Poprad – Košice 0:3 (kon.) | Nitra – Trenčín 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Martin 4:1 (kon.)
Zvolen – Skalica 3:1 (kon.) | Žilina – B. Bystrica 2:1 (po s.n.)
po s.n.
MsHK Žilina
2:1 (1:0, 0:0, 0:1)
HC MONACObet Banská Bystrica
Nedeľa 23.10.2011, 17:00Slovnaft extraliga - E.M.

Domáci už druhýkrát v sezóny zdolali Banskú Bystricu po nájazdoch tento raz 2:1. (19:17:25)

Žilina dala gól!
    VLADIMÍR NEMEC premenil rozhodujúci samostatný nájazd.

Hosťujúci Tománek...chcel skúsiť blafák ale Laco hokejkou zasiahol a zmaril jeho plány.

Domáci Nemec...strelou ťahom po ľade medzi betóny dáva gól.

Hosťujúci Ján Sýkora...tvrdou strelou po ľade neprekonal Laca.

Domáci Devečka...neprestrelil brankára.

Hostia Kapuš...zvolil strelu ale pozorný Laco chytá.

Začínajú domáci konkrétne Smotrila...nepremenil po dobro vybehnutí Chorošuna.

Samostatné nájazdy začínajú.

Dnešné stretnutie sleduje 1 268 divákov.

Predĺženie skončilo bez gólov a tak po krátkej úprave ľadu nasledujú trestné strieľania.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:05
    Kudělka sa obtočil okolo brány, prihral Sivákovi ale ten z kruhu iba do Chorošuna.

63:20
    V Žiline sa stále hrá predĺženie 4 na 4.

62:06
    Osobný trest pre Kútneho 10+10 minút za nešportové správanie, trest sa automaticky mení na trest do konca zápasu.

61:30
    V šanci dnes aktívny Kútny ale Laco si dal pozor.

60:30
    Začalo sa predĺženie, ktoré bude trvať 5 minút ale to iba v prípade že by nepadol gól.

58:30
    Banská Bystrica vycítila šancu. Barani sa stále tlačia dopredu ale domáci hrozia nebezpečnými brejkami.

56:05
    Domáci mohli rázom aj prehrávať ale Jokila napálil iba do žrde.

54:32
    Banská Bystrica dala gól!
    Bystrica vyrovnáva. V páde dokázal presne zakončiť RADOMÍR HEIZER.

54:10
    Žilinské prečíslenie 3 na 2 na končí neúspechom, po tom čo Mikhailov nezúžitkoval dobrú Hreusovu prihrávku.

53:00
    Kudělka sa dostal k puku na modrej čiare ale strelu zápästím Chorošun vyráža, inak sa pokračuje vo vysokom tempe.

50:50
    Obrovská šanca na strane hostí! Pred Lacom ostali osamotení Heizer a Hričina, no druhý menovaný nepremenil prihrávku cez bránkovisko na gólovú radosť, Žilina môže ďakovať skvelému zákroku Mareka Laca.

48:58
    Žilina v protiútoku 2 na 2, ale opäť prišlo k zbytočnému zbrzdeniu akcie a nepresnej prihrávku.

48:12
    Žilinský fanúšikovia ženú svojich dopredu. Na žilinské pomeru je tu taký lepší priemer ale na presný počet si budeme musieť ešte počkať.

46:15
    Kvalita hokeja v Žiline oproti prvej tretine upadá. Na bystričanoch je poznať snahu ale tá na dobrý výsledok nestačí.

43:30
    Bystričania začali tretiu tretinu lepšie. Je vidieť že dnes zo Žiliny nechcú odísť naprázdno.

41:42
    Paľov pekne zamiešal puk pred domácou bránou ale svoju strelu namieril iba do obrancu.

37:02
    Smotrila dostal dlhý puk až na útočnú modrú, ktorý však nedokázal skrotiť a tak z nádejne vyzerajúceho brejku bolo zakázané uvoľnenie.

36:44
    Banská Bystrica s piatimi hráčmi.

35:40
    Žilina sa začína usádzať v pásme svojho súpera.

35:00
    Po dlhom avizovaní vylúčený hráč hostí a ďalšie presilovka pre vlkov.

34:33
    Vylúčený hráč Banskej Bystrice Kolba 2 minúty za držanie.

31:46
    Češík dostal skvelú prihrávku, no samostatný nájazd na Laca nepremenil. Žilinský brankár prečítal jeho blafák a potom skvele zasiahol aj pri následnej dorážke.

30:16
    Žilina odohrala presilovú hru rovnako ako jej súper, teda ,,nič moc".

30:06

29:00
    Vylúčenie aj na strane hostí. Uvidíme či sa vlkom podarí zopakovať dobre odohraná presilovka.

28:06
    Vylúčený hráč Banskej Bystrice Marcinek 2 minúty za krosček.

27:39
    Žilina s piatimi hráčmi.

27:00
    Banskej Bystrici zatiaľ presilová hra vôbec nevychádza.

26:30
    Ďalšie presilová hra hostí, ktorá by mohla priniesť vytúžené vyrovnanie, no zatiaľ to na úspešnú presilovku nevyzerá.

25:39
    Vylúčený hráč Žiliny Devečka 2 minúty za faul lakťom.

25:39
    Zmätky pred Lacom. Brankárovi Žiliny sa odrazený puk od mantinelu zaplietol medzi korčule a bola z toho nebezpečná situácia.

23:55
    Nemec prudko pálil na Chorošuna, no bystrický brankár jeho strelu vyrazil.

23:48
    Sivák v nádejnom úniku prihral na modrú čiaru Devečkovi, ktorého strelu zápästím kryl Chorošun.

22:20
    Opäť sa pokračuje v aktívnom hokeji. V druhej tretine by chceli skórovať aj hostia ale domáci vlci sú jasne proti.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:31

19:30
    Obrovský nápor Žiliny v presilovej hre. Veľkú šancu Sýkoru, ktorý doklepával do prázdnej brány, na čiare zneškodnil obranca Cuník.

18:00
    Žilina hráč prvú presilovú hru, ktorá sa zrodila pri domácom tlaku.

17:31
    Vylúčený hráč Banskej Bystrice Haverinen 2 minúty za sekanie.

16:28
    Pekný a rýchly hokej vidia diváci v Žiline kde zatiaľ domáci vlci vedú 1:0.

14:44
    Žilina sa ujíma vedenia. Žilinský kapitán MICHAL HREUS z otočky posiela svoj tím do vedenia.

13:36
    Kvality hosťujúceho Chorušuna preveril Richard Huna, ale strela do stredu brány nemala úspech.

12:10
    Nádejné prečíslenie Žiliny 3 na 2 zmaril nepresnou prihrávkou Staňo.

09:46
    Kristoffersson nebezpečne pálil z krídla, ale Laco si dal pozor.

08:43
    Bystrica zatlačila domácich vlkov na dlhé sekundy do pásma a bezradnej Žiline sa nedarilo vyhodiť puk. Celé to ukončil aj brankár Laco.

07:21

05:50
    Banská Bystrica majú v prebiehajúcej šiestej minúte už druhýkrát možnosť presilovej hry, uvidíme či sa táto baranom vydarí viac.

05:21
    Vylúčený hráč Žiliny Dlouhý 2 minúty za hákovanie.

04:13
    Ako v Žiline býva zvykol začalo sa opatrne, ale určite by vedúci gól padol vhod obom mužstvám.

02:36

01:00
    Bystričania vstúpili do zápasu presilovou hru, zatiaľ však tomu moc smerom dopredu barani neukázali.

00:36
    Vylúčený hráč Žiliny Kudělka 2 minúty za napadnutie.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

MšHK Žilina: M. Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Bokroš, Houdek – Niník, Linet – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Hreus, Sýkora - Nemec, Troliga, Smotrila – Kubiš, Mikhailov, Stupka. Kapitán – Hreus, asistenti – Devečka, Dlouhý.

HC 05 Banská Bystrica: Chorošun (Kostúr) – Haverinen, Kolba – Cuník, Huba – Brňák, Cebák – Bambúch, Kubka – Tománek, Jokila, Ján Sýkora – Kútny,Paľov, Kritoffersonkk – Kokavec, Kapuš, Češík – Hričina, Heizer, Marcinek. Kapitán – Paľov, asistenti: Kapuš, Češík.

Rozhodca: Kubuš – P. Korba, Smrek
    Delegát a videorozhodca: Beniač.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Peter Taraba

Góly a asistencie: 15. Hreus (Drábek, Sýkora), ?. Nemec - 55. Heizer (Marcinek)

MsHK Žilina: M. Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Bokroš, Houdek – Niník, Linet – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Hreus, Sýkora - Nemec, Troliga, Smotrila – Kubiš, Mikhailov, Stupka. Kapitán – Hreus, asistenti – Devečka, Dlouhý.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Chorošun (Kostúr) – Haverinen, Kolba – Cuník, Huba – Brňák, Cebák – Bambúch, Kubka – Tománek, Jokila, Ján Sýkora – Kútny,Paľov, Kritoffersonkk – Kokavec, Kapuš, Češík – Hričina, Heizer, Marcinek. Kapitán – Paľov, asistenti: Kapuš, Češík.

Rozhodca: Kubuš – P. Korba, Smrek Delegát a videorozhodca: Beniač.

Diváci: 1 268