Roddick – Berdych 1:2 (kon.) | Tsonga – Štěpánek 2:1 (kon.)
1
7 3 2
cz Utorok 13.03.2012, 21:25ATP Indian Wells - BNP Paribas Open (tvrdý povrch)

0:0
    Je za námi zápas 3. kola turnaje Masters v Indian Wells, který pro české barvy nedopadl dobře. Radek Štěpánek sice statečně vzdoroval favorizovanému Jo-Wilfriedu Tsongovi, přesto nakonec prohrál po třech setech 6:7, 6:3 a 6:2. (23:45:59)

Konec zápasu

6:2
    Na další tvrdé podání dokázal sice Štěpánek zareagovat, jenže míček poslal až za základní čáru.

40-30
    A následně trefuje eso a má mečbol.

30-30
    Tsonga ale tvrdým servisem trefil přímo Štěpánka a opět vyrovnává na 30:30.

15-30
    Štěpánek se ale očividně nevzdal a vzdoruje. Nyní vede 15:30.

15-15
    Tsonga ale opět využil své silné stránky v podobě přesného podání a vyrovnává na 15:15.

0-15
    Štěpánek hrál opět na absolutní riziko, šel na síť a uspěl.

5:2
    Radek Štěpánek se za celý zápas probojoval jen k jednomu brejkbolu, který ale nedokázal využít. Proto se zdá velmi nepravděpodobné, že by dokázal se zápasem ještě něco udělat.

5:2
    Velká škoda. Po dvojchybě Radka Štěpánka se francouzský tenista velmi lacino dostává do vedení 5:2 a za chvilku bude podávat na vítězství v zápase.

40-0
    Tsonga nyní zahrál opět velmi přesný míček, na který český hráč nedosáhl.

30-0
    Český hráč jakoby trochu rezignoval a je to již 30:0.

15-0
    Štěpánek teď nezačal své podání dobře a prohrává.

4:2
    Tsonga své podání uhájil a zvyšuje své vedení v zápase na 4:2.

40-15
    Tsonga zatím ale opět v pohodě kontroluje své podání a nyní zvyšuje na 40:15.

30-15
    Štěpánek nyní šel na riziko, a to se mu vyplatilo. Snižuje na 30:15.

30-0
    Štěpánek bojoval, jenže na přesné údery Tsongy byl nakonec krátký.

15-0
    Štěpánek nyní zahrál hodně do autu a Tsonga se při svém podání ujímá vedení.

3:2
    Jenže Štěpánek chybuje, posílá míček do sítě a prohrává své podání.

40-15
    Tsonga poslal míček do autu a Štěpánek snižuje.

40-0
    A pozor. Tsonga má opět tři brejkboly, když Štěpánek udělal další chybu.

30-0
    Tsonga zahrál další výborný míček a vede při Štěpánkově podání již 30:0.

15-0
    Hned v úvodu svého podání posílá Štěpánek míček do sítě a prohrává.

2:2
    Po dalším přesvědčivém servisu zahrál Štěpánek do autu a Tsonga si s problémy udržel své podání a srovnává na 2:2.

A-40
    To je velká škoda pro českého hráče. Ten nyní poslal míček zbytečně do autu a rázem má výhodu Tsonga.

40-40
    Tsonga si ale opět pomohl prvním přesným servisem.

30-40
    Český hráč má nyní první brejkbol v zápase!

30-30
    Tsonga nyní zahrál ale do autu a je to 30:30.

30-15
    Nyní je tu dokonce už i obrat a Tsonga vede 30:15.

15-15
    Tsonga ale rychle vyrovnává.

0-15
    Štěpánek využil hned v úvodu lehkého zaváhání při Tsongově podání a vede 0:15.

1:2
    Tsonga zaváhal v podobné situaci jako před chvilkou Štěpánek. Z blízkosti v lehké pozici trefil síť, a to znamená, že se český hráč dostává do vedení 1:2.

40-A
    Štěpánek vystartoval na síť a tentokrát to přineslo ovoce.

40-40
    Tsonga poslal míček zase nyní do autu a je srovnáno na shodu.

A-40
    Štěpánek po dlouhé výměně poslal míček do sítě a je tu další brejkbol pro francouzského hráče.

40-40
    Štěpánek se pokoušel o jakýsi kraťas od základní čáry, jenže míček se zastavil na síti.

40-A
    Tsonga byl pod velkým tlakem a dezorientovaný poslal míček do autu.

40-40
    Štěpánek ale další těžkou chvilku ustál a uhrál shodu.

40-30
    Český hráč šel nyní na síť, jenže při rozhodujícím úderu trefil pásku, po které se míček svezl dolů. Tsonga má brejkbol.

30-30
    Tsonga se nyní ukázal také jako bojovník a po dlouhé výměně díky autu Štěpánka vyrovnává na 30:30.

15-30
    Tsonga poslal míček do sítě a český hráč vede 15:30.

15-15
    Nyní ale francouzský tenista zahrál forhendem opět přesně k čáře a srovnává.

0-15
    Štěpánek opět musel hodně běhat, ale výměna končí chybou Tsongy, který poslal míček do sítě.

1:1
    Štěpánek poslal křížnou ranou míček až do autu a Tsonga tak srovnává stav zápasu na 1:1.

40-0
    Tsonga kráčí přesvědčivě k výhře ve svém podání.

30-0
    Francouzský tenista podává velmi dobře a přestože Štěpánek nyní míček odehrál, je to 30:0.

15-0
    Tsonga esem vede 15:0.

0:1
    Štěpánek ale přesvědčivě dokráčel k výhře při svém podání a vede ve třetím setu 0:1.

30-40
    Tsonga nyní podání Štěpánka trochu zdramatizoval a snižuje.

15-40
    A po dalším pěkném prohozu vede český hráč 15:40.

15-30
    Český hráč své podání zatím zvládá a vede již 15:30.

15-15
    Štěpánek rychle vyrovnává na 15:15.

15-0
    Štěpánek nezačal nejlépe a poslal po krátké výměně míček do autu.

0:0
    Druhý set byl podobně vyrovnaný jako ten první. Český hráč ale nedokázal udržet jedno ze svých podání a vzhledem k tomu, že Tsonga byl v tomto směru bezchybný, vyhrál druhý set 6:3. Druhý set se hrál přesně 43 minut.

6:3
    Štěpánek zahrál míček do autu, a to znamená, že je stav zápasu srovnaný na 1:1 na sety. Po krátké přestávce začne třetí rozhodující set.

A-40
    Tsonga si nyní pomohl sedmým esem v zápase a má výhodu.

40-40
    Nyní měl Štěpánek i štěstí a vyrovnává na 40:40.

40-30
    Oba hráči šli nyní na síť a Štěpánek nyní ukázal své dobré deblové schopnosti a soupeře udolal.

40-15
    Štěpánek poslal míček do autu a jsou tu dva setboly pro Tsongu!

30-15
    Tsonga opět ukázal svou kvalitu. Honil Štěpánka po kurtu, pak si sběhl k síti a chladnokrevně ukončil výměnu.

15-15
    Tsonga teď udělal další dvojchybu a je srovnáno na 15:15.

15-0
    Tvrdý servis Tsongy returnoval Štěpánek do autu.

5:3
    Tsonga to dokázal. Štěpánek se opět dostal pod tlak a zahrál teď balon do sítě. Tsonga bude podávat na vítězství ve druhém setu.

40-30
    Nyní ale předvedl Tsonga opět parádní ránu do protipohybu Štěpánka a rázem je tu brejkbol pro francouzského hráče.

30-30
    Tsonga poslal míček do sítě a je srovnáno.

30-15
    Míček do autu nyní poslal i Tsonga, je potřeba ale říci, že měl Štěpánka již opět pěkně rozběhaného.

30-0
    Opět se Štěpánek dostává do úzkých, když posílá míček do autu.

15-0
    Štěpánek šel nyní k síti, jenže Tsonga předvedl parádní úder až skoro k základní čáře. Na ten neměl Štěpánek nárok.

4:3
    Následně zahrál Tsonga eso a vede 4:3.

40-30
    Nyní předvedl Tsonga skvělý forhend do protipohybu Štěpánka a získává tuto výměnu.

30-30
    Tsonga nyní zahrál již pátou dnešní dvojchybu a je srovnáno na 30:30.

30-15
    Teď ale zahrál Tsonga do autu a je sníženo na 30:15.

30-0
    Francouzský tenista opět využil dobrého prvního servisu a vede 30:0.

15-0
    Tsonga je nyní při svém podání ale velmi přesvědčivý.

3:3
    Radek Štěpánek to zvládl a přestože při svém podání prohrával již 0:40, dokázal hru vyhrát!

40-A
    Štěpánek má po další lehké chybě Tsongy dokonce výhodu.

40-40
    Český hráč je ale bojovník a vrací se rychle zpět na shodu.

A-40
    Nyní ale pozor, výhoda pro Tsongu.

40-40
    Štěpánek první podání pokazil a při druhém, ne tolik důrazném, poslal Tsonga zbytečně míček do sítě a rázem je tu shoda.

40-30
    Tsonga nyní opět trochu zaváhal a vrací Štěpánka do hry o své podání.

40-15
    Rozhodčí opět nezahlásili Tsongovi aut a Štěpánek si pomohl jestřábím okem. Těžká chvíle pro českého hráče.

40-0
    A další zaváhání Štěpánka a Tsonga má rázem tři brejkboly.

30-0
    Nyní pozor. Štěpánek poslal míček do sítě a prohrává 30:0.

15-0
    Štěpánek nyní ztratil míček při svém podání a je tu malá šance pro Tsongu.

3:2
    Tsonga si opět pomohl servisem a tuto hru v pohodě dotáhl do úspěšného konce.

40-0
    Štěpánek opět bojoval, na dobře pozičně hrajícího Tsongu, který ho od lajny honil po hřišti, to ale nestačilo.

30-0
    Tsonga po krátké výměně opět drží svůj servis a hraje výborně.

15-0
    Oba hráči si zatím velmi přesvědčivě drží své podání. Nyní se zase daří Tsongovi.

2:2
    Další úspěšná výměna Štěpánka znamená srovnání na 2:2.

15-40
    Tsonga poslal míček do sítě a teď to vypadá dobře pro českého tenistu.

15-30
    Nyní si servisem pomohl i Radek Štěpánek a dostává se do mírné výhody.

15-15
    Jenže následně lehce zaváhal a francouzský tenista vyrovnává na 15:15.

0-15
    Štěpánek vyhrál první výměnu při svém podání a vede.

2:1
    Po dalším servisu Tsongy poslal Štěpánek míček do autu a francouzský tenista vede ve druhém setu 2:1.

40-30
    Štěpánek poslal míček do sítě, to je velká škoda, Tsonga teď nehraje moc přesvědčivě.

30-30
    Český tenista díky své bojovnosti dokázal dokonce vyrovnat na 30:30.

30-15
    Nyní se Štěpánkovi podařilo snížit.

30-0
    Francouzský tenista zvyšuje své vedení na 30:0. Opět díky přesnému servisu.

15-0
    Tsonga začal své podání přesvědčivě a díky přesnému servisu vede 15:0.

1:1
    Štěpánek své podání také s lehkými problémy udržel a srovnává na 1:1.

30-40
    Tsonga šel teď na síť a vyplatilo se mu to. Štěpánek následně zahrál do sítě.

15-40
    Český tenista teď lehce zaváhal a je sníženo na 15:40.

0-40
    A další míček pro českého hráče po přesném servisu.

0-30
    Český tenista si zatím pohodově drží své podání a zvyšuje na 0:30.

0-15
    Štěpánek začal své podání také dobře.

1:0
    Tsonga nakonec s lehkými problémy své podání udržel a ve druhém setu vede 1:0.

40-30
    Následně si ale pomohl přesným servisem a vede 40:30.

30-30
    Štěpánek létal po kurtu zleva doprava, nakonec se Tsongovi asi z toho zatočila hlava a lehký míček poslal do sítě.

30-15
    Po dvojchybě je stav snížený na 30:15.

30-0
    Po dalším tvrdém servisu již 30:0.

15-0
    Tsonga začal druhý set podáním a dobře. Vede 15:0.

0:0
    Máme za sebou první set utkání, ve kterém po boji zvítězil český hráč. První set se hrál dlouhých 54 minut.

6:7
    Štěpánek zahrál servis přesně k vnější čáře a Tsonga returnoval jen do autu! Český hráč vyhrává první set!

2-6
    Teď ale zahrál český hráč do autu a Tsonga ještě žije.

1-6
    Štěpánek opět donutil soupeře, aby zahrál míček do autu a nyní má český tenista hned pět setbolů a navíc podává.

1-5
    Po parádním prohozu Štěpánka je to již 1:5! Český hráč je nyní již jen malý kousek od výhry v prvním setu.

1-4
    Štěpánek vede již 1:4 a je blízko k výhře v prvním setu!

1-3
    Tsonga poslal při podání Štěpánka míček do autu a nyní mu nepomohlo ani jestřábí oko. Český tenista vede 1:3.

1-2
    Teď je tu šance pro Štěpánka, Tsonga při svém podání poslal míček do autu.

1-1
    Tsonga ale okamžitě srovnává na 1:1.

0-1
    Štěpánek začal dobře a své první podání proměnil v první bod.

6:6
    I Tsonga si pošesté v prvním setu udržel své podání a je srovnáno na 6:6.

40-15
    Tsonga předvedl další přesný forhend podél pravé lajny a vede již 40:15.

30-15
    Tsonga měl na chvilku potíže, pak šel ale k síti a smečí nedal Štěpánkovi šanci.

15-15
    Tsonga si ale nyní pomohl přesným servisem a esem.

0-15
    Štěpánek přesně returnoval a vede při podání Tsongy.

5:6
    Štěpánek opět bez větších problémů své podání udržel a dostává se do vedení 6:5.

15-40
    Teď francouzský tenista navíc zahrál do autu.

15-30
    Tsonga nyní nezvládl returnovat nepříliš povedené podání Štěpánka a sám na sebe se nyní zlobí.

15-15
    Tsonga ale také umí, jeho přesný forhend po lajně znamená vyrovnání na 15:15.

0-15
    Štěpánek nyní předvedl srdce bojovníka a po zajímavé výměně získává míček pro sebe.

5:5
    A po dalším tvrdém servisu srovnává Tsonga na 5:5.

40-0
    Tsonga nyní jasně dominuje a jeho tvrdá podání nedokáže Štěpánek pokrýt.

30-0
    Tsonga díky dalšímu servisu přesně k čáře vede již 30:0.

15-0
    Tsonga nyní velmi dobrým podáním soupeře opět rozběhal po kurtu a pak výměnu ukončil přesnou ranou k čáře.

4:5
    Radek Štěpánek nyní zahrál parádní výměnu. Soupeře nejprve kraťasem vyhnal až k síti a následně přesným obloučkem až k čáře rozhodl.

40-A
    Po dobrém servisu Štěpánek svého soupeře rozhodil. Následně šel český hráč na síť, což nakonec rozhodlo o tom, že výměnu vyhrál a má výhodu.

40-40
    Je tu shoda, když i Štěpánek nyní po delší výměně poslal míček až za čáru.

30-40
    Asi nejdelší výměna zápasu vyzněla lépe pro českého hráče, Tsonga totiž poslal míček do autu.

30-30
    Štěpánek byl nespokojený se svou raketou a během podávání ji vyměnil. Přesto je srovnáno na 30:30.

15-30
    Tsonga měl výměnu dobře rozehránou, jenže poslal míček do autu.

15-15
    Rychle je ale srovnáno na 15:15.

0-15
    Tsonga poslal po krátké výměně míček do autu a Štěpánek tak začíná své podání úspěšně.

4:4
    Další tvrdý servis ven z kurtu sice dokázal Štěpánek přečíst, jenže jeho return šel jen do sítě. Stav zápasu je opět srovnaný 4:4.

40-15
    Teď ale francouzský tenista zahrál do autu.

40-0
    Tsonga rychle vede již 40:0.

30-0
    Tsonga i při opakovaném podání servíroval velmi tvrdě a přesně a Štěpánek na příjmu poslal míček do autu.

15-0
    Tsonga začal opět tvrdým podáním a ač dokázal Štěpánek dobře returnovat, další úder Tsongy znamená vedení.

3:4
    Rozhodčí sice nezahlásili Tsongovi aut, avšak Štěpánek si vyžádal jestřábí oko a jeho volba byla správná. Jednalo se o milimetrový aut a Štěpánek si udržel své podání a vede 4:3.

15-40
    Štěpánek zahrál parádní kraťas, se kterým si ale Tsonga poradil. Následný přesný prohoz Štěpánka ale ukončil tuto výměnu.

15-30
    Na technicky dobře umístěný servis nedokázal Tsonga ideálně zareagovat.

15-15
    Nyní jsme naopak viděli delší výměnu, jenže Štěpánek ji zakončil míčkem směřujícím do sítě.

0-15
    Tsonga nyní zamířil nepřesně a Štěpánek tak pří svém podání vyhrává první krátkou výměnu.

3:3
    Další tvrdý servis Tsongy, na který Štěpánek nedokázal zareagovat. Je srovnáno na 3:3.

40-15
    Tsonga poslal míček do autu. Přesto při svém podání vede stále luxusním náskokem 40:15.

40-0
    Tsonga dalším tvrdým servisem doslova trefil Štěpánka, ten sice zázračně míček vrátil do hry, ale na následný tvrdý úder Tsongy byl již krátký.

30-0
    Krásná výměna, která nyní vyzněla lépe pro francouzského tenistu.

15-0
    Po krátké pauze začal Tsonga opět tvrdým servisem a vede.

2:3
    Tsonga opět o milimetr poslal míček do autu a Štěpánek vede 3:2.

15-40
    Nyní ale zahrál dobrý křížný forhend a alespoň snižuje na 40:15.

0-40
    Tsonga poslal míček do sítě a zdá se, že Štěpánek si své podání podrží.

0-30
    Štěpánek opět dobře rozběhal Tsongu a pohodlně zvyšuje své vedení na 30:0.

0-15
    Štěpánkův tvrdý a přesný servis poslal Tsonga do autu.

2:2
    Následně Štěpánek zahrál míček hned při returnu do autu a Tsonga srovnává na 2:2.

40-30
    Francouzský tenista nyní další míček uhrál a zatím se při svém podání drží.

30-30
    Je srovnáno na 30:30.

30-15
    Štěpánek poslal po krátké výměně míček do sítě.

15-15
    Po dvojchybě Tsongy je srovnáno na 15:15.

15-0
    Své podání začal lépe Tsonga a vede.

1:2
    Oba hráči se nyní pěkně honili po kurtu, šťastnější byl nakonec česká hráč. Tsonga poslal míček do sítě.

30-40
    Třetí útok na síti se Štěpánkovi povedl a má gameball.

30-30
    Tsonga poslal míček do autu a nepomohlo mu ani jestřábí oko, Je srovnáno.

30-15
    Opět nevynucená chyba v podání Štěpánka, který nyní poslal míček do autu.

15-15
    Štěpánek šel dnes podruhé agresivně na síť. Opět to ale úspěch nepřineslo a je srovnáno.

0-15
    Štěpánek začal při svém podání dobře a po takovém lehkém zaváhání Tsongy vede 15:0.

1:1
    Tsonga své podání jasně ovládl a pouze při první výměně měl Štěpánek alespoň malou šanci něco uhrát. Další podání Tsongy byla velmi povedená.

40-0
    Tsonga si pomohl dalším podáním a přesvědčivě vede.

30-0
    Tsonga nyní předvedl přesný a tvrdý servis. Štěpánek odvrátil míček pouze do autu.

15-0
    Štěpánek poslal míček do autu a při svém podání se do vedení dostává Tsonga.

0:1
    Hned po servisu poslal Tsonga míček do sítě a Štěpánek vyhrává první hru.

15-40
    Po tvrdém servisu Štěpánka zahrál Tsonga do autu.

15-30
    Štěpánek uhrál další hru a vede již 30:15.

15-15
    Tsonga zahrál po dlouhé výměně do sítě a je srovnáno.

15-0
    Štěpánek začal velmi agresivně, jenže Tsonga úvodní výměnu zvládl lépe a od sítě zamířil do protipohybu českého hráče.

Utkání právě začalo

0:0
    Zápas zahájí podáním Radek Štěpánek.

0:0
    Rozcvička je u konce a za pár minut utkání začne.

0:0
    Hráči jsou již konečně na kurtu a nyní probíhá rozcvička. Český tenista bude mít tyrkysové tričko, Jo-Wilfried Tsonga bude dnes v oranžovém.

0:0
    Zápas mezi Jamie Hamptonovou a Agnieszkou Radwaňskou skončil a vše se pomalu na kurtu číslo 2 chystá na začátek zápasu mezi Jo-Wilfriedem Tsongou a Radkem Štěpánkem. Tenisté ještě na kurtu nejsou, co nevidět by ale měli přijít.

0:0
    Dnešní zápas se odehraje na turnajovém kurtu číslo 2, kde od 19:15 začal souboj mezi Jamie Hamptonovou a Agnieszkou Radwaňskou. Námi sledovaný souboj začne po skončení tohoto utkání mezi americkou a polskou tenistkou.

0:0
    Oba dnešní soupeři se na turnajích ATP střetli v minulosti třikrát. Lepší bilanci má francouzský tenista, který vyhrál dva zápasy. Poslední vzájemný souboj ale vyzněl jasně pro českého hráče, který na loňském turnaji v Eastbourne vyhrál přesvědčivě 6:2 a 6:3.

0:0
    Radek Štěpánek se v turnaji představil také až ve druhém kole, kde s velkým přehledem porazil belgického tenistu Xaviera Malisse (67. hráče žebříčku) 6:2 a 6:4. Radek Štěpánek je momentálně v žebříčku ATP na 28. místě a na turnaji je zároveň 28. nasazeným hráčem.

0:0
    Jo-Wilfried Tsonga měl v prvním kole turnaje volný los a první zápas tak odehrál až ve druhém kole, kdy se až po boji poradil s krajanem Michaelem Llodrou, aktuálně 41. hráčem žebříčku, 6:3, 5:7, 7:6 (3).

0:0
    Dnešní utkání se odehraje v rámci 3. kola turnaje ATP Masters v Indioan Wells. Velkým favoritem je francouzský tenista, přesto se dá očekávat, že bojovník Radek Štěpánek neprodá svou kůži lacino.

0:0
    Dobrý večer při sledování online reportáže z tenisového utkání mezi Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou a českým tenistou Radkem Štěpánkem.