Poprad – B. Bystrica 3:1 (kon.) | Skalica – HC Slovan 2:0 (kon.) | Martin – Žilina 4:0 (kon.)
Zvolen – Nitra 0:5 (kon.) | Trenčín – Košice 2:4 (kon.)
HK VITAR Martin
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
MsHK Žilina
Utorok 15.02.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Martinu sa podarilo zvíťaziť a udržať si tak šancu na postup do play-off. O tom, či postúpi ďalej však bude rozhodovať predovšetkým vzájomný zápas s Nitrou. (19:05:04)

60:00

59:56
    Domáci už len držia puk na svojich hokejkách. Martin už vie, že si po stretnutí pripíše do tabuľky tri body.

59:24
    Markovič nedokázal prekonať Johanesa, ktorý betónom zasiahol pri jeho strele. Žilina tak v závere aspoň neinkasovala piaty gól.

59:24
    Leško fauloval Markoviča, ktorý sa rútil do nájazdu. Nasleduje trestné strieľanie.

58:32
    Žilina ako aj Martin toto stretnutie už len prakticky dohrávajú. Ešte Markovič s Učníkom skúšali ohroziť bránku hostí.

57:17
    Martin dal gól!
    Dvojica domácich štartovala proti brankárovi Žiliny. Johanes ešte stihol zasiahnuť puk pred Themárom, proti strele Markoviča smerujúcej do prázdnej bránky bol ale bezmocný.

56:38
    Vylúčenie na strane Martina. Zeliska dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

56:12
    Krásny zákrok Dzubinu po zakončení Valáška. Ten chcel prekvapiť domáceho brankára.

55:46
    Macejka hákovaný Ďurkechom dokázal zakončiť. Nie však veľmi presne, pričom sa vylučovať nebude.

55:04
    Rozhodcovia teraz pripravili domáci tím o útočné pásmo nakoľko si mysleli, že puk je už za modrou čiarou. Toto rozhodnutie sa domácim divákom veľmi nepáčilo

54:22
    Dlhá Hriňova prihrávka. Domáci ešte bojujú o útočné pásmo.

53:10
    Vylúčenie na strane Žiliny. Hreus dostáva dve minúty za hákovanie.

52:44
    Važan s Themárom sa neprebili stredným pásmom. Súper ich stiahol späť do obrany kde to skúšal Milovanovič.

51:34
    Strela Devečku za ktorou ešte išli dvaja jeho spoluhráči. Dzubina so spoluhráčmi ale následne dokázali upratať priestor pred bránkou.

50:51
    Vyhodený puk za ktorým korčuľoval Macejka. Ten ho napokon nedostihol a domáci sa vracajú do obranného pásma.

49:32
    Rýchly protiútok domácich. Prihrávka na Učníka, ktorý z pravej strany míňa bránku.

48:41
    Klepáč dostal puk z obranného pásma. Domáci ale opäť skôr vyčkávajú čo urobí súper.

48:01
    Markovič sa dokázal uvoľniť v oslabení. Johanes si s jeho šancou poradil.

47:43
    Hájnik zoči voči Dzubinovi. Následne si ešte obišiel bránku a skúsil to opäť.

46:24
    Vylúčenie na strane Martina. Macejka dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

44:13
    Faith sa ocitol pred bránkou Martina. Ani tentoraz sa ale hosťujúcim hráčom nepodarilo znížiť.

43:41
    Žilina aj napriek nepriaznivému stavu pokračuje v útočnej hre. Keďže tento tím nemá čo stratiť, je to pochopiteľné.

42:55
    Na ľadovej ploche leží jeden z domácich hráčov. Prerušená hra, všetko ale vyzerá napokon v poriadku.

42:13
    Únik hosťujúcich hráčov pričom Stupka mohol zakončovať z ľavej strany. Teraz mali hosťujúci hráči veľkú smolu.

41:20
    Vylúčenie na strane Žiliny. Nemec dostáva dve minúty za podrazenie. Do šance sa totiž dostával Šišovský a jediná šanca hostí bola faulovať ho.

40:01
    V bránke Žiliny bude od začiatku tretej tretiny chytať Johanes. Murín tak prenecháva svoje miesto druhému v poradí.

40:01
    Začala tretia tretina.

Dvoma rýchlymi gólmi sa Martinu podarilo ukľudniť zápas z jeho strany. Jednogólové vedenie mu totiž potrebné tri body nezaručovalo.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:46
    Žilina si ešte v závere tretiny vybojovala vhadzovanie. Rúfus vyslal okamžite delovku na domácu bránku a vzápätí ďalšiu.

39:23
    Hreus bojuje o puk v strednom pásme. Ani Hájnik však nedokázal domácim puk odobrať.

38:43
    Domácim viditeľne hokej chutí. Šišovský sa z ľavej strany pokúšal dostať puk do bránky.

37:40
    Na 37 minútu by hostia určite najradšej zabudli. Domáci dokázali dvoma gólmi ukľudniť situáciu a teraz už môžu myslieť aj na obranu.

36:37
    Markovič našiel z ďalšej šance hneď Themára, ktorý z ľavej strany ideálne trafil. Asistencie Markovič a Važan.

36:12
    Dôležitý gól pre domáci tím. Beran sa individuálne presadil pričom si spracoval brankára, ktorý už po jeho naznačenej strele nestihol reagovať. Asistoval Šišovský.

35:56
    Galamboš najskôr zobral puk protihráčovi. Hájnik mu ho ale vzápätí zobral a vybojoval pre Žilinu útočné pásmo.

35:27
    Hájnik sa už zbytočne ponáhľal dopredu. Zakázané uvoľnenie hráčov hostí.

35:10
    Troliga zakončoval do brankára. Ten sa musel pri strele oprieť o bránku.

34:56
    Žilina skúša streľbu z každej pozície. Táto tretina patrí hráčom súpera.

34:37
    Macejka zostal bez hokejky. Veľmi nepríjemná chvíľa pre domácich.

34:21
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk. Na ľade už máme Beranovu formáciu, ktorá sa bude snažiť držať súpera na dištanc.

33:32
    Tečovaná strela, ktorú ešte Dzubina vyrážal na ochrannú sieť. Žilina teraz hrozí aj svojou treťou formáciou.

33:10
    Vylúčenie na strane Martina. Hriňa dostáva dve minúty za podrazenie.

32:42
    Troliga mieril tesne vedľa. Opäť ale súper Martina ukázal aké je to jednoduché.

31:45
    Horský sa s pukom ďaleko nedostal. Domáci zatiaľ vyčkávajú.

31:03
    Drevenák si nabieha do útočného pásma, kde ho už čaká prihrávka od Stupku. Domái sa stále nevedia naproti tomu dostať do súvislejšieho tlaku.

30:21
    Vyhodený puk z hokejky Ďurkecha. Domácim sa táto presilová hra nevydarila.

29:44
    Domáci sa nedokázali presadiť pred Murínom. Prvá formácia tak prenecháva priestor druhej.

28:49
    Vylúčenie na strane Žiliny. Troliga dostáva dve minúty za podrazenie.

28:40
    Tvrdá Novotného strela. To už ale domáci hrajú vo výhode o jedného hráča.

28:21
    Krčula s Hájnikom pekne zakombinovali. Dzubina svoj priestor ubránil.

27:58
    Horský nepríjemne dobiedzal do Dzubinu. Domáci hráči si museli robiť poriadok.

27:11
    Valášek čakajúci na prihrávku od Drevenáka. Hostia sa ale musia rýchlo vrátiť do obrany pretože Nátny sa už chystal k strele.

26:32
    Galamboš veľmi nepresne na Zelisku. Domácim táto rýchla akcia nevyšla.

25:24
    Strela spoza obrancu z hokejku Valu. Domáci sa musia mať na pozore.

24:34
    Hájnikova strela na domácu bránku. Dzubina puk prikryl.

23:41
    Horský číha pred bránkou. Hostia teraz nepríjemne zatlačili súpera v jeho pásme a Martin má čo robiť aby dostal puk aspoň do stredného pásma.

22:34
    Drevenákom zachytená rozohrávka domácich. Dzubina opäť čelil strele súpera.

21:53
    Učníkom vyhodený puk do pásma a Milovanovič si plní obranné povinnosti na výbornú. Tretia útočná formácia hostí sa ale dokázala dostať aj do zakončenia z následného protiútoku.

21:03
    Macejka si vyšiel na útočný výlet. Nechýbalo veľa, aby sa domáci mohli ukľudniť druhým gólom.

20:24
    Themár sa proti dvojici protihráčov hneď na začiatku tretiny nepresadil. Dopredu okamžite štartuje Hájnik, ktorý robí závar pred Dzubinom.

20:01
    Začala druhá tretina.

Už o minútu sa nám začne druhá tretine stretnutia medzi Martinom a Žilinou. Domáci zatiaľ držia tesné jednogólové vedenie.

V prestávke vyplnenej súťažou o kosačku od sponzora domáceho tímu si študent Lekárskej fakulty v Martine dokázal presnou strelou zabezpečiť výhru. Tá mu snáď uľahčí prácu okolo záhrady :-)

Prvú tretinu vyhrali domáci o jeden gól. Aj napriek dobrému vstupu do zápasu však ešte budú musieť o víťazstvo zabojovať.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:47
    Macejka s Beranom sa ešte museli vrátiť dozadu. Žilina však už zo záverečných sekúnd nič nevyťažila.

19:07
    Beran teraz veľmi rýchlo prešiel stredným pásmo. Okamžite hľadal Macejku, puk sa ale napokon dostal k Važanovi.

18:34
    Zeliska s Themárom skúšali prekvapiť Murína z ľavej strany. Opäť ale neúspešný pokus domáceho tímu.

18:09
    Hriňova strela od modrej takmer doplachtila do bránky. Chýbalo naozaj veľmi málo.

17:38
    Vylúčenie na strane Žiliny. Heš dostáva dve minúty za krosček.

17:23
    Macejka si počkal na prihrávku. Obkrúžil bránku súpera, k zakončeniu sa ale nedostal.

16:56
    Osamotený Učník pred bránkou Žiliny. Skúšal ešte vrátiť puk na Berana, ktorý bol ale príliš ďaleko.

16:14
    Ešte strela z hokejky Galamboša. Domácim zatiaľ druhý gól nebol dopriaty.

15:45
    Važan s Markovičom to teraz prekombinovali. Hostia puk okamžite vyhadzujú.

15:09
    Nepresný pokus z hokejky Heša. Žilina sa teraz musí sťahovať pred vlastného brankára.

14:52
    Ešte Drevenákov pokus o nahodenie puku do útočného pásma. Domáci sa ale ubránili a teraz Macejka čaká na prihrávku od svojich spoluhráčov.

14:22
    Tvrdá strela z hokejky Milovanoviča. Dzubina má puk vo svojej moci.

14:04
    Tečovaný puk z hokejky Nemca. Ten ho smeroval k ľavej žŕdke Dzubinovej bránky.

13:29
    Ostreľovanie domácej bránky. Ako posledný to skúsil z prvej Petruška, potom ale puk opúšťa obranné pásmo Martina.

12:40
    Troliga inkasoval úder hokejkou do tváre. Na trestnú lavicu odchádza Šišovský, ktorý dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

11:43
    Beran proti Drevenákovi. Domáci skúšajú nahodiť puk na zadný mantinel.

11:10
    Zeliska s Matejko si vyskúšali výpad proti brankárovi hostí. Ten sa musel po puku hodiť a dostať ho so spoluhráčmi z obranného pásma.

10:32
    Važan s Themárom hľadali cestu pred bránku súpera. Žiline sa však podarilo dostať puk za modrú čiaru a oddialiť tak domáce nebezpečenstvo.

9:55
    Novotný sa prebil do útočného pásma. Bol však vpredu osamotený a spoluhráči zostali v strednom pásme.

9:02
    Rechtorík okúsil tvrdosť Ďurkecha, ktorý ho nevyberaným spôsobom poslal na ľad pri vlastnej striedačke. Ďurkech dostáva dvojminútový plus desaťminútový trest za údery do hlavy a krku.

8:18
    Valášek zobral puk Zeliskovi. Domáci prišli o pásmo.

7:44
    Važan si pýta puk pred modrou čiarou. Milovanovič je ale proti a hráči Žiliny sa snažia podniknúť nájazd na bránku domácich.

6:57
    Medzitým druhá žilinská formácia bola veľmi blízko ku gólu. Ani Troliga či Faith si ale s brankárom Martina neporadili.

5:28
    Vylúčenie na strane Martina. Drgoň dostáva dve minúty za vrážanie.

4:58
    Stupka sa prebíjal pravou stranou k bránke. Na ľade však leží jeden zo žilinských hráčov a bude sa vylučovať.

3:42
    Na ľade sa nám objavil už aj Michal Beran. Domáci si ale museli dávať pozor na Hreusa, ktorý sa už pokúšal preniknúť stredom klziska.

2:41
    Využitá presilová hra Martina. Zeliska ešte zvolil prihrávku na Galamboša, ktorý ale videl pred bránkou Učníka, ktorý po dotyku s hornou žŕdkou dostáva puk do bránky. Asistencie Galamboš a Zeliska.

1:54
    Drgoňova prihrávka pred bránku, ktorú si ešte spracoval Važan a mohol byť z toho gól. Puk sa napokon len obtrel o pravú stranu hosťujúcej bránky a končí pri mantineli.

1:14
    Vylúčenie na strane Žiliny. Heš dostáva dve minúty za bránenie v hre.

0:23
    Hreus s Hájnikom sa dostali do obranného pásma domáceho tímu, ktorý mal chvíľu problémy s dostaním puku do stredného pásma. Napokon sa to domácim hráčom podarilo.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

V domácom tíme sa objavuje Michal Beran, ktorý nastupuje aj napriek zlomenine. Značne omladený martinský káder to určite proti Žiline nebude mať jednoduché. Ak však chce tento tím postúpiť do play-off, nemá inú možnosť ako zvíťaziť.

V dnešnom zápase je favoritom domáci tím, ktorý bojuje o miestenku v play-off s Nitrou. Žilina je už istým tímom, ktorý si zmeria sily v baráži s víťazom 1. hokejovej ligy.

Jubilejné 50 vzájomné stretnutie čaká na dnešných súperov. V doterajších 49 stretnutiach sa z víťazstva radoval 24-krát Martin, 6-krát sa po 60 minútach hry zrodila remíza a 19-krát zvíťazila Žilina.

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Volentier) - Drgoň, Hriňa - Novotný, Ďatelinka - Matejka, Klepáč - Velebný, Brcko - Themár, Markovič, Važan - Macejka, Beran, Šišovský - Učník, Zeliska, Galamboš - Rechtorík, Nátny, Jonák

MšHK Žilina: Murín (Johanes) - Krčula, Dlouhý - Rúfus, Heš - Milovanovič, Devečka - Ďurkech, Leško - Hájnik, Hreus, Horský - Nemec, Troliga, Faith - Petruška, Rataj, Vala - Stupka, Valášek, Drevenák

Rozhodca: Ru. Lauff - R. Bednár, V. Snášel, J. Marušin.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 3. Učník (Galamboš, Zeliska), 37. Beran (Šišovský), 37. Themár (Markovič, Važan), 58. Markovič (Themár)

HK VITAR Martin: Dzubina (Volentier) - Drgoň, Hriňa - Novotný, Ďatelinka - Matejka, Klepáč - Velebný, Brcko - Themár, Markovič, Važan - Macejka, Beran, Šišovský - Učník, Zeliska, Galamboš - Rechtorík, Nátny, Jonák
    MsHK Žilina: Murín (Johanes) - Krčula, Dlouhý - Rúfus, Heš - Milovanovič, Devečka - Ďurkech, Leško - Hájnik, Hreus, Horský - Nemec, Troliga, Faith - Petruška, Rataj, Vala - Stupka, Valášek, Drevenák

Rozhodca: Ru. Lauff - R. Bednár, V. Snášel, J. Marušin