Jihlava – Jastrzebie 3:1 (kon.) | Vítkovice – Lev 1:3 (kon.) | Martin – B. Bystrica 2:1 (kon.)
Nitra – Doneck 1:3 (kon.) | Motor ČB – Kladno 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Litoměřice 6:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Písek 6:3 (kon.) | Kadaň – Beroun 2:1 (kon.) | Děčín – Klášterec nO 3:5 (kon.)
K. Vary – Plzeň 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:4 (kon.) | Vsetín – Přerov 5:4 (kon.)
Olomouc – Hr. Králové 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Opava 0:1 (kon.) | Osvienčim – Šumperk 4:6 (kon.)
Znojmo – Jesenice 6:2 (kon.)
MHA Martin
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC MONACObet Banská Bystrica
Utorok 09.08.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Prípravný zápas

MHC Mountfield teda víťazí aj v treťom prípravnom stretnutí. Tentoraz nad Banskou Bystricou 2:1 po tretinách 1:0, 1:0, 0:1. (19:08:25)

Dnes samostatné nájazdy neuvidíme. Oba tímy sa dohodli, že ich tentoraz vynechajú.

60:00

59:57
    V závere Češík takmer trafil bránku. Puk sa obtrel o ľavú žŕdku.

59:32
    Nedorozumenie na strane hostí. Zbytočne rýchlo vyhodili puk.

59:17
    Šišovský dostával prihrávku z prvej. Hričina ho však nepríjemne zasiahol hokejkou do tváre a dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

59:03
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk. Je však z toho zakázané uvoľnenie.

58:50
    Strela Kubku a teč Lisoňa. Šimko preukázal svoje kvality.

58:24
    Devečka zabojoval o puk. Našiel Heizera, ktorý z pravej strany skúša brankára domácich.

57:58
    Cuník nestihol puk na modrej. Hostia prišli o niekoľko sekúnd a je z toho i vyhodenie puku.

57:11
    Hostia vsádzajú všetko na útok. Domáci naopak na vyhodenie puku.

56:35
    Vylúčenie na strane Martina. Obuch dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

56:10
    Bystrici narástli krídla. Hričina chcel zakončovať. Hra je prerušená.

55:35
    Banská Bystrica dala gól!
    Banská Bystrica sa predsa len dočkala gólu. Kubka dostal puk za Šimkov chrbát po spolupráci s Marcinekom a Themárom. Tentoraz už Šimko nedokázal tak veľmi reagovať a Banská Bystrica sa vracia do hry.

55:11
    Nemčekovi ušiel puk. Aj napriek enormnej snahe ho už nestihol.

54:50
    Cuníkov strelecký pokus z prvej. Veľmi nepresne.

54:14
    Prekrásny zákrok Šimka. Petro z ľavej strany už dotláčal puk do bránky, Šimko sa ale rýchlo presunul a zabránil gólu.

53:34
    Kokavec pred bránkou domácich. Puk mu uskočil a bude musieť oň ešte zabojovať.

52:49
    Devečkova tvrdá strela, ktorá opečiatkovala zadný mantinel. Šimko si svoj priestor stráži aj naďalej.

52:10
    Themár to mal na dlhú hokejku. Veľmi nepresne teraz rozohrávajú hostia.

51:23
    Zeliska bez puku. Zobral mu ho Petro, ktorý rozbieha útočnú akciu.

50:54
    Vylúčenie na strane Martina. Tupý dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

50:11
    Prihrávka na Vartovníka, ktorý bol spred bránky vytlačený protihráčom. Ešte Marcinek sa mu snaží znepríjemňovať život a puk končí v strednom pásme.

49:12
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Kútny dostáva dve minúty za údery.

49:04
    Heizer opäť do Šimka. Ten v týchto chvíľach čelí niekoľkým streleckým pokusom hostí.

48:51
    Až trojica hráčov Banskej Bystrice dobiedzala do Šimka. Tomu spoluhráči veľmi nepomohli no i napriek tomu zabránil gólu.

48:28
    Lisoň odzbrojil Galamboša a po pravej strane smeruje do útočného pásma. Napokon vyslal strelu, ktorá ide vedľa.

47:43
    Marcinek odzbrojený Murčekom. Domáci vo vlastnom pásme, skúšajú vyhodiť puk.

46:40
    Vylúčenie na strane Martina. Vartovník dostáva dve minúty za podrazenie.

46:20
    Prudká strela Cebáka vedľa bránky. Šimko si dal pozor.

45:54
    Vartovník po strete s Petrom sa otočil na ľadovej ploche a spadol. Nehrá sa v týchto chvíľach v rukavičkách a rastie aj nervozita na ľadovej ploche.

45:12
    Macejka sa individuálne neprebil. Puk smeroval z jeho hokejky za bránku súpera.

44:31
    Kubkova strela pred bránku vyrazená na zadný mantinel. Hostia zostávajú pred Šimkom a Lisoň opäť strieľa.

43:21
    Po nájazde hostí zostala posunutá bránka a vzájomná potýčka Drgoňa s Cebákom. Obaja hráči dostávajú dve minúty za hrubosť.

42:53
    Matejka sa po zrážke s protihráčom vracia na striedačku bez hokejky a rukavice, ktorú mu prináša Murček. Medzitým Drgoň odpaľuje puk.

42:28
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk. Hrajú dokonca v útočnom pásme.

41:43
    Zeliska po spolupráci s Markovičm skúšal dostať puk popod Šureka. Domácim to nevyšlo a musia sa vrátiť do obrany.

40:49
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Cuník dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

40:49
    Cebák len nadvihol puk, ktorý končí na hokejke Škodu. Ten sa s ním nikam neponáhľa a čaká na spoluhráčov.

40:18
    Hričina skončil v bránke domácich namiesto puk. Vhadzovať sa bude pred Šimkom.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina takisto bola bohatá na gólové príležitosti. Hostia mali takisto viac z hry ako v prvej tretine, strelecky sa im ale nedarilo. Domáci naopak zveľadili jednogólový náskok a v tretej tretine tak môžu poistiť svoje vedenie.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:57
    Strelecký pokus v posledných sekundách z hokejky Kubku, ktorý končí na zadnom mantineli. Vyzeralo to ešte na teč.

39:01
    Marcinek to skúsil individuálne. Prebil sa cez obrancu a zakončoval strelou do stredu bránky.

38:42
    Vyhodený puk z hokejky Rúfusa. Ten si nerozumel so spoluhráčmi a hra sa sťahuje do stredného pásma.

37:54
    Zakončenie útočiaceho Škodu. Hľadal ešte Murčeka, ktorý bol vytlačený do rohu klziska.

37:12
    Rýchly prechod do útočného pásma v podaní Češíka. Domáci sa museli mať na pozore pretože si robil pridlho priestor na strelu.

36:23
    Strelecký pokus Heizera. Šimko puk kryje.

35:44
    Mačkovič riešil situáciu individuálne. Prebil sa popri mantineli, zakončiť už ale nemohol z veľkého uhla presne.

34:56
    Petro sa vydal na útočný výlet, ktorý zastavil v strednom pásme jeden z domácich hráčov. Ten vracia puk pred Šimka.

34:01
    Vzájomné vylúčenie. Rúfus za domácich dostáva dve minúty za hrubosť, rovnako ako Themár za hostí.

33:49
    Rúfus sa pustil do dobiedzajúceho Marcineka. Rozhodcovia oboch hráčov ukľudňujú.

33:19
    Vylúčenie na strane Martina. Školiak dostáva dve minúty za podrazenie.

32:03
    Vylúčenie na strane Martina. Drgoň dostáva dve minúty za podrazenie.

31:25
    Galamboš vyhral vhadzovanie. Za bránkou čaká Markovič, ktorý sa do zakončenia nedostal.

30:44
    Martin nasťahovaný v útočnom pásme. Tvrdá strela Matejku a Markovič sa pokúša puk tečovať.

29:45
    Banská Bystrica sa naďalej trápi v koncovke. Ani Marcinek či Hričina nedokázali zakončiť.

28:50
    Martin dal gól!
    Už za vyrovnaného stavu na ľadovej ploche vyslal Rúfus prihrávku na Šišovského, ktorý nedal Šurekovi šancu. Aj napriek snahe nedokázal bezmocný brankár zasiahnuť a dobre rozbehnutý Šišovský sa tak môže tešiť z gólu.

28:11
    Hra sa nám presťahovala pred bránku domácich vďaka zakázanému uvoľneniu. Banská Bystrica však nemôže útočiť v oslabení.

27:29
    Drotárom vhodený puk pred bránku kde bol Vartovník. Šurek musel dvakrát zasahovať.

26:33
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Lisoň dostáva dve minúty za podrazenie.

26:05
    Marcinek s Themárom využili zaváhanie domácej obrany. S pukom sa rútili na brankára Martina, ktorý aj vďaka nepresnému zakončeniu nekapituloval.

24:58
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Češík dostáva dve minúty za krosček.

24:57
    Kútny na útočnom výlete. Hra je prerušená pre nedovolený zákrok.

23:45
    Drotár mieril z otočky. Šurek len sledoval puk, ktorý smeroval vedľa bránky.

23:14
    Marcinek opečiatkoval žŕdku Šimkovej bránky. Banská Bystrica má veľmi dobrý vstup do druhej tretiny čo sa týka aktivity.

22:32
    Nemček sa z nenápadnej akcie dostal pred bránku. Potiahol puk, ktorý tesne skončil vedľa žŕdky.

21:43
    Marcinek vyslal puk do útočného pásma, ktorý bol stečovaný. Hra je prerušená.

20:56
    Strela Kútneho ako druhá v poradí. Opäť sa brankár Martina musel snažiť zabrániť gólu.

20:16
    Strela Kokavca a Šimko si pripisuje prvý zákrok v druhej tretine. Hostia zároveň získali útočné pásmo.

20:01
    Začala druhá tretina.

Na šance bohatá úvodná tretina, ktorá ale priniesla iba jeden gól sľubuje zaujímavý dej aj v druhej tretine. Zatiaľ mali viac z hry domáci hráči, ktorých šance boli nebezpečnejšie.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:56
    Themár sa v záverečných sekundách ešte snaží dostať na dostrel bránky. Zakončuje z veľkého uhla do brankára Šimka.

19:11
    Kútny na Heizera, ktorý si nakorčuľoval do gólovej príležitosti. Domáci ešte musia pokryť Rumpela. Darí sa im mať puk čo najďalej od bránky.

18:29
    Drotár osamotený vpredu. Puk sa k nemu nedostal a domáci sa tak musia vrátiť do obrannej tretiny.

17:34
    Petro vyváža puk do útočného pásma. Útoky sa nám prelievajú z jednej strany na druhú a máme tu aj zakončenie v podaní hráčov Banskej Bystrice.

16:57
    Heizer zachytil puk v obrannom pásme. Zabrzdil tak útok domácich, ktorí sa v dvojici snažili dostať pred bránku.

16:05
    Murček sa snažil jemne tečovať puk pred bránkou hostí. Šurek sa prekvapiť nenechal.

15:32
    Kriška číhal na útočnej modrej či sa mu nepodarí dostať sa k puku. Prichádza však útok hostí a Češík to skúša stredným pásmom.

14:29
    Šurek kapituluje ako prvý v tomto stretnutí. Macejka využil zlé vyhodenie puku zo strany hostí. Odhodlal sa k strele, ktorá prekvapila brankára Banskej Bystrice.

14:12
    Prihrávka na Šišovského, ktorý sa snažil nájsť Zelisku. Ten mu vracia puk a Šišovský sa snaží oklamať gólmana Banskej Bystrice.

13:48
    Cuník nepríjemne doráža puk v útočnom pásme. Nebojí sa tento hráč a domáci s ním majú plné ruky práce.

13:34
    Važan a snažil vziať puk Kubkovi. Ten ho však predbehol a dopredu môžu ísť hostia.

12:43
    Ďalšie zakázané uvoľnenie na domácej strane. Zatiaľ len druhé v tejto tretine.

12:28
    Vyhodený puk, ktorý smeroval na spoluhráča z domácej striedačky. Je však z toho zakázané uvoľnenie.

11:57
    Kokavec zasiahol puk, ktorý vysiela na Hričinu. Ani tentoraz z toho zakončenie nebolo.

11:20
    Macejka zamotal hlavy hosťujúcim obrancom. Gólová príležitosť z toho nebola i keď si dovolil parádu proti dvom protihráčom.

10:28
    Zeliska zakončuje ako posledný. Nechýbalo veľa.

9:32
    Markovič sa napriahol a jeho strela pošteklila hosťujúceho obrancu a len len že neskončila v bránke. Pekná strela, na gól zatiaľ čakáme.

8:56
    Rumpel znepríjemňoval život brankárovi domácich. Ten radšej puk prikryl lapačkou.

8:22
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Češík dostáva dve minúty za sekanie.

7:08
    Macejka vypálil spoza Devečku a puk sa takmer dokotúľal do bránky. Na tribúnach to len tak zahučalo.

6:35
    Themár opäť korčuľoval za pukom. Tentoraz ho Šimko radšej prikryl.

5:54
    Domáci vyvážajú puk. Osamotený Zeliska sa ale napokon rozhodol nezaútočiť.

5:16
    Themárom odpálený puk vedľa bránky. Hostia sa nadlho pred bránku nenasťahovali.

4:44
    Hričina sa pokúšal dostať puk cez obrancu do bránky. Dvojica protihráčov mu v tom musela zabrániť.

4:21
    Ďalší pokus hostí. Cebák vysúval spoluhráča, ktorý ale mieril veľmi nepresne.

3:43
    Koky hľadal vpredu Petra. Šimko musel zasiahnuť.

2:35
    Macejka zoči voči brankárovi nedal. Domáci teraz môžu ľutovať príležitosti.

1:54
    Strela z otočky v podaní Brcka. Brankár Banskej Bystrice zatiaľ chytá veľmi dobre.

1:22
    Važan márne dočahoval puk vo vzduchu. Ten napokon končí na ochrannej sieti.

1:00
    Vylúčenie na strane hostí. Mačkovič dostáva dve minúty za držanie.

0:24
    Prihrávka pred bránku v podaní domáceho tímu a zakončuje Vartovník. Domáci to urobili teraz veľmi dobre a nechýbalo veľa.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Pre trénerov Ladislava Spišiaka a Milana Staša to teda bude v oboch prípadoch už tretí zápas v rámci prípravy. Predovšetkým pre domácich bude Banská Bystrica ťažkým súperom aj vzhľadom k mladému tímu.

V doterajších prípravných zápasoch zvíťazila Banská Bystrica nad HK Irtysh Pavlodar 1:0 a podľahla Košiciam 3:1. Martin hral doteraz iba proti Zvolenu, zvíťazil 3:1 a 2:0.

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Dzubina) - Rúfus, Drgoň - Danko, Tupý - Školiak, Matejka - Brcko, Obuch - Drotár, Vartovník, Kriška - Sobota, Murček, Škoda - Važan, Galamboš, Markovič - Šišovský, Zeliska, Macejka

HC 05 Banská Bystrica: Šurek (Koroshun) - Vizváry, Kubka, Cebák, Kolba, Mačkovič, Cuník, Beňa, Devečka - Koky, Marcinek, Heizer, Češík, Nemček, Kokavec, Hričina, Themár, Rumpel, Lisoň, Petro, Kútny

Rozhodca: Ľ. Jakubec - M. Valach, Holienka.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 15. Macejka, 29. Šišovský (Rúfus) - 56. Kubka (Marcinek, Themár)

MHA Martin: Šimko (Dzubina) - Rúfus, Drgoň - Danko, Tupý - Školiak, Matejka - Brcko, Obuch - Drotár, Vartovník, Kriška - Sobota, Murček, Škoda - Važan, Galamboš, Markovič - Šišovský, Zeliska, Macejka
    HC MONACObet Banská Bystrica: Šurek (Koroshun) - Vizváry, Kubka, Cebák, Kolba, Mačkovič, Cuník, Beňa, Devečka - Koky, Marcinek, Heizer, Češík, Nemček, Kokavec, Hričina, Themár, Rumpel, Lisoň, Petro, Kútny

Rozhodca: Ľ. Jakubec - M. Valach, Holienka