Berdych – Troicki 3:0 (kon.) | Štěpánek – Tipsarević 2:3 (kon.)
0
2 1 2
cz Piatok 06.04.2012, 15:00 • O2 Arena, Praha • Davis Cup

6:2
    Tomáš Berdych vítězí nad Viktorem Troickim 6:2, 6:1, 6:2 a připisuje českému výběru první bod ve čtvrtfinálové bitvě letošního ročníku Davis Cupu!

4:2
    Troicki předvedl další dvojchybu a Berdych snadno získává pošesté v zápase jeho servis.

6:1
    Troického forhend podél postranní čáry se nevešel do hřiště a Tomáš Berdych získává i druhý set naprosto hladce, ovládl jej výsledkem 6:1.

3:0
    Berdych přesnými údery donutil Troického k zakončení do sítě a na kurtu naprosto dominuje. Počtvrté v zápase bere soupeři servis a ujímá se vedení 3:0 v druhém setu.

1:0
    Berdychův bekhendový return dopadl přímo na postranní čáru, Troicki se proměnil pouze do role diváka. Ztrácí tím už potřetí v dosavadním průběhu zápasu servis a i do druhého setu vstupuje výrazně lépe český tenista.

6:2
    I s výraznou pomocí pásky přehrál Berdych svůj forhendový volej přes síť a ukončuje tím první set daviscupového zápasu Česka se Srbskem, díky čěmuž vkročili do velké bitvy lépe čeští tenisté.

3:0
    Další dvojchyba Troického už znamená další hru pro Tomáše Berdycha. Srbský tenista se se svým servisem v úvodu zápasu příliš nekamarádí.

1:0
    Díky výbornému returnu završil Berdych úvodní hru zápasu brejkem a za stavu 1:0 v prvním setu půjde po změně stran podávat.