Ostrava – Teplice 3:4 (kon.) | Plzeň – Liberec 2:2 (kon.) | Slovácko – Příbram 2:3 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:2 (2:1)
FC Slovan Liberec
cz Sobota 30.07.2011, 17:30Gambrinus liga

Loučím se s Vámi ze Štruncových Sadů a přeji hezký zbytek večera. (19:24:00)

Liberec může být se svým startem do sezony spokojen. Na půdě současného mistra se představil v dobré formě a i díky aktivnímu Breznaníkovi se mu podařilo vybojovat cennou remízu. Naproti tomu domácí Viktoria poprvé v nové sezoně nezvítězila.

První ligové kolo přináší další dělbu bodů, Plzeň doma remizovala s Libercem 2:2. Prodlužuje tak tu sérii, při které doma Slovan neporazila už 10 let.

91
    Horváth teď na půlce nakopnul Breznaníka, ale rozhodčí mu druhou žlutou neukázal.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Nezmar si pomohl nedovoleně a dostává žlutou kartu.

89
    Štajner vyzkoušel Daňkovu pozornost střelou z dálky. Ten jeho pokus zlikvidoval.

88
    Jiráček se teď ocitl v rychlém protiútoku, ale nedokázal přesně přihrát.

88
    Ševinský nahrazuje mezeru po vyloučeném Čišovským.

87
    Liberec začíná kombinovat na vlastní polovině.

86
    Za druhou žlutou kartu je vyloučen Marián Čišovský. Domácí tedy budou dohrávat s devíti hráči v poli.

85
    Hosté mají problémy s rozehrávkou. Plzeň je aktivnější.

83
    Aktivní Bosančič jde ze hřiště, nahrazuje ho Janů.

83
    Ďuriš střílel zpoza pokutového území, ale branku netrefil.

81
    Plzeň teď předvedla krásný přechod do útoku, Petrželovi ale míč utekl za brankovou čáru.

81
    Roh pro domácí.

79
    Dočkal teď střelou po zemi vystrašil domácí, míč proletěl jen pár centimetrů vedle pravé tyčky.

78
    Horváth sice zeď neprostřelil, ale z následného centru hlavičkoval Čišovský. Bičík byl na místě.

77
    Horváth zfaulován Štajnerem ve slibné pozici pro přímý kop.

76
    Liberec teď Plzeň přehrává, z dalšího rohu ale nezahrozil.

73
    Bosančičovu střelu z dálky nebezpečně tečoval Bystroň. Míč jen těsně minul branku.

Dnešní utkání sleduje 3740 diváků.

72
    Čišovský zajel na polovině hřiště skluzem do Nezmara. Žlutá karta.

71
    Rabušicovi chyběly centimetry k hlavičce po centru ze strany.

70
    Nepřesná střela Breznaníka letěla vysoko nad.

69
    Liberec se teď vymanil ze souvislejšího tlaku Plzně a začíná také útočit.

66
    Liberec chybuje v rozehrávce a Plzeň získává tlak. Další roh.

65
    Horváth si rohový kop zopkajue.

65
    Bystroň vybojoval další roh pro Plzeň.

64
    Gebre Selassie si teď ve vápně narazil se spoluhráčem, ke střele ho už ale Daněk nepustil.

63
    Teď se hraje chvíli klidněji a bez vážnějších šancí.

61
    Bakoš byl na polovině hřiště stažen k zemi a rozhodčí vytáhl na Váchu žlutou kartu.

59
    Trapp hned po příchodu na hřiště pokazil snadnou přihrávku na polovině a odevzdal míč hostům.

57
    Domácí teď zamkli Liberec ale ze závaru před brankou nedokázali zakončit.

55
    Z Horváthova centru ale Plzeň nic nevytěžila.

54
    Kolář byl faulován pár metrů před pokutovým územím hostů, šance pro Plzeň.

53
    Rajtoral poslal do vápna další centr, Petržela ale ve slibné situaci podklouzl a míč mu utekl do zámezí.

51
    Horváth dostává žlutou kartu po zákroku na Váchu na útočné púolovině.

50
    Viktoria se poprvé během druhé poločasu dostala k brance soupeře. Rohový kop.

49
    Liberec vstoupil do druhé půle aktivněji. Domácí se dostávají pod tlak.

47
    Liberec právě vstřelil branku!
    Michal Breznaník vypálil akrobaticky přes hlavu a vyražený míč do odkryté branky uklidil JIŘÍ ŠTAJNER.

46

Hráči už nastupují na trávník v původních sestavách.

Hosté se dokázali po první inkasované brance rychle oklepat a vyrovnali. Stav 1:1 ale nevydržel ani 10 minut, to když Bystroň dorazil do branky přízemní Rajtoralův centr. Prvním bodům v novém ročníku jsou tak blíže domácí.

Po prvním poločase vedou domácí asi zaslouženě, ale Liberec také dokázal párkrát zahrozit. Zejména Dočkal a Breznaník dělají domácím v obraně potíže. Druhý poločas začne přibližně v 18:30.

45
    Nezmar trefil Pilaře rukou do obličeje, Zelinka to ale ponechal bez odezvy.

44
    Petrželův centr zaměstnal libereckou obranu, ale nakonec míč uskočil Pilařovi do zámezí.

43
    Plzeň ale ze standartní situace nic nevytěžila.

42
    Nezmar fauloval asi 30 metrů od vlastní branky.

41
    Viktoria je zatím aktivnější, teď ji ale od nebezpečí ochránil odpískaný ofsajd hostů.

40
    Bosančič už překonal plzeňského brankáře, za toho ale zaskočil výborně postavený Čišovský.

39
    Na druhou stranu domácí mohou na soupeřovu polovinu bez větších problémů a z toho teď těží.

37
    Liberec teď není schopen přejít na útočnou polovinu. Napadání Plzně dělá hostům problémy.

36
    Rychlý protiútok domácích skončil situací 2 na 2 a pádem Bakoše ve vápně. Rozhodčí ale ukázal jen k rohovému praporku.

33
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Viktroia předvedla krásnou kombinaci a po centru Rajtorala vrátil Plzni vedení DAVID BYSTROŇ.

31
    Jiráček byl zastaven kousek před pokutovým územím hostů. Píšťalka rozhodčího Zelinky ale zůstala němá.

30
    Hra se trochu uklidnila. Bystroň na půlce zfauloval Šurala.

28
    Viktoria hraje zbytečně složitě. Teď začíná získavat Slovan územní převahu.

26
    MICHAL BREZNANÍK se ocitl během několika minut dvakrát ve stejné situaci, teď už ale při hlavičce nezaváhal a vrátil utkání vyrovnaný stav.

25
    Liberec se snaží prosadit krátkými rychlými přihrávkami po zemi.

23
    Michal Breznaník si dobře naběhl na Dočkalův centr, ale k vyrovnání mu chybělo ještě několik decimetrů při zakončení.

22
    Hrováth zkusil vystřelit asi z 25-ti metrů, ale branku minul.

21
    Závar v šestnáctce domácích sice přinesl asi 4 střely, ale nakonec z toho není ani rohový kop.

20
    Jiří Štajner vyzkoušel z úhlu pozornost Michala Daňka, ten byl ale připravený a jeho pokus vyraziil.

19
    Po rohovém kopu zakončil hlavičkou na bližší tyči Jiráček, branku ale netrefil.

18
    Limberský zatáhl míč až do pokutového území a tam vybojoval rohový kop pro domácí.

16
    FRANTIŠEK RAJTORAL střílí první branku zápasu a dává Plzni vedení.

15
    Dočkal střelou z úhlu pořádně vystrašil plzeňské fanoušky. Daněk ji ale stihl vytáhnou na další roh.

14
    Bystroň skluzem ve vlastním pokutovém území uklidil míč na roh.

13
    Rychlou kolmici za obranu Slovanu Bičík včas vystihl a míč před Pilařem uklidil.

12
    Daněk pokryl centr z levé strany, stejně tak na druhé straně Bičík.

11
    Ofsajd Plzně.

10
    Slovan má potíže s rozehrávkou. Rychlý presink Plzně většinou končí ztrátou balonu.

8
    Horváth nastřelil zeď, míč získal Liberec.

7
    Viktoriáni teď kontrolují míč a vysloužili si standartní situaci ze zajímavé vzdálenosti.

5
    Slovan kombinuje na pravé straně, ale Dočkal se Šuralem zatím neohrozili plzeňskou branku.

3
    Liberec poprvé zaměstnal Michala Daňka. Střelu z velké dálky ale zlikvidoval bez problémů.

1
    Pilař nacentroval hned z prvního útoku Plzně, ale zkušený Nezmar nyní ve své nové úloze stopera nebezpečí zažehnal.

1

Už se nám blíží zápas prvního kola nové sezony, ve kterém se domácí pokusí po dlouhých 10-ti letech porazit doma liberecký Slovan. Do zápasu zbývá několik minut.

FC Viktoria Plzeň: Michal Daněk, Václav Pilař, David Limberský, Pavel Horváth, Milan Petržela, David Bystroň, Petr Jiráček, Marek Bakoš, Daniel Kolář, František Rajtoral, Marián Čišovský

FC Slovan Liberec: David Bičík, Lukáš Vácha, Jan Nezmar, Miloš Bosančič, Michal Breznaník, Jan Polák, Bořek Dočkal, Josef Šural, Jiří Štajner, Jiří Fleišman, Theodor Gebre Selassie

Rozhodčí: Miroslav Zelinka, Ivo Chytil, Ondřej Pelikán.

Vítejte u prvního ligového přenosu ze Štruncových Sadů. Zatímco Viktoria nastupuje už ke svému pátému soutěžnímu zápasu, Liberec čeká ostrý start proti obhájci titulu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.