Tatranskí Vlci – Junosť Minsk 8:2 (kon.)
Nedeľa 22.04.2012, 17:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • MHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Tatranskí Vlci: Holzer – Nedvěd, Jank, Kořínek, Duriš, Motejlek – Csányi, Ježek, Belluš – Kuřítko, Sýkora, Malec – Bárta, Matai, Mikyska

Junosť Minsk: Borodulja – Kardašav, Kazakevič, Jerocho, Leonov, Griško – Kirjuščenko, Pičucha, Lopačuk – Djatko, Karolik, Revenko – Zmitrovič, Abmiotka, Kasko

Rozhodca: Ragačev - P. Korba, M. Korba.

Už o chvíľu sa začne v Spišskej Novej Vsi posledný zápas Tatranských Vlkov v tejto sezóne.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:50
    Vlci začali aktívne, Korolik fauloval a odchádza na trestnú lavicu za faul kolenom.

01:22
    Roztočený kolotoč v útočnom pásme zakončil strelou Belluš, namieril len priamo do brankára.

02:11
    Boroduljovi teraz vypadol puk, nemalo ho vôbec vo svojej moci! Domáci sa takmer dostali do vedenia, nakoniec bola z toho len posunutá brána.

02:28
    Počas oslabenia sa dostala do útoku aj Junosť Minsk. Holzer s prvým zákrokom.

02:50
    Hostia v plnom počte.

03:20
    Dziatko ostal osamotený pred domácim gólmanom, ten mu však pohotovo vykryl strelecký uhol.

04:15
    Jank inkasoval nepríjemný puk priamo do tváre. Na ľade ostala krvavá škvrna, obranca odchádza v opatere lekárov smerom do šatne, zrejme bude potrebné niečo zašiť...Jank by sa mal vrátiť do takto dôležitého duelu, v ktorom Vlkom stačí na záchranu jediný bodík.

06:18
    Hrá sa hokej z jednej strany na druhú, bez šancí, ba dokonca bez striel na brankára, medzitým sa už Bohumil Jank vrátil na striedačku.

07:15
    Parádna kombinácia trojice Ježek-Mikyska-Belluš. Už možno Mikyska mohol z výhodnej pozície páliť ešte to peknou zadovkou posunul na Belluša, ktorý to mal však z bekhendovej strany veľmi ťažké a bránku nakoniec netrafil.

09:28
    Prvé vylúčenie aj na domácej strane, Belluš od úvodu stretnutia hýri aktivitou, teraz si počínal nedovolene a odchádza si odpykať dvojminútový trest.

10:51
    Vlci sa zatiaľ bránia veľmi dobre, okrem jednej strely Kardaševa nešiel na Holzera žiadny puk.

11:07
    Leonov sa snažil presadiť samostatne, jeho strelu švihom spomedzi kruhom Holzer ukryl v lapačke.

11:28
    Tatranskí Vlci v pätici. Aj domáci tím prežil prvú presilovku súpera.

13:09
    Mladíci spod Tatier sa tlačia do útoku, vytvárajú si tlak. No je to tlak bez streleckých pokusov, bieloruskí hokejisti ich vytláčajú zo streleckých pozícií.

14:04
    Ježek sa dostal po chybe jedného z bekov Junosti do brejku, Borodulju si umne položil, z uhla stihol trafiť len tyčku.

14:45
    Veľká príležitosť aj na druhej strane. Takmer sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Kirjuščenko len opečiatkoval brvno.

15:29
    Minsk dal gól! Hostia z Bieloruska otvárajú gólový účet stretnutia! Stanislav LOPAČUK sa sám preštrikoval cez domácu obranu až sa natlačil pred bránku a po ľade k ľavej žrdi zakončil. Bez asistencie.

16:00
    Tatranskí Vlci dali gól!
    Prešlo 31 sekúnd a je vyrovnané! Z ľavého kruhu na vhadzovanie napriahol Josef MIKYSKA a trafil to skutočne výborne. Borodulja bol bez šance. Asistencie: Aleš Ježek.

16:13
    Na Spiši sa spustil gólový uragán. Po 13 sekundách hry od vyrovnania sa dostáva domáce mužstvo do vedenia! Malec našiel pred bránkou zabudnutého Tomáša SÝKORU, ktorý poľahky prekonal Borodulju. Asistencie: Ondřej Malec.

16:43
    Vylúčenie na domácej strane. Ježek 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

16:48
    Bude sa hrať 4 na 4. Vylúčený aj bieloruský hráč Dziatko, menší trest za hákovanie.

17:16
    Krásna samostatná akcia Karola CSÁNYIHO. Z vlastného obranného pásma prešiel popri mantineli až na druhú stranu klziska a nechytateľne to zavesil. Po treťom rýchlom góle opúšťa bieloruskú bránku Borodulja, nahradí ho Oleg Oreško. Asistencie: Ondřej Nedvěd.

19:41
    Ďalšia nevyužitá možnosť Tatranských Vlkov. Pred bránkou nikým nekrytý Mikyska prestrelil.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Úvodné dejstve prinieslo spočiatku vyrovnaný hokej, až kým sa nedostali hostia do vedenia. Okamžite nastal obrat, Vlci si vytvorili prevahu, strelili tri góly a po prvej tretine zaslúžene vedú 3:1. Juniorom HC LEV v dnešnom stretnutí ide o všetko. Ak prehrajú - nezachránia sa, ak získajú čo i len bodík, záchranu majú vo vrecku.

Ďalšia tretina začne približne o 17.51 hod.

20:01
    Začala druhá tretina.

22:00
    Druhá tretina odštartovala opatrnou hrou z oboch strán, najmä Vlci si dávajú veľký pozor v defenzíve a snažia sa čo najviac času stráviť v útočnom pásme.

23:36
    Aktivitu domáceho celku potvrdzuje aj faul Kazakeviča, Tatranskí Vlci si zahrajú v početnej výhode.

25:00
    Vlci zvierajú hosťujúcu obranu. Pália, ohrozujú Oreška v bieloruskej bránke z každej strany.

25:12
    Dobre zahraná prevaha o jedného muža priniesla svoje ovocie. Martin MOTEJLEK síce len nahodil puk na bránku, prešiel až za chrbát Oreška a Vlci sa dostávajú do trojgólového trháku. Asistencie: Josef Mikyska.

26:30
    Minčania sa nevedia dostať do útoku, ich prechody cez stredné pásmo sú príliš náročné a často ich domáci hokejisti zastavia ešte pred modrou čiarou.

28:30
    Prvá formácia "vlčej svorky" nasťahovaná v útočnej tretine, puk len behal po mantineloch, Junosť znovu veľmi umne vykrývala strelecký priestor.

29:44
    Po strate puku domáceho tímu sa Minsk okamžite vydal v trojici do protiútoku, prečíslenie zakončil Kirjuščenko, Holzer pohotovo zakročil ramenom.

30:15
    Belluš spomedzi kruhov z prvej vypálil tvrdú ranu, letela len mimo bránky. Po odrazení od zadného mantinelu sa ešte pokúšal dorážať Ježek, jeho pokus už Oreško vyrazil.

31:45
    Tak teraz sa bieloruský brankár môže topiť v hanbe... Martin BELLUŠ spoza bránky posielal ľahučký pomalý puk pred bránku, kde stál Aleš Ježek. Puk ale skončil ešte pred tým za bránkovou čiarou, pravdepodobne Oreško si ho zrazil sám za seba. Bez asistencie.

32:32
    Domáce mužstvo pridalo šiesty gól a začína to byť pre Vlkov veľmi nádejné. Tentoraz naštartoval po strane KUŘÍTKO a znovu pod hornú žrď skóroval. Asistencie: Bohumil Jank.

35:30
    Tatranskí Vlci sa už nikam neponáhľajú, majú šesťgólový náskok, ktorý im už len stačí udržať, no diváci si pýtajú ďalší kúsok, teraz už v Boroduljovej sieti, pretože znovu po šiestom góle nastalo striedanie v minskej bránke.

38:05
    Pred Holzerom vznikla menšia šarvátka. Rozhodcovia ju rýchlo spacifikovali.

38:05
    Vzájomné vylúčenie dvoch "kohútov", Nedvěd a Kirjuščenko odchádzajú na lavicu hanby, bude sa hrať 4 na 4.

39:11
    Martin KUŘÍTKO zachytil nepresnú rozohrávku bieloruských hráčov, zoči-voči Boroduljovi sa bekhendom nemýlil a pridal siedmy gól domáceho tímu. Bez asistencie.

39:30
    Ešte v závere tretiny odchádza na trestnú lavicu Matai. Do konca tretiny bude hrať Junosť presilovku 4 na 3.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V prostrednej tretine pridali Tatranskí Vlci ďalšie štyri góly a vyzerá byť rozhodnuté. No v hokeji sa dejú aj zázraky, avšak Minsku už skutočne o nič nejde... Vlci by tak mali zachovať príslušnosť MHL aj pre budúci ročník. Počkaj si ešte na záverečnú časť hry.

Ďalšia tretina začne približne o 18.40 hod.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:05
    Mužstvám sa vrátili hráči z trestnej lavice, Junosť Minsk bude pokračovať v presilovke 5 na 4 ešte takmer minútu a pol.

41:30
    Domáci v plnom počte.

43:08
    Minsk dal gól! Andrej PIČUCHA strelou po ľade k tyčke prekonal Holzera. Znižuje na päťgólový rozdiel. Bez asistencie.

44:29
    Bárta sa sám presadil pred Boroduljom, zakončiť už nedokázal, znemožnili mu to hosťujúci obrancovia.

45:30
    Minčania sa v záverečnej časti dostávajú viac do útoku, častejšie strieľajú, teraz sa pokúšal o gól Lopačuk, namieril len do Holzerovej hrude.

46:52
    Tatranskí Vlci budú mať výhodu presilovej hry, Kaskov na 2 minúty za podrazenie.

48:37
    Kořínek šikovne nahodil puk na brankára Junosti, vyzval svojich spoluhráčov na teč, ten aj prišiel, Borodulja stál na správnom mieste.

48:52

50:26
    Vlci hrajú veľmi umne, už dlhé minúty nepustili súpera pred svoju bránkou, no ani oni sa nehrnú bezhlavo do útoku.

53:14
    Na ľade to vyzerá v týchto minútach skutočne nudne, ale Tatranskí Vlci hrajú len to, čo potrebujú. Nás (novinárov) prišiel rozveseliť a rozlúčiť sa s nami maskot Spiško.

54:00
    Csányiho projektil skončil na vonkajšej konštrukcii bránky.

55:50
    Na ľade sa vôbec nič nedeje, hráči sa akoby len korčuľovali a prihrávali si. Zápas sa už len dohráva a Vlci si užívajú aspoň aký-taký úspech, keď sa dokázali zachrániť v MHL.

56:40
    Tak predsa len ešte prišiel presný zásah. Domáci sa po vhadzovaní dostali k strele, Ondřej MALEC puk tečoval a prešiel až do bránky. Asistencie: Martin Motejlek, Martin Kuřítko.

58:52
    Skandovaný potlesk divákov, Vlci už len držia puk na svojich hokejkách...

60:00

Tatranskí Vlci sa zachránili v MHL! Diváci stoja na nohách a odmenili hráčov potelskom. Vlkom tak po náročnej premiérovej sezóne odľahlo. Ďakujem za pozornosť, pekný večer, poslednýkrát zo Spišskej Novej Vsi! (19:08:19)

Peter Petráš

Góly a asistencie: 16. Mikyska (Ježek), 17. Sýkora (Malec), 18. Csányi (Nedvěd), 26. Motejlek (Mikyska), 32. Belluš, 33. Kuřítko (Jank), 40. Kuřítko, 57. Malec (Motejlek, Kuřítko) - 16. Lopačuk, 44. Pičucha

Junosť Minsk: Borodulja (18. - 32. Oreško) – Kardašav, Kazakevič, Jerocho, Leonov, Griško – Kirjuščenko, Pičucha, Lopačuk – Dziatko, Karolik, Revenko – Zmitrovič, Abmiotka, Kasko

Rozhodca: Ragačev - P. Korba, M. Korba