Vancouver – San Jose 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Boston 5:6 (po s.n.)
po s.n.
Philadelphia Flyers
5:6 (1:3, 3:0, 1:2 - 0:0)
Boston Bruins
cz Nedeľa 22.01.2012, 21:00NHL

Tímto se s vámi loučím, přeji vám pěknou noc a těším se na další počtenou u některého z neméně kvalitních hokejových utkání. (00:09:12)

Je dobojováno! Dnes jsme mohli sledovat jedno z nejkvalitnějších utkání, které kanadsko - americká NHL nabízí. Jedenáct gólů, hattrick Scotta Hartnella, několik šarvátek a bitev jeden na jednoho, samostatné nájezdy i kuriózní góly - na to vše si přišli dnešní diváci, kteří do arény Philadelphie zavítali.

Bruins právě vstřelili branku!
    Vítězný samostatný nájezd si tak připisuje TYLER SEGUIN.

Simmonds svůj nájezd moc překombinoval a trefuje jen Thomase. Boston vítězí!

Seguin také překonává Bryzgalova. 1:2!

Na druhé straně dává Giroux po skvělém blafáku do bekhendu. - 1:1!

A střelou švihem nad betonem Bryzgalova dává! 0:1.

Za hosty jede Krejčí.

Moc ale zamíchal s pukem a umístil ho naprosto mimo bránu, navíc u svého nájezdu upadl.

První pojede domácí Read.

Samostatné nájezdy začínají.

Naprosto skvělému zápasu chyběly dnes snad jen samostatné nájezdy, těch se dočkáme po krátké úpravě ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    Krejčího poslední rána také nekončí gólem. Domácí tento tlak ustojí a dotáhnou zápas až do samostatných nájezdů.

64:41
    Po Seidenbergově ráně z levého křídla se puk dotknul ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

64:18
    Flyers opět vyhazují a dostávají se z obřího tlaku hostí.

63:42
    Po dvou střelách Cháry se domácím podařilo vyhodit. Sloveský obr netrefil ani jednou bránu.

63:20
    Oddechový čas pro hosty.

63:20
    Krejčího bekhend z mezikruží gólem nekončí, přesto Timonen (PHI) inkasuje dvě minuty za držení. Velká šance hostí ukončit zápas.

62:27
    Giroux ze středu útočného pásma nedokázal na dvakrát překonat Thomase. Ten se teď v bráně činí.

61:32
    Fantastický zákrok Thomase, který dokázal zkrotit skákavý puk vypálený Hartnellem z pravého křídla.

60:50
    Krejčího nahození z levého křídla tentokrát Bryzgalova nepřekvapilo.

60:25
    Giroux ztratil puk v obranném pásmu, hosté se ale ke střele nakonec nedostali.

60:01

Šedesát minut skvělého utkání mezi Philadelphií a Bostonem o vítězi nerozhodlo, na řadu musí přijít prodloužení.

60:00

59:47
    Thomas v ohni střel, nerozhodnutý stav po šedesáti minutách ale nejspíš udrží.

59:29
    Voráček mohl tečovat puk za záda Thomase, v rozhodujcíím okamžiku mu ale sklouzl z hole.

58:53

58:20
    Schenn se neprosadil proti hostující obraně, Boston opět vyhazuje.

57:57
    Giroux tečuje Hartnellovo nahození těsně mimo bránu hostí.

57:38
    Flyers se ale tahle přesilovka nedaří, Boston opět vyhazuje puk.

57:15
    Po Voráčkově střele od modré čáry se podařilo hostům opět vyhodit.

56:58
    Hosté se ihned po buly osvobozují.

56:53
    Vyloučen Kelly (BOS) za hákování. Hostující trenér je hodně rozhorčen z činu svého svěřence Přesilová hra Flyers může rozhodnout.

56:46
    Tři icingy domácích v řadě za sebou. Buly po levici Bryzgalova.

56:13
    Marchand chtěl napravit své zaváhání, vyhozený puk před ním ale rychle odpálil domácí bek. Jinak by jel hostujcí forward sám na Bryzgalova.

55:51
    Talbot zachytil špatnou rozehrávku hostí, sjel si blíž k brankáři a nepodařilo se mu prudkou střelou potrestat chybu hostujícího Marchanda.

54:58
    I po skončené přesilové hře jsou domácí stále nebezpeční, hosté neví, kam dřív skočit.

54:45

54:21
    Boston s vypětím všech sil vyhazuje.

53:38
    Giroux pálí z pravého křídla jen do přesouvajícího se Thomase, diváci jsou ve varu.

53:14
    Po zámku Flyers se hostům podařilo vyhodit.

52:45
    Boychuk (BOS) vyloučen za podražení. Flyers dnes přesilové hry jdou. Přidají další gól?

52:35
    Emoce planou, sledujeme další šarvátku u střídačky Flyers.

51:58
    Pouliot mohl rázem vrátit hostům vedení, perfektním reflexivním zákrokem se předvedl Bryzgalov a udržel svůj tým ve hře proti dorážce z hranice brankoviště.

50:38
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí se opět dočkávají vyrovnání, navíc využívají třetí přesilovou hru. Osamocený bek Carle napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jeho střelu za záda Thomase tečoval MAXIME TALBOT. Asistence: Matthew Carle, Sean Couturier.

49:54
    Prudká rána Simmondse se odráží od betonů Thomase mimo.

49:35
    Campbell zachytil rozehrávku domácích a vyhazuje.

49:10
    Po akci Girouxe se strhla strkanice mezi hráči obou týmů, mimo jiné se do sebe pustili i Hartnell a Thornton. Úspěšnější byl hostující bijec. Po několika vyloučeních nás čeká přesilová hra Flyers.

49:10
    Claude Giroux se z levého křídla natlačil před Thomase, ten se roztáhl po brankové čáře a zabránil vyrovnávací brance. Důležitý zákrok hostujícího gólmana.

48:10
    Krejčího pokus z pravého křídla končí v náruči Bryzgalova.

47:55
    Rozehrávka se teď nevydařila domácím - icing.

47:15
    Icing hostí, hra se vrací před Thomase.

46:42
    Po buly musel Bryzgalov zasahovat proti dorážce Thorntona.

46:37
    Chárovo nahození z levého křídla nutí Bryzgalova přerušit hru.

45:54
    Flyers se i navzdory tomuto průbehu ženou do dalšího útoku. Branka však přišla paradoxně v době největšího tlaku domácích.

44:59
    Hodně kuriózní branka vrací Bostonu vedení! Daniel Paille dokázal v pádu zpoza brány prostrčit puk mezi betony nepozorného Bryzgalova, před brankovou čárou puk ještě tečoval GREGORY CAMPBELL a je označen za střelce branky. I tuhle náhodnou branku si domácí Bryzgalov může vyčítat. Asistence: Daniel Paille, Adam McQuaid.

44:28
    Boston pod tlakem vyhazuje na icing. Hráčů v oranžovém je najednou plný led.

44:18
    Po střele Meszároše z levého křídla přeruší Thomas opět hru.

43:51
    Voráček se obtočil kolem brány, Thomas si však svoji pravou tyč pohlídal. Flyers jsou však aktivnější.

43:19
    Hartnell a Giroux jsou dnes při chuti, Thomas před tímto útočným duem musí raději přikrýt puk a přerušit hru.

42:49
    Domácí si chtějí vzít vedení zpět, pokus Carla z levého křídla poskakoval nebezpečně po brankovišti Thomase.

42:15
    Read mohl zakončovat do prázdné brány, v rozhodujícím momentu mu ale sklouzl puk z hole.

41:19
    Hosté se z kraje třetí třetiny dočkávají vyrovnávacího gólu. Bryzgalov měl zakrytý výhled a na střelu DAVIDA KREJČÍHO z blevého křídla ani pořádně neviděl. Asistence: Rich Peverley, Milan Lucic.

40:57
    Marchand zkoušel Bryzgalovu pozornost z pravého křídla, gólman domácích pozorný.

40:29
    Domácí vyhazují na icing z kraje posledního dějství.

40:01

V té k žádné vážnější situaci nedošlo a tak může začít klasická poslední třetina.

Probíhá dohrávka druhé třetiny.

Druhá třetina přinesla naprostý obrat ve skóre. Postaral se o něj hlavně domácí Scott Hartnell, který ve druhé třetině mířil přesně ze stejného místa do stejné části hostující brány, a to hned třikrát!. Jeho hattrick a následná smršť čepic způsobila dřívější ukončení třetiny.

Třetí třetina začne dohrávkou druhé části a po ní plynule začne poslední perioda.

40:00

39:14
    Pořadatelská služba musí sklidit tuny čepic, které skončily na ledě po třetím zásahu Hartnella. Oba týmy odchází do kabin. Do konce třetiny ještě ale zbývá necelá minuta.

39:14
    Domácí využívají přesilovou hru. SCOTT HARTNELL dostal opět přihrávku do mezikruží a tvrdou ránou prostřelil potřetí v zápase Thomase. Jeho hattrick způsobil tradiční smršť kšiltovek, které pokrývají ledovou plochu. Velký obrat Flyers je tu. Asistence: Claude Giroux, Wayne Simmonds.

38:25
    Lucic (BOS) vyloučen za nedovolené bránění.

38:25
    Hartnell je dnes velmi aktivní a dělá vše pro dosažení hattricku. Jeho prudkou střelu z levého křídla zastavuje Thomas s obtížemi.

37:14
    Schenn pálí z pravého křídla, Thomas přeruší hru a dovolí svým spoluhráčům vystřídat.

37:10

36:38
    Puk se dotknul ochranné sítě, buly před Thomasem.

35:59
    Hostující obránce se octil bez hole, což hosty ještě více oslabilo. Po Voráčkově přihrávce se snažil prosadit Hartnell, svůj třetí gól ale za záda Thomase nedotlačil.

35:21
    Hosté vyhazují.

35:12
    Ihned po buly pálí Giroux, Thomas připraven a přerušuje hru.

35:06
    Za vysokou hůl je vyloučen hostující Seguin.

34:34
    Zolnierczyk se z pravého křídla natlačil před Thomase, ale na gólmana hostí nevyzrál.

33:20
    Coburn nahazoval od modré puk do skrumáže před bránou, ten byl několikrát tečován, nakonec ale mířil mimo bránu Bostonu.

32:15
    Voráček hledal zpoza brány zadovkou volného Talbota, tomu ale hůl v posledním okamžiku nadzvedl hostující obránce.

31:36
    Campbell zkusil překvapit Bryzgalova z pravého křídla, byl ale již ve velmi ostrém úhlu.

30:35
    Marchand se ocitl s pukem před Bryzgalovem, z nečekaného odrazu byl ale stejně překvapen jako domácí gólman, že se mu nepodařilo zamířit přesně.

29:23
    Na ledě přibývá emocí a tvrdých dohrávek soupeřů. Hra tím však neztrácí na rychlosti a i přesto, že oba týmy hrají třetí zápas během 72 hodin, stále sledujeme svižné utkání.

27:43
    Campbell zkusil překvapit z levého křídla, Bryzgalov jeho střelu vytěsnil do rohu.

27:25
    Opět po další brance se strhla další bitka. Tentokrát se do sebe pustili Thorton a Shelley. Oba kohouti putují na trestnou lavici za hrubost.

27:25
    Domácí vyrovnávají hru. Po delším tlaku domácích se k puku v mezikruží dostal trochu šťastným odrazem SCOTT HARTNELL a ze stejné pozice ho stejným způsobem zametl do brány Bostonu. Asistence: Claude Giroux.

26:27
    Domácí se vymanili z tlaku Bostonu a ihned se vydali do útoku. Hostující obránci se ale stihli zavčas vrátit.

25:20
    Icing domácích vrátí hru před Bryzgalova.

24:29
    Obránce Carle se vydal na útočný výlet středem hřiště. Dostal se i ke střele přes obránce, jeho pokus vyráží Thomas jen před sebe. Rozhodčí si však myslel, že puk je pod kontrolou gólmana Bostonu a omylem přerušil hru.

23:23
    I domácí tým využívá přesilovou hru. Po buly vybojoval u mantinelu puk Giroux a poslal ho do mezikruží. Zde stál chvíli nikým neatakovaný SCOTT HARTNELL a zprvní ho zametl za záda Thomase. Asistence: Claude Giroux, Kimmo Timonen.

23:16
    Hartnell dorážel na hranici brankoviště, Thomas však svoji brankovou čáru s námahou uhájil.

22:53
    Po další potyčce vyloučeni hráči na obou stranách, na trestné Horton a Simmonds (BOS) a Timonen (PHI). Přesilovka pro Flyers.

22:36
    Talbot se chtěl natlačit před Thomase a překvapit ho rychlou střelou švihem, hostující obránci mu ale překazili postup vpřed čistým hitem.

21:24
    Domácí nastěhováni před Thomasem, pokusy Girouxe a Hartnella ale za zády gólmana hostí nekončí.

20:31
    První střelu druhé třetiny si připisuje kapitán Chára, Bryzgalov betonem vyráží.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která nabídla několik skvělých hokejových momentů. Kromě pěkných přímočarých útočných akcí a čtyřech gólů jsme viděli i několik strkanic, hitů a bitek. Lepším týmem jsou zatím hosté, čemuž odpovídá i dosavadní vývoj ve skóre.

20:00

19:30
    Chára neudržel puk na útočné modré čáře a domácí se vymanili z dalšího tlaku hostí.

18:41
    Icing hostí vrátí hru opět před Thomase.

17:47
    Střela Kellyho z mezikruží byla vyražena Bryzgalovem nad.

17:32
    Carle vyslal z levého kruhu pro vhazování pumelenici do skrumáže hráčů před Thomasem. Gólman hostí ale dokázal puk najít a přerušit hru.

16:30
    Buly před Thomasem po icingu hostí.

16:05

15:29
    Vyhozený puk dojel Marchand, na poprvé před ním stihl puk Bryzgalov rozehrát mimo, útočník Bostonu se ale puku ujal nazpět a sám před Bryzgalovem trefuje gólmana domácích bekhendem do levého betonu. Ten bruslil s ním a zmenšil mu střelecký úhel.

14:50

14:36
    Ofsajd zastavuje další útok hostujících Bruins.

14:05
    Chára (BOS) zatáhl za záchranou brzdu při úniku Couturiera, odchází na trestnou lavici. Hraje se 4 na 4.

13:36
    Domácí vyhazují puk pryč z pásma.

12:43
    Strkanice před Bryzgalovem, do které se zapojil i domácí gólman. Ten také inkasuje 2 minuty za hrubost, trest odsedí Simmonds.

12:30
    Hosté střílí třetí branku z nenápadné akce. MILAN LUCIC neměl ani potřebnou rychlost, jen si najel do mezikruží a přesnou střelou švihem trefil nad beton Bryzgalova. Tenhle gól si bude domácí gólman ještě dlouho vyčítat. Asistence: David Krejčí.

11:39

10:49
    Hartnell a Giroux kombinují nebezpečně před Thomasem a ostřelují hostujícího gólmana ze všech možných pozic. Gólman Bostonu zatím svůj tým drží.

10:14
    Marchand ve vlastním oslabení pálí na Bryzgalova a šetří vteřiny. Ten vyráží.

09:39
    A další bitka! Hostující Kelly se dostal do křížku s Schennem, oba usedají na trestnou lavici. Trest dostává i hostující Thornton, který putuje do kabin. Přesilovka pro Flyers.

09:01
    Přesilovkovým gólem se dostávají hosté opět do vedení. Bergeron vybojoval za brankou puk, poslal ho před ni, kde čekal volný TYLER SEGUIN a ten s přehledem zakončil pod lapačkou Bryzgalova. Asistence: Patrice Bergeron, Benoit Pouliot.

08:17
    Couturier vyváží puk pryč z pásma a šetří vteřiny.

08:05
    Za podražení vyloučen Voráček (PHI).

07:31
    Oba týmy hrají v plném počtu.

07:11
    Peverley se vřítil do pásma během hry 4 na 4, natlačil se až před Bryzgalova ale nedokázal mu zasunout puk mezi betony. Přesto velká šance hostí.

06:40
    Vyloučeni Krejčí (BOS) a Talbot (PHI) za hrubost .

06:40
    Boston sice bránící trojici sevřel těsně před Bryzgalovem, nedostal se ale k vážnějšímu ohrožení brány.

06:13
    Flyers ve čtyřech.

05:59
    Chárova střela netrefila bránu a puk opustil pásmo.

05:31
    Domácí ted hráli v pěti a jdou do tří na 40 vteřin!

05:31
    Další útok vedený Marchandem zastaven hvizdem sudího pro ofsajd.

05:26
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

04:49
    Peverley nepřesnou přihrávkou na Cháru připravil hosty o útočné pásmo.

04:13
    Couturier (PHI) fauloval vysokou holí Marchanda, který se tlačil do dalšího útoku. Přesilovka pro hosty.

04:00
    Talbot dostal přihrávku před bránu, tísněn obráncem Bostonu ale zakončil jen do připraveného Thomase.

03:39
    Na druhé straně zahrozili i Bruins, po střele Cháry od modré bylo před Bryzgalovem pořádně dusno.

03:03
    Hartnell v další šanci domácích, nestihl ale včas obkroužit bránu.

02:05
    A domácí ihned odpovídají vyrovnávacím gólem podobným jako první branka Bostonu. MAXIME TALBOT zatáhl po pravém křídle puk do pásma, chtěl ho předložit na najíždějícího Voráčka, puk však po přihrávce a teči od vlastního obránce končí za zády Thomase - 1:1! To je začátek utkání jako hrom. Asistence: Maxime Talbot.

01:24
    A ihned první bitka! Domácí Sestito se dostal do křížku s Lucicem. Po souboji ze kterého odchází vítězné hostující bijec jdou oba kohouti na trestnou lavici.

00:50
    Druhá akce hostí ale již končí prvním gólem. Marchand po levém křídle zatáhl puk do pásma, předložil ho před brankoviště, kde se nejlépe zorientoval PATRICE BERGERON a poslal ho za záda dezoriantovaného Bryzgalova. Asistence: Brad Marchand, Tyler Seguin.

00:12
    Ihned po buly unikl domácím obráncům Kelly, sám proti Bryzgalovi trefil ale jen domácího gólmana.

00:01

Utkání začne za malý okamžik.

I bez Jaromíra Jágra budeme v utkání pozorovat českou stopu. Dres domácí Philadelphie obléká také Jakub Voráček, který nastoupí ve třetí útočné formaci. Proti němu se představí David Krejčí, který v loňské sezóně v dresu Bostonu vyválčil Stanley Cup.

Philadelphia Flyers: Bryzgalov (Bobrovskij) – Coburn, Timonen, Carle, Bourdon, Meszároš, Gustafsson – Talbot, Giroux, Hartnell – Read, Couturier, Simmonds – Voráček, Schenn, Zolnierczyk – Holmström, Sestito, Shelley.

Boston Bruins: Thomas (Rask) – Boychuk, Chára, Corvo, Seidenberg, Kampfer, Mcquaid – Horton, Krejčí, Lucic – Seguin, Bergeron, Marchand – Peverley, Kelly, Pouliot – Thornton, Campbell, Paille.

Rozhodčí: Rooney, O'Halloran - Murphy, Kovachik.

Ani domácí Philadelphia Flyers se nepotýká s problémem malého počtu výher, s 60ti body na kontě jí náleží čtvrtá příčka ve stejné konferenci. Větším nešvarem, kterým se musí oranžová Letka zabývat, je zranění klíčových hráčů. V posledním utkání (kdy Flyers vyhráli nad New Jersey 4:1) přišel domácí tým hned o trojici hráčů. Ke zraněnému Zacu Rinaldovi přibyl otřes mozku Daniela Briera a hlavně bolestivá třísla vyřadila z nadcházejících dvou zápasů i českého veterána Jaromíra Jágra. Ten bude tedy dnes domácím chybět. Pozitivní zprávou pro Flyers je alespoň navrácená forma ruského gólmana Bryzgalova, který se v posledních zápasech rozchytal ke skvělým výkonům.

Přednost dostane hostující tým. Boston Bruins prohrál ve včerejším důležitém zápase o čelo Východní konference s rivalem z NY Rangers až v prodloužení 2:3, od samostatných nájezdů ho přitom dělily necelé čtyři vteřiny. V tabulce Východní konference tak hostům náleží aktuálně druhá příčka, po 45ti odehraných duelech nasbírali zatím při dvoubodovém systému úctyhodných 62 bodů.

Třetí střetnutí v letošním ročníku NHL mezi oběma soky nabídne jistojistě napínavou podívanou, zatím je vzájemný stav nerozhodný, poprvé se po výhře 2:1 v Bostonu radovala oranžová Letka, v následné odvetě na ledu Philadelphie dominoval Boston jednoznačnou výhrou 6:0. Uvidíme, jestli zaběhnutý trend bude pokračovat i v dnešním zápase. Pojďme si teď ale přiblížit aktuální situaci obou týmů.

Pěkný večer při sledování nejprestižnější hokejové klubové soutěže na světě, na dnešním plánu máme střetnutí mezi domácí Philadelphií a hostujícím Bostonem. Zápas začne v 21:00 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 3. Talbot (Timonen, Bryzgalov), 24. Hartnell (Giroux, Timonen), 28. Hartnell (Giroux), 40. Hartnell (Giroux, Simmonds), 51. Talbot (Carle, Couturier) - 1. Bergeron (Marchand, Seguin), 10. Seguin (Bergeron, Pouliot), 13. Lucic (Krejčí), 42. Krejčí (Peverley, Lucic), 45. Campbell (Paille, McQuaid), ?. Seguin

Rozhodca: Rooney, O'Halloran - Murphy, Kovachik