Česko – Švédsko 2:5 (kon.) | Rusko – Fínsko 0:3 (kon.)
Rusko
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Fínsko
Piatok 13.05.2011, 20:15 • Orange Arena • Majstrovstvá sveta

Semifinálové stretnutie Rusko - Fínsko 0:3. Góly: 26. Granlund (Immonen), 48. Lajunen, 50. Immonen (Granlund). (22:29:35)

Najlepšími hráčmi stretnutia obaja brankári. Na ruskej strane Konstantin Barulin, z fínskej strany Petri Vehanen.

Veľké sklamanie ruského tímu, ktorý si zahrá na turnaji len o bronzové medaily proti Českej republike. Fínsko v severskom finále čaká Švédsko.

60:00

59:49
    Kovalchuk skúšal trafiť bránku. Vehanen mal zakrytý výhľad, no i napriek tomu zasiahol pri strele ruského útočníka.

59:32
    Vaananen vyviezol puk do útočného pásma. Fíni sa následne stiahli do obrany.

59:17
    Artyukhin pred bránkou. Atyushov však prihrávku adresoval už spoza modrej čiary.

59:01
    Kulyomin za bránkou Fínska. Rusi bojujú aspoň o čestný úspech.

58:44
    Ovechkin na Zaripova. Následne si títo dvaja spoluhráči role vymenili.

58:16
    Nikulin sa musel vrátiť po puk. Ovechkinov strelecký pokus.

57:54
    Vaananen odpaľuje puk, ktorý sa kĺzal popri mantineli. Ruskí hráči už veľa času na strelenie troch gólov nemajú.

57:27
    Radulov strieľal tesne vedľa. Ešte Ovechkin z ľavej a Nikulin páliaci z pravej strany.

56:57
    Zinoviev nedokázal nájsť Ovechkina. Fíni naopak dokázali okamžite po tejto nezrealizovanej šanci vyhodiť puk.

56:33
    Vylúčenie na strane Fínska. Granlund dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

55:31
    Lepisto za vlastnou bránkou. Fíni ani len nestriedajú, len zbierajú dôležité sekundy.

54:56
    Aaltonen na útočnom výlete. Fíni s veľkým prehľadom udržujú svoju aktivitu v útočnom pásme.

54:14
    Afinogenov spolu s Ovechkinom pripravili pozíciu pre Kalinina. Ani z tejto príležitosti však gól nevyťažia.

53:42
    Kovalchuk aj počas hry štyroch proti štyrom ohrozil Vehanena. Fíni situáciu upokojili, brankár má puk vo svojej moci.

53:07
    Vylúčenie na strane Ruska. Príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Dvojminútový trest odpyká Radulov.

52:31
    Ovechkinova tvrdá strela. Artyukhin sa ešte pokúšal dostať puk rýchlo späť pred bránku.

51:48
    Kovalchuk vylúčený z útočnej tretiny. Komarov s veľkým prehľadom dokázal vyhodiť puk.

51:01
    Ruskí hráči jednoznačne potrebujú gól v bránke Vehanena. Ten je ale zatiaľ bezchybný.

50:41
    Vylúčenie na strane Fínska. Vaananen dostáva dve plus dve minúty za hru vysokou hokejkou.

50:17
    Atyushov to skúša strelou od modrej čiary. Ruskí hokejisti už skúšajú všetko možné.

49:54
    Ruskí hokejisti v nezávideniahodnej pozícii. Zinoviev sa však dokázal objaviť s Kovalchukom v šanci.

49:15
    Fínsko dalo gól! Využitá presilová hra a už trojgólové vedenie Fínska. Granlund spoza bránky našiel pri žŕdke postaveného Immonena, ktorý nasmeroval puk do bránky.

49:01
    Niskala si nakorčuľoval do zakončenia. Skúsil strelu priamo do stredu bránky.

48:44
    Vylúčenie na strane Ruska. Kovalchuk dostáva dve minúty za sekanie.

47:40
    Fínsko dalo gól! Máme tu ďalší individuálny gól zápasu. Lajunen začal svoju akciu na vlastnej polovici klziska a vďaka odrazenému puku od mantinelu a polostrele pred bránku končí puk za bránkovou čiarou. Ruskí hokejisti už prišli k tejto akcii neskoro.

47:09
    Pesonen na Koivu. Ani Ruutu ale nedokázal z opakovanej šance zakončiť presne.

46:32
    Ruutu aktívny v rohu klziska. Stále sa však fínskym hráčom nedarí dostať puk pred bránku.

45:44
    Immonen to príliš unáhlil. Prudká prihrávka skončila až na zadnom mantineli.

45:33
    Vylúčenie na strane Ruska. Ovechkin dostáva dve minúty za sekanie.

45:32
    Ovechkin si obkrúžil bránku a druhýkrát sa pokúšal zakončiť. Príliš vehementne ale dobýval bránku Fínska a tak je hra prerušená.

44:56
    Pesonen vyslal na brankára propagačnú strelu. Zatiaľ sme ale veľa vyložených šancí v tejto tretej tretine nevideli.

44:22
    Aaltonen bez puku. Ešte Kapanen bojuje v rohu klziska o pásmo.

43:52
    Kalinin cloniaci strieľajúcemu hráčovi. Bol tam aj Kulyomin, ani jeden ale netečoval puk do bránky.

43:17
    Tereshenko na opačnej strane vyskúšal pozornosť Vehanena. Ten puk prikrýva.

42:54
    Kukkonen napálil puk na bránku Ruska. Pomáhal mu ešte Pihlstrom.

42:21
    Rozohrávka v obrannom pásme Fínska. Pihlstrom to skúša individuálne.

41:52
    Afinogenov i Nikulin vystrašili súpera peknými strelami. Pri druhej musel Vehanen vytasiť zákrok.

41:32
    Nepresné pokusy aj na fínskej strane. Opäť Fíni, ktorí v zápase vyhrávajú o jeden gól čakajú, čo urobí súper.

41:11
    Kovalchuk na Zinovieva. Táto spolupráca strelu nepriniesla.

40:44
    Pyorala bez puku po zákroku Tyutina. Fíni sa musia následne vrátiť po puk do vlastného pásma.

40:17
    Fíni úspešnejší na vhadzovaní. Pred bránkou už hľadá spoluhráča Valivaara.

40:01
    Začala tretia tretina.

Po druhej tretine vyhrávajú Fíni nad Ruskom aj v pomere striel 23 - 13. Stále však nie je rozhodnuté o víťazovi a partia je otvorená.

Rusi, rovnako ako včera proti Kanade prehrávajú po druhej tretine o jeden gól. Uvidíme, či sa im podarí zopakovať scenár štvrťfinálového duelu aj v semifinále.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:55
    Ruutu pálil z prvej. Blíži sa k nemu ešte Kapanen. Tretinu ale končí strelou napokon Immonen.

39:29
    Nahodený puk do útočného pásma. Bol ale prakticky len odovzdaný fínskym hráčom.

39:09
    Koivu získal niekoľko sekúnd. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

38:50
    Kulyomin ako prvý z ruských hráčov v útočnom pásme. Začala sa ich presilová hra.

38:28

38:16
    Kovalchukova strela z ľavej strany. Ešte zachytený puk obrancom.

37:51
    Zaripov príliš dlho čakal, či sa mu otvorí priestor. Napokon bez streleckého pokusu.

37:22
    Morozov a jeho nepresná prihrávka. Fíni môžu vyhodiť puk.

37:01
    Kovalchuk na modrej čaká, kedy sa k nemu vráti puk. Ten však stráca Ovechkin.

36:41
    Vylúčenie na strane Fínska. Aaltonen dostáva dve minúty za úmyselné vyhodenie puku.

36:20
    Kovalchuk obkrúžil bránku. Našiel však Zinovieva, ktorý chcel vyskúšať parádu a prekonať ležiaceho brankára. Ten sa ale ešte stihol hodiť po puku.

35:55
    Pyorala v dobrej príležitosti. Potvrdilo sa, že Fíni sa nemusia ponáhľať, Rusi im príležitosť ponúknu sami.

35:24
    Ruutu a jeho pridlhá prihrávka. Fíni však akoby čakali, kedy ich súper urobí chybu, aby ju mohli potrestať.

34:56
    Immonen napáda ruského protihráča. Fíni vytláčajú súpera von z obranného pásma a nedovoľujú mu vystreliť na ich bránku.

34:21
    Salmela sa z čista - jasna ocitol v dobrej príležitosti. Barulin musel puk prikryť.

34:12
    Gorovikov sa po pravej strane nedostal do zakončenia. Dvojica Fínov napádala protihráča.

33:48
    Granlund proti Kulyominovi. Oba tímy striedajú.

33:04
    Barulin inkasoval strelu do masky. Hra je prerušená.

33:02
    Kapanen vedľa bránky. Koivu ale vzápätí netrafil odkrytú bránku.

32:49
    Strela Immonena, ktorý pálil od modrej čiary. Koivu pripravený tečovať puk.

32:29
    Niskala priamo na Barulina, ktorý pritiahol puk k sebe. Fíni si zopakujú vhadzovanie.

32:21
    Vylúčenie na strane Ruska. Nikulin dostáva dve minúty za podrazenie.

31:42
    Niskala i Immonen v dobrej streleckej pozícii. Rusi sa teraz dopúšťajú chýb.

30:56
    Kulyomin ešte pred začiatkom fínskej presilovej hry skúša trafiť bránku. Jeho pokus neúspešný.

30:32
    Vylúčenie na strane Ruska. Artyukhin dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

30:12
    Radulov voľnému Zinovievovi, ktorý netrafil odkrytú bránku. Príliš často sa ruskí hráči ponúkajú.

29:57
    Vyhodený puk, ktorý ešte kontroluje Komarov. Na ľade máme Ovechkina i Kulyomina, ktorý to skúšajú bez prípravy.

29:32
    Koivu si to napokon v oslabení rozmyslel a nezaútočil so spoluhráčmi na ruskú bránku. Fíni totiž môžu striedať a aj to využívajú.

29:01
    Vylúčenie na strane Fínska. Pyorala dostáva dve minúty za hákovanie.

28:34
    Kulikov na Ovechkina, ktorý spoza obrancu pálil na fínsku bránku. Nechýbalo veľa.

27:56
    Pihlstrom spomedzi fínskych hráčov triafa žŕdku. Ďalšia príležitosť hráčov Fínska.

27:32
    Kulikov sa dostal až do útočného pásma. Nikým neatakovaný sa ale k puku nedostal.

26:55
    Puk mimo ľadovej plochy. Oba tímy môžu striedať.

26:33
    Morozov ako prvý z ruských hráčov skúša vyrovnať. Tvrdá strela ale priestor bránky netrafila.

25:57
    Ruskí hráči viditeľne zaskočení. Kovalchuk príliš dlho čakal s prihrávkou, na hre ruského tímu vidieť, že nevedia čo skôr urobiť.

25:13
    Gól bol ešte konzultovaný s videorozhodcom. Po krátkej chvíli bol ale predsa len potvrdený aj napriek protestom ruských hráčov.

25:13
    Fínsko dalo gól! Immonenov začiatok akcie, gól však jednoznačne patrí Granlundovi, ktorý si položil z ľavej strany puk na čepeľ hokejky a zakončil spoza chrbta Barulina do bránky.

25:07
    Pesoonen skúšal nadvihnúť z ľadu puk a usmerniť ho do bránky. Ruská bránka napokon opustila svoj priestor a hra je prerušená.

24:55
    Aaltonen príliš vykrášlil svoju strelu, ktorá končí na zadnom mantineli. Fíni zostávajú bez puku.

24:14
    Radulov na Zinovieva, ktorý si už robil priestor. Napokon ale z tejto snahy nič nebolo.

23:34
    Zaripov clonil pred Vehanenom. Fíni si musia urobiť poriadok pred bránkou.

22:54
    Lajujen z pravej strany neprekonal Barulina. Ten svoj tím v tejto chvíli podržal.

22:11
    Nastrelený puk do útočného pásma. Immonen i Pesonen skúšali trafiť ešte puk vo vzduchu.

21:34
    Artyukhin blízko k úvodnému gólu. Dorážal ešte Kulikov.

20:56
    Kovalchuk prichádza o puk. Napokon zakázané uvoľnenie aj na strane Ruska.

20:43
    Koivu na Ruutuho, ktorý išiel sám do zakončenia. Do strely mu ale vložil hokejku Barulin.

20:12
    Pridlhá rozohrávka fínskeho tímu. Zakázané uvoľnenie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Bezgólová úvodná tretina a pomer striel 9 - 7 v prospech Fínska hovoria, že to môže byť podobné stretnutie ako posledné štvrťfinálové medzi Ruskom a Kanadou. Oba tímy si dávajú pozor na chyby v obrane i na vylúčenia.

Radulov a Komarov sa do seba po odpískaní pustili. Rozhodcovia ešte odtláčajú Tereshenka i Niskalu. Ani na začiatku prestávky teda nie je núdza o zaujímavé momenty.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:54
    Tereshenko v záverečných sekundách ešte naháňa puk v strednom pásme. Nič sa už ale na priebežnom stave nezmení.

19:07
    Gorovikov vracia puk dozadu. Ruskí hokejisti sa už v závere prvej tretiny dopredu neponáhľajú.

18:28
    Ovechkin prešiel jedným z protihráčov. Proti druhému ale neuspel, Jaakola však pri tomto strete utrpel zranenie.

16:57
    Kovalchuk zakončuje pri pravú žŕdku. Vehanen zasahuje.

16:21
    Nikulin a Tereshenko. Ďaleko sa ale nedostali, respektíve k strele na bránku neprišlo.

15:43
    Puistola sa musí vrátiť do obrany. Je tam skôr ako Gorovikov.

15:01
    Immonen i Puistola opäť vyčkávajú, čo urobí súper. Teraz ale Rusi zaváhali a práve Immonen mohol zakončovať.

14:45
    Vaananen za bránkou svojho tímu. Čaká na spoluhráčov, na ktorých by adresoval prihrávku.

13:55
    Niskala na Aaltonena. Ten zakončuje do ruského brankára

13:24
    Zaripov i Morozov aktívni pri dorážaní puku do bránky. Vehanen sa musel natiahnuť, aby zabránil puku dostať sa za jeho chrbát.

12:58
    Tentoraz to skúsil Gorovikov. Veľmi nepresne.

12:34
    Vaananen proti Gorovikovi. Ten vybojoval napokon puk pre Ovechkina, ktorý ešte stále čaká na prvý gól na MS.

11:59
    Immonen ako posledný zakončoval pri šanci Fínska, ktorú začal Granlund. Barulin až po chvíli dokázal prikryť puk.

11:17
    Artyukhin a po ňom Kaigorodov. Ruský tím zvyšuje tempo a pribúda i streleckých pokusov z jeho strany.

10:33
    Radulov a po ňom Zinoviev skúšajú prekonať fínskeho gólmana. Ten čelil dvom streleckým pokusom v priebehu niekoľkých sekúnd.

9:58
    Nokelainen len propagačne ohrozil bránku Ruska. Barulin situáciu kontroloval.

9:10
    Odpálený puk za fínsku bránku. Ruskí hráči striedajú.

8:37
    Gorovikov a proti nemu Vaananen. Ruský útočník nastrelil fínskeho obrancu.

8:08
    Kulyomin v obrovskej príležitosti. Skúšal si položiť brankára, pred ktorým ale zasiahol jeden z obrancov.

7:34
    Zaripov s Morozovom sa ďaleko nedostali. Obrany fungujú spoľahlivo, rovnako ako brankári.

6:55
    Tyutin sa uhol protihráčovi. Zatiaľ sme vylúčenie nevideli a ani to nevyzerá na príliš veľa vylúčených v zápase.

6:23
    Nokelainen a vzápätí Salmela skúšajú pozornosť ruského gólmana Barulina. Zatiaľ je to ale opatrná úvodná tretina zo strany oboch tímov.

5:54
    Immonen v individuálnej príležitosti. Ruskí hokejisti sa opäť pozabudli a nemuselo sa to pre nich skončiť dobre.

5:27
    Gorovikov už nestihne puk. Granlund však túto chybu využíva a hľadá si cestu k bránke.

4:56
    Puistola pred bránku, kde bol Pesonen. Barulin má puk vo svojej moci.

4:34
    Radulov hľadal prihrávkou Kovalchuka. Fínski hokejisti ale výborne pristupujú k útočníkom súpera.

3:55
    Morozov pred Vehanenom, ktorý sa musel prezentovať pekným zákrokom. Určite to bude aj o výkonoch brankárov, respektíve o tom, ktorý z nich inkasuje ako prvý.

3:14
    Tereshenko za bránkou. Bojuje sa o puk, ktorý fínsky tím skúša dostať do stredného pásma.

2:46
    Dopredu smeruje Ovechkin. Neprebil sa ale dvojicou protihráčov.

2:13
    Pesonen na Immonena. Spolupráca fínskeho útoku sa však zakončenia nedočkala.

1:43
    Koivu si poradil s Grebeshkovom. Už úvodné sekundy napovedajú, že sa nebude hrať v rukavičkách.

1:12
    Kulyomin sa snažil dostať k puku. Komarov so spoluhráčmi ale bránia napádajúcich ruských hokejistov.

0:33
    Fíni sa ako prví dostali do útočného pásma. Valivaara ale padá pri mantineli a Artyukhin pripravuje streleckú pozíciu pre Ovechkina.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Rusko si tak po dnešnom prvom triumfe môže pripísať na svoje konto aj druhý. Stalo by sa tak v prípade postupu do finále cez Fínsko, ktoré už ale nad Ruskom na tomto turnaji zvíťazilo a to 3:2 po samostatných nájazdoch.

Ruskú zbornú dnes podporí priamo v Orange Aréne ruský premiér Vladimir Putin, ktorý dnes pricestoval do Bratislavy. Súčasťou jeho programu bola obhajoba kandidatúry Moskvy a Petrohradu na usporiadanie MS 2016. Spolu s Vladislavom Tretyakom napokon Rusko slávi v tejto oblasti úspech po odstúpení Dánska s Ukrajinou.

Fínsky tréner Jukka Jalonen naopak v zostave neurobil ani jednu zmenu. Zostáva verný zostave z víťazného štvrťfinálového duelu proti Nórsku.

Tréner Vyacheslav Bykov aj napriek včerajšiemu postupu proti Kanade nešetril svoj tím a uskutočnil viacero zmien. Útočník Sergei Zinoviev postúpil do prvého útoku, Tereshenko smeruje naopak do štvrtého. Opäť sa menilo poradie útokov, pričom Gorovikov so spoluhráčmi sú napríklad v tretej formácii, Zaripov a Morozov vo štvrtej.

Rusko: Barulin (Semionov) - Atyushov, Tyutin - Korneyev, Grebeshkov - Kalinin, Kulikov - Nikulin, Yemelin - Zinoviev, Radulov, Kovalchuk - Kulyomin, Artyukhin, Kaigorodov - Ovechkin, Gorovikov, Afinogenov - Tereshenko, Zaripov, Morozov

Fínsko: Vehanen (Lassila) - Lepisto, Salmela - Valivaara, Niskala - Vaananen, Puistola - Kukkonen, Jaakola - Koivu, Ruutu, Pyorala - Kapanen, Aaltonen, Komarov - Pesonen, Immonen, Granlund - Lajunen, Nokelainen, Pihlstrom

Rozhodca: Larking(SWE), Orszag(SVK) - Arm(SUI), Semionov(EST).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:15.