, ale nakonec to Bartoliové vyšlo. Na tvrdou ránu neměla Iveta šanci reagovat.

40-40
    Štěstí tentokrát na straně Benešové. Opět jdeme do shody. Sledujeme nejzajímavější pasáž celého utkání.

40-A
    Eso a opět výhoda pro Marion Bartoliovou.

40-40
    Shoda. Těžká výměna a asi nejlepší za celý zápas. Benešová sotva míček doběhla, ale povedlo se jí to. Nicméně Bartoliová celou situaci dost podcenila a místo dobrého úderu kamkoliv do dvorce, míři hodně vedle.

40-A
    Výhoda Marion Bartoliová. Neuvěřitelný gam.

2:1
    Dlouhá přetahovaná končí, bohužel úspěšně pro tenistku z Francie.

15-0
    15:0. Iveta zahrála výborně při svém podání.

15-15
    15:15, nyní už to bylo však horší a Bartoliová vystihla místo, kam zamířit.

15-30
    15:30. To jsou rány z rakety Marion Bartoliové, Benešová na tohle má jen málo šancí reagovat.

30-30
    30:30. Bod pro Benešovou.

30-40
    30:40. Dvojchyba Ivety přichází v co nejhorší možný čas.

2:2
    Bohužel přichází o servis a stav je nerozhodný 2:2.

0-15
    0:15. Francouzka úspěšná na podání. Ivetu Benešovou hodně rozladil průběh utkání.

0-30
    0:30. Marion Bartoliová je v pohodě a už zase hraje to co potřebuje.

15-30
    15:30. Menší chybička favoritky.

15-40
    15:40. Benešová zahrává do autu a Bartoliová může překlopit vedení na svou stranu.

2:3
    Což se jí také podařilo. 2:3.

15-0
    15:0. Výborný servis teď Ivetu podržel. Začíná dobře při snaze vyrovnat skóre.

30-0
    30:0. Bartoliová zahrává do sítě.

40-0
    30:15. Zbytečná chyba Benešová, která posílá celkem hratelný míček do autu.

40-15
    40:15. Iveta ale bojuje.

40-30
    40:30. Další rána jako z děla v podání Bartoliové.

40-40
    Benešová to měla dobře rozehrané, bohužel je tu shoda.

40-A
    Druhé podání Ivetě příliš nejde. Brejkbol pro Marion Bartoliovou.

2:4
    A tohle už bude hodně špatné. Iveta Benešová přišla o svůj servis.

0-15
    0:15. Marion Bartoliová je při chuti, vypadá to, že pohodlně kráčí k výhře. Hraje se hodinu a pět minut.

0-30
    0:30. Po prvním podání Bartoliové zahrává Benešová do autu.

15-30
    15:30. Dvojchyba při podání sedmé hráčky světa.

15-40
    15:40. Předešlá chyba ji příliš nerozhodila.

30-40
    30:40. Bartoliová sportovně přiznala Benešové míček.

2:5
    Nic platné, další změna se nekoná, stav je již 2:5.

0-15
    0:15. Podává Benešová. Možná naposledy v zápase a začíná špatně.

0-30
    0:30. Benešová chybuje.

15-30
    15:30. Následně však Iveta snižuje a napravuje chybu.

15-40
    15:40. Mečbol pro tenistku z Francie.

30-40
    30:40, první Iveta Benešová odvrací.

40-40
    I druhý mečbol dokázala Benešová odvrátit. Shoda.

A-40
    Naše hráčka má výhodu, to je obrat. Tak přeci jen jiskřička naděje.

40-40
    Shoda. Ta však velice rychle uhasla.

40-A
    Třetí mečbol pro Bartoliovou.

2:6
    Je hotovo. Bartoliová bez větších problémů vítězí.

Konec zápasu

0:0
    Máme za sebou zápas, který trval hodinu a patnáct minut. Francouzská tenistka se příliš nenadřela a vyprovodila Ivetu Benešovou z kurtu po setech 6:3, 6:2. Zdálo se, že se naše hráčka dostala ve druhém setu do tempa a pohody, ale ukázala se síla a kvalita Bartoliové, která není náhodou na sedmém místě WTA.