Lev – Novokuzneck 4:0 (kon.) | Lev – Novokuzneck 4:0 (kon.)
4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Metallurg Novokuzneck
Štvrtok 06.10.2011, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • KHL

Lúčim sa s Vami z Popradu a pri ďalšom prenose dovidenia. (21:08:27)

Tretia tretina sa v podstate iba dohrávala. Hosťujúce mužstvo nedokázalo nič vymyslieť na účinnú taktickú hru "leva", ktorý si výsledok postrážil a zaslúžene vyhral rozdielom triedy. Navyše si v tomto zápase Ján Laco udržal čisté konto, za čo bol vyhlásený mužom zápasu za HC LEV. Za Novokuzneck to je Brent Sopel.

60:00

59:59
    Stretnutie konči v ohlušujúcom potlesku a radosti domáceho publika.

59:32
    Hostia v plnom počte.

59:32
    Domáci v plnom počte.

Presilovku 4 na 3 hrajú zatiaľ hokejisti Metallurgu celkom dobre, kombinujú, ale streľba sa im nedarí. Robitaille svoju strelu z prvej umiestnil do ochrannej siete.

58:36
    Vylúčený Chabada za držanie.

58:10
    Robitaille s Brylinom sa snažili šikovnou akciou o zníženie, puk skončil mimo priestor brány.

57:32
    Vzájomné vylúčenie pri vhadzovaní si vyslúžili Yeprev a DaSilva. Hraje sa 4 na 4.

57:32
    Zápas sa dohráva v exibičnom tempe, ktoré udáva domáci tím.

55:24
    Peknú akciu, do ktorej sa zapojila celá prvá formácia, zakončoval Nedorost. Diváci sa bavia po svojom, odštartovala druhá mexická vlna.

55:00
    Diváci odmeňujú popradských hráčov frenetickým potleskom.

54:38
    Sekáč sa snažil prekvapiť strelou z uhla Lazušina, v pokračujúcej akcii mal piaty gól na hokejke Fabricius.

53:10

51:46
    Chabada našiel Kristeka na druhej strane brány, Lazušin sa natiahol, aký je dlhý. Vzápätí prišla strela Pilařa a odrazený puk zaľahol hosťujúci obranca. Rozhodca to posúdil ako dovolenú hru.

51:10
    Sledujeme neúspešnú snahu domácich dostať sa do tretiny, ich pokusy končia na modrej.

50:22
    Yeprev putuje za nedovolený zákrok na trestnú a oslabuje šance svojho tímu na lepší výsledok.

48:50
    Štvrtá lajna Popradu sa pekne pohrala s brániacimi hráčmi, do šancí sa postupne dostal Lundberg aj Fabricius. Lazušin volejbalovým zákrokom zachránil svojich od najhoršieho.

47:23
    "Levi" vychádzajú zo zabezpečenej obrany a do útoku sa veľmi nehrnú, navyše ich hra stojí do súčasných chvíľ na spoľahlivom výkone Jána Laca.

45:57
    Metallurg sa nadychuje k tlaku, na hráčoch je vidieť snaha streliť gól, ktorým by sa vrátili do zápasu. Pokusy Brylina a Golovinova však neboli nebezpečné.

44:59
    Novokuzneck sa snaží niečo vymyslieť, obrana HC LEV je zatiaľ pozorná. Strelu Medvedeva z kruhov Laco očami tlačil mimo priestor brány.

42:38
    Pred šprintujúcim Bartečkom včasne vybehol Lažušin a zakryl puk až medzi kruhmi.

41:50
    Vynikajúca akcia, ktorej chýbalo iba gólové korenie. Mikúš šiel sám na bránku, vtipne zadovkou prenechal na Špirka, ten vypálil ale Lazušin si zastal svoje miesto.

41:03
    Bekhendový pokus Hunu vypadol Lazušinovi z lapačky, Loginov puk upratal do bezpečia.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhé dejstvo prinieslo domáci uragán, ktorý zmietol hráčov Metallurgu. Tí začali zo začiatku tretiny lepšie kombinovať, zlepšili pohyb, dalo sa povedať, že vyrovnávajúci gól visel na vlásku. Ján Laco svoj tím podržal a potom nastal zlom. Po krásnych akciách padli tri domáce góly a vyhnali hosťujúceho Lassilu z "klietky". Uvidíme, či posledná časť hry prinesie snahu Novokuznecka o korigovanie výsledku, prípadne či sa ho pokúsia zvrátiť.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:36
    Bartečko s Nedorostom dobre kombinovali, Bartečko bol v sľubnej pozícii, puk mu skĺzol z hokejky, nakoniec sa podarilo zakončiť Netíkovi, puk letel tesne mimo bránky.

37:40
    Hostia sú zrelí na uterák. Na ich bránku sa valia lavíny domácich útokov.

36:52
    Do bránky Metallurgu sa postavil Lazušin.

36:51
    Lev Poprad dal gól!
    JAROSLAV KRISTEK si počkal na pohyb brankára, pozrel sa a trafil to znova medzi betóny sklamaného Lassilu, ktorý opúšťa bránku. Asistencia: Rudolf Huna

36:12
    Tomáš Netík a jeho druhá gólová prihrávka. Túto naservíroval na vzdialenejšiu domácemu kapitánovi ĽUBOŠOVI BARTEČKOVI a ten bekhendom poslal puk do odkrytej časti. Asistencia: Tomáš Netík

33:47
    Lundberg sa ocitol v ideálnej pozícii, tvrdo vystrelil, jeho strelu z dvoch metrov Lassila chytá.

33:33
    Náznak prvej šarvátky pred Lassilom, hráči sa nakoniec v pokoji rozišli.

33:09
    Mihálik si takmer zrazil puk do vlastnej bránky v snahe ho spracovať.

32:00
    Štadiónom sa nesie prvá mexická vlna.

31:17
    Rýchla akcia súpera, Medvedev prenechal zadovkou puk na Kagarlitského, ten sa snažil odčiniť svoju chybu, ale blafákom si na Laca neprišiel.

30:23
    Mohutne sa ozvali aj tribúny, ženú svojich dopredu a chcú ďalší gól v sieti Metallurgu.

29:49
    Tomáš Netík potiahol puk do tretiny, poslal krížnu prihárvku na JURAJA MIKÚŠA, ktorý svoju strelu skryl za obrancu a pomedzi nohy prekonal Lassilu. Asistencia: Tomáš Netík

28:50

27:40
    HC LEV sa bráni srdnato, chybu teraz vyrobil Mezei, keď nevyhodil puk, ten zachytili hokejisti Novokuznecku a to čo zahodil Kagarlitskij sa len tak nevidí. Mal pred sebou ležiaceho Laca a odkrytú takmer celú bránku, ale neuveriteľným zákrokom Laco puk vyrazil z bránkovej čiary a chytil aj následnú strelu, čím si vyslúžil potlesk popradskej arény.

26:50
    Vyhodenie puku Martina Štrbáka a automatické 2 minúty.

26:34
    Jaroslav Kristek ostal po tvrdom zákroku ležať v strednom pásme, domáci hráči reklamujú nedovolený zákrok, rozhodca však krúti hlavou.

25:50
    Druhá popradská päťka bola dlho na ľade, nedarilo sa jej dostať puk z tretiny, súper ťažil z únavy domácich, nakoniec to vyriešil Laco vybehnutím z bránky a prikrytím puku.

25:13
    Domáci hráči vyhadzujú puk len za cenu zakázaného uvoľnenia.

24:32
    Hráči Metallurgu sú ako pokropení živou vodou, postupne zvyšujú obrátky svojej hry.

23:02
    Videli sme dve obrovské príležitosti Novokuznecka, v jednej šanci bol namočený Brylin, Laco vytiahol dôležité zákroky.

22:49

22:14
    Dobrú šancu Novokuznecka zmaril Ján Laco vyrážačkou.

21:49
    Martin Chabada ide na lavicu hanby za nedovolené bránenie bránky.

21:20
    Zákrok vysokou hokejkou na Martina Štrbáka ostal nepotrestaný, s bolestivou grimasou šiel striedať.

20:41
    Randy Robitaille sa pokúšal spoza bránky ohroziť Laca, ten si dal pozor.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sa hral rýchly kombinačný hokej najmä zo strany domácich hráčov, Novokuzneck pôsobil dojmom, že jeho hráči sú ešte v šatni. Hralo sa takmer na jednu bránku, hosťujúci Lassila sa musel obracať, čo mu sily stačili. Vytiahol pár krásnych zákrokov po strelách Bartečka a Hunu. Po zásluhe na ukazovateli svieti stav 1:0 pre "levov".

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:40
    Po vhadzovaní orazítkoval delovkou Karel Pilař žrď Lasillovej brány.

19:01
    Kombinačná akcia HC LEV, Chabada zaviezol puk do tretiny, Kristek na seba stiahol brániaceho hráča, čím vytvoril priestor pre Rudolfa Hunu, ktorý strieľal po priťuknutí od Chabadu, Lassila vytiahol ďalší pekný zákrok.

18:14
    Strelu zápästím Fabriciusa Lassila bez problémov ukryl vo svojej lapačke. "Levi" získali aspoň vhadzovanie.

17:28
    Znova Mikúš so Sekáčom, tentokrát mladý popradský útočník dokázal tečovať prihrávku, no tá skončila mimo bránku.

16:45
    Novokuzneck zatlačil, udržal sa dlhšiu chvíľu v tretine "levov", k strele sa dostal iba Loginov, jeho pokus Laco spoľahlivo chytil.

15:34
    Kuzmin teraz zahrozil, presadil sa cez Štrbáka aj Pilařa, našťastie netrafil odkrytú časť brány.

14:12
    Mikúš hľadal pred bránkou Sekáča, toho čisto odstavil Sopel.

13:24
    Domáci hráči dobre kombinujú, súperovi okamžite odoberajú puk. Novokuzneck zatiaľ nemal žiadnú vážnejšiu šancu.

11:58
    Ján Laco si pripísal úspešný zákrok, keď dobre čítal hru a prikryl puk.

10:50
    Štvrtá popradská formácia si vytvorila tlak, miešala s pukom, Novokuzneck sa za cenu vyhodenia puku ubránil.

10:14

09:35
    Nádherná akcia "levov". Po neuveriteľnej prihrávke Pilařa mal gól na hokejke Ľuboš Bartečko, ale Lassila stihol v páde vložiť betón do jeho strely z prvej.

08:50

08:14
    Emil Lundberg zachytil zlú rozohrávku na modrej a potiahol puk až k bráne Lassilu, kde bol faulovaný Metlyukom.

07:50
    "Levi" sa úspešne bránia, z presilovky ubehla už minúta.

06:50
    Za vysokú hokejku si sadá na trestnú lavicu Jiří Hunkes.

06:01
    Netík sa individuálne preštrikoval cez stredné pásmo, ale neprihral presne na voľného Nedorosta.

05:40

04:12
    Martin Štrbák teraz zmaril nájazd dvoch ruských hráčov v oslabení, ktorí sa rútili na Laca.

03:40
    Na trestnú putuje hráč Metallurgu za sekanie.

03:05
    Chyba obrancov Novokuznecka pri rozohrávke, puk zachytil Kristek, ten sa odrazil k MARTINOVI CHABADOVI, rýchlou prihrávkou si ho vymenil s Rudolfom Hunov a vystrelil z prvej.

02:30
    HC LEV sa usadil v tretine Novokuznecka, vyťažil iba nepresnú strelu Mihálika.

01:30
    Súperi sa navzájom oťukávajú. Ako prvý pohrozili "levi", Špirko vystrelil z kruhov, trafil Lassilu do masky.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

mn

Góly a asistencie: 4. Chabada (Huna), 30. Mikúš (Netík), 37. Bartečko (Netík), 37. Kristek (Huna)

Lev Praha: Laco (Duba) - Štrbák, Pilař - Hunkes, Lewis - Mezei, Sigalet - Jank, Mihálik - Netík, Nedoros, Bartečko - Chabada, Kristek, Huna - Sekáč, Mikúš, Špirko - DaSilva, Lundberg, Fabricius. Tréner: Rulík.
    Metallurg Novokuzneck: Lassila (Lazušin) - Kanarskij, Kuklev - Sopel, Loginov - Metlyuk, Romanov - Arzamascev, Jeprev - Golovin, Robitaille, Bumagin - Tjurin, Brylin, Lazarev - Kagarlitskij, Medvedev, Kuzmin - Kytsin, Fysenko, Slepyšev. Tréner: Jemelin.

Rozhodca: Anisimov, Olenin - Maytak, Proshkin