Lotyšsko
3:4 (0:1, 1:2, 1:0)
Česko
cz Piatok 06.04.2012, 16:00 • Arena Riga, Riga • Reprezentácia

Já vám děkuji za pozornost a pro dnešek se s vámi loučím. Zítra pokračujeme druhým utkáním. (18:31:45)

65:00
    I za nás jel první úspěšný exekutor, JAKUB PETRUŽÁLEK zvolil stejné zakončení jako při prvním nájezdu a rozhodl o výhře českého týmu na nájezdy.

Roberts Bukarts si věřil i na druhý nájezd, tentokrát jej ale Kovář vychytal - 1:1.

Mikelis Redlihs zvolil zakončení backhandem, mezi Kovářovými betony ale nenašel volné místo - 1:1.

Petr Tenkrát zvolil také zakončení do backhandu a přestřelil - 1:1.

Aleksandre Macijevskis nechal vyniknout Kováře - 1:1.

Jakub Petružálek si rozpohyboval Masalskise a backhandem zakončil úspěšně pod víko - 1:1!

Dalším byl Roberts Bukarts, ten zamíchal před Kovářem pukem a pak pod lapačku prostřelil českého brankáře - 1:0!

Kašpar na Masalskise nevyzrál, domácí brankář zasáhl pravým betonem - 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy začne Lukáš Kašpar.

Ani pětiminutové prodloužení tento zápas nerozhodlo a na řadu přijdou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:41
    Krajíček našel volného Kašpara, ten byl ale v moc velkém úhlu.

64:13
    Tenkrát vyzval Masalskise k zákroku betony.

63:48
    Tribuncovs jen tvrdě vystřelil ze středního pásma, Kovář zakročil a ještě rozehrál.

63:38
    Našim nevyšla kombinace v útočném pásmu a útočí Lotyši.

63:30
    Rachůnkova rána zblokována.

63:05
    Němec objel branku, neměl ale dostatečnou podporu spoluhráčů a nakonec vrátil puk do středního pásma.

62:27
    Jekimovs se neprosadil jeden na jednoho, jinak by šel sám na Kováře.

62:14
    Bukartsova rána od modré zapadla do Kovářovy hrudi.

61:48
    Kovář v leže hokejkou na poslední chvíli zakročil dvacet centimetrů před brankovou čárou proti dorážce Bukartse!

61:44
    Kovář raději po nájezdu Ankipanse schoval kotouč do své lapačky.

61:24
    Blaťák zvolil individuální řešení akce, avšak od levého mantinelu minul branku.

61:14
    Kreps byl příliš nedočkavý při přechodu do útočného pásma - ofsajd české reprezentace.

60:48
    Skvělý zákrok si u své levé tyče proti dorážce odraženého puku od mantinelu Macijevskise připsal Kovář!

60:34
    Veselý těsně před Masalskisem nedokázal doklepnout pukl do branky.

60:22
    Zahájili jsme s pukem na hokejkách.

60:01

Pětiminutové prodloužení za chvíli začne. Petr Čáslava odešel do kabin.

Tak Lotyšům se na poslední chvíli podařilo vyrovnat a v Rizie budeme svědky pokračování utkání.

60:00

59:39
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Češi ale toto oslabení nepřestáli, GIRTS ANKIPANS počkal na odražený puk a pod víko za ležícího Kováře srovnal stav. Asistence: Martins Cipulis.

59:30
    Ještě třicet sekund vydržet.

59:18
    Kašpar skvěle zabojoval a dostal puk ven z pásma.

59:00
    Masalskis odjíždí na střídačku.

58:56
    Jekimovs selhal v obrovské příležitosti! Sjel si před Kováře, dostal ideální puk, ale netrefil branku.

58:43
    Lotyši si stále nerušeně předávají puk.

58:12
    Kotouč odskočil do středního pásma.

58:02
    Konec oddechového času, Lotyši stále s pěti bruslaři.

58:02
    Oddechový čas pro domácí.

58:02
    Petr Vampola opět oslabuje naše mužstvo, vyhodil puk na tribunu bez jakékoliv teče a snad až do konce třetiny bude na trestné zpytovat svědomí.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Nedaří se nám udržet v útočném pásmu a ještě se musíme bát o výsledek.

57:16
    Kotouč v moci Masalskise, zavezl jej tam Birner.

56:50
    Domácím se ještě podařilo zdramatizovat závěru utkání. KRISTAPS SOTNIEKS převzal kotouč na modré, napřáhl ke střele a kotoučem odraženým od břevna nedal Kovářovi šanci. Asistence: Martins Cipulis.

56:23
    Tenkrát se protáhl přes svého strážce, rozjel se k brance, tam ale proti jeho backhandu zakročil Masalskis.

56:10
    Znovu pálil Tribuncovs, opět od modré, tentokrát Kovář zakročil pravým betonem.

56:07
    Kovář si opět vyhlédl nahození Tribuncovse od modré. Českobudějovický brankář o nominaci bojuje opravdu srdnatě.

55:53
    Navíc je tu postavení mimo hru Lotyšska. Petružálek opustil trestnou lavici.

55:38
    Kotouč ve středním pásmu, Češi stále v Rize drží dvougólový náskok.

55:30
    Kovář zachytil kotouč u své levé tyče a dává vydechnout svým spoluhráčům. Následovaly menší potyčky, nikdo ale nemá zájem si ublížit jinak, než hokejově.

55:10
    Jekimovs se krásně pokoušel prostrčit na slušně postavené spoluhráče, naše obrana ale zaklekla a následně vyhodila puk.

54:58
    Škoda, mohli jsme jít do přečíslení, místo toho je přísně za podražení vyloučen Petr Vampola.

54:28
    Měli jsme mírné štěstí, Lotyši již poněkolikáté nedokázali dotáhnout přečíslení do zdárného konce.

53:52
    Galvinš si sjel na zpětnou přihrávku, vypálil přes hromadu hráčů, Kovář si ale opět puk dokázal vyčíhnout a zasáhl.

53:05
    Dvě velké šance měl Birner, k němuž nečekaně proskočil kotouč před Masalskise, nadvakrát ale nedokázal z velké blízkosti zakončit.

52:50
    Opět jsme se usadili po rozích lotyšského obranného pásma.

52:09
    Strapáčovi bylo odpískáno příliš dlouhé postavení v brankovišti.

51:58
    Nakládal se při tlaku našeho mužstva pokusil překvapit Masalskise záludnou ránou na protější tyč, domácí brankář ale nastavil lapačku, do níž mu zapadl kotouč.

51:15
    Lotyši přešli ve čtyřech do našeho obranného pásma, první zakončení akce pokryl Kovář a když se následně před českou brankou zjevil Meija, který měl mezi kruhy ideální příležitost, zasáhlo pravé rameno českého brankáře!

50:32
    Němcova rána po překročení modré čáry nenadělala Masalskisovi starostí.

49:53
    Cipulis se dostal do prakticky samostatného úniku, Krajíček mu nestíhal, lotyšský útočník se pokusil zakončit mezi Kovářovy betony, ty však šly k sobě včas a zasáhly!

49:43
    Masalskis si poradil s tvrdou Blaťákovou ránou od modré, Birner se k dorážce nedostal.

49:30
    Birner opět příliš brzo přejel útočnou modrou, Blaťákovo nahození tedy bylo vyhodnoceno jako postavení mimo hru.

49:23
    Birner si šikovně zpracoval puk na modré, pak se ale dostal do postavení mimo hru.

49:01
    Je tomu tak, domácí v plném počtu.

48:49
    Masalskis zakročil proti Kašparovu nahození na najíždějícího Němce. Lotyši oslabení přežijí.

48:11
    Kreps měl dostatek prostoru na jakoukoliv akci, nakonec si vyměnil puk s Mojžíšem a zakončil do Masalskise.

48:00
    Obléháme soupeře u jeho branky.

47:23
    Přesilovka se ale našim zatím nedaří.

47:01
    Mikelis Redlihs putuje na trestnou lavici za hru vysokou holí.

46:31
    Masalskis konečně přerušuje hru, tentokrát skryl nahození Birnera.

46:15
    Nakládalovu ránu od modré posunul vykopnutým betonem do rohu Masalskis.

45:40
    Štals se zjevil úplně sám před Kovářem, jenomže z malé vzdálenosti nedokázal zakončit, neměl na to čas a ani prostor!

45:34
    Český tým v plném počtu, Lotyši před Kovářem.

45:02
    Bukartsovu ránu vyrazil Kovář. Lotyši si zatím nevytvořili žádnou vážnější šanci.

44:50
    Galvinš si nepočínal dobře na útočné modré a puk jsme znovu odpálili k Masalskisovi.

44:41
    Do zakončení se dral Meija, udělal ale až moc kliček.

44:25
    Riskantní rozehrávka opět skončila na českých holích. Zatím povedené oslabení.

43:49
    Lotyšům ale úvod přesilovky nevyšel a naši hokejisté se dostali z hodně rozevřených kleští.

43:34
    K. Redlihs se srazil s Jakubem Petružálkem, vše je vyřešeno odjezdem domácího reprezentanta na střídačku a osobním trestem pro českého útočníka. Dvě minuty si navíc za spoluhráče odsedí Petr Holík.

43:21
    Masalskis byl vysoko z branky, Kašpar jej obral o puk, Krajíček pak ale nedokázal rozehrát do ohně někomu do zakončení.

42:55
    Porejsovu ránu Kovář pravým betonem vyrazil do bezpečí.

42:33
    Masalskis měl plné nohy a ruce práce, nakonec celou nepřehlednou situaci ustál.

42:13
    Lotyši si neporozuměli ve středním pásmu, hra se přesunula před jejich branku.

41:19
    Rachůnek nabral obrovskou rychlost, vnikl do útočného pásma, tam se mu ale nepodařilo ohrozit Masalskise.

40:57
    Našim nevyšla kombinace ve středním pásmu a bleskově odjeli střídat.

40:21
    Kovář ihned na začátku kryje Jekimovsův pokus. V první české řadě se objevil Petr Vampola.

40:01

Hráči se vrátili na hřiště, třetí třetina za chvíli začne.

I druhá třetina prvního přípravného utkání před mistrovstvím světa se nesla v režii českého týmu. Premiérový gól při svém debutu vstřelil Petr Holík. Lotyši sice za pár minut odpověděli pohlednou kombinací, kterou zakončil Širokovs, českému týmu ale dvoubrankové vedení minutu a dvacet sekund před koncem vrátil dorážkou na brankovišti Petružálek. Třetí třetina začne cca v 17:39.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 37. Širokovs (Cipulis, Ankipans), 57. Sotnieks (Cipulis), 60. Ankipans (Cipulis) - 15. Novotný (Němec), 25. Holík (Kašpařík), 39. Petružálek (Kašpar), 65. Petružálek

Lotyšsko: Masalskis (Jučers) - Galvinš, Redlihs K., Tribuncovs, Cibulskis, Sotnieks, Andersons, Porejs - Jekimovs, Macijevskis, Redlihs M. - Ankipans, Širokovs, Cipulis - Bukarts, Berzinš, Meija - Jass, Štals, Skvorcovs
    Česko: Kovář (Pöpperle) - Němec, Čáslava, Nakládal, Blaťák, Krajíček, Kudelka, Mojžíš, Klimek - Petružálek, Novotný, Kašpar - Tenkrát, Kreps, Veselý - Holík, Kašpařík, Rachůnek - Birner, Strapáč, Adamský - Vampola