Poprad – B. Bystrica 3:1 (kon.) | Skalica – HC Slovan 2:0 (kon.) | Martin – Žilina 4:0 (kon.)
Zvolen – Nitra 0:5 (kon.) | Trenčín – Košice 2:4 (kon.)
HKM Zvolen
0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
HK Nitra
Utorok 15.02.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dobrý večer zo Zvolena, kde nás čaká súboj 52. kola Slovnaft extraligy medzi domácim HKm a HK Nitra. Karty pred týmto zápasom sú jasne rozdané. Hostia v boji o play off potrebujú body ako soľ a nepochybne dnes pod Pustým Hradom urobia všetko pre to, aby ich získali. Zvolenčanov po včerajšom debakli s Košicami čaká ďalší náročný zápas v mimoriadne nabitom týždni. So súperom spod Zobora majú v tejto sezóne lepšiu vzájomnú bilanciu, to však nemusí nič znamenať.

HKm Zvolen: Škrečko - Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Hraško, Kučný - Zuzin, Pucher, Chovan - Kovář, L. Jurík, Baláž - Barinka, Trochta, Méry - Škoda, M. Jurík, Otčenáš.

HK Nitra: Laco - Fabian, Janík, Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, Joanidis, Konig - Ručkay, Štefanka, G. Saliji - Podstavek, Chrenko, Korhoň - Slovák, Kováčik, S. Saliji - Štumpf, Uhnák, Šumichrast.

Rozhodca: Polák, Homola - Kalina, Korba.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:40
    Garip Saliji a jeho ľahká strela, Škrečko s ňou nemal problém.

1:10
    Kovář na druhej strane otestoval pozornosť Laca.

1:39
    Nitra dala gól!
    Hostia vyhrávajú! Samir Saliji dostal exkluzívnu prihrávku Gabriša z vlastnej obrannej tretiny a premieňa svoj sólový nájazd!

2:28
    Hostia naďalej pri chuti! Škrečko opäť v akcii po strele od modrej čiary.

3:23
    Zuzin v nádejnej pozícii. V poslednej chvíli mu Nitrania zblokovali hokejku.

3:48
    Zvolenský ofsajd, hra sa sťahuje do stredného pásma.

4:29
    Joanidis a jeho strela, puk končí v Škrečkovej lapačke. Výkon domácich je zatiaľ dosť rozpačitý.

6:00
    Pucherov prienik a strela, Laco zasahuje betónom.

6:53
    Lukáš Jurík zastavený v čistej šanci, bude sa vylučovať. Potrestaným hráčom je Kováčik.

7:20
    Chovan strieľal nadvakrát od modrej! Minul bránku.

8:30
    Hostia vyhodili puk, bránia sa úspešne.

9:43
    Ďalší Nitran ide na dve minúty, tentoraz Slovák za hákovanie.

10:50
    Márna snaha Zvolenčanov udržať útočné pásmo, puk im preskakuje hokejky, nedarí sa kombinácia.

11:25
    Kovářova tečovaná strela končí vysoko nad bránkou.

12:21
    Tentoraz presilovka hostí, Valach si oddýchne za sekanie.

12:40
    Sily na ľade sa vyrovnajú, vylúčeným Fabian.

14:10
    Konig prešiel poľahky zvolenskou obranou a trafil pravú žrďku!

16:04
    Podstavek v obrovskej šanci, úplne sám pred Škrečkom prestrelil bránku!

17:00
    Znova a znova sa Zvolenčania pokúšajú prejsť do útočnej tretiny, veľmi sa im to ale nedarí.

18:30
    Rozhodca padol na ľad, inak však žiadne vzrušenie na hracej ploche.

19:09
    Fantastická strela Korhoňa spoza kruhu! Puk sa odrazil od brvna do siete bezmocného Škrečka!

19:50
    Kovářova strela vedľa, Laco sa následne zmocnil puku odrazeného od zadného mantinelu.

19:55
    Ešte Hranáč vyprášil betóny nitrianskeho gólmana, na skóre sa však nič nemení.

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:26
    Laco pokryl nahodený puk, hra prerušená.

20:30
    Ďalogova jedovka od modrej, nitriansky gólman vyrazil na ochrannú sieť. Tak že by sa Zvolenčania prebudili?

21:12
    Lukáš Jurík dorážal pred odkrytou bránkou hostí, to bola obrovská šanca! Nedokázal pretlačiť puk do siete.

22:15
    Chyba pri rozohrávke domácich, puku sa zmocnil Štefanka, vystrelil a Garip Saliji dorazil puk za Škrečkov chrbát!

23:00
    Hostia opäť pri chuti, na Zvolenčanov je jednoducho veľmi smutný pohľad.

24:14
    Hra prerušená za hosťujúcou bránkou, vhadzuje sa v strednom pásme.

24:30
    Domáci si zahrajú presilovku, na dve minúty ide Chrenko za vyhodenie puku.

25:20
    Barinka a jeho strela z pravého kruhu, Laco zasiahol špičkou betónu.

26:33
    Ďalšia domáca presilovka! Len čo sa Chrenko vrátil z trestnej lavice, vystrieda ho Novák.

27:26
    Čierneho delovka od modrej triafa len Laca. Domáci sa usadili v útočnom pásme, ich presilovka je však veľmi ťažkopádna.

27:50
    Bokroš napálil do žrde! Ku všetkému sa na Zvolenčanov lepí aj smola.

28:46
    Náznak šarvátky, bude sa opäť vylučovať. Na dve minúty si oddýchnu Méry a Gabriš.

29:14
    Ďalším vyklúčeným Valach, hostia budú hrať 4:3.

29:50
    Chrenko nebezpečne dorážal pred Škrečkom. Domáca obrana odolala.

31:30
    Laco trocha zabrnkal na nervy spoluhráčom pri rozohrávke, napokon radšej prikryl puk.

31:46
    Zvolenský ofsajd. Nitrania sú v pohode, kým ich súper v nevídanom kŕči.

32:40
    Chrenkova delovka z uhla, našťastie pre domácich minula bránku.

33:25
    Ďalší ofsajd domácich, vhadzuje sa v strednom pásme.

34:00
    Kováčik a Samir Saliji sami pred Škrečkom! Nechýbalo veľa a bolo 0:4.

34:40
    Čierny takmer zostrelil Laca, ktorý sa ťažko dvíha z ľadu! Bude sa vylučovať, Ručkay ide na dve minúty.

34:55
    Chyba vo zvolenskej rozohrávke a Gábriš nepremenil sólový nájazd! Čo k tomu dodať...

36:47
    Zuzinova delovka, ďalší výborný zákrok nitrianskeho brankára.

37:04
    Tečovaný puk končí nad hosťujúcou bránkou.

37:13
    A pre zmenu ďalšie vylúčenie, tentoraz je to domáci Trochta.

37:48
    Hostia využívajú presilovku! Samir Saliji napriahol spomedzi kruhov, puk bol zrejme ešte tečovaný a čŕta sa domáci debakel!

38:53
    Laco pokryl nahodený puk, vhadzuje sa v nitrianskom obrannom pásme.

39:00
    Ručkay sám pred Škrečkom, následne spálil tutovku Garip Saliji!!! To je neuveriteľné, čo Zvolenčania predvádzajú.

39:58
    V závere ešte závar pred Lacom, gól však z toho nie je.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:32
    Hneď v úvode tretiny zvolenský brankár v permanencii.

40:56
    Na dve minúty odchádza Ďaloga, Nitra si zahrá presilovku.

41:37
    Chrenko ohrozil Škrečka, ten úspešne zasahuje.

42:13
    Ďalší úder pre Zvolen! Po rýchlej akcii Samira Salijiho sa dostal puk k Slovákovi, ktorý z uhla trafil prázdnu bránku HKm!

43:41
    Hostia úplne rozobrali domácu obvranu, ale potom to prekombinovali. Budú však hrať ďalšiu presilovku, Baláž odchádza na dve minúty za sekanie.

44:29
    Škrečko ako na strelnici, Ďalšia séria nitrianskych šancí!

45:30
    Až teraz sa domáci trocha oslobodili spod tlaku súpera.

46:20
    Baláž v dobrej pozícii netrafil bránku! Ani strelecky to dnes domácim nejde.

37:10
    Podstavek v ďalšej obrovskej šanci Nitry netrafil bránku, následne na druhej strane stroskotal na Lacovi Trochta!

37:57
    Ani teraz po Otčenášovej akcii nepretlačili Zvolenčania puk do siete! Laco si stále drží čisté konto.

48:24
    Garip Saliji ide na dve minúty, vyjde to Zvolenčanom konečne?

48:46
    Čierny triafa iba Lacovu lapačku.

48:54
    A opäť Čierny, tentoraz trafil betón nitrianskeho brankára a následne ho našiel aj puk od Hranáča. Ako keby mal na chráničoch magnet.

50:00
    Puk za domácou bránkou, Zvolenčania rozbiehajú ďalšiu akciu s cieľom zaznamenať aspoň čestný úspech.

51:36
    Hra so zdvihnutou hokejkou, vhadzuje sa v strednom pásme.

52:30
    Nitrania si robia doslova čo chcú, individuálne prechádzajú zvolenskou obranou.

54:03
    Lukáš Jurík zasiahol hokejkou tvár protihráča a ide na dve minúty.

55:16
    Novák napálil zblízka puk do Škrečka! Uf, to muselo bolieť.

56:00
    Domáci sa oslobodili, o chvíľu budú kompletní.

57:00
    Hostia v pohode kombinujú, už sa nikam neponáhľajú.

57:28
    Možno posledná šanca pre domácich streliť gól, Janík dostáva dve plus desať minút za napadnutie hlavy a krku.

58:20
    Slovák natrikrát dorážal pred rozostupujúcou sa zvolenskou obranou!

59:30
    Nitra v plnom počte, už sa bude zrejme len dohrávať.

60:00
    Koniec zápasu. (19:08:49)

Richard Blaho

Góly a asistencie: 2. S. Saliji (Gabiš), 20. Korhoň (Podstavek, Chrenko), 23. G. Saliji (Štefanka, S. Saliji), 38. S. Saliji (Ďurák), 43. Slovák (S. Saliji)

HKM Zvolen: Škrečko - Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Hraško, Kučný - Zuzin, Pucher, Chovan - Kovář, L. Jurík, Baláž - Barinka, Trochta, Méry - Škoda, M. Jurík, Otčenáš.

Rozhodca: Polák, Homola - Kalina, Korba