Košice – Poprad 2:3 (po pr.) | HC Slovan – Martin 2:3 (po pr.) | Skalica – Zvolen 9:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 3:2 (kon.) | B. Bystrica – Žilina 3:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:3 (0:0, 2:0,0:2)
MHA Martin
Nedeľa 22.01.2012, 17:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

V dnešnom hokejovom zápase sa nebolo na čo moc pozerať. Domáci sa trápili a hostia rovnako moc toho z hokejového umenia neukázali a nakoniec si z Bratislavy odvážajú na Turiec dva veľmi dôležité extraligové body. Pekný večer z Bratislavy želá Vladimír Korduliak. (19:35:43)

65:00

64:56
    Martin dal gól! Keď sa už zdalo, že domáci oslabenie ubránia, pri peknej akcii na jeden dotyk puk za Konrádov chrbát dopravil MARTIN KRIŠKA. Asistencia: Martin Výborný.

63:27
    Kukumberg dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

63:23
    V dobrej šanci Kukumberg triafa mimo bránku.

62:55
    Zakázané uvoľnenie domácich.

62:29
    Šatan v útoku opäť sám, hostia napokon situáciu vyriešili a puk končí v strednom pásme.

61:45
    Výborný z pravej strany preveril Konráda, ktorý puk ukryl a hneď aj rozohral.

61:13
    Škoda za nešportové správanie 10 minút osobný trest.

61:13
    Škoda napriahol od modrej, výborný zákrok Konráda.

60:22
    Zakázané uvoľnenie HC Slovan.

60:01
    Začalo predĺženie.

Záverečný klaksón za obrovského pískotu domáceho publika ukončil na čas hokejové trápenie dnešných aktérov. Na konci tretiny bratislavsky divák namiesto tradičného standing ovation objektívne zápas zhodnotil skandovaním "na toto sa nedá pozerať"! Na dnešný duel budú chcieť jeho aktéri isto čím skôr zabudnúť.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:21
    Martin dal gól! Katastrofa katastrof v podaní domáceho HC Slovan, ktorý inkasuje po peknej kombinácii hosťujúcich hráčov, keď puk do odkrytej časti bránky vsietil po zamotaní hláv trom domácim hráčom PETER GALAMBOŠ. Asistencia: Jaroslav Markovič.

59:11
    Oddychový čas hostí.

59:11
    V obrovskej šanci ani hostia gól nedali, po odrazení puku spoza bránky od mantinelu Konrád v páde chytá do lapačky.

58:52
    Domáci hrajú taktiež presilovku veľmi, veľmi zle.

58:29
    Puk opäť pri Konrádovi.

57:56
    Hostia sa oslobodili.

57:31
    Domáci v útoku, Kukumbergova strela zrazená do ochrannej siete.

57:22
    Oddychový čas domácich.

57:22
    Zbytočný faul Sobotu, dve minúty za podrazenie Bulíka.

56:50
    Kukumberg hľadal prihrávkou pred bránku Šatana, ten sa k strele nedostal.

55:56
    Preisinger v rýchlosti strieľa z pravej strany, Šimko roh svojej bránky ustrážil a puk chytá.

54:46
    Domáci v plnom počte.

54:24
    Galamboš v ideálnej šanci len do Konráda.

53:54
    Hostia v útočnej tretine, čo vymyslia?

53:31
    Konrád bravúrne kryje strelu útočiaceho hráča. Stav sa nemení.

53:18
    Opäť na výlete Bakoš, strieľa mimo bránku.

52:46
    Bartánus na dve minú za podrazenie mimo hraciu plochu.

51:44
    Šatan zamotal hosťom vrátane brankára, ktorý vykorčuľoval mimo bránku, hlavy, no k strele do odkrytej bránky alebo prihrávke voľnému spoluhráčovi sa nedostal. Sám Šatan to proti šiestim hosťujúcim hráčom neuhrá.

51:05
    Domáci v plnom počte. Hokejové trápenie.

50:41
    Bakoš na výlete za Šimkom.

49:47
    Domáci opäť poslali pozdrav až k Šimkovi. Martin hrá presilovku veľmi zle.

49:25
    Puk pri Šimkovi.

49:19
    Odrazený puk od mantinelu spoza bránky Konrád ukryl.

49:05
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, arénu opúšťa na dve minúty Šatan.

48:43
    Domáci fans kričia "Slovan budíček", k tomu niet čo dodať.

48:03
    Po prihrávke rukou si na chvíľu korčuliari oddýchnu, vhadzuje sa v strednom pásme.

47:20
    Hokej plný nepresností sa prelieva zo strany na stranu.

45:36
    Dnešné stretnutie sleduje 4.451 divákov.

45:36
    Rozhodcovia pískajú domácim ofsajd, puk však modrú čiaru smerom do stredného pásma neopustil, domáce publikum aj hráči sa hnevajú.

45:03

44:18
    Na vlas rovnaká situácia, obliehanie Šimkovej bránky neúspešné.

43:55
    Šatan s Lipianskym točili puk okolo Šimkovej bránky, obrana situáciu vyriešila.

42:30
    Martin dal gól! Spoza ľavého kruhu strieľal švihom JAROSLAV MARKOVIČ a puk prešiel po ľade do pravej dolnej časti Konrádovej svätyne, ktorý reagoval prineskoro. Asistencie: Peter Šišovský a Peter Galamboš.

42:00
    Hostia v plnom počte.

40:53
    Slovan v kolotoči v útoku, na dvakrát nepresný strelami nad Kukumberg.

40:00
    Dve minúty hráčska lavica hostí za nešportové správanie.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:41.

V druhej tretine sme boli opäť svedkami nemastného-neslaného hokeja. Domácej družine sa podarilo hneď v úvode a aj na záver hracieho času tretiny skórovať a dostali sa tak do dvoj gólového brejku. Uvidíme, čo nám po umývaní hláv v šatniach pripravia borci do záverečného dejstva dnešného korčuliarskeho predstavenia.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:55
    Škoda strieľa náprahom z ľavej strany od mantinelu a puk si našiel miesto v Konrádovej lapačke.

39:10
    Slovan dal gól! Poza bránku sa cez celú útočnú tretinu prešiel ROMAN KUKUMBERG a z otočky z pravej strany zavesil za Šimkov chrbát. Bez asistencií.

38:49
    Markovič prestrelil nad bránku.

37:57
    Macejkova tvrdá strela od ľavého kruhu a opäť Konrádove betóny.

37:10
    Zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu.

36:38
    Oba tímy v plnom počte.

36:17
    Tvrdú strelu spoza kruhov vyslal Výborný, Konrád rozkľakom vyráža pravým betónom.

35:29
    Škoda sa dostal nedôsledne bránený Švarným až k strele, Konrád pozorný.

34:38
    Po dve minúty kúpili Bakoš za krosček a Kozák za hrubosť.

34:32
    Šimko mal zakrytý výhľad, strelu Tršku od modrej po odrazení prikryl.

33:50
    Šimko vykorčuľoval mimo bránkovisko na strelu Dobroňa od modrej, rozhodcovia hru nepochopiteľne vykazujú do stredného pásma pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

33:30
    Zakázané uvoľnenie hosťujúceho tímu.

33:12
    Preisinger hneď po vyhratom buly strieľa po ľade, Šimko kryje.

33:10
    S pukom sa dostal až do pásma Trška, Šimkovi adresoval od ľavého kruhu strelu švihom, ten ju prijal do lapačky.

30:08
    Dve minúty pre Šišovského za vrazenie na mantinel.

29:50
    Sám pred bránkou Markovič minul.

28:58
    Bakošovu strelu zo stredu medzi kruhmi Šimko vyrazil, Ďatelinka delovkou prestrelil bránku.

28:38

28:26
    Švarný spoza kruhov minul bránku.

27:49
    Zo skrumáže pred Šimkom domáci nič nevyťažili.

27:33

26:38
    Za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou odchádza na trestnú lavicu Mocek. Vhadzovať sa bude pred Šimkom.

26:02
    Ofsajd hráčov z Martina.

25:13
    Kudrnova strela, ktorému do brejku prihral Preisinger, končí tesne vedľa Šimkovej bránky.

25:02
    V pokľaku kryje Konrád strelu, ktorú vyslal z ľavého kruhu Škoda.

23:06
    Galamboš po naskočení na ľad tvrdou strelou preveril Konráda, ktorý sa nenechal zaskočiť a puk vyrazil do rohu klziska.

22:13
    Puk končí v hľadisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

20:13
    Slovan dal gól! Domáci potiahli do útočného pásma, zamotali hosťom hlavu, najskôr Lipiansky nabil Frühaufovi, ktorého odrazenú strelu Šatan prihral na voľného JANA LIPIANSKEHO, a ten sa už nemohol mýliť a rozvlnil odkrytú časť bránky. Asistencie: Miroslav Šatan a Peter Frühauf.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:49.

Prvá tretina sa skončila pomerom striel 10:10, no hokej, ktorý sme videli v prvej tretine divák nevidí ani na rybníku pri Malackách. Jeho úroveň vyjadruje skandovanie domácich fans, "na toto sa nedá pozerať"; "my chceme hokej"; "my chceme Slovan". Predvedená hra si v prvej tretine prívlastok - extraligový hokej - vôbec nezaslúži!

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:59
    Puk na striedačke domáceho tímu.

19:39

19:24
    Macejka vystrelil od ľavého kruhu, puk končí v Konrádovej lapačke.

18:53
    Domáci si nerozumeli a pripravili sa o pásmo.

18:02
    V obrovskej šanci do odkrytej bránky nedáva Švarný, ktorý strieľa do Šimka, úplne nepochopiteľne.

17:39
    Za držanie dostal dve minúty Vartovník.

17:28

17:03
    Šimko vykorčuľoval na vyhodený puk a upratal ho do bezpečia.

16:55
    Opäť strela hosťujúcich hráčov končí v ochrannej sieti.

16:16
    Puk opäť pri Šimkovi.

15:46
    Domáci sa oslobodili.

15:35
    Výborného strela od modrej tečovaná do ochrannej siete.

15:28
    Buc vylúčený na dve minúty za seknutie.

14:48
    Situáciu vyriešil až Konrád, ktorý puk prikryl, domáca obrana má problémy puk vyhodiť.

14:28
    Teraz sú to hostia, ktorí dostali domácich pod tlak.

12:50
    Tvrdá strela od modrej od Matejku a Konrádove betóny.

12:45
    Na puk si siahol aj domáci gólman.

12:17
    Sloboda a ani Macho na dvakrát neúspešní. Domáci hráči vyvinuli tlak, obrana hostí len s problémami čelí útočnému tlaku domácich.

11:37
    Štajnochova strela zrazená obranou hostí do ochrannej siete.

11:32
    Domáci útočníci chvíľku točili obranu hostí v ich obrannom pásme, no hostia sa ubránili a vyhodili až za Konráda. Zakázané uvoľnenie, hra sa vráti späť pred Šimka.

10:31

10:14
    Lipiansky tiesnený obrancom nedokázal razantne vystreliť, Šimko strelu kryje.

09:15
    Slovan v kolotoči, bolestivo zasiahnutý Važan.

08:53
    Puk pri Konrádovej bránke.

08:31
    Dve minúty za držanie hokejky pre Výborného, vhadzuje sa pred Šimkom.

07:40
    Važan sa k odrazenej strele od Konrádovych betónov nedostal, zo sľubnej šance napokon nič nebolo.

06:41
    Bakoš prešiel s pukom poza bránku, z otočky tesne minul.

05:45
    Šišovského peknú strelu švihom spoza kruhov Konrád schoval v lapačke.

04:49
    Dobroň od modrej k Šimkovi, ten bez problémov nahodený puk kryje.

04:36
    Hostia sa oslobodili za cenu zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude pred Šimkom.

03:52
    Ofsajd domácich hráčov.

03:25
    Šimkovu pozornosť preveril Macho, puk končí v rohu klziska.

02:56
    Hostia sa snažia o útočný hokej, Cígerovu strelu Konrád vyráža do ochrannej siete.

01:57

01:44
    Pri avízovanom ofsajde hostí sa hráči nestiahli z pásma, rozhodca píska ofsajd.

01:10
    Bulík si potiahol puk zo stredného pásma až za kruh, jeho strelu švihom Šimko kryje.

00:08
    Kukumbergova strela končí v ochrannom skle.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vzájomná bilancia dnešných súperov z pohľadu domáceho tímu: 95 zápasov, 59 - 8 - 28, celkové skóre 363:239.

V prebiehajúcej sezóne sa mužstvá stretli v štyroch dueloch, v Bratislave zvíťazil Slovan 4:1 a 3:0, v Martine domáci v prvom zápase podľahli 2:8, v druhom zápase sa tešili z víťazstva v pomere 3:2.

Príjemný podvečer z Bratislavy, v dnešnom extraligovom dueli privíta druhý v aktuálnej tabuľke HC Slovan hráčov z Martina, ktorí sú pred dnešným zápasom na deviatej priečke extraligovej tabuľky, avšak len o skóre za ôsmou Banskou Bystricou. Domáci hráči sa pokúsia priblížiť k lídrovi z Košíc, na ktorého strácajú päť bodov, hráči Martina bojujú o miestenku v play-off. V dnešnom dueli teda pôjde obom mužstvám o veľa a my na tribúnach veríme, že sa staneme svedkami kvalitného športového zápolenia.

HC Slovan Bratislava:

MHC Mountfield Martin:

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 21. Lipiansky (Šatan, Frühauf), 40. Kukumberg - 43. Markovič (Šišovský, Galamboš), 60. Galamboš (Markovič), 65. Kriška (Výborný)

HC Slovan Bratislava: Konrád - Ďatelinka, Frühauf, Švarný, Dobroň, Jerofejevs, Trška, Jass, Štajnoch - Bulík, Kukumberg, Šatan - Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Bakoš, Preisinger, Kudrna - Sloboda, Macho, Buc
    MHA Martin: Šimko - Matejka, Drgoň, Kozák, Výborný, Vartovník, Brcko, Škumát, Mocek - Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Šišovský - Macejka, Murček, Ižvolt - Cíger, Zeliska, Sobota

Rozhodca: Müllner Róbert, Stano Peter, Brath Vladimír

Diváci: 4.451