HC Slovan – Žilina 4:2 (kon.) | Poprad – Trenčín 4:5 (po s.n.)
HC Slovan Bratislava
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
MsHK Žilina
Sobota 10.03.2012, 18:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Videli sme pekný zápas, rýchly hokej a 6 gólov. Slovan dokázal obrátiť stretnutie keď už v prvej minúte prehrávali 0:1. Žilina sa určite nemá začo hanbiť, podali kvalitný hokej. Stav série 2:0 pokračovať sa bude zápasmi v Žiline 13. a 14. marca. Prajem Vám príjemný zvyšok dnešného večera. (20:32:51)

60:00

59:30
    Slovan dal gól!
    Peter Frühauf krásne vysunul z obranného pásma pomedzi dvoch hráčov LIBORA HUDÁČKA, ktorý si kľučkou obišiel ležiaceho obrancu a dáva gól do prázdnej brány. Asistencie : Frühauf

59:18
    Róbert Huna triafa len ležiaceho obrancu.

59:00
    Žilina stiahla brankára. Hrá sa 6vs5.

59:00
    Oddychový čas hostí.

58:39
    Slovan sa oslobodzuje len cez zakázané uvoľnenie.

58:00
    2 minúty do konca, Žilinčania už dlhú dobu bez strely na bránu.

57:18
    Sivák sa snaží poslať puk pred bránu no tam nieje nikto z jeho spoluhráčov.

56:37
    Žilinčania sa držia v útočnom pásme ale nedarí sa im vystreliť na bránku.

55:58
    Hostia v plnom počte.

55:48
    Devečka to skúša z diaľky, netriafa ani bránu.

55:34
    Štajnoch skúša tvrdú strelu od modrej ale len do stredu brány. Laco drží puk v lapačke.

54:57
    Frühaufova delovka končí v lapačke hosťujúceho brankára.

54:18
    Hudáček si teraz krásne prešiel cez dvoch hráčov a ocitol sa až pred brankárom ale v rýchlosti netrafil bránu.

53:58
    Juraj Jurkech vylúčený na 2 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

53:38
    Preisinger sa snaží ohroziť brankára, ani na druhý krát ho neprekonal.

53:19
    Slovan sa opäť vystavil do ofsajdu.

52:13
    Kukumberg pekne prekorčuloval z obranného pásma až do útočného kde hľadal Bulíka ale ten netriafa puk.

50:45
    Stále bez strely na bránu, Žilinčania sa nevedia predrať do pásma domácich a Slovanisti zase absentujú v strelách na bránu.

50:00
    Hráči si nevedia dlhšie udržať puk na hokejkách a hrá sa prevažne v strede ihriska.

48:53
    Tempo sa nám trochu ukludnilo po sérii vylúčení, hráči su opatrní.

48:22
    Milan Drevenák z tesnej blízkosti Karhunenovej brány netriafa presne.

47:59

47:30
    Domáci v plnom počte.

46:54
    Slovan so štyrmi hráčmi. Hrá sa 4vs4.

45:59
    Žilinčania kombinujú ale po strele sa puk odráža od Jána Lipianského až ku Lacovi.

45:43
    Peter Sivák pokazil veľkú šancu pre Žilinu a je vylúčený na 2 minúty za hákovanie.

45:30
    Žilina bude mať teraz veľkú šancu vyrovnať stav stretnutia keď hrajú presilovku o 2 hráčov.

45:30
    Martin Sloboda vylúčený za podrazenie na 2 minúty.

44:54
    Maris Jass vylúčený na 2 minúty za faul lakťom.

43:58
    Dávid Buc, prenecháva Dávidovi Skokanovi, ktorý strieľa na bránu, Laco vyráža a MIROSLAV PREISINGER doráža do prázdnej brány. Asistencie: Skokan, Buc

42:54

42:17
    Frühauf posiela tvrdú strelu od modrej, následne nastal zmätok pred brankárom Lacom ale Žilinčania odpratali puk do bezpečia.

41:30
    Skúšali to Hudec a aj Štajnoch od modrej čiary ale obaja mimo.

40:23
    Hudáček teraz vo veľkej šanci ale triefa žrď Lacovej brány. Bartánus už nezvládol doraziť.

40:15
    Slovan vstupuje do tretej tretiny v presilovej hre.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme videli dokonalý obrat Slovanistov v priebehu 2 minút. Zvýšila sa aktivita oboch tímov aj divákov. Žilinčania ešte stihli vyrovnať 3 minúty pred kocnom. Hostia budú začínať tretiu tretinu v oslabení. Tretia tretina začne približne o 19:50

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:18
    Frühauf to opäť skúša tvrdou strelou, ale triafa pleksisklo za Lacovou bránou.

38:54
    Róbert Huna vylúčený za hru so zdvihnutou hokejkou. 2+2 minúty.

38:48
    Hrá sa v rýchlom tempe z jednej strany na druhú.

37:03
    Žilina dala gól!
    Najprv sa dostal do šance Bulík no z následneho brejku Dušan Devečka potiahol puk po pravej strane následne našiel RÓBERTA HUNU, ktorý sa nemýlil. Asistencie : Devečka

35:38
    Slovanisti sa snažia aj v oslabení a Žilinskí hráči majú čo robiť aby to aspoň trochu vyzeralo, že hrajú presilovku.

34:56
    Ivan Ďatelinka vylúčený za sekanie na 2 minúty.

34:45
    Hudec našiel Bakoša ktorý mal pred sebou prázdnu bránu ale brankár Laco sa stihol presunúť!

33:43
    Slovanisti vo veľkom tlaku ale bez strely na bránu.

33:18
    Slovanisti vôbec nepúšťajú hostí k puku a držia sa v útočnom pásme. Frühauf skúša tvrdú strelu od modrej.

32:55
    Tomáš Troliga tretí krát vylúčený za držanie v tomto zápase. 2 minúty.

32:34
    Sloboda v šanci ale triafa len do ležiaceho obrancu Žiliny. Diváci si pýtaju "ešte jeden"

31:45
    Nikým nebránený MAREK BARTÁNUS si dobre nakorčuľoval a vymietol roh Lacovej bránky. Asistencie : Frühauf, Lipiansky.

31:33
    Po góle ožila aktivita domácich hráčov a divákov.

31:12
    Harvey posiela puk pred bránu ale tam nikto nestál.

30:25
    Dávid Skokan si počkal za bránou na IVANA ĎATELINKU, kým si nakorčuluje do dobrej pozície a ten strieľa prvý gól Slovanu v tomto zápase. Asistencie: Skokan, Ďatelinka.

29:21

29:14
    Slovanisti sa ku koncu oslabovky dostali do šance 2vs2 ale nemali sily aby ju dokončili.

28:33
    Tomáš Harant skúša strelu od modrej, Karhunen vyráža pred seba.

27:49
    Žilinčania majú teda ďaľšiu možnosť presilovky ale domáci pozorne bránia.

27:21
    Tomáš Bulík vylúčený na 2 minúty za držanie hokejky.

26:51
    Lipianskeho backhand z pravej strany Laco bezproblémov chytá.

26:29
    Po dlhej dobe aj strela na hosťujúceho brankára. Kevin Harvey posiela pozdrav.

25:42
    Domáci príliš často chybujú, ďaľší ofsajd Slovanistov.

25:34

25:12
    Slovanisti sa zatiaľ veľmi dobre bránia a nepúšťaju hostí do šance.

24:15
    Žilinčania obliehaju domácu bránku, Róbert Huna posiela slabú strelu na bránku.

23:34
    Za hákovanie si pôjde sadnút na trestnú lavicu Ján Lipiansky. 2 minúty.

23:09

22:41
    Slovanisti chybujú a tak sa musia brániť aj v presilovej hre.

22:18
    Slovanisti sa teraz udržali v útočnom pásme ale žiadnu vážnejšiu šancu si nevypracovali.

21:29
    Domáci v plnom počte. Hostia so štyrmi.

21:09
    Václav Stupka vylúčený za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. 2 minúty.

20:54
    Domáci hráči si zatiaľ veľmi nerozumejú. Kukumberg posiela puk medzi Žilinských hráčov "na nikoho"

20:15
    V prvých sekundách sme mohli videť črtajúcu sa šancu Slovanistov ktorí ale prišli o puk.

20:01
    Začala druhá tretina.

HC Slovan Bratislava: Karhunen - Frühauf, Dobroň, Ďatelinka, Luža, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, Kozák - Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Kukumberg, Sloboda, Hudec - Skokan, Bulík, Bakoš - Harvey, Preisinger, Buc

MsHK DOXXbet Žilina: Laco – Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Sýkora, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Drábek – Smotrila, Linet, Kubiš

Rozhodca: Konc Juraj, Lauff Rudolf, Korba Martin, Stano Peter.

V prvej tretine sme videli rýchly gól Žiliny. Slovanisti si nevedia poriadne nahrať, hrá sa prevažne v strede ihriska bez väčších šancí. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina ktorá začne približne o 18:54

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:29
    Nervy pracujú. Ďatelinka a Drevenák si vymenili názory za čo budú potrestaní. 2minúty za hrubosť.

18:41
    Stále veľa nepresností a brankári môžu "oddychovať".

17:55
    Žilina sa z následnej akcie vystavila ofsajdu.

17:14
    Slovan sa dostal do útočného pásma ale Martinovi Slobodovi utiekol puk z hokejky a tak ho získavajú opäť Žilinčania.

16:35
    Jerofejevs tvrdo atakoval Ďatelinku ramenom. Následne po dlhej dobe prerušená hra.

15:38
    Hrá sa teraz z jednej strany na druhú, ani jeden tím si nevie udržať puk dlhšie.

14:31

13:45

13:48
    Bulík si prekorčuloval po ľavej strane cez celé ihrisko a vystrelil do stredu Žilinskej brány.

13:11
    Slovanisti sa pokúšajú dlhými prihrávkami dostať do pásma ale Skokan sa nachádza v ofsajde.

12:32
    Ivan Ďatelinka vylúčený na 2 minúty za nedovolené bránenie.

12:14
    Diváci si pýtajú gól ale Žilina posiela puk cez všetky čiary.

11:34
    Tomáš Troliga vylúčený na 2 minúty za držanie.

11:00
    Tomáš Sýkora unikol po ľavej strane a posiela peknú streľu zápästím a Karhunen chytá do lapačky.

10:01
    Bartánus mohol ísť sám na bránu ale perfektný Laco vykorčuloval ďaleko z brány a zmaril tak šancu.

09:51
    Róbert Huna v samostatnej akcii posiela na bránu veľmi slabú strelu.

09:13
    Po vyhratom buly Žiliny sa pokúsil Kúdelka ohroziť bránu, Karhunen chýta puk.

08:48

08:15
    Slovanisti sa snažia kombinovať v útočnom pásme ale Štajnoch pokazil prihrávku.

07:33
    Fruhauf nahodil puk do pásma, kde sa následne puk dostal ku Bartánusovi ktorý skúša vystreliť!

06:48
    Tímový trest pre Žilinu. Príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. 2 minúty.

05:48
    Belasí sa teraz snažia udržat dlhšie v útočnom pásme ale puk si nahrávajú s ťažkosťami.

05:12
    Slovanisti sú podstatne prekvapení prvým gólom a nevedia sa dostať do útočného pásma.

04:13
    Dávid Skokan sa pokúsil vystreliť na brankára Laca ale ten poľahky vyráža betónmi.

03:50

02:40
    Lipiansky sa treaz pokúsil ohroziť bránku po Bartánusovej prihrávke ale Laco vyráža.

01:50
    Vylúčenie aj na strane Žiliny. Tomáš Troliga vylučený na 2 minúty za držanie.

00:46

00:46
    Róbert Huna vybojoval puk v rohu ihriska a našiel TOMÁŠA HARANTA ktorý strieľa prvý gól v zápase! Asistencie: Róbert Huna, Richard Huna

00:28
    Peter Frühauf vylúčený za faul kolenom.

00:15
    Prvá šanca Žiliny. Devečka sa prekľučkoval cez 2 hráčov Slovanu ale bol faulovaný a následne sa zrazil s brankárom Karhunenom.

00:01
    Úvodné buly pre Slovan vybojoval Ján Lipiansky.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Štadiónom zneje štátna hymna Slovenskej republiky.

Domácim budú aj v tomto zápase chýbať zranení Šatan, Švarný a Konrád. Hostia nastúpia v kompletnej zostave.

V dnešnom zápase bude chcieť Slovan potvrdiť svoje včerajšie najtesnejšie víťazstvo, no proti Vlkom zo Žiliny, ktorí by veľmi radi vyrovnali stav série, to nebudú mať také ľahké.

Príjemný večer Vám prajem zo Slovnaft arény v Bratislave pri druhom zápase medzi domácim HC Slovan Bratislava a hosťujúcim MsHK DOXXbet Žilina v tohtoročnom play off.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Ján Sárközi

Góly a asistencie: 31. Ďatelinka (Skokan, Sloboda), 32. Bartánus (Frühauf, Lipiansky), 44. Preisinger (Skokan, Buc), 60. Hudáček (Frühauf) - 1. Harant (Róbert Huna, Richard Huna), 38. Róbert Huna (Devečka)

MsHK Žilina: Laco – Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Sýkora, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Drábek – Smotrila, Linet, Kubiš

Rozhodca: Konc Juraj, Lauff Rudolf - Korba Martin, Stano Peter