B. Bystrica – Žilina 1:3 (kon.) | Zlaté Moravce – Senica 0:0 (kon.) | Nitra – Prešov 2:2 (kon.)
Dunajská Streda – Košice 0:1 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
1:3 (1:0)
MŠK Žilina
Sobota 27.08.2011, 17:30 • Štiavničky • Niké liga

Druhá štyridsaťpäťminútovka sa ani poriadne ešte nerozbehla a Žilina vyrovnala skóre. Dobrá akcia a strela Dezu skončila pred Majtánom, ktorý musel dať. To nebolo všetko, o pár minút sa do čistej šance 1 na 1 dostal Ceesay a pekne preloboval Belica. Dukla si neveda dať s útočením Žiliny rady a inkasovala aj tretíkrát. To pre zmenu dobrou hlavičkou po peknom a presnom centri vyriešil opäť Majtán. V ďalšom priebehu sa snažila Dukla znížiť, ale nič vážne si pred Dúbravkom nevytvorila, naopak, dobré možnosti mali hostia a skóre mohlo byť oveľa vyššie. V závere ešte trafil brvno Laksík a tak stav bol po konečnom hvizde 1:3. Ďakujem za pozornosť. (19:17:29)

92
    Množstvo šancí a dobrá efektivita Žiliny, preto zaslúžený stav.

92
    Prebiehajú však už posledné sekundy, už sa toho veľa nestane, loptu má Žilina a nemá problém podržať ju.

92
    V podstate som nežartoval, rozhodca naozaj nadstavil 2 minúty.

91
    Samozrejme žartujem, nevydarená akcia končí pri Dúbravkovi, ktorý odkopuje preč.

91
    ...100 sekúnd...

91
    Hrať sa bude ešte 110 sekúnd...

90
    Jakubko perfektne vybojoval loptu, nahral Laksíkovi, ale ten z piatich metrov iba napálil do brvna.

89
    Slančíkov pokus po odrazenej lopte našiel iba Dúbravku v strede brány.

88
    Hostia majú pochopiteľne veľa priestoru, teraz sa k zakončeniu po zaujímavom centri nedostal ani Střihavka, ani Deza.

87
    Loptu má ale Majtán, vysunul Dezu iba do ofsajdu.

87
    Laksík vo výskoku nehlavičkoval, snaha domácich pokračuje.

87
    Loptu do bezpečia odkopol po centri Ondráš, nasleduje roh.

86
    Tentokrát bystrická obrana hrozbu signálu odvrátila.

86
    Zdá sa, že to Žilina už ukontroluje, navyše štandardka pre Mráza.

85
    Posledné striedanie Dukly, dole šiel Prekop, namiesto neho Laksík.

84
    Jakubko mohol znížiť, z hranice vápna po kombnácii so Slančíkom sa však skóre nemení.

82
    Střihavka strieda Ceesaya.

82
    Turňov center bol dobrý, no tam Jakubko nebol.

81
    Slančík sa dopredu neprebil, obrana Žiliny pracuje výborne.

81
    Vidíme pekný, svižný futbal, v druhom polčase je jednoznačne lepšia Žilina. Na šláger kola veľmi slušné.

80
    ...jeho únik a strela do brány neprešla, boli tam ale ešte dvaja hráči s tým istým dresom.

80
    Dobrý Pančíkov center nikto nezakončil, dopredu ide Ceesay...

80
    Deza fauloval na pravej strane, Dukla má štandardku z nebezpečnej pozície.

79
    Ďalšia akcia šošonov, Dukla v obrane spí, Majtán hľadal vpredu Dezu, tesne pred ním Belic vytlačil loptu tak, aby nemohol zakončiť.

78
    Barčík sa krásne uvoľnil, našiel Ceesaya, ten mal veľmi veľa priestoru, Belic jeho strelu chytá.

77
    Pančíkovu strelu tečoval Mabouka, ale tam bol pripravený Dúbravka.

77
    Bystrica už hrá vabank a tlačí sa dopredu. Zatiaľ bez výsledku.

76
    Za tento faul teda Pečovský vidí žltú kartu.

76
    Pokračuje sa ďalej, ale práve Pečovský teraz zrazil na zem Považanca.

76
    Pečovský leží na zemi, ale bude v poriadku.

75
    Jakubko posunul Považancovi, jeho strela bola zblokovaná, nasleduje roh.

73
    Deza bol v obrovskej šanci, predieral sa dopredu, narazil si loptu, zakončil, ale trafil žrď. Odrazená lopta ale skončila opäť pri ňom, no prázdnu bránu netrafil.

72
    Piaček napokon zranený a strieda ho Leitner.

72
    Prebieha ošetrovanie a ďalšia pauza pre osvieženie.

71
    Piaček leží na zemi, tiež Mabouka, hra je prerušená.

70
    Kupčík teraz už Majtána odzbrojil, ale bolo to v poslednej chvíli.

68
    Po menšom tlaku napokon z diaľky pálil Považanec, mieril tesne vedľa. Dúbravka zasahovať nemusel.

67
    Pančík dlho váhal so strelou, nastrelil iba Barčíka. Vojaci sa snažia niečo vymyslieť, ale pozorná obrana hostí všetko rieši s prehľadom. Strely sú väčšinou zblokované a tak sa Dúbravka zatiaľ nemá čoho obávať.

67
    Šošoni ale pri útočení nepoľavujú a Dukla si nevie v obrane dať rady. Ak to takto bude pokračovať, môžeme byť aj svedkami nepekného debaklu na úkor domácich.

65
    Nevedno, čo sa stalo v prestávke v kabíne Žiliny, ale jedno je isté, strelili tri góly a dnešné tri body si zo Štiavničiek zrejme odnesú práve oni.

64
    Uškovič už je dole z ihriska, vystriedal ho Slančík.

64
    Dnešné stretnutie sleduje 3160 divákov.

63
    Žilina dala gól!
    Ďalší krásny center z pravej strany, tentokrát od Mabouku, našiel Majtána a ten peknou hlavičkou zvyšuje skóre. Bola tam Kupčíkova chyba, Majtán zakončoval sám a dáva dnes druhý gól v strenutí.

61
    Považanec strieda Saviča, mierne posilnenie útoku.

60
    Hra sa nám pekne rozprúdila, Piaček teraz dobre zastavil prenikajúceho Uškoviča.

59
    Turňov pokus o center bol veľmi nepresný. Dúbravka odkopuje od brány.

58
    Žilina dáva zabudnúť na nevydarené zápas s Trenčínom a Trnavou, ani nie po štvrťhodine druhého polčasu pohodlne otočila zápas a dá sa predpokladať, že bude kontrolovať hru. Bystricu ale neodpisujme, i keď tá sa ešte do vyloženej šance od vsieteného gólu v podstate nedostala.

57
    Ceesay nezabudol, že práve na tomto štadióne strelil svoj prvý gól v Corgoň lige, po hlavičkovom súboji s dvomi hráčmi domácich sa dostal do zakončenia pred Belica, ten vybehol a gambijský útočník ho lobom prekonal. Lopta nabrala čudesný smer, ale končí v sieti.

56
    Pančík spoza šestnástky roztlieskal tribúny, Dúbravka zasahovať nemusel, tvrdá jedovka šla tesne vedľa.

55
    ...Uškovičov center Dúbravka podbehol, no lopta letí do autu.

55
    Ďalší roh pre Duklu...

54
    V brejku na opačnej strane hrozil rybičkou Ceesay, pekný center Barčíka však nezasiahol tak, ako chcel, preto Belic zasahovať nemusel. Ej, aký rým!

54
    Jeho center bol dobrý, Hlinka sám vo výskoku poslal loptu nad.

53
    Ondráš zasiahol loptu a tak bude Dukla zahrávať prvý rohový kop v druhom polčase.

53
    Na druhej strane sa dopredu prebíjal Ceesay, ale fauloval a tak od brány odkopáva Belic.

52
    A už sa tak aj deje, Mabouka s Piačekom ale problém hasiť požiar pred Jakubkom nemali.

52
    Pre priebeh strenutia je dobré, že je skóre vyrovnané, môžeme očakávať svižné pokračovania dnešného predstavenia.

52
    Majtán ostal ležať na trávniku, ale vzápätí je už v poriadku.

51
    Prvý peruánsky hráč v tíme Žiliny sa zatiaľ ukazuje po pár minútach v dobrom svetle, i keď občas pokazí nahrávku. Po jeho strele šošoni vyrovnali a dostali krídla.

48
    Hostia ožili a mohli už aj vyhrávať, Ceesay však v dobrej pozícii nenahral presne, ani nevystrelil. Bol z toho iba roh a ten bezpečne stiahol Belic.

46
    V polčase pochopiteľne Deza striedal Gergela.

46
    Pekná kombinácia Žiliny začala u Barčíka, lopta sa dostala k Dezovi, ktorý natiahol Belica, ten len vyboxoval pred Majtána a on musel dať.

46
    Začal druhý polčas.

Aktéri sú už na hracej ploche, pripravení na začiatok druhého dejstva.

Úvodné dejstvo 7. kola Corgoň ligy sa v Banskej Bystrici začalo oťukávaním, ale po štvrťhodine sa po peknej akcii presadil Turňa a zápas dostal lepšie rozmery. Dukla pekne kombinovala, ale vyloženú šancu si už nevypracovala. Naopak, hostia sa snažili vyrovnať, blízko mal k tomu Majtán, párkrát nebezpečne zahrozil hlavičkou Ondráš, ale stav sa nemenil. Druhý polčas začne približne o 18:33.

Prvý polčas skončil.

46
    Majtán po dlhej lopte, ktorá doskákala až pred Belica, nebol v príležitosti, nezasiahol ju.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

44
    Hučko bol v ofsajde a tak jeho center a presnú hlavičku do siete Jakubka rozhodca uznať nemohol.

44
    Savičov center v záklone hlavičkoval Pančík a padáčikom takmer prekvapil Dúbravku.

43
    Pečovský fauloval Jakubka, ďalšia štandardka pre domácich.

42
    Truňa vyhral súboj s Barčíkom a z veľkej diaľky napálil na bránu, tam bol Dúbravka.

41
    Momentálne prebieha séria faulov, lopta je na polovici Dukly a aj v ich moci.

40
    Majtán si pri úniku a súboji s Hlinkom neporadil, nepískal sa faul a nebola z toho ani šanca na vyrovnanie.

39
    ...opäť hlavičkoval na zadnej žrdi Ondráš, tentokrát bola najmenej nebezpečná.

39
    Pečovský vybojoval roh...

37
    Tvrdý zákrok v strede ihriska od Ceesaya, preto žltá karta aj pre neho.

36
    ...Hlinkova priama strela bola málo razantná a nepresná.

35
    Pančík bol faulovaný Majtánom, priamy kop pre Duklu z dobrej pozície...

33
    Je to zatiaľ stereotyp u hostí, aj keď držanie lopty je slušné.

32
    Je tu menší tlak hostí, no stále nemusel Belic riešiť nejakú obrovskú príležitosť.

31
    Jakubko bol nepríjemné skolený Ondrášom, ale bude pokračovať.

30
    Hučko odstavil Angeloviča v úniku, preto sa nič vážne nedialo ani teraz.

29
    Zdá sa, že Žilinčania prevzali iniciatívu, Pečovský teraz po úniku a strele spoza šestnástky našiel iba Belica.

28
    Kartu vidí aj Angelovič za faul v strede ihriska.

27
    Pančík vidí žltú kartu zrejme za faul a následné protesty.

25
    Hlinka dobre zasiahol pri vysúvaní Ceesaya od Barčíka.

24
    V hre sa už pokračuje.

24
    Kráľovič doprial mužstvám v horúčave osvieženie.

23
    Jakubkov propagačný pokus Dúbravku vystrašiť nemohol v žiadnom prípade.

23
    Dukla pekne kombinuje a prenáša hru z jednej na druhú stranu, zatiaľ zaslúžene vedie.

22
    Gól priebehu hry určite pomohol, zobúdzajú sa šošoni, ale centrami do šestnástky zatiaľ nič vážne nevymysleli.

21
    ...z neho na vzdialenejšej tyči opäť nabehol Ondráš, mieril tesne vedľa.

20
    Majtán vybojoval tretí roh pre svoj tím...

19
    Jakubko dobre hľadal Uškoviča, tomu chýbal krok a mohlo sa meniť skóre opäť.

19
    Zatiaľ je to po prvej štvrťhodine veselšie pre domácich, hostia sa k slovu poriadne nedostali a neskórovali celkovo už 200 minút.

18
    Ceesay v ofsajde.

17
    Uškovič sa do šestnástky neprebil, nevypýtal si ani priamy kop.

17
    Barčík po rozohratí nakrátko hľadal svojich spoluhráčov, ale obrana domácich si poradila.

16
    Žilina takmer hneď odpovedala, Majtán z pravej strany pálil, Hlinka tečoval a Belic s námahou vyrazil na roh.

15
    Banská Bystrica dala gól!
    Následne však ešte Hučko opäť centroval, našiel nabiehajúceho Turňu a ten v páde po krásnom centri nikým nekrytý zavesil pod brvno prudkou strelou, zrejme aj s miernym prispením žrde.

14
    Turňa hľadal Hučka, ešte centroval Savič, ale pred Jakubkom dobre zasiahol Dúbravka. Domáci si ešte pýtali ruku žilinského hráča, prosby sú nevyslyšané.

14
    Ondráš otrasený na zemi, ale mal by pokračovať.

13
    Na druhej strane Hučko len propagačne pozdravil Dúbravku.

13
    Priama strela letela presne do rukavíc Tomáša Belica.

12
    Ceesay faulovaný pred vápnom, štandardka pre Mráza.

11
    Maboukova bomba letí nad.

10
    Ceesay v dobrom úniku, zbavil sa hráčov, ale jeho dve nahrávky obrana predsa len zblokovala a tak sa do čistej šance nikto nedostal.

9
    Ondráš od zadnej žrdi dobre hlavičkoval, ale zasiahol tam Hlinka a pripravený bol aj Belic. Bola to však prvá vážnejšia akcia pred jednou, či druhhou svätyňou.

8
    Jeho center odvrátil na roh Savič.

8
    Faul na Gergela, z ľavej strany pre hostí príde nebezpečný center od Barčíka.

7
    Jakubkovi vo vápne odkopli loptu spred nosa a tak sa do zakončenia nedostal.

5
    Barčík to myslel dobre, no jeho dlhá lopta Mráza nenašla.

4
    Oba tímy sa zoznamujú s loptou, napočudovanie je aj dnes guľatá.

3
    Hučko sa pekne uvoľnoval, ale bol tam ofsajd.

2
    Majtánov prienik Mráz nezachytil, preto aut Dukly.

1
    Prvé manévre pred Dúbravkom končia v aute.

1
    Stretnutie práve začalo.

-3
    Domáci v červenej kombinácii, hostia v tradičnej zelenožltej.

-5
    Hráči nastupujú na trávnik.

-13

FK Dukla Banská Bystrica: Belic - Savič, Hlinka, Ľupták Kupčík - Turňa, Prekop Hučko, Pančík - Uškovič, Jakubko.

MŠK Žilina: Dúbravka - Angelovič, Mráz, Piaček, Mabouka - Barčík, Gergel, Pečovský, Ondráš - Majtán - Ceesay.

Rozhodca: Kráľovič - Jenčura, Mókoš..

-17
    V minulom kole obe mužstvá gól nedali, snáď dnes strelecky naprázdno nevýjdu. Banská Bystrica remizovala so Senicou 0:0 a Žilina podľahla doma Trnave 0:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Dukla Banská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly: 15. Turňa - 46. Majtán, 57. Ceesay, 63. Majtán

Karty:   27. Pančík (BBY) - 28. Angelovič (ZIL), 37. Ceesay (ZIL), 76. Pečovský (ZIL)

MFK Dukla Banská Bystrica: Belic - Savič (61. Považanec), Hlinka, Ľupták Kupčík - Turňa, Prekop (85. Laksík) Hučko, Pančík - Uškovič (64. Slančík), Jakubko.
    MŠK Žilina: Dúbravka - Angelovič, Mráz, Piaček (72. Leitner), Mabouka - Barčík, Gergel (46. Deza), Pečovský, Ondráš - Majtán - Ceesay (82. Střihavka).

Rozhodca: Kráľovič - Jenčura, Mókoš