3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Tampa Bay Lightning
cz Utorok 29.11.2011, 01:30NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobrý večer. Za pár momentů začne utkání zámořské NHL mezi týmy Minnesoty a Tampy Bay.

Pro Minnesotu bude dnešní duel již šestým v řadě za sebou na domácím ledě. Předchozí dvě střetnutí ovšem nevyšla domácím zrovna podle představ. Nad síly Minnesoty bylo totiž jak Calgary, tak i Edmonton. S oběma celky prohráli zdejší hráči shodně 2:5.

To Tampa v posledním kole pokořila v poklidu Floridu výsledkem 5:1. Vzájemné duely na ledě Minnesoty poté poukazují na vyrovnanou bilanci, kdy se dvakrát radovali domácí a dvakrát hosté z Tampy. Vždy tomu bylo na přeskáčku, dnes je tedy na řadě Minnesota. Uvidíme, zda bude tento střídavý trend zachován i po dnešním mači.

Minnesota Wild: Backstrom - Schultz, Lundin, Zanon, Stoner, Spurgeon, Scandella - Setoguchi, Koivu, Heatley, Bouchard, Cullen, Clutterbuck, Johnson, Brodziak, Powe, McIntyre, Wellman, Staubitz.

Tampa Bay Lightning: Garon - Hedman, Brewer, Kubina, Clark, Gilroy, Bergeron - Purcell, Stamkos, Malone, St Louis, Lecavalier, Connolly, Shannon, Moore, Pyatt, Hall, Thompson, Tyrell.

00:01

0:52
    Domácí začali aktivněji. Garon již musel řešit jeden tvrdý střelecký pokus pohotovým zákrokem.

2:40
    Hned v úvodu sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení. Na nebezpečnou akci však stále čekáme marně.

4:51
    Hra je poprvé přerušena. Vhazuje se po Garonově levici. Velkou šanci jsme stále neevidovali. Domácí beci už však stačili zablokovat tři střelecké pokusy Tampy a značně tak svému brankáři usnadňují práci.

6:23
    Ostrou střelou se prezentoval Pyatt, ale kotouč jen prosvištěl vedle levé tyče.

8:10
    Před Backstromem se zrodil menší závar, ale domácí gólman nakonec zasahovat nemusel.

8:38
    Střelu Connollyho vyráží Backstrom.

9:20
    O něco nebezpečnější skrumáž se vylíhla také na druhé straně kluziště. I v tomto případě ale nemusel Garon zasahovat, střelecké pokusy byly totiž zblokovány a ten poslední letěl mimo.

10:08
    Ryan Malone se proháčkoval až před Backstroma, ale poslal touš jen do betonů finského brankáře.

11:47
    Tampa je v těchto chvílích o poznání aktivnější. Tentokrát pálil Kubina, ale jeho pokus neměl gólové parametry.

12:46
    Malone již napřahoval ke střele, ale v poslední chvíli byl odzbrojen.

13:27
    Hra je přerušena, následuje reklamní přestávka. V Minnesotě stále čekáme na první gól.

13:35
    V rychlém sledu za sebou teď pálili Setoguchi a Bouchard. Garon ale změnu stavu nepřipouští.

14:29
    Máme tu první vyloučení v zápase. Na trestnou lavici putuje Tom Pyatt, jenž se provinil podražením. Minnesota si tak zahraje přesilovou hru.

14:45
    Thompson mohl udeřit ve vlastním oslabení! Hostující hráč přebruslil dvojici domácích beků a dostal se až k zakončení. K jeho smůle jej vychytal Backstrom. Tampa ovšem získala alespoň drahocenný čas.

15:29
    Další střela Tampy, tentokrát ji obstaral Moore.

16:29
    Tato hra v početní výhodě domácím vůbec nevyšla. Hokejisté Minnesoty v ní nevyprodukovali jedinou střelu.

17:56
    Ojedinělá akce, na jejímž konci byla tvrdá pumelice Heatleyho. Jinak se musí domácí tým v posledních momentech spíše bránit tlaku soupeře.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

20:00

Tampa Bay byla v úvodní periodě aktivnějším týmem, gólu se ale hosté, stejně jako domácí, nedočkali. Největší šancí tak byl asi únik v oslabení, který předvedl Thompson, ale Backstrom jeho úmysl dokonale vystihl. Žádné další loženky k vidění nebyly. Snad přinese druhá třetina záživnější hokej.

Střely na bránu po první třetině:

Minnesota Wild: 7

Tampa Bay Lightning: 11

20:01

21:02
    Z dobré pozice střílel Powe, ale jeho byl tečován mimo hrací plochu.

23:27
    Hra opět nabírá na Tempu. Hraje se nahoru dolů.

23:47
    Nebezpečnou střelou se prezentoval Schultz, ale ani tentokrát se stav nemění.

25:20
    Na ledě jsou nyní k vidění spíše tvrdé osobní souboje, než pohledné akce.

25:53
    Tampa právě vstřelila branku!
    STEVEN STAMKOS ujel po pravé straně kluziště a střelou pod horní tyč otevírá skóre střetnutí! Bez asistence.

26:34
    Menší trest obdržel domácí Cullen a Minnesotu tak čekají další perné chvilky.

27:20
    St Louis dělovkou z pravého kruhu rozezvonil tyčku!

27:39
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Nedáš - dostaneš. Obrovskou hrubici v defenzívě nyní vyrobili hostující hráči a ke kotouči se tak dostal Mikko Koivu, který před Backstromem ještě nahrál na CALA CLUTTERBUCKA, který už si pohrál s ležícím brankářem a poslal kotouč pohodlně do sítě! Asistence: Mikko Koivu.

30:00
    Tyčka zvoní také na druhé straně! Brankovou konstrukci napálil Brodziak.

32:35
    Gól ve vlastním oslabení vlil domácím krev do žil. Minnesota nyní působí živějším a odhodlanějším dojmem, než v dosavadním průběhu utkání.

32:53
    Setoguchi nyní v prostoru před brankovištěm minul kotouč. Garon měl velké štěstí.

33:43
    Přesilovka pro domácí celek. Za hákování jde na dvě minuty pykat Dominic Moore.

34:29
    Garon se teď vyznamenal proti střele Clutterbucka!

34:47
    A další nebezpečí v podání Brodziakova pokusu. Garon opět pozorný.

35:43
    Moore je zpátky na ledě, Tampa hraje v plném počtu.

37:06
    Johnson přihrál mezi nohami obránce Tampy do pravého kruhu PIERRU-MARCOVI BOUCHARDOVI a ten dělovkou z první prostřeluje Garona! Asistence: Nick Johnson.

38:31
    Hraje se v obrovském tempu. Třetí branka dodala hře tolik potřebný elán.

39:25
    Skvělý zákrok Backstroma, který vychytal střelu Shannona a zabránil tak vyrovnání!

40:00

Po vlažné úvodní třetině přinesla ta druhá hned tři přesné střelecké zásahy. Skóre otevřel ve 26. minutě hostující Stamkos, avšak domácí za dvě minuty odpověděli po chybě Tampy ve vlastním oslabení. Clutterbuck měl po nahrávce Koiva jednoduchou práci a postaral se tak o vyrovnání, které Minnesotu do dalšího průběhu duelu očividně nakoplo. Najednou se z hráčů v zelených dresech stal o poznání aktivnější tým a jejich svižná hra přinesla své ovoce ve 38. minutě, kdy se nekompromisně trefil Bouchard a stanovil tak dosavadní stav 2:1 pro domácí barvy.

Střely na bránu po druhé třetině:

Minnesota Wild: 16

Tampa Bay Lightning: 20

40:01

40:21
    Zakázané uvolnění Tampy. Hra se tak stěhuje zpátky před Garona.

40:43
    Heatley fauloval Stamkose a hosté si zahrají hru s výhodou muže v poli.

42:09
    Tampě se ale tato přesilovka příliš nedaří. Jeden z hráčů v bílém nyní dokonce zlomil hůl a spěchá rychle na střídačku.

42:43
    Minnesota hraje v plném počtu hráčů.

43:41
    Střelu Halla ukryl Backstrom v lapačce.

44:30
    Tvrdý pokus Staubitze z mezikruží vyrazil Garon betony.

46:00
    Gilroy napálil černou gumu mimo tři tyče.

47:22
    Rychlé přečíslení dva na jednoho zakončoval Thompson. Backstrom má ale kotouč ve své moci.

48:10
    Hosté z Tampy se teď nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z pásma.

48:43
    Parádní přemístění Backstroma, který teď zabránil jistému gólu! Stamkos se na sebe hodně zlobí.

49:31
    Bouchard obral o kotouč Kubinu a mířil vstříc Garonovi. Ten se ale prezentoval reflexivním zákrokem lapačkou.

50:41
    Garona nyní pořádně vylekal Koivu. Puk ale v síti neskončil.

51:03
    Po reklamní pauze pokračuje hra dále.

52:52
    Tampa je teď hodně aktivní. Vypadá to, že Backstrom se ještě bude muset ohánět.

54:32
    Garon schoval před dojíždějícími hráči Minnesoty kotouč v lapačce. Následuje buly.

55:11
    Bekhendový pokus Lecavaliera končí ve výstroji Backstroma.

57:18
    Na ledě to nyní vypadá, jako by hráli hosté přesilovou hru. Minnesota se v podstatě pouze brání. Ke štěstí domácího celku jsou střely hráčů Tampy velmi nepřesné.

57:24
    Pokus Stamkose sice mířil na bránu, ale Backstrom jej hravě zpacifikoval.

58:18
    Obrovská šance Boucharda, který mohl přidat pojistku! Nestalo se tak.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí periody.

59:11
    Tampa to zkouší bez brankáře v šesti hráčích!

59:36
    MIKKO KOIVU střelou do prázdné brány definitivně rozhoduje o plném bodovém zisku pro domácí Minnesotu. Bez asistence.

60:00

Má předzápasová prognóza o tom, že dnes je s výhrou na řadě Minnesota, se vyplnila. Vše podstatné se událo v prostředním dějství. Tampa sice zásluhou Stamkose vedla, ale rychlá odpověď hráčů v zelených dresech znamenala srovnání a hlavně nový impuls. Od té doby se herní projev Minnesoty rapidně zlepšil, což mělo za následek také vedoucí gól, o který se postaral přesnou dělovkou pod horní tyč Bouchard. Třetí dvacetiminutovka patřila aktivitou spíše hostům, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V poslední minutě tak navíc zařídil ještě dvoubrankovou pojistku Mikko Koivu a stanovil tak finální stav zápasu. Minnesota poráží Tampu Bay 3:1.

Střely na branku po třetí třetině:

Minnesota Wild: 24

Tampa Bay Lightning: 33

Dobrou noc. (04:01:38)

Filip Lefenda

Góly a asistencie: 28. Clutterbuck (Koivu), 38. Bouchard (Johnson), 60. Koivu - 26. Stamkos