Zenit – Lok. Moskva 2:1 (kon.) | Machačkala – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Zenit Petrohrad
2:1 (2:1)
Lokomotiv Moskva
cz Nedeľa 27.11.2011, 13:30 • Petrovsky Stadium, Petrohrad (Rusko) • Ruská Premier Liga

Hezký zbytek dne. (15:27:16)

V utkání ruské ligy, která je ve fázi play off o vítěze soutěže mezi Petrohradem a Loko Moskvou dokázali zvítězit domácí v poměru 2:1. Celý zápas byli aktivnějším týmem a také neproměnili penaltu konkrétně Fajzulin. Za domácí se trefil Danny se Semakem a za hosty snižoval Glušakov. Děkuji Vám za pozornost.

90+3
    Dodatečně dostává žlutou kartu hostující Guilherme.

90+3
    Z rohu nakonec nic nebylo a Petrohrad mohl ještě jít do rychlého brejku, ale vše zastavil gólman Guilherme a ještě přihrál do lajny Ignatjevovi, který centrem našel ve vápně osamoceného Sycheva, ale ten svojí hlavičku nedokázal namířit do brány a tak se skóre nemění.

90+2
    Asi poslední šanci na vyrovnání mají hosté z rohového kopu. na roh běží i hostující gólman Guilherme.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty.

89
    Poslední střídání domácích. ze hřiště odchází jeden z domácích střelců dnešního utkání Danny a místo něj se na posledních pár minutek na plac podívá Bystrov.

88
    Do brejku se teď řítili domácí konkrétně s míčem u nohy Danny, ale jeho finální přihrávka na Fajzulina byla moc čitelná a hostující da Silva jí stihl zachytit.

86
    Domácí se zatáhli na vlastní polovinu a snaží se ubránit hubenou výhru 2:1 nebo popřípadě přidat ještě branku z rychlého brejku. Zatím se jim tento plán daří jelikož Lokomotiv není schopen přejít přes obranný blok Petrohradu.

84
    Žlutou kartu uviděl domácí hráč Aňukov.

83
    Domácí trenér Spaletti si bere další střídání. Ze hry stahuje Širokova a na jeho místo na hřišti posílá Zyrianova.

80
    Z rohu, který zahrával Glušakov však žádná šance pro hosty nebyla jelikož míč z vápna odhlavičkoval domácí stoper Hubočan.

79
    Hosté budou kopat rohový kop.

78
    A další žlutá karta tentokrát pro hostujícího hráče za faul loktem jí uviděl Shiskin.

77
    Žlutou kartu vidí také domácí hráč za tvrdý faul skluzem a je jím Širokov.

75
    Žlutou kartu za ostrý faul skluzem uviděl hostující Glušakov.

74
    Do konce zápasu nám zbývá zhruba 15 minut a pokud hosté pomýšlejí na vyrovnání měli by se mnohem víc tlačit do koncovky než doposud.

71
    Dvojité střídání provede Lokomotiv Moskva. Ze hřiště odešli Macion s Torbinskijm a nahradili je Ibričič s Ignatjevem.

70
    Pvní střídání také na domácí straně. Ze hřiště odchází Lazovič a na hřišti jej nahradí Bukharov.

69
    Po centru hostujícího Maicona hlavičkoval sám ve vápně pouze do náručí Malaafeva Sychov.

68
    Skvěle se uvolnil domácí Lazovič a dokázal předběhnout Lombaertse a také odcentrovat, ale nepřesně jelikož si pro míč došel hostující brankář Guilherme.

66
    Do šance se po narážečce Fajzulin-Lazovič hnal po příhrávce od druhého zmiňovaného Danny, ale skvěle ho odstavil a odebral míč hostující da Costa.

64
    Denisov si vyšlápl na Torbinskijho a doslova ho sestřelil zezadu bez míče, ale rozhodčí tento souboj nechal bez povšimnutí.

62
    Za zbytečné řeči, které měl domácí Lazovič po odpískání faulu proti Petrohradu vidí také po právu od rozhodčího žlutou kartu.

60
    Za faul na Fajzulina u levé postranní čáry uvidí žlutou kartu hostující Janbaev.

59
    První střídání na hostující straně. Ze hřiště odchází Ozdojev a nahradí ho Caicedo.

57
    O střelu na bránu se pokusil domácí Danny, ale netrefil vůbec bránu.

55
    Druhý poločas začal podobně jako první. Bez vážných šancí a spíše bojování o míč ve středu hřiště.

53
    Domácí drží Lokomotiv zavřený na své polovině a ještě ho nepustili ke své bráně. Zatím nám chybí ve druhém poločase gólové šance.

Dnešní utkání sleduje 19.000 diváků.

50
    ..A mohlo to být 3:1! K exekuci se postavil Lazovič, ale trefil pouze zeď před sebou, ale odražený míč napálil na bránu Semak jehož střelu vyrazil gólman Guilherme pouze před sebe a do brány míč dorazil Šiřokov, ale gól nebyl uznán kvůli ofsajdu.

49
    Standartní situaci před vápnem bude mít k dispozici Petrohrad po faulu na Dannyho.

48
    Na trávníku leží domácí Denisov, který nejspíše špatně došlápnul po souboji s hostujícím Zapaterem. Bude muset být ošetřen.

46
    Fajzulin se skvěle obtočil na levé straně u rohového praporku kolem Janbaeva, kterému nasadil ještě housle, ale rozhodčí odpískal faul Fajzulinovi.

46

Hráči už jsou nastoupeni na hřišti ze šaten a čeká se už jenom na to, aby rozhodčí písknul do píšťalky a zahájil druhý poločas.

První poločas je za námi, domácí vedou zaslouženě 2:1, kdy se za domácí trefili Danny se Semakem a za hosty parádní střelou z velké vzdálenosti korigoval Glušakov. Druhý poločas začne přibližně ve 14:32.

45+1
    V ofsajdu byl nachytán domácí Lazovič. Hraje Lokomotiv.

45
    Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty nad rámec základní hrací doby.

44
    Poslední minutka prvního poločasu, míč na kopačkách hostujícího Lokomotivu. Zřejmě poslední útok první půle.

42
    Rohový kop Zenitu likviduje vyboxováním Guilherme.

41
    Zenit se snaží rychle odpovědět, Danny předved zajímavý průnik, ale jeho centr do vápna nebyl přesný a skončil v zámezí.

39
    Lokomotiv právě vstřelil branku!
    Tak to byla fotbalová paráda!!! DENIS GLUŠAKOV předvedl fantastickou střelu z dobrých 20-ti metrů a upravil skóre mezi Petrohradem a Loko Moskva na 2:1.

38
    Petrohradský obranný blok se stáhl hluboko na vlastní polovinu a očekává, s čím přijde Lokomotiv.

36
    36.minuta utkání a posledních 15 minut vidíme velmi zajímavý fotbal nahoru dolů - Petrohradu se podařilo vstřelit dokonce dvě branky a proto zcela zaslouženě vede 2:0.

34
    Lokomotiv nebezpečí odvrátil a snaží se založit rychlý protiútok.

33
    Zblokovaná střela Lazoviče znamená další rohový kop pro domácí.

31
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A Zenit přidává dokonce druhý gól, velkou hrubku Ozdoeva na hranici malého vápna trestá přesnou ranou SERGEJ SEMAK. - 2:0 pro Zenit.

29
    Druhou žlutou kartu utkání viděl domácí obránce Criscito.

27
    Autorem gólové přihrávky byl Danko Lazovič.

26
    A domácí se po neproměněné penaltě přece jen dostávají do vedení. MIGUEL ALVES DANNY se prezentoval pěknou střelou a posílá Zenit do vedení 1:0.

24
    První žlutá karta utkání, dostává ji Maicon z týmu Lokomotiv.

22
    Viktor Fajzulin promarnil tuto velkou příležitost !!!

21
    A penaltu Petrohrad NEPROMĚŇUJE !!! Hostující gólman Guilherme vystihl směr střely a pokutový kop zlikvidoval.

20
    A máme tu na stadionu Petrovsky velkou šanci. Zenit Petrohrad bude zahrávat pokutový kop!

19
    První zajímavější příležitost utkání měli hosté, k hlavičce se málem dostal Da Costa, ale domácí stoper dobře odstavil soupeře a tak skóre zůstavá beze změn.

17
    Domácí doposud nevystřelili ani jednou na branku svého dnešního soupeře, nutno dodat, že ani moskevští nikterak ofenzivně nezačali.

16
    Držení míče je téměř vyrovnané - 49% Petrohrad : 51% Lokomotiv.

14
    Petrohrad se poslední 2 minuty usadil na polovině soupeře, ale zatím si žádnou zajímavou příležitost nevytvořil.

12
    Na hřišti se v bolestech svíjí Maicon a bude zřejmě ošetřován.

11
    U míče Lokomotiv, snaží se proniknout do pokutového území po levé straně, ovšem domácí jim zatím nic nedovolují.

9
    Standartní situaci měl Lokomotiv, Ozdojev vyslal kvalitní centr na Maicona, který hlavičkoval asi metr nad domácí branku.

7
    Lazovič se hrnul kupředu, ale gólman Lokomotivu Guilherme byl u míče dřív a vyhlavičkoval balón do bezpečí.

6
    Zenit nic převratného nevymyslel, chybnou přihrávkou odevzdal míč Lokomotivu.

5
    Hosté faulují uprostřed hřiště, míč pro Petrohrad.

4
    První rohový kop pro hosty, domácí bez problému odvrací.

3
    Úvod utkání je plný nepřesností, oba týmy se špíše zatím "oťukávají".

1

Zenit Petrohrad: Malafejev - Aňukov, Hubočan, Lombaerts, Criscito - Denisov, Širokov, Fajzulin, Semak, Danny - Lazovič.

Lokomotiv Moskva: Guilherme - Janbajev, da Costa, Ďurica, Shishkin - Ozdojev, Glušakov, Zapater - Sychev, Maicon, Torbinskij.

Rozhodčí: Mikhail Vilkov

Dnes se proti sobě postaví týmy, které dělí pět míst v tabulce. Domácí Petrohrad, který vede tabulku ruské ligy o tři body před CSKA, ale oba týmy mají ještě zápas k dobru. Poslední zápas v ruské lize Petrohrad doma pouze remizoval s Machačkalou 0:0. Naopak šestý Lokomotiv Moskva poslední zápas prohrál na hřišti Spartaku Moskva 2:0. Poslední vzájemný duel vyhrál Lokomotiv 4:2. Doufejme, že oba týmy nám dnes nabídnou nejen zajímavou podívanou, ale i mnoho branek.

Předpokládané sestavy:

Zenit Petrohrad: Malafejev - Aňukov, Hubočan, Lombaerts, Criscito - Denisov, Bystrov, Širokov, Fajzulin, Zyrjanov - Bucharov.

Lokomotiv Moskva: Marinato - Janbajev, da Costa, Ďurica, Ivanov - Ozdojev, Glušakov, Zapater, Ignatjev - Obinna, Maicon.