Boston Bruins
cz Štvrtok 16.06.2011, 02:05 • Rogers Arena • NHL

To je pro tuto sezónu s NHL vše! U dalších online přenosů se s vámi těší Martin Slivoně! (04:50:11)

První hvězdou utkání se stává Tim Thomas, druhou pak Bergeron a třetí Marchand.

Vítězem Stanley Cupu jsou po 39 letech hokejisté Bostonu Bruins. Brankáře Thomase zavalila těla spoluhráčů, hráči Vancouveru si z obličeje otírají slzy.

BOSTON BRUINS se stávají vítězem NHL v sezóně 2010/2011!

60:00

59:57
    Chára vyhazuje puk! Nic se už nestane!

59:31
    Puk je na střídačce, takže se bude vhazovat ve střední třetině.

59:02
    Kesler to ještě zkouší, ale Thomas si to už pohlídá.

58:24
    Boston už jen dohrává utkání a na lavičce amerického celku vládne bujaré veselí.

57:16
    Bruins právě vstřelili branku!
    BRAND MARCHAND sebral domácím puk a neomylně zavěsil do prázdné brány! Je rozhodnuto! Bez Asistence.

57:00
    Luongo odjíždí na střídačku!

56:21
    Další šance Lucice, ale o pár centimetrů vedle.

55:08
    Další vyhození Bruins, která putuje až za branku Canucks.

54:47
    Bergeron střílel od levého kruhu, ale jeho střelu likviduje Luongo.

54:20
    V zákulisí se už leští Stanley Cup.

54:05
    Další střela Burrowse, kterou opět s klidem likviduje Thomas.

53:34
    Lucic je na hrací ploše, už se zase hraje v plném počtu.

53:01
    Marchand ujel všem, ale tentokrát výborně zasáhl Luongo a drží tak svůj tým.

52:02
    Další vyhození Bruins.

51:42
    Chára vyhazuje puk.

51:34
    Lucic jde na trestnou lavici za hákování asi poslední šance Canucks.

51:02
    Další slibná šance Canucks, ale Burrows se z úhle nedokázal prosadit.

50:47
    Burrows dorážel střelu Henrika Sedina, ale Thomas dnes chytá na velkou jedničku.

50:00
    Poslední deset minut, deset minut dělí BOSTON BRUINS od zisku Stanleyova poháru.

49:29
    Další nahození Bruins které nemělo nějaké větší ambice.

48:57
    Krejčí vyslal ukrytou střelu, ale ta Luonga nepřekvapila.

47:58
    Několik hokejek se snažilo procpat puk do brány pod ležícím Thomasem, když se do brankoviště dostal Chára všichni s tím okamžitě přestali - nedivím se.

47:33
    Vancouver přestál přesilovku a pořád živí naději na otočení zápasu.

45:41
    Krejčí vyslal dobrou střelu, ale Luongo ji zneškodnil.

46:24
    Bruins se nedaří dostat do šance či nějaké většího ohrožení branky.

45:34
    Canucks hned na začátku vyhazují.

45:33
    Přesilovku jsi zahraje i Boston. Vyloučen je Hansen za nedovolené bránění.

45:07
    K odraženému puku najížděl Kesler, ale i tentokrát to nemělo gólový konec.

44:22
    Canucks to zkouší, ještě zbraně neskládají, ale zatím se jim nedaří dosáhnout úspěšného zakončení.

43:18
    Bergeron pálí od modré, ale Luongo jeho střelu dobře viděl a připisuje se další úspěšný zákrok.

42:55
    Higgins našel u branky Keslera, který nastřelil jen Thomase.

42:01
    Kelly zkoušel tečovat nahození, ale puk poslal úplně mimo branku.

41:12
    Edler pálí na dvakrát, ale i nadvakrát nedokázal trefit branku.

40:21
    Na Chárovo dlouhé nahození nikdo nedosáhl.

Jdeme do poslední třetiny!

Končí druhá třetina ve které Bruins zvýšili svůj náskok už na 3:0. Vancouver dnes hraje opravdu špatně to dokazuje i statistika Luongo, který z 13 střel dokázal lapit jen 10. Oproti tomu Thomas zatím chytil všech 21 střel Canucks. Poslední třetina tohoto finále začne v 4:10. Bruins jsou 20 minut od Stanley Cupu.

40:00

39:41
    Zakázané uvolnění odpískané Bostonu.

Gól vstřelil Bergeron při samostatném úniku, ale ještě ho musí potvrdit video.

37:45
    Bruins právě vstřelili branku! Branku vstřelil BERGERON . Asistence Seidenberg, Campbell.

37:02
    Po chvilkovém tlaku se Bruins opět osvobozují.

36:45
    Bostonské vyhození puku.

36:21
    Kesler v pádu pálí, ale mimo.

36:07
    Vancouver bude mít možnost snížení! Vyloučen bude Chára na dvě minuty za nedovolené bránění.

35:47
    Recchi pálí z mezikruží, ale netrefuje se.

34:27
    Canucks se snaží, ale nedaří se jim prosadit.

32:13
    Marchand nejdříve dorážel střelu Seidenberga, ta Luongovi vypadla, a tak BRAND MARCHAND objel s pukem branku a zakončil, Luongo je marně dával lapačku k levé tyči! Asistence: Daniel Seidenberg, Mark Recchi.

32:28
    Trochu nepřesnosti v rozehrávce hráčů v modrém, která nakonec využívá Chára k založení útoku.

31:02
    A je tu další ofsajd Bruins a opět v něm stojí Bergeron.

30:12
    Kaberle se dostal ke střele, ale trefil jen mantinel za záda Thomase.

28:47
    Chára vynahradil svoje zaváhání ve druhém zápase a skvěle podržel bezmocného Thomase proti střele Burrowse.

27:41
    Henrik Sedin se pokusil o překvapující zakončení behhandem, ale Thomas je pozorný.

26:41
    Spolupráce Keslera s Higginsem nedopadla vůbec dobře, Canucks musí opustit útočné pásmo.

25:21
    Kesler dostal puk do plné rychlosti a zakončoval, ale jeho střela našla jen lapačku Thomase.

25:12
    Marchand pálí, ale jeho střela byl zblokována.

24:02
    Trochu zmatečná spolupráce bratří Sedinů, kterou ukončuje Chára razantním vyhozením.

22:16
    Burrows se obtočil okolo tyč a natlačil Thomase do branky, ten ale stačil udržet puk před brankovou čárou.

21:34
    Burrows jsi našel ideální místo na střelu, ale to viděl Thomas, a tak neměl problém jeho puk přikrýt.

20:41
    Zakázané uvolnění domácího celku.

20:24
    Lucicova střela prolétla brankovištěm, ale nikdo na ní nestihl zareagovat až Luongo.

20:01

První třetina končí a hosté jsi z ní odnášejí jednobrankové vedení! Na střely první půle moc bohatá nebyla - 8:5. Druhá půle začne přibližně v 02:15.

20:00

19:47
    Chára leže po střetu s Higginsem na ledě a hodně těžce se zvedá.

19:47
    Bieksa se hrdinsky dral do zakončení a také se do něj dostal, ale ta koncovka mu nevyšla.

19:35
    Bergeron se trochu zapomněl a rozhodčí tak hostujícímu týmu pískají ofsajd.

18:01
    Po souboji ve středním pásmu se puk odrazil od Kaberleho a vypadl z hřiště, klidně se mohlo vylučovat, ale rozhodčí nechávají ve hře pokračovat.

17:37
    Ve Vancouveru se nám porouchalo upevnění plexiskla, a tak se na ledě objevili opraváři v kvádrech.

16:15
    Kesler se dopustil hned dvou přestupků - ofsajdu a hry vysokou holí.

15:54
    Canuck trochu tlačí na pilu a není se čemu divit.

14:37
    Marchand našel ve uprostřed hřiště zcela volného PATRICEHO BERGERONA, který puk umístil k levé tyči branky, Luongo se jen marně natahoval. Asistence: Brand Marchand.

14:28
    Seidenberg pálil ještě před modrou, ale Luongo jeho úmysl vystihl a puk chytá do své lapačky.

13:47
    Trochu zmatený útok Canucks, který končí protiútokem.

12:28
    Další závan před Thomasou brankou, ale ani z hráčů v modrém nedokázal puk dopravit do branky.

11:37
    Až teď se domácí hráči osvobozují od tlaku.

10:40
    Ted se k pilce dostali hostující hráči, ale jejich střely létají do mantinelů.

09:12
    Bostonský icing, bude vhazovat před Thomasem.

08:27
    Recchi pálil od modré, ale jeho projektil nebyl přesný.

07:16
    Útok vancouverských, který po bakhandu Sedina smrděl gólem, ani Thomas nevěděl, kde je puk.

06:17
    Další závan před Luongovou brankou, ale i tentokrát to brankou nekončilo.

05:14
    Lapiere to vyzkoušel od modré, ale i tentokrát Thomas chytá.

04:31
    Higgins opět v zajímavé pozici, ale i tentokrát mířil hodně mimo.

03:47
    Lucic měl na hokejce gól, ale jeho dorážku do odkryté branky stihl chytit Luongo.

03:19
    Oreskevic nahrával před prázdnou branku, ale jeho přihrávku nikdo do branky nedoklepl.

02:46
    Thorton vystřelil z levé strany kluziště, ale Luongo jsi jeho střelu pohlídal.

01:57
    Higgins pálil těsně před Thomasem, ten ale jeho střelu bez problémů likviduje.

01:02
    Salo pálil od kruhu, ale jeho střela jen prosvištěla okolo tyče.

00:24
    Henrik Sedin dokázal obrat o puk Cháru, ale žádná nebezpečná akce z toho nebyla.

00:01

Velké vyvrcholení je tady! Za pár sekund začínáme!

Hymny obou států, nejdříve hymna USA, poté hymna domácí Kanady.

V aréně nastává "white out" a domácí hokejisté za bouřlivé podpory svých fanoušků vstupují na hrací plochu. Získá Vancouver první titul v historii? To budeme vědět zhruba za 3 hodiny.

Vancouver Canucks: Luongo (Schneider) - Bieksa, Ballard, Ehrnoff, Salo, Tambellini, Torres, Burrows, Glass, Kesler, Tanev, Higgins, Sedin D., Edler, Malhotra, Sedin H., Hansen, Oreskovich, Lapierre, Alberts.

Boston Bruins: Thomas, (Rask) - Campbell, Kaberle, Lucic, Seguin, Paille, Ference, Thorton, Kelly, Recchi, Chára, hnidy, Bergeron, Caron, Seidenberg, Krejčí, Kampfer, Peverley, McQuaid, Boychuk, Marchand, Ryder.

Rozhodčí: O'Halloran, Walkom - Sharrers, Morin..

V minulých šesti zápasech si vždy vítěství připsal domácí tým, uvidíme zda tomu tak bude i dnes. Pokud by byl stav po šedesáti minutách nerozhodný, tak se bude pokračovat až do rozhodnutí, tak jako je tomu v české nejvyšší lize.

Až k sedmému zápasu došla série mezi Vancouverem a Bostonem. V minulém zápase chyboval vancouverský brankář Luongo, který za devět minut inkasoval 3 góly, poté domácí přidali ještě dva. Hosté se zmohli jen na snížení na 5:2. Dnes se očekává zajímavý zápas, který se bude hrát určitě v rozvážném tempu, jelikož žádný tým nebude chtít udělat chybu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:05.
    Góly a asistencie: 15. Bergeron (Marchand), 33. Marchand (Seidenberg, Recchi), 38. Bergeron (Seidenberg, Campbell), 58. Marchand

Rozhodca: O'Halloran, Walkom - Sharrers, Morin.