Skalica – Martin 5:3 (kon.) | Trenčín – B. Bystrica 5:2 (kon.) | Zvolen – Žilina 2:5 (kon.)
Košice – Nitra 6:3 (kon.) | HC Slovan – Poprad 7:2 (kon.)
HC Košice
6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
HK Nitra
Utorok 06.12.2011, 18:00 • Steel aréna • Tipos Extraliga (SR)

Domáci potvrdili rolu favorita a za dnešnú výhru si pripisujú 3 body. Po celý zápas boli domáci lepším mužstvom a tak zaslúžene vyhrávajú po výsledku 6:3. Prajem Vám pekný zvyšok utorkového večera. (20:19:20)

60:00

59:45
    Domáci už v kľude dohrávajú v pásme hostí.

59:00
    Posledná minúta stretnutia.

58:07
    Košice dali gól!
    Ďalšia využitá presilová hra domácich. Zálešák nahral na modrú Jánovi Homerovi, ten to posunul po modrej na JÁNA TABAČEKA a ten strelou z jednej prestrelil Čiliakove betóny. Asistencie: Miroslav Zálešák, Ján Homer.

57:13
    Košice s piatimi hráčmi a začínajú svoju skrátenu presilovú hru.

56:48
    Vylúčenie na strane hostí. Martin Segľa 2 minúty za nedovolené bránenie.

56:15
    Michal Šeda sa obetavo hodil do strely Hrušku, o pár sekúnd nato vyhodil cez všetky čiary Dravecký.

55:11
    Vylúčenie na strane domácich. Ján Homer 2 minúty za podrazenie.

54:05
    Peter Bartoš svojou klasickou akciou, keď si prehodí puk a odtiahne hráča sa teraz skoro dostal do zakončenia, zabránil mu v tom však Kőnig.

53:31
    Miroslav Zálešák vyhadzuje cez všetky čiary.

52:48
    Čiliak teraz radšej podržal puk pred dobiedzajúcim Stanislavom Gronom.

52:25
    Michel Miklík zbiera sekundy v pásme hostí.

52:03
    Jozef Fojtík bol pri prieniku faulovany a domáci pôjdu do štyroch. Richard Jenčík 2 minúty za hákovanie.

50:59
    Mlynarovič sa predral do zakončenia, kde aj napriek piatim gólom dnes dobre chytajúci Čiliak chytá.

50:13
    Chovan nahadzoval na Čiliaka, pred ktorým sa snažil o teč Gmitter.

48:58
    Nitra s piatimi hráčmi, domáci hrali túto presilovku 5 proti 3 príliš profesorsky.

48:35
    Nitra sa teraz dobré bráni a hrá už vo štyroch.

47:41
    Troška krkolomne zahratá presilová hra domácich končí nakoniec v lapačke Čiliaka.

46:57
    Hostia pôjdu do troch. Za seknutie si na 2 minúty ide sadnúť Pavol Gurčík.

46:14
    Vylúčenie na strane hostí. Peter Barinka 2 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

45:30
    Mlynarovič v ďalšej tutovke. Zjavil sa sám pred Čiliakom, dobre vystrelil a brankár hostí vyrážačkou vytesnil puk nad svoju bránku.

44:05
    Hostia šli možno nie v najlepšom čase striedať a to využil Jenčík s Gronom, Jenčík sa dostal až pred Čiliaka a bekhendom trafil len brankára hostí.

42:22
    Nitra dala gól!
    Hostia svojú presilovú hru využívajú. Tomáš Hrnka nahadzoval na Hyláka, tomu puk vypadol z výstroje a MIROSLAV ŠTEFANKA nemal už najmenší problém dopraviť puk do opustenej bránky. Asistencie: Garip Saliji, Tomáš Hrnka.

41:01
    Vylúčenie na strane domácich. Michal Šeda 2 minúty za podrazenie.

40:30
    Vladimír Dravecký prihral na modrú na Jána Homera, ten nahodil puk na bránku hostí, kde šikovne tečoval medzi betóny MIROSLAV ZÁLEŠÁK, ktorý pretrhol streleckú smolu a dáva po 10 zápasov svoj prvý gól. Asistnecie: Vladimír Dravecký, Ján Homer.

40:01
    Začala tretia tretina.

Domáci svoju prevahu z prvej tretiny pretavili v tej tretej do vedenia 4:2. Na oboch stranách bolo v druhej tretine veľa vylúčení a to pomohlo najmä domácim. Tretia tretina začne v čase 19:42.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:45
    Domáci už kontrolujú koniec druhej tretiny.

39:09
    Gabriel Spilar prihral na modrú, Marek Kolba len ľahko nahodil puk na bránu hostí, ktorý ešte jemne tečoval DUŠAN PAŠEK a puk prešiel cez Čiliakovu výstroj až za bránkovú čiaru. Asistencie: Gabriel Spilar, Marek Kolba

37:55
    Nitra sa ubránila dlhej presilovke, naďalej sa však bráni.

37:24
    Piskot z domácich tribún, fanúšikom sa nepáči predvádzana hra v presilovej hre.

36:42
    Hostia sa na tretikrát oslobodili a idú striedať.

36:04
    Dušan Pašek na modrej uvoľnil Erika Piatak, ktorý tvrdou strelou trafil len pripraveného Čiliaka.

35:28
    Michal Novák vystrelil tesne nad ľadom a jeho strelu vyráža Čiliak pravým betónom.

34:26
    Nitra sa ubránila a hrá so štyrmi hráčmi.

34:13
    Homer si to nahral s Tabačekom,ktorý smeroval svoju prihrávku na voľného Bartoša. Ten trafil len ležiaceho Čiliaka.

33:55
    A hostia idú na 24 sekúnd do troch. Tomáš Hrnka 2+2 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou. Stanislav Gron mal krvavé zranenie preto vyšší trest.

33:27
    Pekná presilovková súhra Miklíka-Grona-Jenčíka končí strelou Kolbu len do Čiliaka.

32:19
    Po faule na domáceho Bartoša si 2 minúty odsedí za podrazenie Peter Kőnig.

31:15
    Nitra rýchlo odpovedá. Po individuálnej akcii GARIPA SALIJIHO, ktorý si vykorčuľoval až pred Hyláka a pretlačil puk za jeho betóny. Asistencia: Miroslav Ďurák.

30:26
    Využitá presilová hra Košíc. Dušan Pašek prekorčuľoval za bránku a spätnou prihrávkou našiel pred bránkou ERIKA PIATAKA, ktorý strelou o tyč využíva ďalšiu presilovú hru domácich. Asistencie: Dušan Pašek, Michal Novák.

30:17
    Kolba so Spilárom pekne obohrali obranu hostí a strelu Spilara len končekom betónu vyrazil Čiliak.

29:32
    Po Draveckého zrazenej prihrávke sa puk dostal až ku Tabačekovi, ktorý tvrdou strelou trafil len dobre postaveného Čiliaka.

28:44
    Vylúčenie na strane hostí. Miroslav Štefanka 2 minúty za držanie hokejky. Bude sa hrať 10 sekúnd 4 na 4.

28:15
    Garij Saliji vystrelil vysoko nad a puk ide opäť mimo obranné pásmo Košíc.

Dnešné stretnutie sleduje 4 790 divákov.

27:28
    Valčákova strieľaná prihrávka preletela až mimo pásma a tak hostia musia rozohrávať od svojho brankára Čiliaka.

27:12
    Nitra s piatimi hráčmi a záhra si skrátenú presilovú hru.

26:54
    Vylúčenie na strane domácich. Miroslav Zálešák zbytočne fauloval v pásme hostí a ide si sadnúť na 2 minúty za seknutie.

25:50
    Marek Kolba teda nakoniec nastúpil v druhej tretine a pomohol domácim k druhému gólu.

25:30
    Domáci sa hneď po buly rozostavili v pásme hostí. Marek Kolba prihral na STANISLAVA GRONA, ten sa s tým nehral a tesne nad ľadom od ľavého kruhu prekonal brankára Čiliaka. Asistencie: Marek Kolba, Michel Miklík

25:08
    Nitrania idú do troch. Patrik Valčák 2 minúty za krošček.

24:32
    Košičania s piatimi hráčmi a začínajú svojú skrátenú presilovku.

24:00
    Vylúčenie na strane hostí. Hylák teraz trošku aj váhal pri vykorčuľovaní na svoju lavicu pri signalizovanom vylúčení na strane hostí. Garip Saliji 2 minúty za nedovolené bránenie.

23:34
    Hyláka vykorčuľoval mimo bránku a po jeho prihrívke vyhodil Tabaček cez všetky čiary.

22:57
    Teraz to skôr vyzeralo, že presilovku hrajú domáci, tí aj s dvojicou napadali rozohrávku hostí.

22:24
    Vylúčenie na strane domácich.Barinka sa naťahoval s Homerom o puk a nakoniec si obránca domácich pomohol faulom. Ján Homer 2 minúty za držanie hokejky.

22:02
    Obe mužstvá striedajú a puk vyváža domáci Novák.

21:04
    Michel Miklík sa pekne preštrikoval cez dvoch hráčov, puk však skončil za bránkou. Po tejto akcii ostal ležať na ľade obránca hostí Rais, za potlesku domácich odchádza po svojich na striedačku.

20:26
    Dravecký si obkorčuľoval pásmo hostí a strelou bekhendom len tesne netrafil bránku hostí, na druhej strane po zrazenej strele ostal puk na ochrannej sieti a tak sa vhadzuje po ľavici Hyláka.

20:01
    Začala druhá tretina.

Máme za sebou rozhodne zaujímavú prvú tretinu. Domáci boli aktívnejší a po premenenom samostanom nájazde Piataka sa ujali vedenia. Potom však prišiel moment o ktorom sa bude ešte nejakú dobu hovoriť. Pri signalizovanom vylúčeni hosťujúceho hráca krúžili šiesti domáci hráči v pásme hostí a po strele Grona skončil puk na prekvapenie všetkých v bránke. Gól pripísali brankárovi Čiliakovi a ten sa zato určite hnevať nebude. Po prvej tretine je teda stav 1:1. Druhá tretina začne v čase 18:48.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:50
    Závar pred Hylákov zažehnal samotný brankár domácich,ktorý schoval puk v lapačke.

19:00
    Posledná minúta do konca prvej tretiny.

17:55
    Nitrania si nerozumeli pri rozohrávke a tak sa bude po zakázanom uvoľnení vhadzovať v ich pásme.

16:54
    Zálešák našiel úplne voľného Haščáka, ten však nespracoval puk a netrafil odkrytú bránku.

16:13
    To sa teraz dejú veci, puk letel od obráncu hostí na Hyláka, ktorý puk netrafil z jednej. Na jeho štastie bol mimo bránky.

15:11
    Vylúčenie na strane hostí. Strelec gólu Patrik Valčák na 2 minúty za hákovanie.

15:11
    Tak toto je neuveriteľné!!! Domáci krúžili v pásme hostí. Stanislav Gron vystrelil tak neštastne, že puk sa od mantinelu dostal do opustenej bránky domácich. Posledným z hostí, ktorý sa dotkol puku bol brankár Marek Čiliak. Bez asistencie.

14:30
    Domáci teraz šiesti krúžia v pásme hostí, keďže je signalizované vylúčenie na strane hostí.

13:49
    A to s prehľadom využíva ERIK PIATAK, ktorý švihom prekonal ponad lapačku zatiaľ výborného Čiliaka.

13:49
    Nariadené trestné strieľanie po faule na Piataka.

13:12
    Po tretikrát v tomto stretnutí prihrával Bartoš na Spilara, teraz však do najväčšej svojej šance, keď netrafil bránku Čiliaka.

12:31
    Obe mužstvá striedajú a hosťujúci Rais začína rozohrávku od svojho brankára Čiliaka.

11:41
    Po chybe Hrudíka sa dostal pred Čiliaka Gron, položil si brankára na kolená, útočník domácich však vystrelil len do výstroje brankára hostí.

10:40
    Bača sa zjavil pred Hylákom, jeho strelu vyrazil Hylák svojim betónom mimo bránku.

10:14
    Tabaček vyhodil cez všetky čiary a ušetril domácim ďalšie sekundy do návratu svojho spoluhráča Takáča.

9:28
    Hostia sa hneď po buly udomácnili v pásme domácich. Ručkay sa snažil vytiahnuť Hyláka z bránky, ten si skusene počkal na blafák hosťujúceho útočnika.

8:57
    Vylúčenie na strane domácich. Milan Takáč 2 minúty za podrazenie.

8:42
    Gmitter teraz nepochodil zoči voči Čiliakovi, puk sa mu sklzol po hokejke a zakončil po ľade len tesne vedľa.

8:14
    Dvojička Gron-Miklík v náznaku šance, šikovnú individuálnu akciu Miklíka zastavil až Čiliak. Po buly hneď z jednej pálil obranca Takáč, Čiliakova lapačka pozorná.

8:00
    Zahrozili aj hostia, Ručkay so Segľom urputne bojovali pred Hylákom po nahodenej strele obrancu Hrušku, so štastím sa puk dostal mimo bránky domácich.

6:57
    Ručkay po buly hneď vyhodil a vylúčený Gurčik sa už čoskoro vráti na ľad.

6:35
    Opäť dvojička Bartoš-Spilár, Bartoš podobne ako pred chvíľou nahadzoval na bránku hostí, kde už dobiedzal Spilar, Čiliak pred ním vyrazil.

6:13
    Košičania sa dobre rozostavili v pásme hostí. Jenčík si nakorčuľoval pred Čiliaka, jeho zrazenú strelu však schoval brankár hostí vo svojej lapačke.

5:30
    Hostia sa Segľom oslobodzujú a domáci začínajú od Hyláka.

5:08
    Vylúčenie na strane hostí. Pavol Gurčík 2 minúty za sekanie.

4:40
    Druhý útok domácich vo dvoch dobrých šanciach. Najpr Gron našiel úplne voľného Mlynaroviča, ktorý už nezasunul puk za ležiaceho Čiliaka. Útok pokračoval a medzikruhy si nakorčuľoval Miklík, vystrelil však len do Čiliaka.

4:16
    Miroslav Zálešák polostrelou,poloprihrávkou hľadal Draveckého, ten jeho myšlienku len ťažko mohol pochopiť.

2:30
    Peter Bartoš sa rozbehol od svojho pásma,prekorčuľoval modrú čiaru a nahadzoval puk pred bránku hostí, Gabriel Spilar šikovne tečoval len do pozorného Čiliaka.

1:51
    Po nepresnej rozohrávke domácich prvé prerušenie hry pre zakázané uvoľnenie.

1:10
    Druhý útok domácich na chvíľu zamestnal obranu hostí, Gron sa snažil niečo vymyslieť za Čiliakovov bránkou, nepresnou prihrávkou však zahnal svojich hráčov do stredného pásma.

0:20
    Chyba obrany hostí hned na začiatku, Dravecký prihral na Zálešáka, tomu v poslednej chvíli nesadol puk a jeho slabá strela putuje mimo bránku.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Na ľad prichádzajú obe mužstvá. Domáci v tmavomodrej kombinácii dresov, hostia v bielomodrej kombinácii.

Na poslednú chvíľu zo zostavy HC Košice vypadol obranca Marek Kolba a domáci budú rotovať 6 obrancov.

HC Košice: Hylák (Halász) - Homer, Tabaček(A), Šeda, Chovan, Novák, Takáč - Jenčík, Zálešák(K), Dravecký(A) - Mlynarovič, Gron, Miklík - Bartoš, Gmitter, Spilar - Piatak, Pašek, Haščák - Petruška
    Tréner: Miroslav Ihnačák

HK Nitra: Čiliak (Šimboch) - Hruška, Gurčík, Rais, Ďurák, Kružík, Bača, Kőnig, Hrudík - Saliji S.,Valčák, Ručkay - Segľa, Štefanka(K), Saliji G.(A) - Barinka(A), Hrnka, Fojtík - Grošaft, Piačka, Púchovský
    Tréner: Ján Jaško

Rozhodca: .

S novinkami to však v tíme Košíc nie je všetko. Včera totiž nečakane ukončil kariéru 34 ročný útočník Marek Vorel a v dnešnom stretnutí sa teda už neobjaví. V dnešnom stretnutí nebude Miroslav Ihnačák počítať ani s dlhodobo zranením Marekom Deylom, ako aj Marekom Nagym. Oboch hráčov trápia problémy s kolennými väzmi.

Domáce HC po výmene hráčov v posledných týždňoch prekvapilo pred zápasom v Trenčíne s výmenou na poste kapitánskeho postu. Dlhoročného kapitána Petra Bartoša vystriedal na poste lídra Miroslav Zálešák. Tomu by táto pocta mohla pomôcť a vybičovať ho ku svojim kanonierskym schopnostiam, najmä keď v posledných 20 zápasoch skóroval len raz!!!

Príjemný podvečer z Košíc. V 28.kole Tipsport extraligy sa stretnú domáce HC Košice s MHK Nitra. Zápas mužstva, ktorý sa aspoň výsledkovo prebral pod vedením nového trénera Miroslava Ihnačáka a mužstvom, ktoré vyhralo od 11 kola len jediný zápas v riadnom hracom čase(proti SR 20 3:2)! V poslednom kole vyhrali Košice na ľade Trenčína, keď otočili z nepriaznivého stavu 0:2 na 3:2 po samostatných nájazdov. Hostia z Nitry privítali na svojom ľade Žilinu a po prehre 5:1 sa im vzdialila vidina 8 miesta, ktoré zaručuje miestenku v playoff.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Miroslav Samseli

Góly a asistencie: 14. Piatak, 26. Gron (Kolba, Miklík), 31. Piatak (Pašek, Novák), 40. Pašek (Spilar, Kolba), 41. Zálešák (Dravecký, Homer), 59. Tabaček (Zálešák, Homer) - 16. Čiliak, 32. Saliji G. (Ďurák), 43. Štefanka (Saliji G., Hrnka)

Rozhodca: Grečko P., Rovenský T., Snášel V.

Diváci: 4 790