K. Vary – Motor ČB 3:1 (kon.) | Pardubice – Slavia 4:5 (po s.n.) | Vítkovice – Zlín 1:0 (po s.n.)
Sparta Praha – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Liberec – Litvínov 4:5 (po s.n.) | Plzeň – Kladno 0:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Rytíři Kladno
cz Nedeľa 19.02.2012, 18:10 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Na úvod se letos oba celky potkaly v 11. kole na ledě Kladna. Domácí po většinu zápasu dotahovali vedení Plzně. Na Kovářův gól, díky kterému Plzeň odskočila již na dvoubrankový rozdíl, už dokázal odpovědět pouze Toman. Hosté i v závěrečné power-play náskok udrželi a odvezli si všechny body. I v odvetě byli svěřenci kouče Jelínka úspěšnější, když po úvodní vyrovnané třetině zaťali Rytířům hned tři přesné údery a uspěli v poměru 4:1. Indiáni následně dokonali hattrick, když na ledě svého soka uspěli jednoznačně v poměru 2:7. Jak si povedou nyní?

Středočeši mají ještě reálnou šanci na přímý postup do paly-off. Na jedenáctý Litvínov nahlížejí se sedmibodovým odstupem, při hře jen o devět je to velmi luxusní náskok. Šestou pozici drží Vítkovice, které mají stejný počet bodů jako Zlín, tedy o tři více. S Ševci mají Rytíři lepší vzájemnou bilanci, se Steelem nikoliv. Mezi všemi je ještě osmá Kometa, ta má ale již odehráno jedno střetnutí navíc.

Plzeň se nachází na druhém místě extraligové tabulky, když v minulém kole prohospodařila zápas v Litvínově. Tam indiáni nesehráli utkání podle svých představ a prohráli 1:4. Přesto se nic závažného nestalo, jelikož na třetí místo mají Západočeši luxusní náskok.
    Před vlastními fanoušky ale rozhodně prohrávat nechtějí, navíc za dohledu televizních kamer.

Utkání bude řídit čtveřice Minář, Šír - Bádal, Kostka.

HC Plzeň 1929: Svoboda - Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kaberle, Frolo, Modrý, Vykoukal, Růžička - Mrňa, Kratěna, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Duda, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman.

Rytíři Kladno: Chábera - Kužel, Lepine, Drtina, Posmyk, Piskáček, Růžička, Kameš - Patera, Lukáč, Kalla, Kuchler, Hluchý, Eberle, Hovorka, Látal, Dragoun, Kafka, Valský, Knotek, Strnad.

Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Kostka.

Domácí vjíždí na led za bouřlivého potlesku tribun, Kladno už je také na ploše. Za chvilku začínáme!

00:01

00:43
    Plzeň se vymotala z vlastního pásma a vyráží na steč kladenské branky.

01:26
    Indiáni v prvních okamžicích aktivnější, Kladno vyhazuje za cenu zakázaného uvolnění.

01:30
    Buly před Cháberou, který také v Plzni dříve působil, vyhráli domácí, ale Kladno vyráží do útoku.

01:56
    Ten měl však jepičí úvod, Kladenské zradila vlastní nepřesnost.

02:15
    To ale pranic nevadilo Martinu Látalovi, který poprvé zalaškoval se Svobodou, ten pohodlně vyráží.

02:34
    Johnson teď dvakrát ve světlé chvilce; nejprve spíše instinktivně tečoval Modrého střelu, poté těsně před Cháberou střílel jen do strážce kladenské branky.

02:53
    Bude se vylučovat, Minářova ruka vylétla do vzduchu. Plzeň má výhodu.

03:04
    První přesilovku duelu si zahrají indiáni, na trestnou lavici usedl kapitán Pavel Patera (KLA) za hákování.

03:24
    Ukázková souhra indiánů skončila Vykoukalovou střelou z první, tu však Chábera viděl a efektně i efektivně zasáhl lapačkou.

03:40
    A opět Vykoukal, tentokrát pálil od modré. Ale ani tečovaná střela neměla úspěch.

04:13
    Baseballový odpal Rytířů a obě mužstva střídají, Plzeň začne útok od svého gólmana.

04:52
    Dan Růžička si sjel z modré a narážečka zpoza branky o pár decimetrů minula levou tyčku Cháberovy branky.

05:04

06:20
    Kladno se konečně odvážilo do souvislého útoku...

06:21
    ... ale zabrzdil jej ofsjad.

06:37
    Kameš vypálil od modré čáry, ale puk byl ještě několikrát ztečovaný, takže zamířil totálně mimo branku.

07:07
    Tentokrát se bude vylučovat na druhé straně a domácí fanoušci svou nevoli dávají hlasitě najevo.

07:07
    K trestoměřičům usedá mladý Pavel Mrňa (PLZ), který je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

07:17
    Prakticky ihned po buly se indiáni osvobozují.

07:27
    A znovu.

07:30
    Nyní rychlou Cháberovu rozehrávku pokazil ofsajd, hra se vrací do středního pásma.

08:05
    Kladno se poprvé usadilo v pásmu a hned Kalla ohrozil z bezprostřední blízkosti Svobodu!

08:30
    Kameš operuje na modré čáře, proti jeho jedovaté střele stačil Svoboda včas sklapnout betony.

09:07

09:33
    Na ledě zůstává ležet jeden z plzeňských, je u něho lékař...

09:33
    Teď už je Vykoukal zpátky na nohou a hra může pokračovat.

10:25
    Stránský nahazuje do pásma, ale proti třem Kladenským je bez šance.

10:38
    První zakázané uvolnění i pro Plzeň, hra se stěhuje před Svobodu.

11:29
    Indiáni se snažili překvapit Kladno, které střídalo, ale Johnsonovi utekl kotouč, a tak slibná šance končí nahozením do země nikoho.

12:33
    Svoboda se snaží chybujícím spoluhráčům co nejvíce ulehčit rozehrávku, ale zatím se Plzni nedaří proklouznout ven ze svého pásma.

13:30
    Kafka měl teď slibnou akci, když na dva kroky přečíslil se spoluhráčem Plzeň. Jeho střelu na lapačku Svoboda vytěsnil mimo.

14:04
    Následovat bude komerční přestávka.

14:04
    Vyloučen je Jaroslav Kalla (KLA) za držení hole, přesilovka Plzně.

14:34
    Plzni odpískána přihrávka rukou a ztrácí útočné pásmo.

14:51
    Jasná šance pro Stránského! Straka na sebe upoutal pozornost snad všech Středočechů, prudkou přihrávkou našel na střed najíždějícího Stránského, ale ten netrefuje puk!

15:16
    Stránský ze stejné pozici trefuje tyčku!

15:49
    Kladno ke své velké úlevě vyhazuje přes všechny čáry.

16:04
    Kalla je na ledě a Kladno je kompletní.

16:52
    Icing indiánů.

17:50
    Hluchý od modré čáry sice značně netrefil branku, ale o fous minul hlavu plzeňského Mrňi.

19:00
    Minuta do konce první části.

19:40
    Plzeň je usazená hluboko v pásmu, ale spíše se motá v rohu.

19:47
    Straka tváří v tvář Cháberovi přestřelil!

20:00

Zásahy gólmanů:
    Chábera - 8 zákroků
    Svoboda - 8 zákroků

Máme za sebou úpornou první třetinu, která sice nepřinesla krásný hokej, zato o snahu nouze nebyla. Jakoby však hokejistům přítomnost televizních kamer svazovala ruce, než skvělé zákroky gólmanů sledujeme nepřesnosti z obou stran.
    Doufejme, že druhá dvacetiminutovka přinese lepší podívanou.

Druhá třetina začne přibližně v 19:00.

20:01

21:30
    Kladno vlétlo na Plzeň v plné parádě, Hluchý byl pár centimetrů od otevření skóre, ale Svoboda se proti němu skvěle přemístil!

22:29
    Kladno právě vstřelilo branku!

Tak teď už se Plzni pasivita nevyplatila. Obrana nechala Svobodu ve štychu a MARTIN LÁTAL si sjel před branku a proti prázdné kleci si věděl rady. Asistence Michal Lukáč.

22:47
    Icing Kladna.

23:15
    Kladenští zakopli o modrou čáru, ztratili kotouč, a tak kapitán domácích Straka obrací k útoku.

24:20
    Nacvičený signál Kladna vyšel na jedničku, Paterova lajna opět přečíslila indiány a vykoledovala si faul.

24:29
    Nicholas Johnson (PLZ) dostává dvě minuty za hákování a na trestné lavici téměř rozsekal vzteky hokejku. Možná i úplně...

24:54
    Plzeň vyhazuje přes všechny čáry.

25:40
    Tlak Kladna je drtivý, ale prostor před Svobodou je hodně přehuštěný, a tak Středočeši pokoušejí hru roztáhnout a vylákat indiány z úzkého čtverce.

26:00
    Dragoun už už zakončoval, ale kotouč se k němu s podivem nedostal, a tak kladenský hráč jen hokejkou napálil do tyčky.

26:28

Vteřinu před koncem Rytíři zaslouženě přesilovku proměňují, když MAREK HOVORKA zblízka našel mezírku mezi Svobodovými betony. Bez asistence.

27:22
    Následuje komerční přestávka.

27:54
    Další vyloučení pro Plzeň, na trestné sedí František Kaberle (PLZ), bude pykat za podražení.

28:36
    Plzeň aktivně brání a Kladno nepouští do pásma.

29:23
    Jeden faul rozhodčí Plzni v souboji před brankou odpustili, tohle už neprojde. Ondřej Havlíček (PLZ) přisedá k Kaberlemu a Plzeň bude hrát 31 sekund ve třech.

29:23
    Rytíři si berou oddechový čas.

29:24
    Plzeň ihned po buly vyhazuje.

29:44
    Biliárový ťukes Kladnu nevyšel, Plzeň i ve třech hrozbu eliminovala a znovu vyhazuje.

29:54
    Plzeň je ve čtyřech.

30:30
    Vykoukal si nevšiml najíždějícího Dudy a vyhodil. Plzeňští mohou litovat, protože plzeňskému útočníkovi chyběly tak dva rychlé kroky do brejku.

31:21
    Lepineovu střelu Svoboda pěkně viděl a ještě lépe si proti ní vyjel. A chytá!

31:30

Už při plném počtu Plzně se však Kladno prosazuje, PAVEL PATERA potřetí překonává Svobodu v brance domácích a spolu s nahrávajícím Kallou se velice radují. Asistence Jaroslav Kalla.

31:48
    Plzeň se, zdá se, probudila a konečně také vyrazila ohrozit Cháberovu branku. Pošťuchovanou na hranici brankoviště však zkušený gólman zvládl s bravurou.

33:49
    Na trestnou lavici míří Jaroslav Modrý (PLZ), který se provinil krosčekem. Kladno je teď jednoznačně lepším týmem.

34:30
    Kladno je pevně usazené v pásmu, ale jeho hráči se spíše nahánějí po rozích a po mantinelech.

35:20
    Domácí vyhazují.

35:49
    Domácí v plném počtu, Modrý je zpět na ledě.

36:30
    Nick St. Pierre hned po buly vypálil, ale jeho pokus byl zblokován dříve, než dolétl na Cháberu.

37:10
    Dveře na trestnou lavici domácích se znovu otevírají, k velké nelibosti Plzeňských míří na ní usednout Stránský (PLZ), který odsedí trest pro hráčskou lavici.

37:29
    Straka je podražen Jaroslavem Kallou (KLA) a ten usedá podruhé dnes na trestnou lavici. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

39:00
    Poslední minuta prostřední části.

39:10

39:29
    Hosté v plném počtu. Oba týmy jsou kompletní.

40:00

Zásahy gólmanů
    Chábera - 4
    Svoboda - 11

Tuto třetinu si Plzeňští jistě za rámeček nedají. Prohráli ji o tři branky a pustili Kladno do trháku. Středočeši ale vedou naprosto zaslouženě, byli lepším týmem a do třetí třetiny vstoupí s jasným úkolem; udržet nadějně rozjetý duel a připsat si cenné body v boji o play-off.

Další třetina začne přibližně v 19:53.

40:01

41:12
    Plzeň se snaží o aktivní přístup, zatím vybojovala alespoň buly v pásmu.

42:56
    Plzeň v nátlakové hře může pokračovat, Kladno vyhazuje přes všechny čáry.

43:59
    Kuchler už už napřahoval ke střele, ale pod nohy se mu obětavě vrhl jeden z Plzeňských a jeho pokus zmařil.

44:27
    Nepřesnost plzeňských hráčů na modré čáře a další odpískaný ofsajd.

44:53
    Na trestnou lavici zamířil Michal Dvořák (PLZ), který si odpyká dvě minuty za vysokou hůl. Snaha Plzně o zdramatizování duelu tak bude zabrzděna.

46:53
    Kladno vůbec nenaložilo s přesilovou hrou dobře, indiáni se prakticky ani nezapotili a už jsou kompletní.

47:28

Pro domácí to pomalu vypadá na debakl. Přestože ubránili oslabení, inkasují po přečíslení tří na jednoho z hole TOMÁŠE KNOTKA. Bez asistence.

49:08
    Podruhé dnes v utkání Plzeňští střídali špatně a jsou vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Pavel Mrňa (PLZ).

50:05
    Kratěna v oslabení zamíchal kladenskou pětkou a pěkně vystřelil. Modrý byl od možné dorážky ale postaven na nesprávném místě. Pro Plzeň jedna z těch větších šancí v duelu.

51:08
    Mrňa zpátky na ledě a indiáni jsou kompletní.

51:53
    Vykoukal pěkně vystřelil a Chábera měl co dělat, aby přes clonícího Straku odhadl směr střely.

52:00
    Modrého střela sražena do ochranné sítě.

52:40
    Johnson vybojoval puk za brankou, když jej však přihrál do ohniska před branku, žádný ze spoluhráčů se o steč nepokusil.

54:42
    Plzeňský nájezdník byl nyní faulovaný těsně před Cháberou a jsou z toho dvě minuty pro Hovorku (KLA).

55:30
    Dnešní utkání sleduje 5 176 diváků.

55:46
    Indiáni jsou ve své přesilovce aktivní, nechtějí do kabin odcházet s nulou na kontě vstřelených branek, ale Chábera je jednoznačně proti.

56:13
    Pletka se před brankou marně natahoval po Dudově přihrávce a Kladno vyhazuje.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a s nejvyšší pravděpodobností i tohoto zápasu.

59:04
    Martin Straka (PLZ) odchází na dvě minuty za hákování a na dvě minuty za krosček. Plzeň dohraje zápas ve čtyřech.

59:48
    Dvanáct vteřin do konce utkání uvidíme ještě trestné střílení, které po Modrého podražení pojede Petr Kafka.

59:48
    Jaroslav Modrý dostává navíc 5 minut plus do konce utkání...

59:48
    Adam Svoboda chytá!

60:00

Chábera - 9
    Svoboda - 3

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Adam Svoboda a Jaroslav Kalla.

Kladno slaví naprosto zaslouženou výhru, kterou si odvezou z horkého ledu Plzně. Ten tedy dnes opravdu tolik nepálil, indiáni nebyli ve své kůži a po prohře na litvínovském ledě si připisují druhou prohru ve třech dnech.
    Naopak Kladno si tříbodovou výhrou, se kterou asi moc nepočítalo, si vylepší pozici pro boje o postupovou šestku.
    Děkujeme za pozornost a příště u plzeňského hokeje zase na počtenou. (20:34:54)

Lucie Mužíková

Góly a asistencie: 23. Látal (Lukáč), 27. Hovorka, 32. Patera (Kalla), 48. Knotek

HC Škoda Plzeň: Svoboda - Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kaberle, Frolo, Modrý, Vykoukal, Růžička - Mrňa, Kratěna, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Duda, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman.

Rozhodca: Minář, Šír - Bádal, Kostka