Pittsburgh – NY Rangers 1:3 (kon.) | Boston – Vancouver 3:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 4:1 (kon.)
LA Kings – Columbus 0:1 (kon.)
Dallas Stars
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Edmonton Oilers
cz Sobota 07.01.2012, 20:00 • American Airlines Center • NHL

Dnešní utkání mezi Dallasem Stars a Edmontonem Oilers je za námi. Po nepříliš atraktivní první polovině utkání se hra změnila k lepšímu a domácí otočili stav utkání. Do poslední třetiny vstupovaly oba týmy za nerozhodného stavu, Dallas ale výborně bránil a nedovolil Edmontonu vstřelit další branku. Za stavu 2:1 Edmonton již neměl co ztratit a začal pouze útočit, výsledkem bylo několik tutovek a nakonec i dvě branky.

To je z dnešního utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek večera. (22:33:23)

60:00

59:30
    Poslední půlminuta utkání. Hraje se za bránou domácích. Na výhře domácích se ale nemůže nic změnit.

58:46
    Dallas právě vstřelil branku!
    MIKE RIBEIRO trefuje prázdnou bránu a definitivně pojistil výhru svého týmu. Asistence: Brenden Morrow, Loui Eriksson

58:36
    Puk skončil v hledišti. Vhazování na útočné modré čáře hostů.

58:31
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Jamie Benn ze středového kruhu netrefil prázdnou bránu a nevstřelil tedy třetí branku v utkání. Zakázané uvolnění Dallasu.

58:00
    Belanger netrefil bránu. Poslední dvě minuty utkání.

57:45
    Hosté to zkoušejí bez brankáře v šesti proti pěti.

57:45
    Oddechový čas pro hosty.

57:45
    Hosté se přeci jen zvládli usadit v útoku, k ohrožení Bachmana ale nedošlo. Hra byla přerušena po zalehnutí puku u mantinelu.

56:50
    Dallas se usadil v útočném pásmu a dohrává zbytek utkání daleko od své brány. O vítězi je zřejmě rozhodnuto. Hráči Edmontonu už ani nedoufají ve vstřelení branky.

55:41
    Jamie Benn vyrazil do protiútoku a zvládl přihrát na najíždějícího Michaela Rydera. Jeho rána do levého horního rohu skončila v lapačce Nikolaie Khabibulina.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny. Domácí poctivě brání a vyčkávají na možnosti k protiútoku.

53:39
    Dva hráči Dallasu si poradili s celou obranou Edmontonu. Loui Eriksson mezi třemi hráči zvládl přihrát do míst kam najížděl MIKE RIBEIRO. Ten poté atakován dalšími hráči objel bránu a snažil se přihrát na najíždějícího Morrowa. K němu se již puk nedostal, jelikož Josh Green si srazil puk do vlastní brány. Mike Ribeiro dává tedy gól zpoza brány. Asistence: Loui Eriksson

52:10
    Další šance pro Dallas. Fiddler ujel po pravém křídle, před bránou zastavil a zbavil se tak obránce a ve stoje ze tří metrů zkoušel prostřelit Khabibulina. Netrefil ale horní roh brány.

51:00
    Domácím opět nepřeje. Prakticky stejná situace jako před chvílí pro Radka Dvořáka. Tentokrát Loui Eriksson přihrával mezi kruhy kde stál Brendon Morrow. Jeho rána z první orazítkovala levou tyč hostující brány.

49:58
    Další komerční přestávka. Po ní nás bude čekat posledních 10 minut třetí třetiny.

49:50
    Obrovská šance Radka Dvořáka. Dostal ideální přihrávku od Nystroma a snažil se puk vystřelit pod horní tyčku. Svou střelu ale příliš zvedl a o 10cm přestřelil.

48:38
    Jamie Benn si šel pro hattrick ale obránce Peckham jej zastavil. K dorážce se ještě dostal Ryder. Byl již ale příliš blízko brankáři a nedokázal se tak prosadit.

47:03
    Jamie Benn vybojoval puk po vhazování, přihrál na Wandella a ten ihned před bránu kde dorážel Adam Burish. Khabibulin ještě zvládl jeho střelu pokrýt. Poté se ale k puku dostal JAMIE BENN a poslal jej do odkryté brány. Asistence: Adam Burish, Tom Wandell

46:51
    Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním po levici Khabibulina.

46:51
    Dallas přidává na důrazu. Usadil se na chvíli v útočném pásmu a rychlou kombinací si dokázal vytvořit několik střeleckých příležitostí. Nejprve pálil Robidas od modré čáry, na závěr poté Wandell donutil Khabibulina přerušit hru.

45:10
    Dallas v přečíslení 2 na jednoho neuspěl. Jamie Benn nedosáhl na přihrávku od svého spoluhráče.

44:53
    Dallas se hned po návratu ke hře v plném počtu pustil do útoku. Střelec první branky Dallasu Benn nadvakrát prověřil Khabibulina. Ten při dorážce posunul bránu.

43:45
    Hosté v plném počtu. Vytvořili si menší tlak, ohrozit Bachmana se jim nepodařilo.

42:20
    Eriksson vyhazuje. Edmonton musí zakládat útok znovu od své brány.

41:45
    Přesilová hra k dispozici pro Edmonton. Dallas hrál v šesti a dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

40:30
    Hosté začali závěrečnou část v útočném pásmu. Dallas se již ale osvobodil a zakládá útok od vlastní brány.

40:01

Ve druhé části jsme viděli otevřenější hokej než v úvodní třetině. Domácím se podařilo vyrovnat když se prosadil mladík Jamie Benn. Dočkali jsme se také první bitky když si to mezi sebou rozdali Steve Ott a Josh Green. Do třetí třetiny vstoupí oba týmy s jedním vstřeleným gólem, uvidíme kdo se bude radovat na konci utkání.

Třetí třetina začne přibližně v 21:50.

40:00

39:56
    V posledních vteřinách druhé části se snažil prosadit ještě Vernon Fiddler. Jeho střela zápěstím byla tečována do rohu.

38:28
    Obrovská šance Edmontonu. Sam Gagner přenechal puk do jízdy Jeffu Petrymu. Ten obešel obránce a sám před Bachmanem se snažil forhendovou kličkou zakončit. Bachman uhájil nerozhodný stav.

37:42
    Mike Ribeiro je po menším zranění již zpět a vytvořil zajímavou příležitost. Vybruslil si zpoza brány kolem mantinelu a z pravé strany hledal před bránou domácího kapitána. Brenden Morrow ale nedokázal přetlačit obránce a zakončit.

37:00
    Dallas má v posledních minutách herní převahu. Vyrovnávací branka je zřejmě nastartovala.

35:21
    JAMIE BENN vyrovnává. Daley a Eriksson si spolu několikrát vyměnili puk před bránou, Daley potom našel zpoza brány volného Benna a ten poslal puk za záda Khabibulina.

34:10
    Edmonton se usadil v útočném pásmu. Jones zkoušel překvapit Bachmana z úhlu, ten se nenechal překvapit.

33:20
    Radek Dvořák střílel z mezikruží. Khabibulin vyrazil puk levým betonem.

32:36
    Kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:19
    Ofsajd Dallasu. Po komerční přestávce se bude pokračovat.

31:12

30:00
    Hra se začíná přitvrzovat. V první minutě přesilové hry si Dallas nedokázal vytvořit stálý tlak.

29:12
    Jamie Benn dlouho bojoval v útočném pásmu domácích a vybojoval si faul. Taylor Hall jej podržel a dostává dvě minuty. Druhá přesilová hra domácích v dnešním utkání.

28:04
    Hemský v přesilové hře ztratil puk a do protiútoku se řítil Nystrom. Velkou chybu českého hráče ale nevyužil.

27:30
    Domácí se dobře brání. Edmontonu se nedaří se usadit v útočném pásmu.

26:10
    Zajímavá situace na ledě. Steve Ott narazil velmi tvrdě na mantinel Antona Landera. Ten se při nárazu zranil a jeho spoluhráč z útoku Josh Green se popral s Ottem. Rozhodčí šarvátku ukončili bez vítěze. O chvíli dříve si zranil zřejmě koleno Mike Ribeiro.

Dvě minuty dostává Steve Ott za krosček, Green a Ott dostávají ještě 5 minut za bitku. První přesilová hra hostujícího týmu.

24:59
    Po dlouhém váhání domácí založili rychlý útok po levé straně. Vernon Fiddler se protáhl kolem obránce a zápěstím vypálil na Khabibulina, ten jeho střelu bez problémů ukryl ve své výstroji.

3:30
    Domácí se opět museli bránit ve svém obranném pásmu. Steve Ott poté vypíchl kotouč a na útočné modré čáře se snažil posunout puk do jízdy svému spoluhráči. Obránce Peckham ale bruslemi akci zastavil.

22:19
    Ribeiro zkoušel dvakrát z velkého úhlu poslat kotouč na Khabibulina, branku se mu vstřelit nepodařilo.

21:17
    Puk na střídačkách. Vhazování ve středním pásmu.

20:41
    Hosté začali druhou třetinu aktivněji. Prvních 41 vteřin se udrželi v útočném pásmu. Po zakázaném uvolnění hra pokračuje v obranném pásmu Dallasu.

Druhá třetina začne přibližně v 20:58.

První třetina utkání mezi Dallasem Stars a Edmontonem Oilers je za námi. Po prvních deseti minutách nudného hokeje téměř bez střel se oba týmy dostaly do tempa a vytvořili si několik šancí. V závěru třetiny vstřelili hosté náhodný gól po odrazu od brusle domácího obránce a první část dnešního utkání tedy skončila 0:1.

20:00

18:56
    Mohlo to být již o dvě branky. Josh Green dostal ideální přihrávku mezi kruhy od domácích obránců, jeho střela zápěstím ale mířila doprostřed brány.

17:20
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Rána z čistého nebe. Hosté vyrazili do protiútoku, TAYLOR HALL vystřelil, Bachman neudržel puk v rukavici a puk po odrazu o brusle domácího obránce skončil v síti. Asistence: Sam Gagner, Ladislav Šmíd

16:37
    Puk přeskakoval hole obou týmů, výsledkem je ofsajd domácích.

16:15
    Hosté po skončení oslabení dlouho doráželi na brankáře Bachmana. Peckham, Potter ani Horcoff nedokázali poslat puk do sítě.

15:15
    Ve druhé minutě přesilové hry si již domácí vytvořili slušné šance a drželi dlouho soupeře u své brány. Domácím hráčům se ale gól vstřelit nepodařilo.

15:04

14:04
    První minuta přesilové hry je pryč. Domácí si nevytvořili vážnější šanci.

13:04
    První přesilová hra v utkání. Hostující Sam Gagner dostává dvě minuty za zdržování hry.

12:10
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Od modré čáry zkoušel vystřelit zápěstím obránce Goligoski, bez úspěchu.

11:35
    Obránce hostů Teubert střílel z pravého kruhu do protipohybu brankáře Bachmana. Ten jeho pokus zastavil vyrážečkou.

10:00
    Po polovině třetí třetiny jsou střely na bránu 3:2 ve prospěch domácího Dallasu. Velmi slabá útočná aktivita od obou týmů. Hraje se velmi opatrně.

9:00
    Ott posílal přihrávku před bránu, kde stál osamocený Michael Ryder. Na přihrávku ale nedosáhl.

8:26
    Khabibulin teď předvedl výborné zákroky. Od modré pálil Pardy, k dorážce se ještě dostal Ryder ale ani on nedokázal vstřelit branku.

6:59
    Hemský dostal výbornou přihrávku za obranu a řítil se sám na brankáře. Zkoušel kličku do bekhendu, nepodařilo se mu ale zvednout puk. Stav zůstává stále nerozhodný.

5:17
    První formace Dallasu vyrazila na protiútok. Ryder dlouho držel puk za bránou, z celé akce byla jen jedna střela z velkého úhlu.

3:21
    Burish zkusil pozornost hostujícího brankáře, vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

3:00
    Sledujeme opatrný začátek utkání, zatím jen jedna střela na každé straně.

1:07
    Na druhé straně pronikal po pravé straně Aleš Hemský, jeho pokus z brankové čáry neměl šanci na úspěch.

0:39
    První střela utkání. Po Ribeirově přihrávce pálil od levého mantinelu Loui Eriksson. Khabibulin chytá.

00:01

Hráči jsou již připraveni. Utkání za okamžik začne.

Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) - Goligoski, Robidas, Daley, Grossman, Pardy, Fistric, Benn - Ryder, Benn, Eriksson - Morrow, Ott, Ribeiro - Nystrom, Dvořák, Fiddler - Burish, Wandell

Edmonton Oilers: Khabibulin (Dubnyk) - Šmíd, Potter, Petry, Sutton, Peckham, Teubert - Gagner, Hemský, Hall - Eberle, Lander, Smyth - Eager, Jones, Belanger - Hartikainen, Green, Horcoff

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Tom Kowal - Pierre Racicot, Brian Mach .

Vítám Vás u sledování online přenosu z utkání NHL mezi Dallas Stars a Edmonton Oilers. Oba dnešní soupeři se nacházejí ve druhé polovině tabulky západní konference.

Domácí Dallas má v tabulce lepší pozici, nachází se na 10. místě se ziskem 45 bodů. Hostující Edmonton je se ziskem 35 bodů na 13. pozici. Ten je v těžké situaci protože z posledních 10 utkání vyhrál pouze dvě. Svou roli v tom hraje i velký počet zápasů na ledě soupeře. Dnešním utkáním ale skončí tato série, čítající 7 hostujících zápasů.

Utkání začíná ve 20:00.

Jakub Šifel

Góly a asistencie: 36. Benn (Daley, Eriksson), 48. Benn (Burish, Wandell), 54. Ribeiro (Eriksson), 59. Ribeiro (Morrow, Eriksson) - 18. Hall (Gagner, Šmíd)

Dallas Stars: Bachman (Lehtonen) - Goligoski, Robidas, Daley, Grossman, Pardy, Fistric, Benn - Ryder, Benn, Eriksson - Morrow, Ott, Ribeiro - Nystrom, Dvořák, Fiddler - Burish, Wandell

Rozhodca: Ghislain Hebert, Tom Kowal - Pierre Racicot, Brian Mach