Tatranskí Vlci – Junosť Minsk 5:4 (kon.)
Tatranskí Vlci
5:4 (3:1,1:2,1:1)
Junosť Minsk
Sobota 15.10.2011, 19:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • MHL

Tatranskí Vlci zaknihovali ďalšie domáce víťazstvo. Po vyrovnanom zápase, s množstvom vylúčených hráčov najmä v 2. a 3. tretine nakoniec zaslúžene triumfovali nad divíznym súperom Junosť Minsk. (21:17:26)

60:00

59:33
    Power-play hostí, rozhodca im odpískal ofsajd a brankár sa tak musí vrátiť na svoje miesto.

58:09
    Tatranskí Vlci dali gól!
    Necelé dve minúty pred koncom stretnutia idú Tatranskí Vlci do vedenia! Martin KUŘÍTKO mal pred sebou odkrytú bránku, z dorážky dokázal bekhendom dvihnúť puk a streliť možno aj víťazný presný zásah. Asistencia: Lukáš Chalupa.

57:45
    Druhý útok Vlkov si vypracoval sľubnú možnosť, Stepanov bol proti piatemu gólu.

55:54
    Mataiove nahodenie puku skončilo pri Kořínkovi, jeho teč smeroval mimo brány.

55:17
    Minčania sa teraz dvakrát previnili zakázaným uvoľnením, domáci hráči ich uzavreli v obrannom pásme. Na ľade ostal ležať hosťujúci Kraučanka, nakoniec sa sám pozviechal a odkorčuľoval na striedačku.

52:51
    Tatranskí Vlci s piatimi hráčmi na ľade.

52:15
    Veľká šanca Vlkov v oslabení, Kuřítko vzal súperovmu obrancovi puk, posunul ho na hokejku Maleca, ktorý Stepanova nedokázal prekonať strelou zápästím.

51:54
    Aj keď slovenské mužstvo zvláda tieto početné nevýhody vcelku dobre, môžu práve takéto momenty rozhodnúť o stretnutí.

50:51
    Zvyšujúci sa trend dvojminútových trestov Tatranských Vlkov pokračuje, tento raz dostal 2 minúty Mráz za podrazenie.

50:14
    Domáci v plnom počte.

49:55
    Minčania nevedia prejsť cez modrú čiaru, juniori popradského Leva hrajú toto oslabenie umne.

48:14
    Útočný faul Sýkoru, Vlci sa budú musieť brániť ďalšej presilovke hostí. Dziatko odchádza po jeho hite do šatne. Vylúčený si odpyká dvojminútový trest za nedovolené bránenie v hre.

46:45
    Domáci tím sa snaží vytvoriť si súvislejší tlak, no puk lieta len popri mantineloch.

44:47
    Juniori HC LEV v plnom počte, Minsk sa k žiadnej príležitosti počas výhody o jedného hráča nedostal.

42:47
    Vylúčenia Tatranských Vlkov sa začali množiť, ďalším potrestaným domácim hráčom je Csányi, 2 minúty za hákovanie.

42:30
    Gól to nebol, stav stretnutia sa nemení.

42:30
    Hlavný rozhodca telefonuje s videorozhodcom. Jeden z hráčov Minska prestrelil Hrušku, ale gólman Vlkov ešte dokázal puk za sebou chytiť do lapačky. Uvidíme či bol za bránkovou čiarou alebo nie.

42:19

41:25
    Minsk dal gól! Hráči Junosti Minsk využívajú výhody o dvoch mužov, keď Lapačuk našiel krížnou prihrávkou cez bránkovisko Daniela ŠTUMPFA, a ten z prvej trafil do odkrytej brány. Asistencie: Stanislav Lapačuk, Nikita Kardašev.

41:02
    Ambiotka sa nepresadil na dvakrát, Hruška drží svoje mužstvo v jednogólovom vedení.

40:19
    Skoro minútu a pol budú hrať Vlci v oslabení o dvoch hráčov, na trestnú lavicu odišiel Šulák.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhú časť hry zvládli lepšie hostia, ktorí ju vyhrali 2:1. Zdramatizovali priebeh stretnutia, no Vlci si stále držia vedenie na svojej strane. V závere tretiny doplatili na časté dvojminútové tresty, sily im ubúdali čoraz ďalej, tým viac.

Ďalšia tretina začne približne o 20:38.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:57
    Po Hruškovom prikrytí sa strhla na ľade zase menšia šarvátka, vylúčenie bude vzájomné, za Minsk je to Pičucha, za Vlkov Jáchym.

39:57
    Štumpf je pri chuti, jeho strela teraz skončila na hornej žrdi.

39:41
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane, na trestnú lavicu si odchádza sadnúť Malec.

38:28
    Vlci však tieto početné nevýhody zvládajú bravúrne a súpera k ničomu vážnejšiemu nepúšťajú.

36:28
    Ďalšie vylúčenie Tatranských Vlkov, vylúčeným je Kořínek, domácim hráčom ubúdajú sily najmä vďaka týmto oslabeniam.

35:56
    Hráči juniorského celku Junosti Minsk boli takmer celé dve minúty nasťahovaní v obrannej tretine slovenského mužstva, ochrancu "vlčej" svätyne príliš neohrozili. Domáci v pätici.

33:56
    Jáchym putuje na trestnú lavicu, Minsk má šancu na vyrovnanie.

33:28
    Minsk dal gól! Hostia sa preštrikovali aj trochu so šťastím do útočného pásma, brankár Hruška zostal mierne zmätený a Slovák pôsobiaci v Minsku, Daniel ŠTUMPF, posielal puk do odkrytej bránky Vlkov. Asistencie: Andrej Pičucha, Stanislav Lapačuk.

33:06
    Kuřítko predviedol poriadne tvrdý hit, vyzerá to na ďalšie zranenie, na ľad prichádzajú aj nosidlá, ale Gluškin nakoniec ide po svojich.

31:03
    Ďalšia šarvátka na ľadovej ploche, tento raz medzi Mrázom a Sachjukom. Hráč Junosti Minsk absolvuje na trestnej minúte o 2 minúty viac, takže slovenský nováčik v MHL si zahrá presilovku.

30:10
    Päť sekúnd pred koncom presilovej hry sa presadil Tomáš SÝKORA, ktorý dostal perfektnú prihrávku spoza bránky z Malecovej hokejky. Asistencie: Ondřej Malec, Martin Kuřítko.

28:23
    Puk sa po buly dostal na modrú čiaru k Jáchymovi, jeho delovku pekne ukryl v lapačke brankár Minska.

28:15
    Výhodu jedného muža budú teraz mať aj juniori HC LEV, keď na trestnú lavicu si ide sadnúť Sachjuka, 2 minúty za hákovanie.

27:25
    Jáchym sa dostal k zakončeniu, bol však už dosť z uhla, Stepanov puk vyrazil.

27:04

26:14
    Gluškin dvakrát skúšal nahodiť puk od modrej čiary, výzvy na teč sa nikto nechytil.

25:04
    Možnosť pre juniorov Junosti Minsk na vyrovnanie. Malec oslabuje mužstvo Tatranských Vlkov, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

23:54
    Na ľade ostal ležať domáci Vlach, ostal poriadne otrasený a odchádza rovno do šatne, nevyzerá to dobre. Veríme, že bude v poriadku.

23:00
    Csányiho príležitosť na zvýšenie skóre, proti Stepanovovi nepochodil.

21:04
    Minsk dal gól! Aleksandar KREMZUKOV sa po samostatnom prieniku dostal až k zakončeniu spoza obrancu, Hruška prekonaný po druhý raz v tomto stretnutí. Asistencie: Alexej Autajev, Eugenij Ljeonov.

20:01
    Začala druhá tretina.

Úvodné dejstvo v metropole Spiša prinieslo zaujímavý priebeh. Tatranskí Vlci sa v priebehu dvoch minút dostali do trojgólového vedenia, čo Minčanom pridalo ku nervozite. V zápase sa ešte udržali najmä vďaka presnému zásahu na 1:3.

Ďalšia tretina začne približne o 19:48.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:56
    Obidva tímy začali predvádzať trochu opatrnejšiu hru, nikto určite nechce inkasovať nepríjemný gól do šatne.

18:10
    Domáce mužstvo znova pritlačilo obranu Minska, brankár Stepanov ale štvrtú trefu do čierneho súperovi nedoprial.

15:49
    Minsk dal gól! Hostia znižujú skóre. Karsslon najprv trafil prudkým projektilom Hrušku do masky, hlavný rozhodca zásah do prilby nepískal, hneď potom sa dostal k dorážke Dzianis GRIBKO. Asistencia: Henrik Karlsson.

15:03
    Tatranskí Vlci strávili celú minútu a pol v útočnom pásme, na Borodulju nesmerovala ani jedna strela.

13:36
    Okamžite po naskočení Kořínka na ľad sa vydal domáci kapitán Ježek do útoku. Vypýtal si faul od Ljeonova, ktorý si musí odpykať dvojminútový trest za podrazenie.

12:44
    Vzájomné vylúčenie oboch mužstiev, za juniorov HC LEV odišiel na lavicu hanby Malec, za hostí Autajev. Minsk bude pokračovať v presilovke 5 na 4.

12:44
    Šikovná akcia Minska, na ktorej konci stál Kardašev, Hruška pozorný, avšak po prikrytí puku sa strhla na ľade šarvátka, hostia pochopiteľne po troch inkasovaných góloch znervózneli.

11:25
    Prvá výhoda o jedného hráča aj na hosťujúcej strane, vylúčeným je Kořínek.

11:14
    Samostatná akcia Richarda MRÁZA, ktorý si nakorčuľoval až pred brankára Junosti Minsk a Vlci sa tešili z tretieho presného zásahu a brankára Borodulju strieda Stepanov. Asistencie: Karol Csányi, Libor Šulák.

10:39
    Druhý gól slovenského mužstva v rýchlom slede za sebou. Peter SLOVÁK zvolil v prečíslení radšej kľučku, urobil peknú "sťahovačku" a prekonal Borodulju po druhýkrát v tomto stretnutí. Asistencia: Matúš Ďuriš.

10:20
    Nebezpečný pokus na bránku domácich vyslal Sachjuka.

9:17
    Vyhratý súboj Ježka pri mantineli, následná pekná kombinácia cez Mráza a strela zápästím z pravého kruhu na vhadzovanie od Karola CSÁNYIHO. Vlci otvárajú skóre. Asistencie: Richard Mráz, Aleš Ježek.

8:25
    Do týchto minút sa hrá vyrovnaný hokej, hra sa prelieva z jednej strany na druhú, možno aj vďaka presilovke vyznieva optická prevaha pre Tatranských Vlkov.

7:24
    Minčania v plnom počte.

6:43
    Zatiaľ najväčšia šanca Vlkov! Pri presilovkovom rozostavení našiel Matai medzi kruhmi voľného Bártu, jeho strela z prvej skoro prepadla cez gólmana Junosti Minsk.

5:24
    Úvodné vylúčenie stretnutia, na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Autajev, 2 minúty za podrazenie.

4:24
    Domáci Matai netrafil v sľubnej príležitosti puk.

3:50
    Pičucha našiel pred bránkou osamoteného Lapačuka, ten len neúspešne tečoval.

1:56
    K nebezpečne odrazenému puku sa takmer dostal Kuřítko, prešiel mu však pomedzi korčule.

1:00
    Prvú strelu na Hruškovu bránku vyslal z uhla Autajev, domáci brankár si s ňou poradil

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Tatranskí Vlci: Hruška - Šulák, Jáchym, Nedvěd, Kořínek, Chalupa, Motejlek, Ďuriš, Dvořák - Mráz, Ježek, Csányi - Vlach, Šaršok, Matai - Kuřítko, Sýkora, Malec - Bárta, Daniška, Slovák

Junosť Minsk: Borodulja - Karlsson, Gluškin, Ljeonov, Kardašev, Kraučanka, Sachjuka - Štumpf, Pičucha, Lapačuk - Autajev, Gribko, Kremzukov - Hryn, Ambiotka, Dziatko - Kirušchenkov, Zemljankin, Kaskov

Rozhodca: Ansons - Snášel, Rovenský.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Peter Petráš

Góly a asistencie: 10. Csányi (Mráz, Ježek), 11. Slovák (Ďuriš), 12. Mráz (Csányi, Šulák), 31. Sýkora (Malec, Kuřítko), 59. Kuřítko (Chalupa) - 16. Gribko (Karlsson), 22. Kremzukov (Autajev, Ljeonov), 34. Štumpf (Pičucha, Lapačuk), 42. Štumpf (Lapačuk, Kardašev)

Junosť Minsk: Borodulja (od 12. Stepanov) - Karlsson, Gluškin, Ljeonov, Kardašev, Kraučanka, Sachjuka - Štumpf, Pičucha, Lapačuk - Autajev, Gribko, Kremzukov - Hryn, Ambiotka, Dziatko - Kirušchenkov, Zemljankin, Kaskov

Rozhodca: Ansons - Snášel, Rovenský