New York Rangers
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Arizona Coyotes
cz Streda 11.01.2012, 01:00 • Madison Square Garden • NHL

Po šedesát minut jsme neviděli zápas, který by zrovna oplýval hokejovou krásou, ale vše hráči divákům vynahradili v neuveřitelném nájezdovém dramatu! Hned deset borců muselo předvést své dovednosti a štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích Rangers. Ode mě je to vše. Těším se někdy příště u dalšího přenosu. (03:44:50)

Rangers právě vstřelili branku!
    Henrik Lundquist zastavil jeho střelu a vychytal svému týmu výhru v nájezdech. Rozhodující trefu zaznamenal DEREK STEPAN!

Shean Doan musí dát.

Jednoduchou střelou proměňuje! 2:1.

Za domácí Derek Stepan.

Volil střelu švihem, ale branku minul.

Ray Whitney za hosty.

Předvedl pěkný manévr na forhendovou stranu, ale Smith měl navrch.

Rangers posílají Ryana Callahana.

Jel velmi pomalu, vypálil a trefuje tyč!

Za Phoenix se rozjede Adrian Aucoin.

Zkoušel kličku do bekhendu, ale minul branku.

Další bude Anisimov.

Lundquista si vymíchal ale nedokázal zvednout puk přes jeho beton.

Za hosty Boedker.

Nic nevymýšlel a střelou mezi betony vyrovnává! 1:1

Gáborik musí zachránit Rangers.

Blafák do bekhendu, to je specialita českého útočníka, na kterou byl krátký i "King Henrik" 0:1

Za hosty Radim Vrbata!

Nejlépe placenému hráči NHL rovněž sjel kotouč z čepele a Smith je znovu bez práce.

Další bude Brad Richards.

Volil bekhendový blafák, Lundquist chytá.

Za Phoenix Ekman-Larsson.

Kotouč mu sjel z hole a nepovedlo se mu zakončit.

Jako první pojede John Mitchell.

Samostatné nájezdy začínají.

Oba celky v prodloužení logicky předvedly opatrnou hru, ale přesto jsme byli svědky napínavých momentů. Tím vůbec nejnapínavějším bylo trestné střílení Mariana Gáborika, který si Smithe vykoupal, ale brankář Phoenixu předvedl neuvěřitelný zákrok, čímž vykřesal další naději pro svůj tým.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Po střele Korpikoskiho přichází zřejmě poslední Lundquistův zákrok v prodloužení.

64:36
    Ještě střela pro Ekman-Larssona, Lundquist chytá.

63:48
    Rozsívalova dělovka od modré byla zablokována.

63:10
    Gáborik si odkryl celou branku, ale Mike Smith dokázal zázračně zasáhnout!

63:10
    Za faul na Gáborika bylo nařízeno trestné střílení.

63:10
    Marian Gaborik ujel obraně. Zkoušel bekhendový blafák, ale byl zakáhovan Aucoinem!

62:16
    Hra je velmi opratrná. Rangers teď drží útočné pásmo, ale se střelami je to pořád stejná písnička.

60:47
    Phoenix v offsidu.

60:15
    Del Zotto pálí, Smitch vyráží.

60:01

Herní obraz poslední třetiny se příliš nelišil od předchozích čtyřiceti minut, jen s tím rozdílem, že se divácí v Madison Square Garden konečně dočkali gólů. Na každé straně padlo po jednom, a tak je na řadě prodloužení.

Omlouvám se za krátkou odmlku, ale z technických důvodů jsem byl chvíli bez obrazu.

60:00

59:30
    Phoenix získal útočné pásmo, ale znovu střely nevidíme.

57:50
    Hlavní aktéři zůstávají překvapivě nepotrestáni ale na trestnou si sednou Dubinsky a Langkow, kteří do střetu přijeli ještě rozdmýchat emoce.

57:50
    Offside po němž vzniká obrávská mela. V jejím středu si pěsti vyměňují Doan a Callahen, kteří už si před chvílí vyměňovali názory a nyní Doan tvrdě srazil Callahena u mantinelu, což potyčku vyvolalo.

57:20
    Boyle zkusil vystřelit z otočky, ale Smith byl pozorný.

55:41
    Callahan tvrdě pálí, Smith chytá a přerušuje.

55:27
    Pokus Callahana byl zablokován.

55:15
    Smith zastavil střelu McDonagha.

54:55
    Teď alespoň Prust rozvížil emoce poté, co si vyjel zpoza branky a Smith jeho střelu likvidoval nadvakrát.

54:00
    Jenže hra je opět ve starých kolejích a střely jsou dnes vysoce ceněným zbožím.

53:00
    Phoenix branka nakopla a vytváří si územní převahu.

51:37
    Phoenix právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! RADIM VRBATA zaznamenává svůj dvacátý gól v sezoně střelou z první, kterou umístil nad Lundquistovo rameno, poté co mu Michal Rozsíval poslal přesný pas. Asistence: Michal Rozsíval, Marc-Antonie Pouliot.

51:17
    Korpikoski to zkoušel, ale opět úřaduje brankář Rangers.

50:50
    Pouliot nahazoval od modré, Lundquist pozorný.

50:18
    Hegelin se zkoušel vytočit zpozra branky, ale Smith si tyčku pohlídal.

50:00
    Opět dlouhá herní pasáž, během které jsou brankáři bez práce.

48:08
    Puk mimo hrazení. Bude se vhazovat před Smithem.

47:32
    Callahan to zkoušel od modré, Smith vyráží.

47:00
    Oba týmy si vyměnily puk, ale branky, ohroženy nebyly.

45:57
    Coyotes uklidňují hru zakázaným uvolněním.

45:40
    Rupp dostával přihrávku před branku, ale na poslední chvíli mu obránce nadzvedl hůl.

43:54
    Po chybě domácí rozehrávky páli z velmi dobré pozice Raffi Torres, který orazítkoval tyč!

42:27
    Rangers si teď vytvořili souvislý tlak v útočném pásmu a vše vyústilo ve střelu RUSLANA FEDOTENKA, který dostal naraženo od Boyla a využil Smithova zakrytého výhledu a otevírá skóre. Asistence: Brian Boyle, Carl Hegelin

41:26
    Aucon pálí, Lundquist vyráží.

40:45
    Doan to zkoušel od pravého mantinelu (z pohledu hry) a Lundquist přerušuje.

40:01

Na ledě už se to hemží hráči obou týmů a nic nebrání tomu, aby začala poslední část.

Máme za sebou prostřední část, ale pokud jsem si pochvaloval, že první třetina v závěru nabrala na obrátkách, nyní musím konstatovat, že po celou dobu druhé třetiny se hrál podobný hokej jako na začátku té první. Tudíž nijak pohledná záležitost a při nizké četnosti střelby z obou stran není divu, že se i po čtyřiceti minutách hraje bez branek. Doufejme, že se v poslední části vše změní k lepšímu a dočkáme se gólového koření.

38:20
    Del Zotto to zkoušel od modré, ale trefil jen obránce před sebou.

37:46
    Hosté v plném počtu. Hodně nevydařená přesilovka ze strany domácích.

37:41
    Lundquist zastavuje puk za svou brankou.

37:30
    Puk opět ve středním pásmu.

37:12
    Znovu se Rangers musí vracet.

36:49
    Langkow znovu čistí obranné pásmo Coyotes.

36:30
    Kojoti vyhazují až za Lundquista.

36:22
    Richards už byl za modrou a je pískán offside Rangers.

36:16
    Smithova lapačka zastavila Stepanovu střelu a přerušila hru.

34:10
    A Korpikoski dobře šetří čas v pásmu Jezdců.

35:51
    Phoenix vyváží puk ze svého pásma.

35:46
    Ale už předtím rozhodčí signalizoval faul na Callahena, který byl přidržen Vrbatou,a ten si jde na dvě minuty sednout.

35:46
    Callahenovu tvrdou střelu drží Smith v náruči.

34:47
    Icing v podání domácích.

34:40
    Dubinského nebezpečný protiútok zastaviuje Mike Smith.

32:10
    Obránce Phoenixu před dotírajícím hráčem raději vyhodil na zakázané uvolnění.

31:29
    Rangers jeli dva ne jenoho, ale Morris padl do přihrávky.

30:44
    Rupp to zkoušel ze střední vzdálenosti, ale na Smithe nevyzrál.

29:49
    Aucoin pálil a Doan se snažil vracet do ohně, ale puk zachytil obránce a Lundquist zasahovat nemusel.

29:18
    Del Zotto to přehnal s razancí přihrávky a je z toho další zakázané uvolnění Jezdců.

28:50
    Rangers aktivnější na puku, ale střely k vidění nejsou.

27:15
    Klesla střílel, Lundquist pozorný.

27:01
    Girardi nemířil přesně.

26:53
    Coyotes se ukvapili s rozehrávkou a je z toho icing.

26:39
    Po delším pobytu Rangers v útočném pásmu, vypálil Stralman a Smith přerušuje.

25:58
    Raffi Torres pálil z dobré pozice, ale Lundquist byl připraven.

25:40
    Michal Rozsíval, který dnes hraje proti svému bývalému zaměstnavateli právě vypálil, ale jeho pokus byl zablokován.

25:13
    Aucoin po buly pálil od modré, ale jen orazítkoval zadní mantinel.

25:09
    Další icing v podání Rangers.

24:10
    Callahen z hrotu kruhu nemířil přesně.

23:49
    Poté se puk doklouzal k Lundquistovi, který jej pro jistotu přikryl.

23:44
    Langkow to zkoušel od modré, ale brnku minul.

20:01
    Boyle vypálil bezprostředně po buly, ale nemířil přesně.

22:51
    Morris vyráží Gáborikovu střelu do ochranné sítě.

22:42
    Vrabata to zkoušel bekhendem od mantinelu, ale pro Lundquista to nebyl problém.

22:18
    New Yorští se neshodli při přechodu přes střední pásmo a je z toho icing.

21:54
    Stepan pálí, Smitch chytá.

21:30
    Oba tým se neúspěšně pokusily založit útok.

20:20

20:01

V Madison Square Garden je vše připraveno k tomu, aby mohla začít druhá třetina.

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ale zejména její první polovina nám příliš pohledný hokej nepřinesla. Oba týmy se trápily při rozehrávce a nedařilo se jim vytvářet střelecké pozice. Nudili se jak brankáři, tak diváci. Postupem času se nám přece jen zašalo přiostřovat a jak na straně Rangers, tak na straně Phoenixu jsme viděli několik zajímavých situací, ve kterých ovšem měli navrch brankáři, a tak je stav po první periodě stejný jako na začátku, tedy 0:0.

20:00

19:51
    Pokus Anisimova byl zablokován.

18:45
    Chipchura to zkoušel od modré, ale trefil jen hradbu těl před sebou.

18:27
    Coyotes se neshodli při rozehrávce a je z toho icing.

18:12
    Del Zotto si vzal příliš velké sousto, když chtěl překličkovat tři hráče.

17:52
    Pyatt míří mimo.

17:31
    Vrabata prověřil Lundquistovu pozornost.

16:59
    Hráči Rangers už se radovali, když puk skotačil v brankovišti, ale Smith udržel puk před čarou.

16:29
    Langkow vyjel zpora branky a zkoušel zakončit bekhendem. Lundquist chytá.

16:05
    Doen neuspěl ve snaze dostat se do střelecké pozice.

15:10
    Boyle se protáhl před Simthe, který vyráží. Střelu z druhé vlny zablokovl Klesla.

14:50
    Vrbata zkoušel protlačit puk do branky okolo levé tyčky Lundquistovy branky, ale gólman Rangers udržel beton u tyče.

13:49
    Útok Kojotů zastavil offside.

13:59
    Doan zkouší dlouhé nahození, ale Lundquist s ním nemá problém.

12:59
    Smith si opět musl poradit se sérií dorážek, kdy nejlepší pozici měl Marc Stall. Zatím Rangers stále pálí slepýma.

12:35
    Boyle minul Smithovu branku.

11:59
    Závar před Smithem, ve kterém nejintenzivněji operoval Callahan. Pranák Phoenixu drží puk před čarou.

11:32
    Vrbata hledal spoluhráče před brankou, ale nikdo z Kojotů tam nestál.

10:50
    Doan nabízel na teč, ale nikdo kotouč nezasáhl a pro Lundquista to nebyl problém.

10:32
    Gaborik to zkoušl z velkého úhlu. Smith pozorný.

10:05
    Máme zde další offside v podání Phoenixu.

09:35
    Whitney se prokličkoval do výborné pozice před branku a Vrbata zkoušel dorážet jeho bekhendový pokus! Lundquist drží svůj tým.

01:08
    Kotouč se doklouzal k Smithovi, který jej pro jsitotu schoval pod lapačkou.

08:59
    Prust pálí, Smith vyráží.

08:52
    Smith zastavil nepřesně zakončený průnik Mitchella a přerušuje hru.

08:00
    Znovu sledujeme úporný boj, při kterém oba týmy vynaloží velké úsilí na přechod přes střední pásmo a brankáři se nudí.

06:41
    Přechod přes střední pásmo Kojotům nevyšel a je z toho offside.

06:05
    Vrbata to zkoušel z úhlu, ale branku minul.

05:25
    Dubinsky vypálil z velké dálky Smith měl dobrý výhled na to, aby vyrazil do rohu.

05:05
    Rangers se neshodil při rozehrávce a je z toho icing.

04:45
    Hosté se usadili v pásmu, ale branku neohrozili.

03:53
    Del Zotto to zkusil z úhlu a navíc bekhendem. Žádný problém pro Smithe, který drží puk v lapačce a přerušuje hru.

03:25
    Hraje se ze strany na stranu, ale střely na branku nevidíme. Více na puku je Phoenix.

02:34
    Brandon Dubinsky přejel příliš rychle modrou čáru a máme zde další offside Rangers.

01:57
    Hned po buly zde máme bitku mezi Paulem Bissonnettem a Mikem Ruppem. Útočník Phoenixu povalil svého soka a v souboji vítězí. Oba hříšníci dostávají po pět minut.

01:57
    Offside v podání Kojotů.

01:37
    Dubinsky za brankou napadal a nevšiml si, že je v offsidu, který byl posouzen jako úmyslný. Buly před brankou Rangers.

01:29
    Korpiskoski třefil jen obránce před sebou.

01:01
    Aucoin pálil nepřesně.

00:10
    Po icingu Coyotes je hra přerušena.

00:01

Hráči už jsou na ledě a vše je připraveno pro začátek dnešního zápasu.

Vítám Vás u online přenosu z utkání mezi leaderem východní konference New York Rangers a Phoenixem Coyotes, který je na západě jedenáctý.

Vypadá to na souboj Davida s Goliášem, ale nenechte se mást. Nic není předem rozhodnuto. Kojoti rozhodně nepřijeli do New Yorku vzdát a budou se stejně jako před třemi dny bít o každý centimetr ledu. Tehdy pětigólovým výpraskem vyprovodili Islanders 5:1 poté, co se ujali vedení už ve druhé minutě. Rangers jsou posíleni o výhru 3:1 nad Pittsburghem, budou se chtít vytáhnout před svými fanoušky a potvrdit skvělou formu, takže se dá očekávat, že na outsidera vlétnou. Bude zajímavé, zda Phoenix ustojí úvodní tlak.

Zraky českých fanoušků dnes budou střežit zejména Radima Vrbatu, Rostislava Kleslu a Michala Rozsívala v dresu Phoenixu, Michal Hanzal je bohužel zraněn. Slováci zase budou fandit své hvězdě Marianu Gáborikovi. Rozhodně bude na co se dívat a zápas nabídne spoustu zajímavých momentů. Ty nejdůležitější se Vám pokusím přiblížit pomocí tohoto přenosu.

New York Rangers: Lundquist (Biron) – Del Zotto, Girardi, Woywitka, Staal, McDonagh, Stralman, Bickel – Prust, Gáborik, Dubinsky, Richards, Stepan, Boyle, Callahan, Fedotenko, Mitchell, Christensen, Anisimov, Hegelin, Rupp, Wolski

Phoenix Coyotes: Smith (Labarbera) – Klesla, Rozsíval, Rundbland, Yandle, Ekman-Larsson, Aucoin, Morris – Brule, Bissonnette, Whitney, Pyatt, Gordon, Vrbata, Doan, Langkow, Chipchura, O´Reilly, Korpikoski, Torres, Pouliot, Boedker

Rozhodčí: Joannette, Leggo – Sericolo, Nansen .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Salamon

Góly a asistencie: 43. Fedotenko (Boyle, Hegelin), ?. Stepan - 52. Vrbata (Rozsíval, Pouliot)

Arizona Coyotes: Smith (Labarbera) – Klesla, Rozsíval, Rundbland, Yandle, Ekman-Larsson, Aucoin, Morris – Brule, Bissonnette, Whitney, Pyatt, Gordon, Vrbata, Doan, Langkow, Chipchura, O´Reilly, Korpikoski, Torres, Pouliot, Boedker

Rozhodca: Joannette, Leggo – Sericolo, Nansen