Rov. Guinea – Zambia 0:1 (kon.) | Libye – Senegal 2:1 (kon.)
2:1 (1:1)
Senegal
cz Nedeľa 29.01.2012, 19:00Africký pohár národov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítám vás u posledního zápasu základní skupiny A. Libye stále bojuje o postup, narozdíl od Senegalu, který už na šampionátu jistě končí. Pokud dnes Libye zvítězí, tak musí doufat v prohru v současně hraném zápase Zambie. Zároveň musí ovšem buď Libye vyhrát alespoň o dvě branky, nebo Zambie prohrát o dvě branky. Zambii tedy k postupu stačí remíza, zatímco Libye může pouze doufat. Jak to vše dopadne se dozvíme v následujících hodinách.

1

2
    Ani jeden z týmů zatím nedokázal v klidu rozehrát.

5
    Libye právě vstřelila branku!

Blesk z čistého nebe. AL BOUSSEFI dostal perfektní přihrávku do vápna, obhodil si jednoho z bránících hráčů a prostřelil po zemi padajícího Abouda.

7
    Senegal se snaží o vyrovnání, ale nemůže přejít přes záložníky domácích.

9
    Od gólu Bouseffiho se domácí nedostali k míči, ale Senegal je zatím dopředu bezzubý.

10
    Teď se to pokusil změnit Diakhate, ale zpoza vápna střílí nad.

11
    Senegal právě vstřelil branku!

A je vyrovnáno. Niang zahrával rohový kop a našel přesně hlavu DEMEHO N'DIAYEHO, který se hlavičkou trefil mimo dosah Abouda.

13
    První žlutá karta a vidí ji senegalský Omar Daf.

13
    Následnou standardní situaci v klidu vyřešila obrana Senegalu.

14
    Kdo vstřelí gól, tak ten se po něm dlouho nedostane k míči. Teď je u míče neustále Libye a Senegal pouze odvrací nakopávané míče.

16
    Změnit se to pokusil Daf, ale jeho střela z dálky mířila hodně nad.

18
    Předlouhý sprint Camary dal hostím roh.

19
    Domácí si s ním ale bez potíží poradili.

20
    Senegal se vrací ke kombinacím, které vyústily ve vyrovnávací gól.

21
    Hlavička Nianga šla mimo.

22
    U míče nadále Senegal. Tentokrát prohrál Niang hlavičkou proti rukavicím Abouda.

24
    Minutu teď rozehrávala útok Libye, ale nevymyslela zhola nic.

25
    Faul na Zuwaye a standardní situace na centr pro Libyi.

26
    Hlavička Saada šla hodně mimo.

29
    Senegal nadále vede v držení míče, ale k ohrožení branky se nedostává.

30
    N'Diaye vyslal do vápna hodně nepřesný centr.

31
    Dalekonosná rána Djamala skončila pár metrů vedle pravé N'Diayeho tyče.

32
    Domácí Esnani teď dostal loktem do nosu, ale rozhodčí si toho nevšiml.

33
    Krásnou ránu Camary vytáhl Aboud na poslední chvíli.

34
    Mangane propálil brankáře domácích, ale toho neskutečně zastoupil Shibani na brankové čáře a Mangane se zlobí zbytečně.

36
    Další standardka pro domácí, bude z toho centr...

37
    ...který s klidem odvrací domácí obrana.

38
    Zatím se zdá, že o postup hraje Senegal a ne Libye, která potřebuje zvítězit.

40
    A žlutí se nám podruhé na straně Senegalu. Mangane ostře atakoval unikajícího Zuwaye a rozhodčí neváhal.

41
    Následná standardka nikoho ve vápně nenašla.

42
    Útočný faul Zuwaye a míč se vrací na kopačky Senegalu.

44
    Hosté dostávají standardní situaci na centr. Tohle ovšem Camara značně přihrál.

45
    Míč odkopává domácí obrana.

45
    Rozhodčí nastavuje pouze minutu.

45+1
    Ostrý faul Ela Mughrabiho a rozhodčí mu ukazuje žlutou kartu.

45+1
    Nejspíš poslední šance hostí v prvním poločase.

45+1
    Centr N'Diayeho našel až na zadní tyči stojícího Manganeho, který neskutečně zazmatkoval a míč trefil ramenem do boční sítě!

V prvním poločase Senegal dominoval a jestli chce Libye ještě myslet na postup, tak musí pořádně přidat.

46

46
    Místo Ba se ve druhém poločase na hřišti představí Cisse.

48
    Libyi se nedaří rozehrát nějakou smysluplnou akci.

51
    Senegal se pouze brání, ale Libye hraje dopředu opravdu marně.

54
    Žlutou kartu vidí N'Diaye za faul na Abubakera.

55
    Se standardkou si obrana Senegalu hravě poradila.

57
    Po delší době má míč na kopačkách i Senegal, ale tempo hry od prvního poločasu silně opadlo.

59
    Ani z dalšího centru, tentokrát Nianga, nic nebylo.

59
    Domácího Esnaniho nahradí Marwan.

61
    Centr Saada vyřešil skvělým vyběhnutím brankář N'Diaye.

63
    Místo Abubakera nastupuje Al Sharif.

66
    Obrázek hry se nemění. Kombinace nakrátko a ztráta míče - to je koloběh, který opakují oba týmy.

67
    Teď ale Zuway vystřelil a tečovaná střela šla přímo do protipohybu N'Diayeho. Senegalský gólman ovšem bleskurychle zareagoval a míč schoval ve svých rukavicích.

68
    Místo Belreeshe nastupuje Aboubaker a to je poslední střídání domácích.

71
    Brejk Cisseho zastavil praporek pomezního. Bylo to o centimetry, ale ofsajd to skutečně byl!

73
    Libyi se stále nedaří založit nějaký smysluplný útok.

74
    Další špatný balón dopředu a Senegal se tak zadarmo dostává k míči.

75
    A Libye mohla začít balit! Míč proskákal až na volného Sowa, ale ten z otočky napálil pouze boční síť domácí branky!

75
    Místo N'Diayeho jde na hřiště Dia.

68
    Sow nahradil Nianga.

79
    Libye se drží na míči a posílá jeden centr do vápna Senegalu za druhým. Obrana hostí ovšem funguje perfektně a Libyi tak dělí od postupu čím dál větší propast.

80
    Zambie vede v současně hraném zápase 1:0, pro Libyi tak šampionát s největší pravděpodobností končí.

83
    Další míč směřuje daleko od pokutového území Senegalu.

84

Gól z čistého nebe. Zuway nalezl centrem přesně nohu ALA BOUSSEFIHO, který z voleje dává svůj dnešní druhý gól. Libyi toto ovšem k postupu stačit nebude.

86
    V zápětí je vyrovnáno, ale Camara dorážel míč do prázdné z ofsajdu, správné rozhodnutí rozhodčího.

88
    Domácí brankář se teď svíjí ve své brance, úsměvy na střídačce Libye dokazují, že jde o simulaci.

90
    Senegal teď neví, jak se dostat k vápnu domácích.

90
    Rozhodčí nastavuje ještě tři minuty.

90+2
    Diame se probojoval až do vápna, ale tam o míč přišel. Je z toho alespoň rohový kop pro hosty.

90+3
    Roh nakrátko končí dalším rohem.

90+3
    Domácí dostali míč až za půlíčí čáru a je tu poslední nákop Senegalu!

Libye nakonec vítězí, ale jelikož Zambie vede 2 minuty před koncem v souběžně hraném utkání, tak stejně nepostoupí. Ve fotbale je možné všechno, ale že by vstřelila Rovníková Guinea za 2 minuty 3 branky je nemožné. Jak Senegal, tak Libye se na tomto šampionátu tedy loučím a loučím se i já s přáním hezkého zbytku víkendu. (20:55:15)