Salzburg – Senica 1:0 (kon.) | Salzburg – Senica 1:0 (kon.) | Levski Sofia – Trnava 2:1 (kon.)
Levski Sofia – Trnava 2:1 (kon.)
FC Salzburg
1:0 (0:0)
FK Senica
Štvrtok 28.07.2011, 19:00 • Red Bull Arena • Európska liga

Druhý polčas zápasu v Rakúsku Senica neodohrala zle, bránila sa podobne urputne, ako v prvom polčase a párkrát sa dostala na druhú polovicu ihriska, ale proti organizovanej obrane sa v podstate do ničoho vážneho nedostala. Naopak, v plnej permanencii musel byť počas celého duelu brankár Bolek, ktorý zneškodnil množstvo akcií Salzburgu, najmä Alan, či Alex na neho budú spomínať s trpkou príchuťou. Hlavne vďaka nemu nebolo skóre vyššie ako 0:0. Ale len do 75. minúty, keď sa obranou prehnal Leonardo a podkopol loptu ponad Boleka. To bola najdôležitejšia akcia zápasu, ktorou Salzburg vyhral tesne 1:0, ale Senica predviedla celkom sympatický výkon a ešte zraben rozhodne skladať nemusí. Odo mňa je to všetko, ďakujem za pozornosť. (20:52:36)

90+4
    Bolek odkopne a bude koniec.

90+4
    Pasanen hľadal nakopávanou loptou Wallnera, ten v páde cez seba bránu prestrelil.

90+4
    Hrá sa už posledná nadstavená minúta, už sa toho na ihrisku veľa neudeje. Pokračuje však tlak domácich.

90+3
    Hostia sa ale ubránili, loptu má však stále klub z Rakúska.

90+3
    Pillár je vylúčený, dostáva druhú žltú kartu za faul. Priamy kop pre Red Bull.

90+1
    Nadstavovať sa budú 4 minúty.

90
    Alex minul bránu, následne má roh Salzburg, ale Bolek chytá.

88
    Posledným napomenutým z predchádzajúcej mely je aj domáci hráč Cziommer.

88
    Bolek chytá ďalšiu strelu domácich, stav sa tak nemení.

87
    Kartu vidí aj Gorosito.

87
    Hosťujúci hráč však môže byť rád, že to nebola karta červená.

87
    Motha vidí žltú kartu za ostrejší faul, následne sa strhla menšia strkanica.

86
    Motha sa v sľubnej akcii neprebil ani do šestnástky.

85
    Do konca zápasu ostáva päť minút, stále ma nadvládu na ihrisku domáci tím a pokračuje vo svojom tlaku.

84
    Valenta nahradí Kroupu. To bolo posledné striedanie hostí.

82
    Wallner netrafil bránu.

81
    Švento teraz Hošeka poslal na zem, ale faul sa nepíska. Škoda, vyzeralo to na sľubnejšiu akciu slovenského mužstva.

81
    Šanca však na nádejný výsledok stále žije, treba sa ale pokúsiť aspoň o streľbu.

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Senica. Viac informácií tu.

Góly: 75. Leonardo

Karty:   29. Sekagya (SLZ), 88. Cziommer (SLZ) - 21. Pillár (SEN), 87. Motha (SEN), 87. Gorosito (SEN)   90+3. Pillár (SEN)

FC Salzburg: Gustafsson - Schwegler, Pasanen, Sekagya, Svento - Leitgeb, Lindgren (46. Wallner), Cziommer - Zarate (67. Alex), Alan, Leonardo
    FK Senica: Bolek - Gorosito, Pillar, Gajdosik, Urbanek - Wijlaars (74. Kaká), Divis (60. Hošek), Motha, Kona - Piroska, Kroupa (84. Valenta).

Rozhodca: Kulbakow