Metallurg Novokuzneck
3:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Lev Praha
Nedeľa 08.01.2012, 11:00 • Kuznetslikh Sport Palace • KHL

V dnešnom zápase zaslúžene vyhrali domáci hráči. Hrali skvelo v defenzíve, poľahky v ofenzíve, a tak si zaslúžene nechávajú doma 3 body. Popradské šance na play-off sa pomaly, ale isto rozplývajú.
    Lúči sa s vami Tomáš Kovalský. Dovidenia pri ďalších online prenosoch. (13:09:49)

60:00

59:52
    Je rozhodnuté!

59:14
    Domáci hráči si držia útočné pásmo.

58:40
    Presilová hra pre domácich! Tomáš Netík si odsedí dve minúty za hákovanie.

58:08
    Ďalšia skvelá šanca na domácich hokejkách, tentokrát bol však Laco úspešnejší.

57:00
    Oddychový čas hostí.

56:19
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Po skvelom prečíslení 2 na 1 v podaní Metallurgu skóruje RANDY ROBITAILLE. Bezmocný bol obranca Mihálik a hlavne brankár Laco, ktorý na skvelú strelu nemal ani najmenšiu šancu. Asistencie: Alexander Golovin.

55:52
    Levi sa snažia, no novokuznecká defenzíva je pozorná.

55:12
    Pekná situácia na hokejke jedného z domácich útočníkov! Po peknom zákroku dokázal ešte aj rozohrať Netíkovi.

54:15
    Levi majú veľký problém s prechodom cez stredné pásmo.

53:11
    Levi musia zabrať, aby si z Novokuznecku odniesli aspoň nejaké body.

52:13
    Obrovská šanca po skvelom páse na hokejke Kagarlickijho! Laco však podržal svoj tím a puk za svoj chrbát nepustil.

51:25
    Momentálne sa hrá prevažne v strednom pásme. Oba tímy majú veľmi vyrovnané výkony v tretej tretine.

50:38
    Pekná šanca na hokejke Simona, Laco bol však pozorný a puk za svoj chrbát nepustil.

49:57
    Levi chytili očividne druhý dych a hrajú peknú ofenzívnu hru.

48:11
    Lev Poprad dal gól!
    Po peknej strele z pravého kruhu sa puk odrazil od Lassilových betónov priamo pred JAROSLAVA KRISTEKA, ktorý bez problémov podvihol puk nad položeného Lassilu. Asistencie: bez asistencií.

47:55
    Obrovská šanca na hokejke Mikúša! Lassilu však neprekonal.

47:39
    Kuklev attackoval Netíka lakťom do hlavy - vyzerá byť však v poriadku. Rozhodcovia však nič nevideli.

47:22
    Hunkes, Mezei, Hunkes, Mezei - a zase nič. Veľmi slabá presilová hra Levov.

46:35
    Presilová hra pre Poprad! Za hákovanie si odchádza sadnúť Metlyuk.

46:22
    Ak chcú Levi pomýšľať na play-off, tak musia poriadne zabrať.

46:00
    Hostia v plnom počte.

45:08
    Novokuzneckí hráči si pekne nahrávajú a tentokrát to po strele Kuzmina nemalo ďaleko ku gólu.

44:19
    Kuklevova strela smrdela gólom, no Laco bol na správnom mieste.

44:00
    Presilovka domácich! Na dve minúty si za podrazenie odchádza sadnúť Netík.

43:09
    Levi opäť držia útočné pásmo a snažia sa nahrávkami niečo vykúzliť.

42:22
    Obrovská šanca Mataia po nahrávke Ježeka! Ten však neprekvapil pozorného Lassilu.

41:39
    Hráči Metallurgu sa úspešne oslobodzujú a zakladajú tak nový útok.

40:57
    Levi sa snažia hrať ofenzívne! Obrovská šanca na hokejke Kristeka! Lassila však stopercentný!

40:39
    Strela Kuzmina! Laco však efektívne reaguje.

40:13
    Ofenzívnejšie začínajú domáci, tlačia hostí do obranného pásma.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sme mohli vidieť približne to isté, čo v tej prvej. Levi sa síce viac ofenzívne snažili, no "nepadlo im to tam". Hráči Novokuznecku zásluhou Loginova opäť využili presilovú hru. A tak zvyšujú svoj náskok na 2:0. Čo nás čaká v tretej tretine?

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:38
    Hra sa dohráva v kľudnom tempe bez väčších gólových šancí.

38:43
    Hráči Metallurgu nepúšťajú momentálne Levov k ničomu.

37:36
    Levi sú jemne otrasení po druhom strelenom góle domácich. Hrajú nedôraznú hru.

36:46
    Domáci využívajú druhú presilovku v tomto zápase! Po skvelej presnej nahrávke z hokejky Bumagina strelil ukážkový gól ponad rameno bezmocného Laca VLADIMIR LOGINOV. Asistencie: Randy Robitaille.

36:37
    Hráči Novokuznecku dlho a úspešne kombinujú v útočnom pásme.

35:52
    Presilovka domácich! Na trestnú lavicu si na dve minúty za nedovolenú hru s vysokou hokejkou odchádza sadnúť Juraj Mikúš. Ale fauloval Sigalet. Zaujímavé.

35:41
    Obrovská šanca na hokejke Bumagina! Laco však vytiahol opäť skvelý zákrok!

35:22
    Levi si začínajú vytvárať tlak pred Lassilom! Strela Bartečka sa však neujala.

34:27
    Domáci kombinujú v útočnom pásme Levov. Levi však zatiaľ úspešne bránia.

33:59
    Skvelý zákrok Laca po peknej strele z hokejky Mereskina.

33:24
    Popradskí hráči hrajú neistú hru a ťažko sa dostávajú do útočného pásma.

32:29
    Obrovská šanca domácich! Po obrovskej chybe Laca, keď sa snažil hrať telom vytiahol však aj pekný záchranný zákrok.

32:21
    Domáci v plnom počte.

31:56
    Tvrdá strela z hokejky Novotného sa proti Lassilovi neujala.

31:38
    Levi sa v presilovke nedostávajú do nejakých vyložených šancí.

31:04
    Popradskí hokejisti hrajú peknú ofenzívnu hru v útočnom pásme.

30:21
    Presilová hra pre Poprad - za podrazenie si odchádza sadnúť Robitaille.

30:19
    Hrá sa s veľkým dôrazom na oboch stranách, no hra sa nesie i v znení veľkého počtu nepresností.

29:24
    Hrá sa rýchlo a bez nejakých väčších šancí na oboch stranách.

28:22
    Závar pred Lacovou bránou vyriešil zákrokom s pomocou hokejky Mihálik.

27:38
    Obrancovia Novokuznecku vyštvali Levov z útočného pásma.

27:00
    Lazušin vychytal pekný dviháčik z hokejky Bartečka!

27:00
    Obrovská šanca Bartečka končí hákovaním Sopla! Nasleduje samostatný nájazd pre Levov. V bránke Lazušin!

26:46
    Dôrazný Bartečko po strele Špirka.

26:19
    Netíkova strela spoza obrancu končí zblokovaná mimo Lassilovej brány.

25:46
    Levi majú očividné problémy s vysokým forčekingom domácich útočníkov.

25:01
    Prečíslenie Popradčanov končí nepresnou strelou z hokejky Tomáša Netíka.

24:32
    Domáci sa zase nasťahovali pred Lacovu bránu.

23:35
    Popradčania boli vytlačený z pásma, ale vybojovali si vhadzovanie v útočnom pásme.

23:02
    Popradčania sa snažia niečo vykúzliť v útočnom pásme, no domáca defenzíva je zatiaľ v dobrej hernej pohode.

22:26
    Nepresnosti na hokejkách hostí vedú k zbytočným offsideom.

22:11
    Hráči Popradu sa úspešne oslobodili a zakladajú útok z hĺbky svojho pásma.

21:54

21:08
    Po dorážke Robitailla opäť úspešný Ján Laco!

20:52
    Skvelý príklep z hokejky Golovina! Puk však bol stečovaný, a tak Laca neohrozil.

20:09
    Tretiu tretinu začíname v zanemní presilovej hry popradských Levov, zatiaľ sa bránia úspešne.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvých troch štvrtinách prvej tretiny to vyzeralo, že táto tretina skončí bezgólovo, no nesplnilo sa. Hráči Metallurgu pridali na útočnej aktivite, pomohla im presilová hra, a tak zaslúžene po góle z hokejky Kosourova vyhrávajú 1:0. V prvej tretine Levi bránili dobre, no chybička sa našla a tú dokázali domáci hladko využiť.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:54
    Presilová hra pre domácich. Za hákovanie si odchádza sadnúť Mikúš. Dostáva aj 10 minútový osobný trest za nešportové správanie.

19:39
    Poskytnutú výhodu využívajú domáci hráči, no po pekných strelách od modrej tentokrát nedokázali zakončiť.

18:55
    Obrovská šanca na hokejkách domácich! Tentokrát však Laco podržal svoj tím.

18:19
    Jednoduché nahodenie Välivaaru skončilo na betónoch Laca, od ktorých sa však puk odrazil priamo pred odkrytého ALEXEJA KOSOUROVA , ktorému už nerobilo problém skórovať do poloodkrytej brány. Asistencie: Jyrki Välivaara.

17:47
    Obrovská šanca Novokuznecku! Kuzminovi však puk preskočil hokejku a ten už nedokázal zakončiť.

17:13
    Kuklevova strela pozorného Laca neprekvapila, Popradčania sa oslobodzujú.

17:03
    Presilovka pre Metallurg! Na dve minúty si odchádza sadnúť Mikúš za sekanie.

16:22

16:10
    Trojnásobné ohrozenie Lacovej brány! Gólman však opäť podržal svoj tím.

15:13
    Na ľade nevidíme zatiaľ žiadne šance pri početnej výhode domácich.

14:20
    Výhodu pri signalizovanom vylúčení využívali domáci veľmi dobre, veľku šancu Kuzmina zažehnal Mihálik.

14:22
    Presilová hra pre Novokuzneck - dve minúty za krosček si odsedí Sigalet.

13:46
    Momentálne to vyzerá na ľade ako pri presilovej hre Metallurgu.

12:58
    Kuzmin vytvára ohromný tlak pred popradským gólmanom. Levi však dnes hrajú defenzívne dobre.

12:04
    Ďalší závar pred Lacovou bránou! Ten je však dnes vo veľkej hracej pohode a chytá zatiaľ bezchybne.

11:20
    Ďalšia pekná strela Bumagina, puk však len tesne minul Lacovu bránu.

11:16
    Obrovská šanca domácich! Po prihrávke Golovina strieľal Kosourov, no Laco vytiahol skvelý zákrok, ktorým podržal svoj tím!

10:36
    Prečíslenie na domácich hokejkách, finálna prihrávka však nebola presne mierená.

09:57
    Pekná obranná práca kapitána Bartečka za bránou popradského gólmana.

09:18
    Popradskí Levi si zásluhou tretieho útoku vytvorili tlak pred Lassilovou bránou.

08:32
    Hráči Popradu sa snažia hrať svoju ofenzívnu hru, no zatiaľ neúspešne.

07:39
    Momentálne to vyzerá na ľade ako pri presilovke hostí.

06:51
    Hráči Metallurgu Novokuzneck majú problémy s vysokým forčekingom Popradčanov.

06:35
    Obrovská chyba obrancov Popradu. Tlak pred bránou Levov však zažehnal Laco!

05:48
    Mohli sme vidieť ďalšie ohrozenie pred bránou Levov! Laco bol však v strehu.

05:00

04:45
    Popradčania kombinujú v útočnom pásme, no novokuznecká defenzíva je zatiaľ veľmi pozorná.

04:01
    Obrovské gólové šance na hokejkách Kristeka a Sigaleta, no ani jedna strela sa pri pozornom Lassilovi neujala.

03:19
    Domáci si vytvárajú ofenzívny tlak aj v oslabení! Ohrozenie brány však úspešne zažehnal popradský gólman Laco.

03:00
    Presilová hra pre HC LEV Poprad - za hákovanie si dve minúty odsedí Kanarskij.

02:23
    Prvý zákrok Lassilu po skackavom puku z hokejky Mataia.

02:08
    Levi hrajú zatiaľ opatrnú defenzívnu hru bez väčších ofenzívnych prienikov.

01:15
    Hráči Novokuznecku kombinujú v útočnom pásme, no zatiaľ pozorná popradská defenzíva Levov ich šance eliminuje.

00:39
    Prvý úspešný zákrok Laca po strele Bumagina!

00:14
    V úvodných sekundách vidíme puk na hokejkách domácich hokejistov.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Metallurg Novokuzneck: Lassila (Lazušin) - Sopel, Loginov, Kuklev, Välivaara, Megalinskij, Metljuk, Kurepanov, Kanarskij - Bumagin, Robitaille, Kuzmin - Golovin, Medvěděv, Kosourov - Kagarlickij, Mereskin, Lazarev - Brylin, Simon, Slepyšev

HC LEV Poprad: Laco (Duba) - Mezei, Hunkes, Mihálik, Sigalet, Štrbák, Hellström - Špirko, Netík, Bartečko - Huna, Mikúš, Kristek - Lewis, Lundberg, Fabricius - Ježek, Matai, Novotný

Rozhodca: Vasilyev, Romasko - Menshikh, Pavlov.

V dnešnom stretnutní kontinentálnej hokejovej ligy, ktoré sa uskutoční na štadióne tímu Metallurg Novokuzneck sa stretnú tímy z rozdielnych konferencií. Domáci, ktorí obsadzujú 10. priečku východnej konferencie privítajú tím HC LEV Poprad, ktorý obsadzuje 9.priečku západnej konferencie, a tak ešte stále bojuje o miestenku do play-off. Papierovým favoritom je v tomto prípade domáci tím, keďže v poslednom zápase porazili tím CSKA Moskva 2:1 a tím hostí prehral s tímom Sibir Novosibirsk 2:4. Dnes to vidím na zápas, v ktorom sa budeme mať na čo tešiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:00.

Góly a asistencie: 19. Kosourov (Välivaara), 37. Loginov (Robitaille), 57. Robitaille (Golovin) - 49. Kristek

Lev Praha: Laco (Duba) - Mezei, Hunkes, Mihálik, Sigalet, Štrbák, Hellström - Špirko, Netík, Bartečko - Huna, Mikúš, Kristek - Lewis, Lundberg, Fabricius - Ježek, Matai, Novotný

Rozhodca: Vasilyev, Romasko - Menshikh, Pavlov