Žilina – B. Bystrica 4:3 (po s.n.) | Košice – Trenčín 3:0 (kon.)
Utorok 11.01.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Koniec zápasu. (20:58:55)

65:00
    Žilina dala gól! DEVEČKA premenil rozhodujúci nájazd.

Devečka môže rozhodnúť...stalo sa-Dušan Devečka ukončil zápas keď premenil rozhodujúci nájadz strelou švihom.

Rýchlu smrť začínajú hostia-Sýkora...strela švihom ale nedal.

Rozhodnúť môže Kubka....strela ale prestrelil bránu.

Nemec...skúsil strelu, no Šimonovič zastavil puk pred bránkovou čiarou.

Nasleduje Šechný...po Šechného protestoch u hlavného rozhodcu ten dlho telefonuje...nakoniec Šechného pokus úspešný nebol.

Kokavec....naznačil strelu a skóruje k žrdi.

Prvý za hostí Sýkora...Tak toto sa len tak nevidí! Sýkora zvolil nájazd a la Grabovski a dáva gól.

Prvý nájazd Smotrila...dobrý blafák ale nedal.

Samostatné nájazdy začínajú.

Po krátkej úprave ľadu budú následovať samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:24
    Do konca predĺženia 36 sekúnd, keď je puk mimo hracej plochy.

63:55
    Tak napokon dostal Petruška 10 minútový osobný trest za filmovanie.

63:55
    Na ľade ostáva ležať Petruška, zatiaľ je to bez trestu.

63:00
    Banská Bystrica mohla rozhodnúť. Kútny nevyužil dobrú Hudecovu prihrávku.

Dnešné stretnuite sleduje 1149 divákov.

61:30
    Domáci nevyužili presilovú hru v predĺžení aj keď na to mali dobré príležitosti.

60:58
    Hostia v plnom počte.

60:10
    Začalo sa predĺženie, v ktorých majú domáci bilanciu 4:0, hostia sú na tom trocha horšie s bilanciou 5:4.

60:01
    Začalo predĺženie.

O chvíľu začne predĺženie, v ktorom majú žilinčania ešte 57 sekúnd početnú výhodu o jedného hráča.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:31
    Hrať sa bude ešte 29 sekúnd a domáci hrajú jednu z posledných presiloviek v zápase.

58:58
    Vylúčený hráč Banskej Bystrice Šimonovič 2 minúty za podrazenie. Trest si odpyká Heizer.

58:20
    Na Šimonoviča sa to valí zo všetkých strán. Najskôr ho skúšal strelou Smotrila a hneď po ňom aj Ďurkech.

57:20
    Rúfus spálil možnosť na druhý gól v zápase keď jeho bomba z blítka trafila iba do Šimonoviča.

56:30
    Do konca zápasu ostáva niečo viac ako 3 minúty. Je otázne či sa bude niektoré z mužstiev snažiť zvíťaziť v riadnom hracom čase alebo si počkajú až na predĺženie prípadne nájazdy.

55:13
    Žilina dala gól! Žiline sa podarilo vyrovnať a opäť gól Žiliny padol v presilovke. Hešovu strelu od modrej čiary dostava dotlačil do brány SMOTRILA. Dlho sa nevedelo kde sa nachádza puk až sa napokon zjavil za Šimonovičom.

54:11
    Vylúčený hráč Banskej Bystrice Vantroba 2 minúty za držanie.

54:00
    Hreus sám pred bránkoviskom dostal prihrávku z krídla ale aj tak nedokázal Šimonoviča prekonať.

53:35
    Žilinský vlci stále márne dobíjajú pevnosť zvaná Banská Bystrica.

52:00
    Banská Bystrica sa obáva o výsledok a 8 minút do konca zápasu bráni so štyrmi hráčmi na obrannej modrej čiare.

50:20
    Kokavec po Hreusovej strieľanej prihrávke poslal puk iba tesne mimo pravej žrde.

49:10
    Žilina dokazuje že svoju kožu nechce predať len tak ľahko. Vlci sa derú do útoku, no ich šance končia zväčša na pozornom Šimonovičovi, alebo ešte pred ním.

46:24
    Znova strela od modrej čiary, tento raz to bol Ďurkech, ktorý mieril Šimonovičovi medzi betóny, ten jeho pokus však kryl.

45:45
    Heš dobre strieľal hneď ako s pukom prekonal modrú čiaru, a tak Šimonoviča prinútil k zákroku lapačkou.

44:43
    Domáci v plnom počte.

44:10
    Petruška s Horským v oslabení ušli bystrickej obrane a po tom čo Petruška naviazal na seba dvoch hráčov a skvele prihral Horskému ten nikým nestrážený netrafil Šimonovičovu bránu.

43:50
    Žilinčania už druhýkrát v zápase pykajú za zle prevedené striedanie.

42:43
    Vylúčený hráč Žiliny Ďurkech 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

41:40
    Devečka nebezpečne strieľal od modrej čiary, jeho strela sa odrazila od zadného mantinelu ale potom nikto zo žilinských hráčov nedopravil puk až do brány.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:38.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:35
    Banská Bystrica dala gól! Hosťom z Banskej Bystrice stačilo na odpoveď 35 sekúnd. Šechný dobre prihral voľnému Kútnemu a ten strelou do ,,vinkľa" prekonáva Laca.

39:00
    Žilina dala gól! Žilina využíva už druhú presilovú hru, keď sa rovnú minútu do konca tretiny trafil RÚFUS.

38:55
    Ak sa za minútu druhej tretiny žilinčanom nepodarí skórovať budú hrať presilovku ešte aj v tretine čislo tri.

38:09
    Vylúčený hráč Banskej Bystrice Rumpel 2 minúty za pád pod nohy.

37:43
    Sýkora ostal ležať na ľade po tvrdom ale čistom zákroku.

36:50
    Banská Bystrica dala gól! Banská Bystica využíva presilovú hru ešte skôr ako Žilina, keď na to baranom stačili 4 sekundy. Od modrej čiary sa presadil Paľov.

36:46
    Vylúčený hráč Žiliny Stupka 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

36:00
    Horský mal dobrú príležitosť, sám medzi kruhmi nepochopiteľne prihrával na spoluhráča, ktorý bol navyše pokrytý.

34:00
    Na tabuli svieti 10 minútový osobný trest, ktorý dostal Hudec za nešportové správanie.

33:40
    V Žiline vidíme v poslednej bode veľa strkaníc po prerušení hry. Uvidí sa či to bude viesť k nejakej šarvátke.

32:25

31:20
    Žilina presilovku 5 na 3 nevyužila má však ešte viac ako minútu možnosť hrať v početnej výhode o jedného muža.

31:17
    Banská Bystrica so 4 hráčmi.

30:30
    Ihneď po vhadzovaní ostal jeden zo Žilinčanov ležať na ľade. Po nešetrnom zákroku putuje na 2 minúty Paĺov.

30:25
    5 na 3. Vylúčený hráč Bystrice Paľov 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

30:12
    Tak opäť zvonila žrď a opäť tá za Šimonovičom. Bolo to pri presilovej hre.

30:00
    Dokáže Žilina využiť aj druhú presilovú hru? Zatiaľ sa tak nestalo ale vlci na to majú ešte vyše minúty.

29:17
    Vylúčený hráč Bystrice Šechný 2 minúta za hákovanie.

28:01
    Žilina sa mohla ujať vedenia, no Oravec vo vyloženej šanci zlyhal, keď sa mu nepodarilo skórovať do prázdnej brány.

26:00
    Ďurkech mal možnosť no po tom čo sa k nemu dostal odrazený puk, bránu minul.

25:26
    Hosťom asi pomohol oddychový čas, keď hneď po jeho skončení sa barani nahrnuli pred Laca.

24:59
    Hostia si berú oddychový čas v nezvyčajnom čase.

24:59
    Oddychový čas Banská Bystrica.

24:59
    Druhý Žilinský útok narobil vetry pred Šimonovičom, ten síce bez hokejky ale celú situácie rieši.

23:53
    Žilina dala gól! Žiline stačilo iba 8 sekúnd na využitie presilovej hry. PETRUŠKA využil prihrávku Devečku a vyrovnáva stav.

23:45
    Vylúčený hráč Bystrice Hudec 2 minúty za podrazenie.

22:55
    Zvoní žrď! Rázom mohlo byť vyrovnané keď Dlouhý naskočil z trestnej lavice a puk ktorý sak nemu odrazil poslal prudkou strelou do žrde.

22:40

22:30
    Domácim sa podarilo vymaniť a presunuli sa do útoku.

21:50
    Bystričania držia svojho súpera zavretého v pásme a točia ich ako na kolotoči.

20:40
    Vylúčený hráč Žiliny Dlouhý 2 minúty za držanie.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:30
    Tak Žilina naozaj pridala ale vlkom sa nedarí dostať cez pozornú obranu hostí.

16:40
    Po zakázanom uvoľnení sa vhadzuje pred Lacom. Uvidíme či vlci pridajú a budú sa chcieť niečo s výsledkom urobiť. Dnes im ide o veľa.

14:30
    Bánská Bystrica dala gól! ČEŠÍK pri signalizovanom vylúčení šikovne tečoval strelu Cebáka a keďže mal Laco zakrytý výhľad pustil do brány pomerne ľahký puk.

13:15
    Opäť veľká šanca Stupku. Po tom čo sa v útočnom pásme k nemu puk odrazil, skúsil žilinský hráč bombu z prvej no tá iba presvišťala okolo žrde.

11:56
    Heizer vystrelil z veľkého uhla, no Lacovi puk vypadol a kotúľal sa po čiare. Domáci aj so šťastím odvrátili.

11:20
    Hrá sa prevažne medzi tretinami.

08:31
    Hra stratila ten švih, ktorý mala v úvodných minútach. Sem-tam príde nejaká ta strela ale o vyložených šanciach sa hovoriť nedá.

06:40
    Nemec z krídla po prihrávke od Kokavca triafa iba dobre postaveného Šimonoviča.

05:29
    Hájnik sa už dostával do šance no pri súboji s obrancom sa mu puk zamotal medzi nohami a tak z jeho šance Žilina nevyťažila nič.

04:01
    Strela Vizváryho, ktorú dorážal Rumpel, Laco však pozorný,

02:35
    Tak si to zrekapitulujme. Žilinský útočník Stupka sa rútil sám na Šimonoviča a v poslednej chvíli, i za cenu trestného strieľania, ručnú brzdu zatiahol Vizváry.

02:34
    Stupka nepremieňa trestné strieľanie!

02:24
    Samostatný nájazd pre Žilinu.

00:30
    Prvých 30 sekúnd jasne v réžii Žiliny. Kokavec dobre dostal puk do pásme kde jeho spoluhráči vyslali zopár nebezpečných striel na Šimonoviča.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

MšHK Žilina: M. Laco (Johanes) – Rúfus, Dlouhý – Ďurkech, Heš – Devečka, Milovanovič – Krčula – Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Horský, Smotrila – Drevenák, Valášek, Stupka – Hájnik, Troliga, Oravec.

HC 05 Banská Bystrica: Šimonovič (Fedor) – Cebák, Biro – Vantroba, Vizváry – Kolba, Bambúch – Kubka – Hlinka, Hudec, Sýkora – Paľov, Češík, Hvila – Rumpel, Šechný, Kútny – Bendík, Heizer, Bezák.

Rozhodca:Kubuš – R. Bednár, V Snášel
    Delegát a videorozhodca: Dr. Vyšný
    .

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Peter Taraba

Góly a asistencie: 24. Petruška (Devečka, Horský), 39. Rúfus (Dlouhý, Hreus), 56. Smotrila (Heš, Devečka), 65. Devečka - 15. Češík (Cebák, Hvila), 37. Paľov (Kolba, Šechný), 40. Kútny (Šechný, Kolba)

MsHK Žilina: M. Laco (Johanes) – Rúfus, Dlouhý – Ďurkech, Heš – Devečka, Milovanovič – Krčula – Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Horský, Smotrila – Drevenák, Valášek, Stupka – Hájnik, Troliga, Oravec.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Šimonovič (Fedor) – Cebák, Biro – Vantroba, Vizváry – Kolba, Bambúch – Kubka – Hlinka, Hudec, Sýkora – Paľov, Češík, Hvila – Rumpel, Šechný, Kútny – Bendík, Heizer, Bezák.

Rozhodca: Kubuš – R. Bednár, V Snášel Delegát a videorozhodca: Dr. Vyšný