HC Sparta Praha
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
HC VERVA Litvínov
cz Utorok 25.01.2011, 18:00 • TESLA ARENA • Tipsport extraliga (ČR)

Sparta v prvním ze dvou domácích utkání s Litvínovem podlehla jasně 1:4 a Benzina slaví veledůležité vítězství. Ze Sparty se s vámi loučíme a přejeme příjemný zbytek večera. (20:31:40)

60:00

59:32
    Litvínov drží puk zcela mimo dostřel Volkeho branky.

58:58
    Vhazování ve sparťanském pásmu. naděje na body pro Spartu umírá poslední, ale umírá.

58:00
    Litvínovští fanoušci pějí oslavné chorály, Pöpperle zatím zůstává v bráně.

56:03
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Tak o vítězi dnešního zápasu je nejspíš rozhodnuto, sparťanská obrana úplně zapomněla na svého ex-spoluhráče MARKA ČERNOŠKA, kterému Černý poslal mezi kruhy nádhernou přihrávku. Chycení dělovky příklepem Pöpperlemu navíc zkomplikoval clonící hráč. Asistence: Jakub Černý.

54:59
    Nyní už budou "Spartakids" střídat, na konci jejich útoku byla střela od modré čáry, jejíž autorem byl Philipp.

54:37
    Kombinace čtvrté sparťanské lajny sestavené z mladíků nekombinovala přesně a sama se defacto vyhnala z pásma.

53:27
    Nyní si zachytal i Volke, Vykoukal zkoušel ránu mezi nohy. Pokud chce Sparta v dnešním zápase uspět, měli by to zkusit i útočníci.

53:16
    Hübl poslal Pöpperlemu dalekonosný pozdrav, puk se zastavil na zadním plexiskle.

52:06
    Sparta by měla vzhledem k vývoji utkání útočit, místo toho ale jakoby nevěděla co hrát. Litvínov je naproti tomu na koni a shodit ho ze sedla nebude pro domácí nic jednoduchého.

51:20
    Jenáček teď zkusil překvapit sparťanského gólmana z otočky, Pöpperle mezi betony mezeru tentokrát neměl.

50:58
    Kubát nahodil na Pöpperleho, ten před clonícím Hüblem raději přerušuje hru.

50:46
    Sparťanský bek Gulaši se najedenou ocitl v útočném pásmu a pokusil se vystřelit přes obránce. Neuspěl.

49:14
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Sparťan Jakub Koreis je vyloučen za hákování, Peter Jánský pád navíc přifilmoval. Oba jdou pykat na dvě minuty.

48:52
    Chyba a možná sparťanské defenzivy, jmenovitě bránícího útočníka Karla Hromase, pomohla MARTINU JENÁČKOVI k třetí brance Litvínova. V ideální střelecké pozici mezi kruhy měl dost času a prostoru na propálení Pöpperleho mezi nohy. Asistence: Jaroslav Kracík.

48:23
    Hübl chtěl poslat Kubinčáka do úniku, vysokou žabku odrazil Hanzlík rukavicí.

47:36
    Probuzený střelec z minulého zápasu Marek Bartánus unikal sám proti Volkemu, byl ovšem v ofsajdu.

47:27
    Litvínov i za plného počtu hráčů na ledě pokračuje v obléhání Pöpperleho brány.

47:02
    Zámek Litvínova vrcholil nahrávkou na Jánského před brankovištěm, ten si z první s pukem neporadil.

46:31
    Hanzlíkova hokejka při střetu s protihráčem vyletěla asi pět metrů do vzduchu, rozhodčí střet posoudili jako dovolený.

45:23
    Švarný vyslal dvě střílené přihrávky od modré před brankoviště, Sparty pokusy o dorážky kryje.

45:06
    Sparťané při pokusu obsazení pásma faulovali. Lukáš Luňák si jde sednout na dvě minuty za držení hole protihráči.

44:56
    Nahození Sparty zachytil u zadního mantinelu Švarný a rozehrává.

43:55
    Broš hledal v rychlé akci dva na jednoho Kafku napravo, měl ale málo času.

43:13
    Sparta ještě zatím nezaútočila, těžko se dostává přes červenou čáru.

41:50
    Jánský využil zaváhání Gulašiho, kterému se puk odrazil ve vlastním pásmu od brusle přímo k litvnínovské 86. Založil akci, kterou zakončoval Trávníček mimo branku.

41:14
    Vhazování v obranném pásmu Sparty poté, co byla hra přerušena kvůli nedobytnému puku u mantinelu.

40:15
    Lukeš stínil před Pöpperlem a čekal na nahrávku, puk ale zůstal za brankou.

40:01

Druhá třetina už byla na branky bohatší. Skóre otevřel Kubinčák, premiérovou trefou v extralize vyrovnal Žalčik. Na jeho branku bleskově odpověděl devět sekund před sirénou Hübl a Sparta bude muset ve třetí části dotahovat. Třetí třetina začne ve 19:51.

40:00

39:51
    VIKTOR HÜBL prostřelil nad lapačkou Pöpperleho. Asistence Lukeš.

39:19
    Sparta právě vstřelila branku!
    Svou první extraligovou branku vstřelil LUKÁŠ ŽALČIK, který se dostal k dorážce a střílel do odkryté klece. Asistence Macholda.

38:16
    Litvínov je v pěti.

37:45
    Vykoukal trefil Luňáka stojícího vedle branky, tomu se nepodařilo tečovat puk za záda Volkeho.

37:19
    Broš zblízka nepřekonal Volkeho.

36:30
    Sparta se pokouší o vyrovnání v pěti proti třem.

36:16
    Výborný byl odveden do kabiny, nevypadá to s ním dobře.

36:16
    Sparťanský kapitán Výborný byl velmi tvrdě, a také nedovoleně atakován u mantinelu. Vyloučen Trávníček (SPA) za vražení na hrazení. Sparta si zahraje více než minutu a půl pět na tři.

35:52
    Rozhodčí ukládá dlouho signalizovaný trest, Hübl (LIT) vyloučen za hákování.

34:38
    Po skrumáži v brankovišti Volkeho puk prokouzal těsně kolem tyče.

33:30
    Gulaši (SPA) držel Trávníčka. Sednout si jdou oba, Gulaši za držení protihráče, Trávníček za nafilmovaný pád.

33:00
    Ton pálil od modré, Volke jeho pokus instinktivně vyrazil.

32:42
    Litvínovských bylo na ledě šest, trest pro hráčskou lavici odsedí Gerhát.

31:49
    Lukeš si dobře najel po levém křídle, Pöpperle chytá.

31:10
    Výborný posílal křižnou přihrávku napříč brankovištěm, žádný sparťan ale nebyl v dohledu.

28:48
    Hosté ujeli dva na jednoho, Lukeš našel VOJTĚCHA KUBINČÁKA, který prostřelil Pöperleho mezi betony. Rozhodčí signalizoval trest, který se neukládá. Asistence Lukeš, Švarný.

27:49
    Ton s Kafkou v nadějné pozici, Kafka ale Tonovu přihrávku nezpracoval.

26:40
    Litvínov Spartu tlačí, Černošek vystřelil od modré hned po buly, Pöpperle vyrazil betonem.

25:24
    Hned, jak se potrestaný Kafka vrátil na led, jde Sparta opět do čtyř. Broš (SPA) hákoval.

25:18
    Kafka zpět na ledě.

24:50
    Švarný střílí od modré, Pöpperle vyráží.

23:34
    Ton volil střelu, Volke ji asi trošku přizvedl, každopádně puk mířil na zadní mantinel.

23:34
    Ton se dostal do samostatného úniku, Černošek ho hákoval. Nařízeno trestné střílení.

23:18
    Kafka (SPA) vyloučen za zdržování hry, vyhodil puk mimo hřiště.

22:45
    Kubátův backhandový pokus míří nad branku Pöpperleho.

21:27
    Kubinčák je na ledě, Litvínov oslabení zvládl.

20:34
    Gulaši nahazoval na puk na bránu, Volke ho ukryl v lapačce.

20:01

I přes množství střel se v první třetině ani jeden tým gólově neprosadil. Druhá třetina začne v 18:53 a Sparta ji začne s výhodou jednoho muže na ledě.

Zákroky v první třetině - Volke 17, Pöpperle 12.