Kudrjavcev – Federer 0:3 (kon.) | Hradecká – Rodina 2:0 (kon.)
Duševinová – Kvitová 0:2 (kon.) | Cibulková – Rybáriková 2:0 (kon.)
Mahut – Štěpánek 3:0 (kon.) | Sestini Hlaváčková – Petrovová 1:2 (kon.)
7 7 6
Radek Štěpánek
0
5 5 3
cz Utorok 17.01.2012, 06:00Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch)

0:0
    Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, ale postupem času se Francouz dostával do hry přesnými údery. Vítězných míčů měl nakonec více než Štěpánek (40:38). K dobré hře na síti přidal také tvrdrý servis. Příjemné dobré ráno vám přeje Tomáš Martínek. (09:09:19)

6:3
    Třetí set skončil.

6:3
    Nicolas Mahut si překvapivě poradil s Radkem Štěpánkem, navíc jen ve třech setech!

5:3
    40:0 - Prohoz Štěpánka letí do autu a ten už dle výrazu tváře cítí, že je definitivně po utkání...

5:3
    30:0 - Stejná situace jako v přechozích dvou setech. Mahut dva míče od zisku setu!

5:3
    15:0 - Francouz vstupuje do možná poslední hry dobře.

5:3
    Radek Štěpánek drží naději a snižuje na 3:5. Do zápasu bude ovšem podávat Nicolas Mahut.

5:2
    30:40 - Páska zastavuje Nicolase Mahuta. Radek Štěpánek má gamebol.

5:2
    30:30 - Štěpánek dobře podal a připravil si situaci k útoku. Je srovnáno!

5:2
    30:15 - Tentokrát Mahut razanci přehnal a Štěpánek získává první fiftýn.

5:2
    30:0 - Přesný balon po pravé lajně. Lépe zahraný už snad ani nešel...

5:2
    15:0 - Mahut jde tvrdě za vítězstvím.

5:2
    Štěpánek mířil do odkrytého kurtu jenže balonek si našel cestu několik decimetrů za zadní čarou. Aut českého tenisty znamená asi definitivní strátu naděje na postup do druhého kola grand slamu.

4:2
    A:40 - Výhoda pro Nicolase Mahuta. Štěpánek stále vzdoruje, toto bude asi klíčový game třetího setu!

4:2
    40:40 - Balon z rakety Francouze končí za základní čárou a hra se vrací do shody.

4:2
    A:40 - Štěpánek při náběhu na síť neuspěl a Mahut si vysloužil gamebol.

4:2
    40:40 - Další tvrdé podání a je tu shoda. Tento game se hraje již více než sedm minut!

4:2
    40:A - Laciná chyba Mahuta na síti kdy měl volný takřka celý kurt jej může přijít draho...