Liberec – Slovácko 1:0 (kon.) | Ostrava – Ústí n. L. 3:3 (kon.) | Teplice – Plzeň 0:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:3 (2:1)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
cz Sobota 14.05.2011, 18:00 • Stadion Bazaly • Gambrinus liga

Zápas tak končí trochu překvapivě 3:3. Za zmínku stojí fakt, že stejným výsledkem skončil také minulý zápas Baníku na půdě Jablonce. (19:54:31)

Ostrava byla po celý zápas lepším celkem a nic nenasvědčovalo tomu, že domácí tým nezíská plný počet bodů. Soupeř byl ve druhém poločase prakticky neviditelný a hned několikrát stálo při Ústeckých štěstí. Domácí ofenzíva však čtvrtý gól nepřidala a naopak to byli hosté, kdo krátce před koncem vsítil z ojedinělých dvou akcí hned dvě branky.

90+1
    Rozhodčí nastaví minutu nad rámec hrací doby.

89
    Ústí právě vstřelilo branku!
    A je to tady! Ústí nad Labem srovnává! MARTIN JINDRÁČEK přesnou trefou k tyči zajišťuje hostům pravděpodobně bod.

88
    Žlutou kartu obdržel za zdržování hry ostravský gólman Buček.

86
    Domácí lavička reaguje střídáním. Místo Šenkeříka si na posledních pár minutek zahraje Gligorov.

85
    Tak to je blesk z čistého nebe! Po centru z levé strany hlavičkoval jeden z hráčů Ústí, Buček tento pokus vyrazil, avšak akce pokračovala a míč se postupně dostal až k nohám LUKÁŠE DVOŘÁKA, který míč pohodlně poslal do odkryté branky Ostravy.

84
    Ústečtí útočníci teď byli pomezním rozhodčím hned dvakrát v krátkém časovém rozmezí nachytáni v ofsajdu.

83
    Další dobrá možnost Baníku na navýšení vedení, avšak ani tentokrát míč v síti nekončí. O vzrušení se postaral Šmejkal.

82
    Slezané si kromě útočných choutek dobře plní i své defenzivní povinnosti a díky tomu jsou fotbalisté Ústí nad Labem ve druhém poločase prakticky neškodní.

79
    Dobrá střela Greguše, který z hranice velkého vápna pálil jen těsně mimo Kovářovu bránu.

77
    Rychlý brejk hostů zastavil povedeným skluzem Neves.

75
    Dvacetiletý Ferenčík je pokárán žlutou kartou.

74
    Domácím je pískán ofsajd.

72
    Po jeho exekuci se Ostravští k žádné nebezpečné střele nedostali.

71
    Lukeš rozehraje rohový kop ...

68
    Hosté střídají. Holka nahrazuje Martin Jindráček.

68
    Dnešní utkání sleduje 2890 diváků.

67
    Ostrava je ve druhé půli jednoznačným dirigentem hry.

64
    Další zmatky v ústecké obraně zůstaly tentokrát bez využití.

62
    Pokus Varadiho zblokován.

59
    Šenkeřík opět přenechal míč Ferenčíkovi, který chtěl poté přihrávat pod sebe, ovšem hostující obrana byla tentokrát pozorná.

58
    Centr ze strany si stáhl do náruče Buček.

57
    Už se opět hraje, Šmejkal odkulhal v doprovodu týmových lékařů za postranní čáru.

56
    Na trávníku leží v nefotbalové pozici Šmejkal.

55
    Chyba v podání Vrtělky, kterého obral o míč Šenkeřík. Ten následně přenechal kulatý nesmysl Ferenčíkovi, který pálil mimo.

54
    Baník má pohodlný dvoubrankový náskok a nic nenasvědčuje tomu, že by Ústí v Ostravě mělo bodovat. Chyb je teď v podání hostů až příliš.

49
    Baník právě vstřelil branku!
    Střídající MILAN FERENČÍK se uvedl vskutku báječně. Prodral se ústeckou obranou a poté překonal i Kováře!

49
    Martin Holek upadl v pokutovém území a píšťalka rozhodčího němá nezůstala. Místo penalty je to však žluté napomenutí za herecký výkon hostujícího hráče.

48
    Obrovská šance Šmejkala. Ten hlavičkoval těsně před Kovářem, ale branku těsně minul.

46
    Karol Marko stáhnul ze hry Dominika Krauta, kterého vystřídal Milan Ferenčík.

46
    Trenéři obou mužstev provedli o přestávce jednu změnu v sestavě. Na straně Ústí nad Labem nezasáhne do druhé půle Veverka, kterého nahradil Tomáš Krbeček.

46

Hráči obou celků už se pomalu trousí zpět na hrací plochu. Druhý poločas za malý okamžik začne.

Hned tři branky měli možnost vidět diváci na Bazalech v první půli. Ostrava šla velmi rychle do vedení, když skóre otevřel už v 7. minutě Šenkeřík. Studená sprcha však pro domácí přišla v 32. minutě, kdy srovnal hlavou Veverka. Krátce před odchodem do kabin však spasil Baník Lukeš, který vrátil favoritovi vedení a v poločase tak vede Baník Ostrava nad posledním Ústím nad Labem 2:1.

45+1
    Fauloval hostující Dvořák. Následný přímý volný kop z pravé strany rozehrál Lukeš, avšak centr do pokutového území eliminovala ústecká defenzíva.

45+1
    Sudí Nenadál nastaví v prvním poločase jednu minutu.

45
    Nepřesná rozehrávka Ústí vrací míč zpět na kopačky domácích hráčů.

44
    Střelu Varadiho reflexivně vyráží Kovář.

43
    Baník jde opět do vedení! MARTIN LUKEŠ podstřelil vyběhnuvšího gólmana Kováře a vrací domácím jednobrankový náskok.

40
    Na rohové kopy vedou domácí již 4:2, skóre je ovšem vyrovnané.

35
    Ústí po vstřelené brance opět sází spíše na defenzívu, Ostrava je v těchto momentech fotbalovějším týmem.

32
    Tak to je pro domácí fanoušky pořádný šok. Na centr Dreksy si naběhl RICHARD VEVERKA a usměrnil hlavou míč za Bučkova záda.

31
    Druhý roh Ústí nad Labem. V akci opět Antonín Buček, který své bývalé spoluhráče velmi dobře zná.

30
    Na trávník se i nadále snášejí kapky deště. Hrát v tomhle počasí není pro hráče rozhodně nic příjemného.

28
    Jeden z hráčů domácích otestoval Kovářovu pozornost, ten ukrývá míč v rukavicích.

25
    Tempo hry nám v posledních minutách trochu upadlo.

20
    V dobré šanci se zjevil domácí Kraut, který poslal míč těsně vedle levé tyče Kovářovy branky.

17
    Varadi nachytán v ofsajdu.

15
    Volek zpátky na hřišti.

14
    Další ostrý souboj o balón odskákal Volek, který je nyní ošetřován mimo hrací plochu.

12
    První rohový kop v podání Ústí vyrazil domácí brankář Buček, který ještě na podzim působil právě na severu Čech v dresu soupeře.

11
    Šmejkal se v jednom ze soubojů srazil s protihráčem.

7
    Nyní už se ZDENĚK ŠENKEŘÍK prosazuje, když usměrnil do brány rohový kop, který rozehrál Varadi.

6
    Z následného rohu "nezapršelo", což se však nedá říci o mracích nad Ostravou...

5
    Dobrá akce Baníku. Kraut se prohnal do šestnáctky, kde ještě přihrával na nabíhajícího Šenkeříka, avšak na poslední chvíli domácí obrana jeho pokus zblokovala na rohový kop.

3
    Míč je v držení hostů, ti se však dopředu příliš neženou.

1
    První akce se zrodila na kopačkách domácích. Varadiho centr byl však nepřesný.

1

-5

FC Baník Ostrava: Buček - Marek, Bolf, Neves, Zejdler - Greguš, Lukeš, Šmejkal - Varadi, Šenkeřík, Kraut.

FK Ústí nad Labem: Kovář - Džuban, Holek, Dreksa, Valenta - Dvořák, Stožický, Vrtělka, Volek - Martykán, Veverka.

Rozhodčí: Nenadál - Chytil, Vysloužil.

-35
    Podzimní vzájemný duel byl v jednoznačné režii Ostravy, která si ze stadionu Na Stínadlech odvezla plný počet bodů za vítězství 0:4. Dvě branky hostů dal tehdy Koukal, po jednom zásahu přidali také Zeher s Frejlachem.

-35
    Baník v minulém kole remizoval před kamerami České televize na hřišti Jablonce po výsledku 3:3. Ústí naopak nezvládlo domácí zápas s Příbramí a podlehlo soupeři hladce 0:3.

-40
    Hezké sobotní odpoledne.

Fotbalisté ostravského Baníku si dnes mohou definitivně zajistit záchranu v nejvyšší soutěži. Svěřencům trenéra Marka k tomuto faktu stačí jediné - porazit poslední Ústí. Podle sázkových kanceláří by se to Baníkovcům dnes mělo povést, kurz na výhru slezského týmu má hodnotu 1,3 a domácí jsou tak veřejností pasováni do role jasného favorita.

Baníku dnes bude chybět zraněné trio Fantiš, Řezník a Zeher. Nemocný je navíc Vrťo a trest za čtyři žluté karty si odpyká Hušbauer. Do sestavy se naopak vrací Frejlach.

Ústí již zřejmě ztratilo možnost na záchranu, která může být po dnešku již definitivní. Poslední celek tabulky tak jede do Ostravy uvolněn a chce si zápas především užít. A není se čemu divit, vždyť hosté prozatím neobdrželi profesionální licenci pro nadcházející ročník a není tak vůbec jisté, zda budou fotbalisté Ústí nad Labem hrát příští rok alespoň 2. ligu.

Tábor Ústí hlásí pouze absenci Zachariáše.

Filip Lefenda

Góly: 7. Šenkeřík, 43. Lukeš, 49. Ferenčík - 32. Veverka, 85. Dvořák, 89. Jindráček

Karty:   49. Holek (OVA), 75. Ferenčík (OVA), 88. Buček (OVA)

FC Baník Ostrava: Buček - Marek, Bolf, Neves, Zejdler - Greguš, Lukeš, Šmejkal - Varadi, Šenkeřík (86. Gligorov), Kraut (46. Ferenčík)
    FK VIAGEM Ústí nad Labem: Kovář - Džuban, Holek (68. Jindráček), Dreksa, Valenta - Dvořák, Stožický, Vrtělka, Volek - Martykán, Veverka (46. Krbeček)

Rozhodca: Nenadál - Chytil, Vysloužil