HC Slovan – Košice 3:0 (kon.) | Nitra – Martin 3:2 (po s.n.) | Trenčín – Skalica 2:4 (kon.)
Zvolen – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Poprad – Žilina 7:3 (kon.)
HKM Zvolen
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
HC MONACObet Banská Bystrica
Nedeľa 16.10.2011, 17:00Slovnaft extraliga - E.M.

60:00
    Koniec zápasu. (19:10:45)

59:54
    Šesť sekúnd pred koncom vylúčenie na hosťujúcej strane, Paľov ide na dve minúty! Už vyzerá byť všetko jasné, vhadzuje sa pred Chorošunom!

59:00
    Power play hostí pokračuje, teraz však mali veľa starostí, aby dostali puk spred vlastnej bránky!

58:54
    Banská Bystrica dala gól!
    Tak napokon predsa len zníženie! Cuník ešte neprestrčil puk za Škrečka po prihrávke spoza bránky, ale pohotový Tománek už áno!

58:44
    Ďalšie vhadzovanie pred Škrečkom, power play hostí!

58:30
    Záverečný nápor hostí, domáci už budú spoliehať iba na brejky.

56:30
    Teraz sa hostia sami pripravili nepresnou prihrávkou o útočné pásmo.

55:53
    Otčenáš ide na dve minúty a toto môže byť dôležitý moment! Zvolenčanom bude horúco, hostia majú šancu znížiť.

55:33
    Slovák trafil rovno do Chorošunovej lapačky. Následne strkanica, Bambúch dal jednu zaucho Brabencovi. Už sa ozývajú zo zvolenského sektora hanlivé pokriky na banskobystrického obra.

55:04
    Teraz pokus z obrovskej diaľky, to bola lahôdka pre Škrečka. Hra prerušená.

54:20
    Ďalšie a ďalšie nájazdy Bystričanov do útočného pásma, Zvolenčania forčekujú a bránia zuby nechty.

53:00
    Spŕška striel na Škrečka, hostia teraz pália ako sa len dá. Kontaktný gól však stále neprichádza a baranom sa kráti čas.

52:21
    Tománek nahodil pred bránku, tam však nebol nikto z jeho spoluhráčov a Škrečko v pohode prikryl puk.

51:10
    Škvaridlov pokus, bolo to však z veľkej diaľky a Chorošun nemal starosti.

50:06
    A pre zmenu v akcii Chorošun, ktorý zasahuje lapačkou.

49:22
    Nahodený puk z úrovne bránkovej čiary na Škrečka, ten chvíľu nevedel, kde ho má.

48:20
    Ďalogovo tradičné sólíčko cez celé ihrisko, prihrávkou však nenašiel spoluhráča.

47:57
    Vantroba pálil od modrej, tečovaný puk končí vysoko nad bránkou.

46:05
    Škvaridlo sa prebíjal pred bránku, následne Bronillova nebezpečná strela! Zápas graduje, vo Zvolene vidíme výborný hokej.

45:10
    Balážova nádejná pozícia, z ľavého kruhu trafil bočnú sieť hosťujúcej bránky.

Richard Blaho

Góly a asistencie: 28. Mucha (Brabenec), 40. Bronilla (Škvaridlo) - 59. Tománek (Cuník)

HKM Zvolen: Škrečko - Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, Baláž - Slovák, Brabenec, Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo - Zuzin, Sikela, Méry.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Chorošun - Havrinen, Kolba, Cuník, Huba, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka - Tománek, Jokila, Sýkora - Kútny, Paľov, Kristoffersson - Hričina, Heizer, Marcinek - Kokavec, Kapuš, Bendík.

Rozhodca: P. Grečko - M. Grečko, Snášel.