Hr. Králové – Havlíčkův Brod 8:4 (kon.) | Olomouc – Benátky n/J 3:4 (po pr.) | Kadaň – Litoměřice 4:1 (kon.)
Ústí n/L – Šumperk 9:1 (kon.) | Most – Chomutov 0:4 (kon.) | Beroun – Písek 2:1 (kon.)
Jihlava – Třebíč 6:5 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
9:1 (2:0, 0:0, 7:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
cz Sobota 24.09.2011, 17:30 • Zlatopramen Aréna, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

V pátém kole 1. ligy ČR mohly ochozy ústecké Zlatopramen Arény vidět gólovou nadílku, kterou uštědřil domácí Slovan drakům ze Šumperka, a to poměrem 9:1. Nejvíce se blýskl domácí útočník David Ludvík, který zaznamenal čtyři body. V utkání mohlo 1 325 diváků shlédnout deset branek, přičemž devíti se mohou pyšnit právě svěřenci Petra Rosola a Milana Skrbka. (20:09:03)

60:00

58:56
    Draci právě vstřelili branku!
    ¨
    Adam Červenka překvapil z pravého kruhu Zdeňka Orcta a střílí tak desátou branku dnešního klání. Bez asistence.

58:45
    Lvi právě vstřelili branku!

Akce jako z učebnice! Při hře čtyři na čtyři si puk vyměnili Sklenička a MILAN VOBOŘIL, přičemž druhý jmenovaný zakončoval do prázdné brány hostí. Asistence: Zbyněk Sklenička

57:48
    Daniel Boháč (UNL) a Tomáš Sedlák (SUM) si odsedí dvouminutový trest za hrubost. Hrát se bude čtyři na čtyři.

57:10
    Ofsajd Lvů.

56:54

Ludvík si vyměnil před Boškou puk s Roubíkem, přičemž JAROSLAV ROUBÍK neměl problém zakončit do odkryté části branky hostí. Asistence: David Ludvík, Martin Šagát.

56:16
    Zakázané uvolnění hostů.

53:52
    Na trestnou lavici usedne hráč hostí Tomáš Brunec (SUM) na dvě minuty za sekání.

52:12
    V brance hostí proběhla změna. Tomáše Štůrala střídá Roman Boška.

52:12

Gólová přestřelka! Šagát vyslal DAVIDA LUDVÍKA, který nejprve vystřelil přes obránce. Jeho pokus Štůrala vyrazil a autor branky dorazil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Martin Šagát, Jiří Zeman.

51:29

Poživil se prokličkoval celým hřištěm, až nalezl JAKUBA LVA, který z prosturu mezi kruhy prostřelil a rozvlnil tak síťku za Štůralovými zády. Asistence: Lukáš Poživil, Jan Alinč.

49:44
    Icing svěřenců Petra Rosola a Milana Skrbka.

49:35

Gureň vyslal do brejku ROKA PAJIČE, který se ze samostaného nájezdu nemýlil. Asistence: Miloslav Gureň.

48:57

Jaroslav Roubík nalezl v gólové pozici DAVIDA LUDVÍKA, na jehož střelu Štůrala nestihl reagovat. Asistence: Jaroslav Roubík, Martin Šagát.

48:19
    Přihrávka Mičulky adresáta Pláška nenalezla v dobré pozici ke skórování.

47:08
    Postavení mimo hru domácích.

46:40
    Cink přijmul přihrávku od obránce Holíka a prokličkoval se do útočného pásma do dobré pozice. Ovšem v koncovce selhal!

Dnešní utkání sleduje 1 325 diváků.

44:32
    Hrubá chyba Jana Kloboučka, který přihrál na gólovou šanci šumperskému Adamu Červenkovi, který naštěstí pro žlutomodré minul!

43:18
    Hráčská lavice Ústeckých Lvů obdržela menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Tomáš Rod (UNL).

43:08
    Meluzín střílel v beprostřední blízkosti na Orcta, který levým betonem vyráží.

41:23
    Ofsajd Šumperku.

40:51
    Zakázané uvolnění Slovanu.

40:35

Alinč nahrál zpoza branky Pazourkovi a ten metrovou přihrávkou nalezl JAKUBA LVA, kterému nedělalo problémy trefit odkrytou část Štůralovy branky. Asistence: David Pazourek, Jan Alinč.

40:20
    Pazourek střílí z levého kruhu mimo.

40:33
    Zahajovací buly třetího dějství opět pro domácí.

40:01

Ve druhém dějství se ochozy Zlatopramen Arény gólu nedočkaly. V největší šanci druhé dvacetiminutovky se octl Nahodil, jehož nebezpečnou střelu udžel hostující Štůrala ve své nárůči. Oba celky se prezentovaly aktivním hokejem. Další třetina začne přibližně v 19:10 hod.

40:00

39:49
    Plášek si to mířil z rohu sám na Orctovu bránu. Ústecká jistota však zůstává naprosto klidná.

38:44
    Pošťuchovaná před maskovaným mužem hostí. Cink a Kloz vyvázli bez trestu.

38:18
    Kloz v jasné šanci přestřelil!

37:57
    Ludvík měl na výběr střelu nebo přihrávku volnému Roubíkovi. Zvolil první variantu a puk skončil pod betony Štůraly. Puk se za brankovou čáru dostal až po odpískání.

36:55
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu. Svěřenci Petra Rosola se osvobozují vyhozením puku do bezpečí.

35:57
    Holík váhal se střelou od modré čáry. Z první nevystřelil, ale po pár sekundách vyslal dělovku, kterou Orct s přehledem pokryl.

35:29
    Podražením se provinil domácí útočník Lukáš Handlovský (UNL), který tak míří do boxů trestoměřičů na dvě minuty.

35:09
    Kučný nebyl daleko od trefy do černého. Minul branku jen o několik centimetrů.

34:11
    Po odpískání ležel v rohu bezmocný Šagát, který nakonec odjel po svých na střídačku.

33:19
    Střela Lva z bodu pro vhazování v útočné třetině skončila ve Štůralově náruči.

32:56
    Šumperští draci opět vyhazují přes všechny čáry a čároví rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

32:43

32:30
    Křetínský pálil do břevna ústecké svatyně!

31:40
    Teď jsme to zakřikli. Šumperský Hulva vyhrál první buly v této třetině.

31:10
    Hostům se zatím v této třetině nedaří na vhazovaní, prohráli všech dvanáct.

30:52
    Menší trest za podražení vyfasoval od sudího Tomáše Zubzandy Jaroslav Roubík (UNL).

30:08
    Situace mezi oběma celky se vyostřuje.

29:20
    Rod adresoval zleva přihrávku nové posile Nahodilovi, který z brankoviště trefil výstroj Tomáše Štůraly!

28:40
    Gureň ze dvou metrů pálil těsně vedle tyče!

28:28
    Šumperský útočník Meluzín se nyní octl před odkrytou Orctovou svatyní, ale minul!

27:35
    Kloz minul gólovou přihrávku Pajiče!

27:25
    Šagát hledal před brankou osamoceného Ludvíka, ale žlutobílí beci byli v pohotovosti.

25:40
    Ústecké zachránil od pohromy ofsajd! Novotný jel sám na Orcta. který vyjel téměř k modré čáře a hostující útočník mohl zakončovat do prázdné branky.

25:22
    Nahodil si teď najel do útočného pásma a našel úplně volného spoluhráče, kterého však střela minula a putovala za bránu hostí.

24:15
    Gureňovu střelu zpoza branky dorážel z bezprostřední blízkosti Daniel Boháč. Šturala vyráží.

23:33
    Ludvík na modré čáre čistě odstavil od puku šumperského Skoumala.

22:40
    Meluzín střílí z levého kruhu. Domácí brankář má situaci pod kontrolou.

21:40
    Lukáš Vrána ozkoušel Orctovu pozornost střelou z půlící čáry.

20:52
    Jiří Zeman (UNL) si půjde odsedět dvouminutový trest za nedovolené bránení.

20:40
    Nebezpečná střela Šagáta minula branku hostí.

20:34
    Icing hostů.

20:01
    Úvodní vhazování pro Ústecké.

20:01

V úvodu první třetiny mohli diváci na zimním stadionu v Ústí nad Labem vidět opatrný začátek obou celků odehraný většinou ve středním pásmu. Domácí nemohli dlouho překonat šumperského gólmana Štůralu, ale nakonec se Ústeckým zadařilo, když branku zařídil ve dvanácté minutě Jan Alinč. Netrvalo dlouho a Lvi se mohli radovat podruhé, a to díky střele Martina Šagáta. Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:00

19:12

19:10

19:00
    Roubík teď zahodil vyloženou šanci, když minul prázdnou branku Šumperských.

18:06
    Zakázené uvolnění domácích.

17:26
    Nyní se před hostujícím brankářem strhla menší šarvátka, ale rozhodčí nevylučuje.

16:50
    Na trestnou lavici putují opět hosté. Menší trest za podražení si půjde odpykat Martin Novotný (SUM).

16:13
    Lukáš Drtil zahodil tutovou šanci z mezikruží.

14:59

Využití přesilovky. David Ludvík si vyměnil s MARTINEM ŠAGÁTEM v předbrankovém prostoru kotouč, přičemž druhý jmenovaný vyzrál na Štůralu. Asistence: David Ludvík.

14:52
    Hostující Aleš Holík (SUM) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

14:09
    Postavení mimo hru pro Slovan.

14:02
    Střelecký pokus Dominik Boháče skončil ve Štůralově lapačce.

12:51
    Pazourek objel branku hosti a vyslal jedovku na připraveného hostujícího hájce svatyně.

12:19
    Ofsajd Ústeckých Lvů.

11:08

Konečně se domácí fanoušci dočkali gólu. JAN ALINČ obdržel přihrávku od Zbyňka Skleničky z obranného pásma a střelou z levého kruhu poslal puk po zemi k vzdálenější tyči. Asistence: Zbyněk Sklenička, David Pazourek.

10:41
    Od hranice útočné třetiny vystřelil dělovku Poživil. Buly po Šturalově levici.

9:56
    Teď byl v dobré příležitosti Nahodil. Recept na Štůralu však nenašel.

9:26
    Rok Pajič ujíždí do útočného pásma, připravený šumperský brankář nemá se střelou žádné problémy.

9:04
    Od modré čáry střílí Zeman. Štůrala však ukryl puk do bezpečí.

8:36
    Hra se odehrává ve středním pásmu. K vidění tak nejsou žádné brankové příležitosti.

7:24
    Šumperští v ofsajdu.

6:39
    Ani nováček Nahodil neprostřelil hostujícího gólmana.

5:58
    Pajičovu střelu od modré bezpečně zachytil brankář hostí.

5:01
    Roubík střílel z prosturu mezi kruhy. Štůrala vyráží do rohu.

4:21
    Ústečtí dobře brání střední pásmo a hostům nedovolují ohrozit Orctovu svatyni.