Lacko – Berdych 0:2 (kon.) | Rosol – Tsonga 0:2 (kon.)
1 2
Tomáš Berdych
2
6 6
cz Streda 29.02.2012, 13:45ATP Dubaj - Dubai Duty Free Tennis Championships (tvrdý povrch)

2:6
    Snadné sousto pro Berdycha, který si může užít čtvrtfinálový duel s Murrayem. Slovák Lacko prohrál hned pět svých podání a pouze dvě proměnil do úspěšného konce. Sedmý hráč světa s ním neměl příliš slitování. To je od mě od dubajského turnaje vše. Zhruba od 17:30 přitom můžete sledovat dalšího Čecha v Dubaji v akci, Lukáš Rosol bude čelit favoritovi Jo-Wilfriedu Tsongovi. Hezký zbytek odpoledne. (15:12:04)

2:6
    Berdych nakonec poslední gem druhého setu urval, byť prohrával už 0:40. V tomto zápase tak snadno vítězí.

40-30
    Máme menší technické problémy. Čekáme na aktualizaci.

40-30
    Už jenom jeden brejkbol pro Slováka. Berdych snižuje na rozdíl jednoho fiftýnu.

40-15
    Míček získává Berdych.

40-0
    Tři brejkboly pro Lacka! Slovenský tenista vůbec nic nevzdává!

30-0
    A Lacko i podruhé úspěšný!

15-0
    Berdychovi první fiftýn nepatří. Slovák vede.

2:5
    Čistá hra Lacka. Alespoň nějaký úspěch získal v tomto zápase s českým tenistou.

40-0
    Berdych prohrál i třetí výměnu v řadě. Jako by si asi chtěl počkat do příštího gemu, kde bude podávat na vítězství.

30-0
    Míček získává Lacko.

15-0

1:5
    Pět úspěšných míčků v řadě zařídilo Berdychovi vítězství v pátém gemu. Nyní bude čelit Lackovu podání. Pokud ho pošesté urve, zvítězí i v tomto zápase.

40-A

40-40
    Český tenista je zkušený a ostřílený matador. Uhrál tři míčky v řadě a odvrátil tím tři brejkboly soupeře. Shoda.

40-30
    Už jen jeden brejkbol pro Lacka. Berdych se v tomto gemu ještě zvedl.

40-15

40-0
    Tři brejkboly pro Lacka! Berdych jako by celou situaci podcenil. Ještě ale nemá vyhráno.

30-0
    A Lacko získal i druhou hru tohoto gemu!

15-0
    Berdych podává. Ale lacko má první fiftýn.

1:4
    Konečně! Lacko až napošesté prolomil smůlu a získal gem díky svému servisu. Asi mu to ale moc nepomůže, ztráta na Berdycha je totiž velká.

40-15

40-0
    Tak že by teď Lacko prolomil smůlu a vyhrál svoje podání? Má k tomu skvělé předpoklady.

30-0
    Vypadá to dobře. Lacko získal i druhou hru tohoto gemu.

15-0
    Lacko na servisu v prvním fiftýnu úspěšný.

0:4
    Tohle už je exhibice. Čistá hra pro českého tenistu, který vede již o čtyři gemy. Podávat nyní bude Lacko.

0-40

0-30

0-15

0:3
    Berdych i svou pátou možnost sebrat soupeři podání využívá. Lacko si musí připadat příšerně. Ještě ani jednou nevyužil svoje podání.

30-40
    Lacko snižuje. Berdych má ale stále ještě jeden brejkbol!

15-40
    Další brejkbol pro českého tenistu! Že by ani tentokráte Lacko nebyl na servisu úspěšný?

15-30

15-15

0-15

0:2
    Čistá hra od Berdycha. Přejděme rovnou ke třetímu gemu tohoto setu.

0-40

0-30

0-15
    Berdych na podání a má první míček.

0:1
    Neuvěřitelné! Lacko ani napočtvrté nedokázal proměnit svůj servis. Berdych je opravdu nad jeho síly.

40-A
    A český tenista má výhodu. Zároveň i brejkbol!

40-40
    Berdych jasně naznačil, že tenhle gem chce získat. Shoda.

A-40
    Lacko získal třetí míček v řadě. A má výhodu.

40-40
    Škoda pro českého tenistu. Lacko zabojoval. Shoda.

30-40
    Lacko odvrací. Berdych má přesto ještě jeden brejkbol k dispozici.

15-40
    Dva brejkboly pro Berdycha! Opět snový vstup do setu. A Lacko může i počtvrté v řadě ztratit svůj servis.

15-30
    Berdych má opět dobře nakročeno. Hned v prvním gemu druhého setu vede.

15-15

15-0
    Lacko podává. A patří mu první fiftýn.

1:6
    V setu vítězí Berdych. Lacko českému tenistovi skoro vůbec nevzdoroval. Co je pro něj horší, že i když dokázal urvat alespoň jeden gem a přitom využít brejkbol, nedokázal vítězně proměnit ani jeden ze svých tří servisů. Pokud se nezlepší ve druhém setu, Berdych si v klidu dokráčí pro postup.

15-40
    Delší výměna, po níž si Berdych připisuje na své konto setbol!

15-30
    Dva míčky dělí Berdycha od vítězství v tomto gemu.

15-15
    Lacko se nevzdává. Srovnáno.

0-15

1:5
    Podařilo se. Ani třetí servis Lackovi nevyšel. A Berdych v dalším gemu bude podávat na vítězství v tomto setu. Zatím je to pro něj snadná práce.

40-A
    Třetí brejkbol Berdycha v tomto gemu! Co teď? Podaří se?

40-40
    Lacko i podruhé odvrátil hrozící nebezpečí. Shoda.

40-A
    Berdych má další výhodu a brejkbol!

40-40
    Slovenský tenista si může odfrknout. Udolal to na shodu.

30-40
    A brejkbol pro Berdycha! Že by Lacko ztratil i tohle podání?

30-30
    Lacko tentokráte zahrál dobře a srovnal.

15-30
    Lacko jako by svůj servis prostě nezvládal. Znovu pohrává po úspěšném úderu Berdycha.

15-15

15-0
    Lacko získal první fiftýn při svém podání.

1:4
    Slovenský tenista ale hned svůj druhý brejkbol využívá. A získává si tím alespoň částečnou naději nad dosud suverénním Berdychem.

40-15
    Lacko svůj první nevyužil. Berdych má dílčí úspěch.

40-0
    Slovák bojuje. A má proti Berdychovi již tři brejkboly!

30-0

15-0

0:4
    Český tenista sebral Lackovi i jeho druhý servis! Tohle se Slovákovi prostě nepovedlo. Berdych si zřejmě tenhle set již pohlídá. Navíc bude nyní podávat on.

40-A
    Berdych má brejkbol! Je jeden míček od vítězství ve čtvrtém gemu.

40-40
    Berdych stále může urvat tenhle gem a sebrat soupeři podání. Shoda.

40-30

30-30

15-30
    Berdych znovu vede.

15-15
    Až nyní Lacko získal výměnu na svou stranu. Vyrovnáno.

0-15
    Lacko na podání. Ale Berydcyh navazuje na úspěšný předchozí gem a má první míček.

0:3
    A další úspěšným míčkem získal český tenista tuhle hru. Má nakročeno k vítězství v tomto setu.

40-A
    Berdych je v laufu. Získal výhodu.

40-40
    A i podruhé situaci Berdych zvládl! A dotáhl gem do shody.

40-30
    Berdych napoprvé úspěšný. A snižuje.

40-15
    A slovenský tenista má dva brejkboly! Zvládne Berdych tuhle situaci a odvrátí?

30-15
    Lacko získal další fiftýn.

15-15
    Až nyní Lacko získal konečně nějaký ten míček. Srovnáno.

0-15
    Berdych na podání. A při první výměne nezaváhal.

0:2
    A Berdychovi se to povedlo. Sebral Lackovi podání a hned v prvním setu vede už 2:0.

15-40
    Dva brejkboly pro českého tenistu! Tohle by pro Lacka nebylo hned ze začátku vůbec dobré, aby přišel o podání.

15-30
    Delší výměna, po níž Berdych vede.

15-15
    Tentokráte Slovák udolal Berdycha a srovnal.

0-15
    Nyní je na podání Lacko. Berdych ale získal první míček.

0:1
    Nakonec se český tenista natrápil, ale první gem urval ve svůj prospěch a udržel si svoje podání.

40-A
    Druhá výhoda Berdycha.

40-40
    Lacko se stále drží nad vodou! Berdych nedokáže Slováka udolat. Další shoda.

40-A
    Berdych má konečně výhodu. Dorazí Slováka nyní?

40-40
    Český tenista bojuje. Srovnáno a další shoda.

A-40
    Lacko získává výhodu.

40-40
    Berdych potřetí v řadě srovnal stav. A je z toho hned shoda v prvním gemu.

40-30
    Lackovi stačí jeden míček k tomu, aby získal první gem. Brejkbol!

30-30
    Český tenista ale znovu dokázal srovnat stav.

30-15
    Lacko znovu vede. Berdych po svém servisu znovu neúspěšný.

15-15
    Berdych ihned na to odpověděl.

15-0
    Berdych na podání. Lacko má první fiftýn.

0:0
    Zápas začal.

0:0
    Berdych jako sedmý hráč světa je jasným favoritem. Sázkové kanceláře na něj vypsali extrémně nízký kurs kolem 1,10. Lukáš Lacko může jenom překvapit, i když je v žebříčku o šedesát devět míst pozadu. Vítěz tohoto duelu postoupí do čtvrtfinále, ve kterém se střetne se vůbec prvním postupujícím v Dubaji - čtvrtým nasazeným Andym Murrayem z Velké Británie.

0:0
    Zápas mezi Berdychem a Lackem se musel o hodinku a deset minut opozdit, jelikož se na druhém kurtu v Dubaji musel Tipsarevič překvapivě poprat s Italem Cipollou ve třech setech. Právě po nich nastupují český a slovenský tenista.