Košice – Trnava 0:1 (kon.) | Prešov – Žilina 1:1 (kon.) | Trenčín – Ružomberok 2:1 (kon.)
Nitra – Zlaté Moravce 1:0 (kon.) | Dunajská Streda – B. Bystrica 1:2 (kon.)
FC Nitra
1:0 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
Sobota 31.03.2012, 17:30 • Pod Zoborom • Niké liga

Skončil sa zápas medzi Nitrou a Zlatými Moravcam, v ktorom sme videli neuveriteľné množstvo nepreností, najmä na domácej strane, ale tí predviedli našťastie aj niečo z futbalového umenia. Po hodine hry sa po krásnej nahrávke presadil Kolár a rozhodol o troch bodoch, ktoré ostávajú pod Zoborom. Je to pre Nitru len druhý výhra v sezóne, ViOn pokračuje v slabých výkonoch. Už v utorok ho ale čaká najprijateľnejší súper z Dunajskej Stredy. Ideálna možnosť odraziť sa k lepším výsledkom. Dnes je to odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť. (19:21:56)

92
    Snáď posledná šanca ViOn-u je odvrátená.

92
    Candrák fauloval, na body pre hostí to dnes nevyzerá.

91
    Šimončič ide dole, strieda ho Kotora.

90
    Nadstavujú sa spomínané 2 minúty.

90
    Hroššo je po dlhej dobe pri lopte, ale len stiahol vysoký projektil od Hrušku.

89
    Do konca zápasu už veľa času neostáva, nadstavovať sa budú maximálne 2 minúty.

88
    Moravčík vidí hneď aj žltú kartu.

87
    Sumah bol v šanci, ešte prihrával, no Šimončič mieril napokon mimo.

87
    Nitra na domácom trávniku vyhrala zatiaľ len raz, v strede augusta proti Dunajskej Strede. Dnes je blízko k druhej výhre.

86
    Na trávniku tak máme Luhového aj Moravčíka.

85
    Na trávnik príde Moravčík, strieda Gajdoša.

84
    Kolár bol v šanci na hranici šestnástky, Kuciak jeho strelu vyrazil, no iba pred Sumaha. Ten však pred ním prekopol nad. Bola to veľká šanca na definitívne rozhodnutie duelu.

84
    Nitra sa zatiaľ ani nemá čomu brániť, tlak hostí neprichádza.

83
    A v sektore fanúšikov už úradujú aj svetlice, toto na štadiónoch neznamená nič pozitívne.

82
    Kaspřák ostáva na zemi, nehrá sa.

80
    V sektore domácich fanúšikov majú usporiadatelia čo robiť, aby sa nič vážne nestalo.

79
    V silnom vetre to bude veľmi ťažké, teraz si Sumah posunul loptu príliš ďaleko, prekvapil ho zásahom Majerník.

78
    Babic teraz z diaľky nebezpečne a tvrdo vystrelil, no aj veľmi nepresne a nad. A ešte dokonca tá lopta smerovala aj šikmo.

78
    Zatiaľ je to zblokovaná strela Hrušku.

78
    Caká nás posledných sotva pätnásť minút, uvidíme, čoho sa dnes ešte dočkáme.

77
    Sumah dnes s Kolárom výborne spolupracuje, druhý menovaný však teraz z diaľky zakončoval zrbklo.

76
    V Nitre začalo pršať, zrejme sa definitívne lúčime s peknou kombinačnou hrou.

76
    Už je v poriadku, opäť sa hrá.

75
    Luhový ostáva otrasený na zemi, inkasoval loptu do tváre.

74
    Candrák sa do koncovky nedostal, aj keď veľmi chcel, dobre zasiahol Harbuľák.

73
    Pekná akcia hráčov spod Zobora, strela Kroupu však obrana zblokovala a tak Kuciak nemal problém loptu kryť.

72
    Sumah teraz krížnou strelou trafil iba bočnú sieť.

71
    Kolár našiel pekným centrom Kemlágeho, ale ten koníčkom trafil nepresne.

71
    Hroššo opäť len vykopáva z malého vápna, v krátkom slede už po tretíkrát za sebou. V druhom polčase sa tento brankár musí maximálne nudiť.

70
    Hostia už vyčerpali všetky tri možnosti na zmeny v kádri počas zápasu, Nitra má k dispozícii ešte dve striedania.

70
    Orávik ide dole z ihriska, strieda ho Luhový.

69
    Hroššo sa s odkopom nebude nikam ponáhľať.

68
    Orávikova utiekla lopta do autu, nebol tak z toho žiaden center, ani nič iné.

68
    Hosťujúci Bernáth sa náseldne nedostal k lopte v taktiež zaujímavej pozícii.

67
    Škoda pre Jurkemikovcov, teraz keby dostal Kolár lepšiu nahrávku, mohlo to byť zaujímavé.

67
    Hruška v útoku na druhej strane, ale vybojoval napokon iba aut.

66
    Kemláge si pekne hodil loptu, no tam zasiahla obrana Zlatých Moraviec.

65
    ViOn mení muža, Hode dole, strieda ho Bernáth.

64
    Opäť sme vo fáze nepresností, Orávik sa po Babicovej kolmici k lopte nedostal.

62
    Domáci sú teraz jasne lepší.

61
    Kolár mohol hneď pridať druhý gól, opäť mu prihrával Sumah, no prvý menovaný sám pred Kuciakom zakončil slabo a zbrklo, je z toho iba roh. Škoda pre Nitru.

60
    Nitra dala gól!
    Sumah krásne našiel KOLÁRA, ten sám perfektne trafil ponad Kuciaka a Nitra vedie 1:0.

61
    Kuciak musel vyrážať strelu hostí, Pavledna následne všetko kontroloval.

60
    Uvidíme, či sa v zostávajúcich tridsiatich minútach dočkáme aspoň jedného gólu, hra trochu v druhom polčase ožila, no strelci dnes v Nitre šťastie nemajú.

59
    Kolár opäť nepresne, diváci búria, hrá sa z jednej strany na druhú, ale nie kvôli dobrej ofenzíve mužstiev, lež kvôli nepresnostiam.

59
    Chyba Nitry v strede ihriska, teraz si nerozumejú a ViOn ako keby dostával krídla.

58
    Hroššo musel opäť zasahovať, no nakoniec sa píska ofsajd Candráka.

58
    Candrák konečne pekne odcentroval, Hodek ešte krajšie zakončoval, no napokon tomu predsa len niečo chýbalo - presnosť. Jednalo sa ale o najväčšiu šancu hostí v druhom polčase.

58
    Dnešné stretnutie sleduje 1190 divákov.

57
    Nepresná strela z kopačky Chrena, Hroššo iba kontroloval.

55
    Stále je hra väčšinou zaseknutá pri stredovej čiare, pískajú sa fauly a prevažujú nepresnosti, takto sa pekných šancí nedočkáme. Nespokojní sú pochopiteľne aj diváci.

53
    Kroupa sa zatiaľ hľadá, aktívny je hlavne Sumah.

53
    Odkopávať bude teda Kuciak.

53
    Sumah teraz nevysunul svojho spoluhráča, lopta skončila v aute.

52
    Paurova technická strela bola zblokovaná, zatiaľ Moravce v druhom polčase nepredviedli absolútne nič.

51
    Kolár centroval z ľavej strany, vo vyloženej šanci bol Šimončič, ale nikým nekrytý nehlavičkoval na bránu, chýbali mu centimetre. Škoda, zrejme by to bol pekný gól.

49
    Center k bližšej žrdi, no hlavička domáceho hráča napokon semrovala mimo.

49
    Najväčší vietor v defenzíve robí Sumah, no ViOn sa zatiaľ vie ubrániť, hoci aj za cenu rohového kopu.

49
    Domáci zatiaľ aktívnejší, snáď uvidíme lepšie futbalové predstavenie, ako tomu bolo v prvom dejstve.

48
    Pekná strela Sumaha, Kuciak bol prekvapený, opäť ho lopta natiahla, no skončila tesne mimo, škoda pre Nitru.

47
    Píska sa ofsajd hostí.

46
    Na ihrisku je aj Kemláge, vystriedal Boszoráda.

46
    Šimončič z diaľky natiahol Kuciaka, ale mieril nad.

46
    Hostia striedali, zranený Farkaš šiel dole, nahradil ho Babic.

46
    Začal druhý polčas.

Máme za sebou prvú štyridsaťpätminútovku tohto zápasu, veľa futbalovej krásy sme nevideli, šancu mal na jednej strane Kroupa, na tej druhej Sumah, no ani jednému sa skórovať nepodarilo. Domáci hráč mieril slabo, ten druhý pálil ponad spojnicu. Druhý polčas tak snáď ponúkne lepšie predstavenie, začne približne o 18:33.

Prvý polčas skončil.

46
    Zakončiť sa nepodarilo ani Boszorádovi, Kuciak v pohode chytá.

46
    Sumah nepresne, takže opäť len odkop hostí.

46
    Pri lopte je väčšinou Nitra v závere polčasu, no nič svetoborné sa jej pred bránou Kuciaka vymyslieť nepodarilo.

45
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

44
    Opäť sa nehrá, na zemi je Pavlenda.

44
    Farkaš je otrasený a ošetrovaný, takže sa chvíľu nehrá.

43
    Sumah centroval na Kolára, ten zakončoval nebezpečne, preto sa pískalo a nie je z toho ani roh.

43
    "Nuda, nuda, šeď, šeď" - jak bych řekl Jarda Bosák.

42
    Šimončič vidí za tento faul žltú.

42
    Orávik na zemi, nehrá sa.

42
    Gajdošov center bol príliš dlhý, následne nedal ani nikto z jeho psoluhráčov.

41
    Kolár okato prihrával, takže hostia to vystihli, no odvrátili iba na roh.

40
    Sumah sa však už trikrát dostal do podobnej šance, toto by mohol byť recept na hostí.

40
    Sumah je opäť v šanci, ale zase sa prerušuje, bol tam ofsajd.

40
    Na druhej strane niečo podobné predviedli domáci, finálna prihrávka končí v moci Kuciaka.

39
    Orávik poslal len nepresný pas, kde bol Hroššo.

39
    Kolár sa pekne presadzoval, no jeho center odvrátil preč Majerník.

39
    Pavlovič za nebezpečný zákrok v strede ihriska vidí ďalšiu žltú kartu v dnešnom zápase.

37
    Žltú kartu po predchádzajúcej akcii videl Paur.

36
    Gajdoš pekne prenikal stredom ihriska, po odrazenej lopte sa dostal k strele Sumah, lenže vo vyloženej nedal, navyše sa však tam pískalo, takže z toho nič nemohlo byť.

35
    Nitra ale rozohrala nakrátko, nič z toho nevyťažila a hostia sa ubránili. Navyše tam bol útočný faul.

35
    Faul hostí, nasleduje dobrá štandardka pre domácich z ľavej strany.

34
    Kaspřákov center dopredu, no Kroupa hlavičkoval nepresne.

33
    Orávi nenašiel Hodeka v brejku, škoda pre hostí.

32
    Gajdoš teraz napálil z veľkej diaľky, dosť nepresne.

30
    Hroššo síce teraz musel zasiahnuť, no skákajúca lopta mu nemohla narobiť problémy, Hruška sa tam v krkolomnej situácii nemohol presadiť.

29
    Kolár dostal prvú prihrávku do behu, lenže naložil s ňou veľmi zle, center šiel ďaleko na tribúny. Jeho spoluhráči tak asi vedia, prečo mu doteraz nenahrávali.

29
    Candrák bol v dobrej pozícii na skórovanie, no nenahral, ani nevystrelil.

27
    Boszorád je zastavený v prieniku, no hrá sa ďalej.

26
    Orávik a Paur spolupracujú na ľavej strane, no center na Hodeka neprišiel.

25
    Hra v strede ihriska a ak lopta opustí hraciu plochu, odkopáva ju brankár - to je zatiaľ výsledok doterajšej hry tohto duelu.

24
    Ešte stále na tie momenty čakáme...

21
    Príliš veľa šancí sme zatiaľ nevideli, na pekné futbalové momenty sa asi oplatí čakať.

20
    Najaktívnejší sú zatiaľ v tomto stretnutí hosťujúci fanúšikovia.

18
    Pekná akcia Kroupu, spracoval si loptu, ale z uhlu pálil ponad spojnicu.

18
    Bola tam ale chyba v obrane Nitry, lopta už mala byť dávno odkopnutá.

17
    ViOn sa teraz tromi centrami dostával k šanci čoraz bližšie, napokon zakončoval Pavlovič, ale jeho strela bola zblokovaná, takže Hroššo nemal problém loptu kryť.

17
    Na trávniku sa nič podstatné nedeje.

16
    Hruškov center zakončoval Pavlovič, ale mieril vedľa.

15
    Candrák vybojoval rohový kop, sklzom mu zblokoval strelu Tóth.

15
    Po prvej štvrťhodine teda evidujeme zatiaľ iba jedinú šancu, mal ju Sumah.

14
    Odkopáva tak Kuciak.

14
    Pekný center na Sumaha, či Kroupu, ale nakoniec sa pískal ofsajd.

13
    Pri lopte je Gajdoš.

13
    Faul tentokrát na Sumaha, takže sa bude zahrávať štandardka aj proti bráne Kuciaka.

13
    Nepresnosti sú samozrejme na oboch stranách, hrá sa prevažne iba z autových vhadzovaní.

13
    Píska sa ďalší faul v strede ihriska, uvidíme, či sa dočkáme aj krajších futbalových momentov.

12
    Nitra kľudne rozohráva, no už dlhšiu dobu neboli na súperovej polovici.

12
    Paralelne s týmto stretnutím sa hrajú ešte ďalšie dva, zatiaľ na žiadnom z týchto štadiónov gól nepadol.

11
    Z dnešného hracieho dňa už poznáme dva konečné výsledky, hralo sa na východe; v Košiciach vyhrala Trnava 1:0 a Prešov získal cenný bod v súboji s vedúcou Žilinou.

11
    Center bol však pridlhý a hostia zatiaľ z toho nič nevyťažili.

11
    Hostia tak majú k dispozícii dobrú štandardku.

10
    Prvá žltá karta v stretnutí, vidí ju Kaspřák.

10
    Paur sa prebíja dopredu, ale v útoku fauloval.

9
    Nedorozumenie domácich mohol využiť ViOn na lepší brejk, ale loptu stratil.

8
    Domáci sú zatiaľ aktívnejší, no lopta sa často zasekáva v strede ihriska a prevažujú aj početné neprenosti.

6
    Sumah sa dostal do šance, sám prenikol po ľavej strane, napokon v páde aj vystrelil, ale Kuciak vyrazil, bola to prvá šanca zápasu.

5
    Sumah sa nedostal k lopte, inak by z toho mohol byť dobrý brejk.

3
    Prihrávka na Kolára bola prudká, nestihol ju.

3
    Pri lopte zatiaľ iba hostia, no šanca sa ešte nevyskytla žiadna.

1

FC Nitra: Hroššo - Tóth, Boszorád, Harbuľák, Kolár, Gajdoš, Šimončič, Kaspřák, Kroupa, Murín.

FC ViON Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlovič, Pavlenda, Paur, Candrák, Hodek, Chren, Orávik, Majerník, Farkaš, Hruška.

Rozhodca: .

1
    Stretnutie práve začalo.

Zaujímavý duel nás čaká v Nitre, kde sa predstavia Zlaté Moravce. Doma sa Jurkemikovcom nedarí a okupujú v tomto ukazovateli poslednú priečku. Zmeniť to môžu proti zatiaľ nie príliš výrazným výkonom ViOn-u, ktorý sa síce tešil z troch bodov proti Banskej Bystrici, ale ani vtedy nebola ich hra najlepšia. V minulom kole však brali cenný bod proti Žiline a tak sa očakáva potvrdenie ho proti Nitre. Domáci predvádzajú kolísavé výkony, no výhra v Trnave zlepšenie určite naznačuje. V ostatnom kole však padla doma so Slovanom a zdá sa, že staré časy na domácom trávniku sú opäť tu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Hľadáme spravodajcu pre tím FC Nitra. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím FC ViOn Zlaté Moravce. Viac informácií tu.

Góly: 60. Kolár

Karty:   10. Kaspřák (NIT), 42. Šimončič (NIT), 88. Moravčík (NIT) - 37. Paur (ZMO), 39. Pavlovič (ZMO)

FC Nitra: Hroššo - Tóth, Boszorád (46. Kemláge), Harbuľák, Kolár, Gajdoš (85. Moravčík), Šimončič (91. Kotora), Kaspřák, Kroupa, Murín, Sumah.
    FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlovič, Pavlenda, Paur, Candrák, Hodek (65. Bernáth), Chren, Orávik (70. Luhový), Majerník, Farkaš (46. Babic), Hruška.

Rozhodca: Mastiš - Somolányi, Hrčka