HC Slovan Bratislava
6:4 (3:3, 1:0,2:1)
HK DUKLA Trenčín
Pondelok 26.03.2012, 18:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Ešte aj po zápase sme svedkami nechutností, keď hosťujúci Tvrdoň a spol. ťažko znášajú dnešnú prehru. Trenčín podal sympatický výkon, snažil sa tvoriť hru, prestrieľal domácich pomerom 28:26, avšak herne lepší Slovan strhol víťazstvo na svoju stranu a úderné trio Šatan, Lipiansky a Hudáček bolo nad sily hráčov hostí. A keď ich ešte výbornými zákrokmi podržal Konrád, zápas ani inak skončiť nemohol, stav série je 2:0. Hokej sa presúva do Trenčína, hráči majú dva dni na regeneráciu svojich síl. Pekný večer z Bratislavy želá Vladimír Korduliak. (20:41:58)

60:00

59:45
    Hiadlovský späť v bránke.

59:45
    Jerofejevs dve minúty za hrubosť.

59:45
    Puk z dohľadu rozhodcov, menšia šarvátka, bude sa vylučovať.

59:26
    Puk opäť v hľadisku, vhadzovať sa bude pred Konrádom.

59:21
    Zakázané uvoľnenie domácich.

59:14
    Power play hostí, Hiadlovský na striedačke.

59:14
    Oddychový čas hostí.

59:14

58:23
    Jerofejevs pri strele zlomil hokejku.

57:15
    Menšie vzrušenie pred Hiadlovským, skóre sa nemení.

56:41
    Puk skončil v hľadisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme. Domáci majú hru pod kontrolou, zdá sa, že je v dnešnom zápase už rozhodnuté.

56:07
    Dnešné stretnutie sleduje 8.434 divákov.

55:49
    Domáce publikum sa zabáva mexickými vlnami.

55:07
    Kukumberg už nestihol puk v šanci zasunúť za Hiadlovského chrbát.

54:28
    Pardavého tvrdá strela tečovaná na ochrannú sieť.

53:42
    Slovan dal gól! Buc od mantinelu ideálne prihral pred bránkovisko úplne voľnému domácemu hráčovi, TOMÁŠ BULÍK sa už nemohol mýliť. Asistencie: Dávid Buc a Dávid Skokan.

53:08
    Konrád výborne pred Šťastným, ktorý mohol vsietiť, obrana domácich vyrobila chybu.

52:30
    Na druhej strane v šanci Tvrdoň triafa len masku domáceho gólmana.

52:19
    Skokan krásne prihral Jerefejevsovi, ten ešte krajšie z ľavého kruhu vystrelil, Hiadlovský a jeho lapačka na konci akcie.

51:51
    Puk z dohľadu rozhodcov, vhadzovať sa bude pred Konrádom.

50:17
    Slovan dal gól! TOMÁŠ BULÍK si urobil narážačku so Skokanom a po ľade prekonal Hiadlovského. Asistencia: Dávid Skokan.

49:09
    Pardavý naskočil na ľad, prešiel s pukom poza bránku, ideálne nabil Gašparovičovi, ten triafa len do Konráda, od ktorého sa puk odráža späť do hry, veľká príležitosť hostí nevyužitá.

48:52
    Hostia v plnom počte.

48:18
    Frühauf vedľa bránky, puk v strednom pásme.

48:05
    Šatanovu delovku od modrej z ľavej strany Hiadlovský chytá.

47:40
    Domáci až teraz v pásme.

46:52
    Za podrazenie odchádza von na dve minúty Pardavý.

46:22
    Z ľavej strany od kruhu strieľal Šťastný, Konrád kryje.

45:47
    Puk sa vrátil do hry od lavičky hostí, vhadzovať sa bude pred gólmanom hostí.

44:55
    Skokan pred Hiadlovským sa k strele nedostal.

43:37
    Kozák pádom zmaril prečíslenie hostí.

43:22
    Bulíkov pokus atakovať Hiadlovského nevyšiel, gólman má puk vo svojej moci.

41:52
    Tybor to skúšal po ľade, Konrád puk poslal do rohu klziska.

41:38
    Zakázané uvoľnenie domácich, hra začína odznova.

41:10
    Trenčín dal gól! Konrád puk po akcii hostí vyrazil pred seba, kde bol výborne postavený TIBOR MELICHÁREK, a ten sa už pomýliť nemohol. Asistencie: Peter Fabuš a Marek Biro.

41:00
    Trenčín v kolotoči v pásme.

40:36
    Domáci sa na čas ubránili, puk v strednom pásme.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:56.

V druhej tretine v jej úvode sme boli svedkami rýchleho hokeja, po vsietení štvrtého gólu domácich sa z tempa trochu poľavilo, Trenčania vyčkávajú na chybu domácich. Tréneri oboch tímov vytiahli taktiku, prvú päťku hostí korčuľuje druhá päťka domácich a opačne, uvidíme, či tento ťah prinesie úspech jednému z tímov. Štvrtá päťka domácich sa na ľad dostáva sporadicky, domáci sa snažia rozhodnúť v troch formáciach. V dobrej diváckej atmosfére vidíme pekný hokej, rozhodne sa v normálnom hracom čase, alebo vojaci opäť posunú zápas do predĺženia?

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:35
    Puk v strednom pásme.

39:28
    Hudec dve minúty za seknutie. Vhadzovať sa bude pred Konrádom.

39:21
    Kukumberg prestrelil gólmana hostí, puk z bránkoviska upratal obranca hostí.

39:03
    Puk po útočnej akcii domácich, keď si nepripravili puk na strelu, končí u Hiadlovského.

38:07
    Melichárkov pokus Peter Frühauf vytisol na sklo, odtiaľ sa puk odrazil k Braňovi Konrádovi a ten ho prikryl.

36:56
    Od Šatana končí puk na sieti, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

36:44
    Ofsajd domácich.

36:35
    Krásne si prešiel ako nôž po masle obranou domácich Melichárek, vystrelil zo stredu od kruhov a Konrád opäť bezpečne kryje.

36:11
    Kozák tvrdo od modrej a puk končí na ochrannej sieti.

36:06
    Kozákova strela z ľavej strany spoza kruhov a Hiadlovského lapačka.

36:01
    Zakázané uvoľnenie hostí, v tejto časti hry sme svedkami trošku opatrného hokeja, akoby obe companie vyčkávali na chybu toho druhého na zasadenie gólového úderu.

34:32
    Tvrdoň krásne potiahol vpred a z pravej strany chcel prekvapiť Konráda, puk konči na jeho betónoch.

34:06
    Dobroňov pokus končí na ochrannej sieti.

33:35
    Hlubuček strieľal vedľa Konrádovej bránky.

32:38
    Konrád likviduje strelu Bednárovi, ktorý zoči voči triafa len do jeho náručia.

31:52

31:25
    Hiadlovský vykryl na dvakrát snahu domácich.

30:47
    Domáci v plnom počte.

29:52
    Biro dve minúty za hrubosť, Gabriš dve plus dve minúty za seknutie a hrubosť na strane hostí, Štajnoch a Jerofejevs po dve minúty za hrubosť na strane domácich. Hra bude pokračovať štyria proti štyrom.

29:52
    Konrád puk prikryl, Gabriš atakoval a tak sa strhla šarvátka. Bude sa vylučovať.

29:03
    Domáci sa ubránili vyhodením cez všetky čiary.

28:47
    Za podrazenie dve minúty pre Dobroňa.

28:39
    Hudáčkovu strelu z pravej strany Hiadlovský kryje.

27:05
    Hokej nám graduje, oba tímy hrajú vo vysokom tempe, zakázané uvoľnenie hostí.

26:38
    Bulíkova strela končí mimo bránku.

26:04
    Bartánus nahadzoval na gólmana, ten situáciu bez problémov vyriešil.

25:34
    Slovan dal gól! Opäť krásna hokejová akcia, tentokrát v podaní domácich, vred potiahol Lipiansky, prenechal Šatanovi, ktorý sa sťahovačkou zbavil hráča hostí a ideálne nabil LIBOROVI HUDÁČKOVI, ktorý si položil Hiadlovského a nadvakrát mu puk zasunul za chrbát. Asistencie: Miroslav Šatan a Ján Lipiansky.

25:11
    Najskôr na červenej zmaril útok domácich Bednár, aby vzápätí preveril Konráda, bez úspechu.

24:57
    Z pravej strany spoza kruhov krásne vystrelil Tvrdoň, Konrád bol na mieste a puk bezpečne schoval v lapačke.

24:46

24:17
    Po vyhranom buly a prihrávke Skokan mieril vedľa bránky.

24:13
    Chyba v rozohrávke, zakázané uvoľnenie.

23:56
    Daňo odchádza za pomoci spoluhráčov na lavičku.

23:50
    Puk pri gólmanovi hostí, na ľade zostal ležať jeden z hráčov hostí.

23:33
    Vojaci v kolotoči pred Konrádom.

22:46
    Ďatelinka dve minúty nedovolené bránenie.

22:41

22:14
    Z ľavej strany od modrej tvrdo strieľal Fabuš, Konrádova lapačka bola proti.

22:02
    Z ľavej strany Gabriš tvrdo vystrelil, Konrád kryje do náručia.

21:35
    Vojaci hrajú presilovku slabo, nedarí sa im dostať domácich pod tlak.

21:10
    Puk na ochrannej sieti za gólmanom hostí.

20:41
    Za faul kolenom odchádza von Dobroň.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:53.

V úvodnej tretine sme boli svedkami kvalitného hokeja. Nebýva zvykom, aby sa v play-off hneď prvá tretina končila so skóre 3:3 a už vôbec nie, aby sa už v prvom dejstve menili obaja gólmani. Pomerom striel 6:10 sme zakončili úvodné dejstvo hry, skóre 3:3, posúva zápas zasa na začiatok, uvidíme, či borci oboch tímov vydržia vysoké tempo hry počas celého zápasu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:28
    Šatan ideálne posunul pred bránku Bucovi, ten vo vyloženej šanci netrafil priestor bránky.

18:00
    Bulíkova strela končí mimo bránky.

17:42
    Hiadlovský likviduje strelu Kozáka z ľavej strany od mantinelu.

16:40
    Šťastného vychytal Konrád, nateraz sa skóre meniť nebude.

14:35
    Pomer striel do priestoru bránky 6:8, stav zápasu 3:3.

14:35
    Bakoš dve minúty za seknutie.

14:23
    Vyrazený puk Konrádom do odkrytej bránky nezasunul Tybor.

13:54
    Štajnoch tentokrát vedľa bránky.

12:56
    Kováča v bránke hostí vystriedal Hiadlovský.

12:56
    Slovan dal gól! MARTIN ŠTAJNOCH sa s pukom korčuľovaním vzad presunul na stred modrej, švihom vypálil a Kováč bol bezmocný. Asistencia: Ján Lipiansky.

12:49
    Dve minúty pre Gabriša za zdvihnutie puku rukou.

10:57
    Karhunena vystriedal Branislav Konrád.

10:57
    Trenčín dal gól! Krásna akcia hostí, rýchly útok, na konci ktorého od stredu kruhov PETER SOJČÍK krásnou strelou pomedzi nohy prekonal Karhunena. Asistencie: Radoslav Tybor a Tomáš Nechala.

10:05
    Daňo sa k strele nedostal, obrana domácich situáciu zvládla.

09:15
    Karhunen so šťastím vyráža nad strelu od jedného z hráčov hostí.

08:46
    Slovan dal gól! Švarného strelu od modrej Kováč vyrazil pred seba, Lipiansky posunul voľnému MIROSLAVOVI ŠATANOVI a ten sa už do prázdnej bránky nemohol mýliť. Asistencie: Ján Lipiansky a Ivan Švarný.

08:29
    Vpred zavelil Hudáček, jeho strelu švihom z ľavej strany Kováč vykryl betónom a chytá.

07:50
    Domácim sa nedarí dostať do pásma cez útočnú modrú.

07:17
    Gabriš dve minúty za podrazenie.

07:17
    Bartánus vyprášil Kováčove betóny.

06:43
    Švarný od modrej vedľa bránky, puk v strednom pásme.

06:15
    Lipiansky sám pred Kováčom nestihol zakončiť.

05:59
    Obrana domácich trochu dezorientovaná, pokoj do radov vniesol Karhunen, puk prikryl rukavicou.

05:17
    Opäť akcia hostí, na konci ktorej stál Karhunen.

05:12
    Karhunen pred Nechalom radšej puk prikryl.

04:25
    Trenčín dal gól! Nešťastný gól pre domácich, keď puk sa odrazil za Karhunenov chrbát od korčule domáceho hráča. Gól priznaný ANDREJOVI ŠŤASTNÉMU. Asistencie: Peter Fabuš a Ján Pardavý.

03:57
    Slovan dal gól! Spoza bránky sa s pukom až pred bránku dostal LIBOR HUDÁČEK, počkal si, až sa mu uvoľní priestor a zavesil doprostred. Asistenica: Ján Lipiansky a Miroslav Šatan.

02:50
    Úvod ako hrom, prvá strela do priestoru bránky vôbec a hneď úvodný gól. To by malo priniesť kvalitný dynamický hokej.

02:50

02:29
    Útočnú snahu domácich rieši obrana hostí.

01:09
    Trenčín dal gól! Obrana domácich vybojovala puk vo vlastnom pásme, na červenej sa ideálne uvoľnil PETER FABUŠ a v nájazde na Karhunena, keď všetkých nechal za sebou, nekompromisne zavesil. Asistencia: Marek Biro.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Aktéri oboch mužstiev už korčuľujú na ľad, po štátnej hymne môžeme začať. V sektore hostí sa zišla početná skupinka fans hostí a hneď na úvod zahádzali hraciu plochu konfetami.

V domácom tíme oproti včerajšku došlo k zmene v zostave, Kudrna vystrieda Jassa. V tíme hostí tréneri urobili rošádu v prvej a druhej päťke, keď vymenili Melichárka so Šťastným, v obrane nastúpi Nemčík namiesto Trefného a vo štvrtom útoku sa prestaví Lelkeš namiesto Kopeckého.

Príjemný podvečer z druhého zápasu druhého semifinále play-off Tipsport extraligy. Po včerajšom víťazstve gólom megahviezdy extraligy Miroslava Šatana v predĺžení zápasu sa HC Slovan ujal vedenia 1:0 v sérii s vojakmi z Trenčína. Kým Trenčania dali v základnej časti v Bratislave za 180 minút jeden jediný gól, vo včerajšom zápase potrebovali na strelenie gólu v druhej tretine 3 strely, na strelenie dvoch gólov v tretej tretine 6 striel, čo predstavuje neuveriteľnú 33,33% úspešnosť.

HC Slovan Bratislava:

Dukla Trenčín:

Rozhodca:

Kubuš Jozef, Konc Daniel, Bundil Tomáš, Gajan Rastislav.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 4. Hudáček (Lipiansky, Šatan), 9. Šatan (Lipiansky, Švarný), 13. Štajnoch (Lipiansky), 26. Hudáček (Šatan, Lipiansky), 51. Bulík (Skokan), 54. Bulík (Buc, Skokan) - 2. Fabuš (Biro), 5. Šťastný (Fabuš, Pardavý), 11. Sojčík (Tybor, Nechala), 42. Melichárek (Fabuš, Biro)

HC Slovan Bratislava: Karhunen - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Kudrna, Kozák - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Bartánus, Kukumberg, Hudec - Skokan, Bulík, Bakoš - Harvey, Preisinger, Buc
    HK DUKLA Trenčín: Kováč - Gabriš, Biro, Hlubuček, Nemčík, Nechala, Bednár, Imrich, Habšuda - Pardavý, Šťastný, Fabuš - Gašparovič, Melichárek, Daňo - Tybor, Tvrdoň, Sojčík - Mikula, Filo, Lelkeš

Rozhodca: Kubuš Jozef, Konc Daniel, Bundil Tomáš, Gajan Rastislav

Diváci: 8.434