Prešov – Lučenec 4:0 (kon.) | Prešov – Lučenec 4:0 (kon.)
FC TATRAN Prešov
4:0 (2:0)
MŠK Novohrad Lučenec
Streda 28.09.2011, 16:00 • Štadión Tatrana Prešov • Slovenský pohár - Slovnaft cup

Prešov vyhral nad Lučencom jasne 4:0, predviedol dobrý výkon a postupuje do štvrťfinále Slovnaft cupu. V druhom polčase pridal po góloch Bernarda a Adama ešte po jednom Kolbas a Žúrek. Dnes je to odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť. (17:48:15)

90
    Duel sa dohráva už hodnú chvíľu, postupujúci je dávno jasný.

90
    Nadstavuje sa jedna minúta.

87
    Center z pravej strany prešiel až dozadu na Kroba, ten ale z jednej páli nad.

84
    ...z druhej vlny po odrazenej lopte pálil Jacko, šlo to mimo.

83
    Žúrek v ďalšej akcii a opäť vsadil na lob, tentokrát ho MIchalík vychytal, je z toho roh...

81
    Prešov mal ďalšiu štandardku, ale z nej nič nebolo.

76
    Guba vyskúšal vypáliť spoza vápna, mieril ale nad.

74
    Posledné striedanie prichádza aj u hostí, odišiel Ravas, a trávnik vybehol Kulík.

73
    Prešov dal gól!
    ŽÚREK, striedajúci hráč za Bernarda, sa dostal po ďalšom brejku dopredu a prehodil Michalíka, čo znamená štvrtý gól.

68
    Spoza šestnástky sa pokúsil vystrašiť Pláničku Hloušek, ten ale jeho strelu vyrazil.

67
    Prešov poslednýkrát strieda, odchádza Bernardo, namiesto neho príde Žúrek.

63
    Po ďalšom brejku prešiel dopredu KOLBAS a preloboval brankára Michalíka, čím zvyšuje náskok Tarkovičovcov na 3:0.

63
    Baláž strieda Coimbru.

61
    Adam mieril tesne nad spojnice tyče a brvna.

61
    Na zemi ostáva ležať Bernardo, je ošetrovaný, jeho tím sa pripravuje na rozohratie priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti.

Dnešné stretnutie sleduje 451 divákov.

60
    Prešov je naďalej jasne lepší, vyložené šance si však nevypracoval, Lučenec takisto nie.

59
    Striedanie u hostí, dole šiel Fieber, namiesto neho prichádza Pyrka.

52
    Striedajú aj hostia, odchádza Lukáč, namiesto neho na trávnik vybehne Hloušek.

49
    Center presvišťal popri žrdi, skóre sa tak nemenilo, loptu nezasiahol ani Bernardo.

48
    Prešov má k dispozícii ďalší priamy kop, tentokrát z ľavej strany, zahrávať ho bude Adam.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Tarkovič striedal cez polčas, odišiel Lipták, nahradil ho Jacko.

Hráči prichádzajú na trávnik, o chvíľu začne štyridsaťpäťminútovka číslo dva.

Prvý polčas 3. kola Slovnaft Cupu sa skončil, Prešov vedie zaslúžene 2:0, ovládol dianie na ihrisku od prvej minúty a po góloch Bernarda a Adama strelil dva góly. Hostia pohrozili len po polhodine hry, keď sa predral dopredu Szegedi, ale svoju šancu nezúžitkoval. Druhý polčas zanče približne o 17:03.

Prvý polčas skončil.

43
    Pískal sa ofsajd Tatrana, ale zbytočne, pretože nabiehajúci hráč v ňom nemohol byť, asistent rozhodcu pokračoval v hre, no hlavný arbiter napokon prerušil situáciu a tak gól neplatí.

39
    Veľká šanca Prešova zvýšiť skóre prišla pár minút pred koncom prvého dejstva. Po pravej strane si opäť pekne nabehol Kolbas, hľadal vpredu Adama, ale ten druhý gól nepridal, jeho zakončenie šlo len do bočnej siete - tesne vedľa žrde.

36
    Ďalší center po rohu zakončoval z druhej vlny Pribula, minul bránu.

33
    Tak predsa, hostia sa zobudili, voľný priestor využíval Szegedi a dostal sa až ku Pláničkovi, lopta už smerovala do brány, ale tam odkopával Piter-Bučko.

32
    Lučenec sa ešte nedostal ani nadostrel Pláničkovej svätyne, celý čas musí operovať vzadu a prácu im dáva aktivita Prešova. Rohy, či centre z hry ale ďalšie vyloženeé šance zatiaľ neprinášajú.

29
    ...aj s ňou si Lučenec poradil.

28
    ...obrana hostí odvrátila, ale Tatran má ďalšiu štandardku...

27
    Guba sa vypýtal faul, priamy kop pre domácich z pravej strany bude zahrávať Krob...

26
    Ďalšia pekná akcia po pravej strane Prešova, prudký center napokon zakončoval Coimbra, ale bránu prestrelil.

22
    Ešte v tej istej minúte sa mení stav opäť, rýchla kontra skončila pri ADAMOVI a ten presnou strelou nedal Michalíkovi šancu.

22
    ...a je z toho gól. Po centri z rohu Kroba sa presadil prudkou hlavičkou BERNARDO.

21
    Adam svojou aktivitou vybojoval roh...

19
    Michalík po nedokončenej akcii domácich odkopuje od brány.

18
    Nepresná nahrávka na Gubu, skôr bol pri lopte brankár Michalík. Inak sa na ihrisku bojuje a diváci veľa futbalovej krásy zatiaľ nevideli. Dúfajme, že sa to zmení.

14
    Bernardo ostáva za autovou čiarou, je tam zrejme zranenie ruky.

12
    Následne Guba vyslal propagačnú strelu, z nej zapršať nemohlo.

11
    Guba prenikol po pravej strane, nahrával pred bránu Kolbasovi a ten tesne minul pravú žrď.

7
    Tatran je aktívnejší, no nič vážne sa pred bránou nedeje.

4
    Z neho, ale ani z ďalších centrov sa zelenobielym nepodarilo výrazne ohroziť bránu Michalíka.

3
    Malá domov Lučencu nevyšla, je tu ďalší roh Prešova.

2
    Píska sa útočný faul.

2
    Lopta preletela pok. územím na ďalší roh z opačenej strany.

2
    Krob to myslel veľmi dobre, ale Michalík vyrazil. Následne sa o nožničky pokúšal Bernardo. Lučenec odkopol iba na roh.

1
    Prešov má hneď v úvode priamy kop z pravej strany.

1
    Stretnutie práve začalo.

-1
    Výkop bude mať domáci tím.

-2
    Prešov nastupuje v typickej zelenobielej pruhovanej kombinácii, hostia v žltočervenej.

-3
    Hráči oboch tímov prichádzajú na trávnik.

-10
    Náhradníci domácich: Diviš - Jacko, Krajník, Katona, Baláž, Heidenreich, Žúrek.

Náhradníci hostí: Národa - Pyrka, Hloušek, Kulík, Beňo, Koliada.

-15
    Špecifickú príchuť bude mať duel pre asistenta prešovského kouča Štefana Tarkoviča Jozefa Škrlíka. Ten posilnil rady zelenobielych pred sezónou práve z Lučenca.

-20

1. FC Tatran Prešov: Plánička - Piter-Bučko, Adam, Kolbas, Coimbra, Lipták, Bernardo, Pribula, Krob, Guba, P. Petráš (K).

FK LAFC Lučenec: Michalík (K) - Mižík, Daško, Opiela, Szabó, Szegedi, Lukáč, Ravas, Gálik, Hanták, Fieber.

Rozhodca: Valášek - Vorel, Petríček.

-25
    Lučenec nie ja tom o nič lepšie. Takisto nevyhral dlhšiu dobu, konkrétne 3 zápasy, ale ani séria pred jediným trojbodovým zápisom v druhej lige nebola oslnivá a tak sa nachádza až na predposlednej 11. priečke. Horšie je na tom už len béčko Ružomberka. V pohári sa však zadarilo, v prvom kole sa potrápili, no napokon porazili Bardejov po predĺžení a v kole druhom vyradil Lučenec Kremničku po výsledku 4:0. Teraz je ale na rade predsa len tím z Corgoň ligy, aj keď ten nemá formu.

-30
    Dnes je na programe jediné stretnutie Slovnaft cupu, Prešov na svojom štadióne privíta druholigový Lučenec. Tatran sa nachádza v kríze, v lige nevyhral už 5 zápasov, z toho boli 3 prehry. Darilo sa len v minulom kole Slovenského pohára, keď doma odišla porazená Podbrezová. V klube padali aj tresty, ale zatiaľ to k náprave vo výkonoch neviedlo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Hľadáme spravodajcu pre tím FC TATRAN Prešov. Viac informácií tu.

Góly: 22. Bernardo, 22. Adam, 63. Kolbas, 73. Žůrek

FC TATRAN Prešov: Plánička - Piter-Bučko, Adam, Kolbas, Coimbra (63. Baláž), Lipták (46. Jacko), Bernardo (67. Žúrek), Pribula, Krob, Guba, P. Petráš (K).
    MŠK Novohrad Lučenec: Michalík (K) - Mižík, Daško, Opiela, Szabó, Szegedi, Lukáč (52. Hloušek), Ravas (74. Kulík), Gálik, Hanták, Fieber (59. Pyrka).

Rozhodca: Valášek - Vorel, Petríček