Vítkovice – Moser Medical Graz 99ers 3:5 (kon.) | Poprad – Poľsko 1:2 (kon.)
Moser Medical Graz 99ers
Piatok 19.08.2011, 16:00Tatranský pohár

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

00:00
    Zápas nám o chvíľu začína. Na jednej strane sa predstavia hokejisti Grazu, ktorí majú v nohách ťažký zápas zo včera a na strane druhej sú Vítkovice s premiérou na turnaji.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:30
    Prvá strela zápasu v podaní Vítkovic. Pálil Sloboda.

03:06
    Oba tímy sa rozbiehajú, žiaden sa nedokáže usadiť v útočnom pásme súpera.

03:26
    Graz dal gól!
    Rakúšania prekvapujú svojho súpera. Hneď na začiatku strieľajú gól. Vítkovckemu brankárovi sa tvárou v tvár stretol DANIEL WOGER a puk presne trafil pomedzi betóny. Asistencie : Olivier Latendresse

05:34
    Teraz sa vo veľkej šanci ocitol vítkovický Strapáč, ktorý zakončoval akciu 2 na 1.

06:46
    Graz ďalej hryzie. Aktivita v útočnom pásme viedla k vylúčeniu Tomáš Kudělka za napadnutie , a tak budú mať šancu na zvýšenie náskoku.

08:16
    A hráči Grazu využili presilovú hru. Brankár Vítkovic Šindelář nepôsobí istým dojmom. Prestrelil ho 37.

08:59
    Gól strelil 38. Asistencie Tony Dahlmam, Max Wilfan.

10:15
    Rakúsky celok vykočil na svojho súpera a razom je to 3:0.

10:41
    Za Vítkovice mal teraz šancu na zníženie Voráček.

10:49
    Olivier Latendresse putuje na trestnú lavicu za držanie.

11:33
    Dvojité vylúčenie, na trestnú lavicu putujú Jarret a Klimbacher. Presilovka 5 na 3 pre Vítkovice.

12:48
    Presilovka nevyužitá. Graz hrá už vo štvorici.

14:57
    Šanca Vítkovic. Akcia na jeden dotyk sa však gólom neskončila.

16:10
    Opäť šanca českého vicemajtra. Vedľa pálil Hlinka.

18:13
    Veľká šanca Maxa Wilfana, ktorý sa dobre natlačil pred brankára a mohlo byť 0:4.

18:41
    Gol dáva PATRICK MAYER. Asistencie: Zdeněk Blatný

19:22
    Veľká šanca Vítkovic. Burger však nedokázal trafiť odkrytú bránku a na ihrisku sa strhla mela.

19:42
    Stav 4 na 4 na ľadovej ploche.

19:59
    Opäť to tu iskrí.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli štyri góly Grazu, ktorý prevalcoval svojho súpera a v závere tretiny sa viac provokovalo ako hralo.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:31
    Úvodná šanca Vítkovic v podaní Šedivého išla nad.

21:32
    Peter Strapáč putuje na trestnú lavicu za hru zo zdivhnutou hokejkou.

21:58
    Na trestnú lavicu putuje hosťujúci iberer.

23:34
    Opäť potýčky na ľade. Hráči sa viac sústredia na strkanice ako na hranie.

23:49
    Strela od modrej v podaní Reháka a následné vylúčenie Strapáča na strane českého vicemajstra.

25:17
    Žiaden z celkov si nedokáže získať hernú prevahu a natlačiť sa do útočného pásma.

25:17
    Ďalšie vylúčenie na strane Vítkovic, na tresnú lavicu putuje číslo 20.

25:36
    Vylúčený Patrick Harand za bránenie, na ploche sú 4 hráči na 4.

27:30
    Stále čakáme na prebudenie Vítkovíc. Viac z hry má stále Graz.

28:00
    Náladu na štadióne aspoň vylepšuje desaťčlenný fanklub Vítkovic.

29:10
    Vítkovice dali gól!
    A konečne sme sa dočkali aj gólu v podaní Vítkovíc, nad brankárovo rameno presne strieľal VLADIMÍR SVAČINA. Asistencie: Juraj Sýkora

32:39
    Veľká šanca Kucseru na zníženie. Ten netrafil do úplne odkrytej brány Konovalova.

34:29
    Niekoľko striel teraz putovalo na brankára Grazu, no ani jedna nemala dostatočnú razanciu.

35:22
    Strela Petra Strapáča dobre postaveného brankára neprekvapila.

36:25
    Svačina so šancou na druhý gól. Jeho strela však išla nad lavý roh brány. Následne ešte vypálil Rehák, ale Vítkoviciam sa nedarí znížiť.

36:37
    Po prihrávke Hlinku sa znenazdajky ocitol sám pred bránou JURAJ SÝKORA a tomu už nerobilo problém zasunúť poskakujúci puk medzi betóny gólmana.

39:02
    TONI DAHLMAN na dvakrát zakončoval a opäť prestrelil brankára Vítkovic, ktorý toho už musí mať plné zuby. Bez asistencie.

39:56
    Niekoľko sekúnd pred koncom tretiny nám prebiehajú potyčky pri mantineloch.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Druhá tretina sa niesla v duchu početných vylučovaní. Vítkovice po prvom góle dostali druhý dych, pridali ďalší presný zásah, no ich nádeje na obrat v zápase znížil v poslednej minúte druhého dejstva Toni Dahlman, ktorý dával na 5:2.

40:01
    Začala tretia tretina.

43:00
    Pred bránu sa natlačil Iberer, a skoro z toho bol šiesty gól v sieti Vítkovic.

43:50
    Inak sa na ľade nedeje nič podstatné s výsledkom akoby boli zmierené už oba celky.

45:08
    Kucsera sa rútil na bránu so šancou znížiť, ale puk mu v poslednej chvíli skĺzol z hokejky.

46:22
    Po buly tesne minul bránu strelou švihom Klimek.

47:24
    Tímy už len znudene strieľajú na bránu a žiadnu peknú kombináciu teda už asi neuvidíme.

47:42
    Štefanka putuje na trestnú lavicu za nedovolenú hru zo zdvihnutou hokejkou.

47:46
    Vylúčený iberer za držanie, sily na ľade sa nám vyrovnajú.

Peter Pohl teraz takmer strelil tretí gól Vítkovic. Pálil z pravého krídla, no tesne minul odkrytú bránu Konovalova.

50:18
    JURAJ ŠTEFANKA znižuje na 3:5 po dobrej prihrávke od spoluhráča Sýkoru. Aistencie: Juraj sýkora, Vladimír Svačina

51:01
    Vítkovickí hokejisti razom ožili, Štefanka vykresal iskierku nádeje, okamžite po jeho góle sa tempo na ľade zvyšuje.

55:05
    Klimekova strela spoza obrancu zblokovaná putuje na sieť.

56:24
    Na ľade sa nedej absolútne nič. Zakázané uvoľnenie Grazu...

57:24
    Za faul lakťom putuje na trestnú lavicu Graz číslo dresu 37 a tak prichádza posledná malá nádej pre Vítkovice.

59:33
    Harry Lange nepremenil samostatný nájazd, puk mu skĺzol z hokejky.

60:00

Za Vítkovice dáva nájazd Šedivý. Woger nedal.

Vítkovice Ujčík dal a taktiež aj hráč Grazu.

Burger nedal a Graz nedal.

Nehral sa veľmi divácky atraktívny hokej. Graz rozhodol v prvej tretine a Vítkovice potom už nedokázali štvorgólové manko dobehnúť a tak prehrali 3:5.

Ospravedlňujeme sa za technické problémy, keďže sme nemali k dispozícii kompletnú súpisku mužstiev, a tak museli byť mená hráčov v niektorých prípadoch nahradené len číslami.

Ďakujem za pozornosť. Lúči sa s Vami Valerián Lukačko. Prenosy z Tatranského pohára pokračujú zápasom HK Poprad vs. reprezentácia Poľska o 19:00. (18:31:03)

Valerián Lukačko

Góly a asistencie: 30. Vladimír Svačina (Juraj Sýkora), 37. Juraj Sýkora (Michal Hlinka), 51. Juraj Štefanka (Juraj Sýkora, Vladimír Svačina) - 4. Daniel Woger (Olivier Latendresse), 9. 37 (Olivier Latendresse), 9. 38 (Tony Dahlmam, Max Wilfan), 19. Patrick Mayer (Zdenek Blatný), 40. Toni Dahlman

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Málek) - Malík, Voráček, Ovčačik, Kudelka, Sloboda, Flašár, Sedlák, Rehák - Burger, Štefanka, Klimek, Ujčík, Strapáč, Pohl, Sýkora, Svačina, Káňa, Kucsera, Šedivý, Hlinka, Tréner: Trličík
    Moser Medical Graz 99ers: Konovalov (Weinhandl)- Jarrett, Schort, VanBallgooie, Bisaillon, Lembacher, Peicha, Reinthaller, Klimbacher - Dahlman, Lysak, Blatný, Lefebvre, Iberer, Harand, Latendresse, Woger, Lange, Moderer, Maier,Wilfan

Rozhodca: Orolín T.-Bednár, Kucej