Ženeva – S.Moskva 2:0 (kon.) | Team Canada – Sparta Praha 4:3 (po pr.)
cz Streda 29.12.2010, 20:15 • Vaillant Arena Davos • Spengler Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Team Canada: Deslauriers (Moss) - Roche, Bell, Murphy, Kwiatkowski, Dupont, Popovic, Iggulden, Westcott - Down, Holden, Kariya - McLean, Metropolit, Vigier - Bell, Pittis, Lehoux - Pelletier, Landry, Brooks

HC Sparta Praha: Pöpperle (Bäumle) - Gulaši, Du Bois, Husák, Philipp, Hanzlík, Macholda, Karpov - Kafka, Výborný, Kratěna - Hromas, Koreis, Ton - Luňák, Broš, Treille - Smoleňák, Peter, Kůrka - Bartánus

Rozhodčí: Baluska, Kurmann - Arm, Müller.

Přeji příjemný podvečer a vítám vás u on-line přenosu čtvrtfinálového utkání Spengler Cupu mezi pražskou Spartou a výběrem Kanady. První čtvrtfinálové utkání se odehrálo již dnes odpoledne a švýcarská Ženeva překvapivě vyřadila Haškův Spartak Moskva po vítězství 2:0.

V dnešním utkání se rozhodne o tom, kdo se v zítřejším semifinále utká s domácím Davosem, jehož dres oblékají také čeští hokejisté.

Pro Pražany je to dnes třetí utkání ve třech dnech. Nejdříve v pondělí nestačili na švýcarskou Ženevu, která nad nimi zvítězila 4:3 a včera nestačili na ruský Petrohrad, kterému podlehli 1:4.
    Do utkání nezasáhne Jiří Vykoukal, jenž ve včerejším utkání odstoupil kvůli zranění kolene. Miloslav Hořava bude postrádat také již delší dobu zraněného Douga O´Briena.
    Poprvé se v Davosu představí Jakub Koreis a nastoupí ve druhém útoku mezi Tonem a Hromasem. Po jednozápasové pauze se vrací také Tomáš Pöpperle a kapitán David Výborný.

Výběr Kanady ve svém prvním utkání smetl Haškův Spartak Moskva a zvítězil 6:1. Ve druhém utkání ovšem nestačil na domácí Davos a prohrál s ním v poměru 2:3. Kanadskému bodování mužstva vládne Yannick Lehoux, jenž zatím nasbíral tři body za dvě branky a jednu asistenci. V tabulce celého turnaje mu patří šestá pozice.

Začátek utkání se pomalu blíží. Hořavovi svěřenci nastoupí v bílých dresech. Tým, jenž vede Mark Messier, nastoupí v černých dresech.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhrál kanadský tým.

00:13
    A tým jde ihned dopředu.

00:25
    Z prvního útoku nezapršelo. Petr Kafka zkoušel samotný únik, ale také nebyl úspěšný.

00:42
    Zakázané uvolnění Pražanů.

01:12
    Kanaďané útočí.

01:24
    Sparťané situaci zvládli a drží puk ve své moci.

01:47
    Sparta se dostala do útočného pásma Kanady.

01:51
    Hanzlík to zkoušel od modré, ale jeho slabá střela nenadělala kanadskému brankáři problémy.

3:22
    Vhazuje se po levici kanadského brankáře.

03:33
    Sparťané se neudrželi v útočném pásmu a byli vytlačeni až na svou polovinu.

03:51
    Zprava to zkoušel Ton, ale neuspěl.

04:00
    Petr Macholda vyhodil kotouč mimo hřiště a kotouč skončil mezi diváky. Vhazuje se po pravici českého brankáře.

04:05
    Kanada se dostala ke střele, ale s tímto pokusem si Pöpperle poradil bez problémů.

05:05
    Kanaďané útočili, ale neúspěšně. Dopředu mohli jít Pražané a ve slibné šanci se objevil Kůrka. Bohužel neuspěl.

05:36
    Děj hry se odehrává ve středním pásmu.

05:57
    Kanaďané operují s kotoučem v útočné třetině.

06:09
    Pražané dobře napadají a získávají kotouč do své moci.

06:21
    Hanzlík čeká s pukem za brankou, než jeho spoluhráči vystřídají.

06:39
    Sparta se dostala dopředu, ale branku Kanady neohrozila. Ta mohla jít do brejku, ovšem vše skončilo stejně jako z hokejek sparťanských hokejistů.

08:17
    Sparta si dobře hlídá své obranné pásmo a kanadští hráči mají problémy.

08:49
    Teď se prokázala také Sparta. Jeden z útočníků se dostal ke střele, ale byl ve velkém úhlu. Deslauriers si kotouč pohlídal.

09:07
    Pražané jsou zatím méně aktivnější v útočné fázi, ale co se týče obrany, tak dělají soupeři velké problémy.

09:39
    Kanaďané jsou velmi snaživí, ale jejich aktivita končí dalším postavením v brankovišti.

10:10
    Treille vyvezl kotouč do útočného pásma, nacházel jednoho ze svých spoluhráčů, ale ten nezakončil.

10:18
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada zaslouženě vede. Její hráči získali kotouč v obranném pásmu a vydali se vstříc brance Sparty. Puk se dostal až ke Glenu Metropolitovi, jenž ho z rohu poslal směrem na branku. Puk se odrazil mezi kruhy, kde stál JEAN - PIERRE VIGIER a poslal svůj tým do vedení!

11:00
    Sparta se snaží, ale Kanaďané se dostali do pohody.

12:03
    A je tu první vyloučení. Za podražení dostává dvouminutový trest Westcott.

13:54
    Sparta nic nevymyslela a dokonce si vykoledovala dvouminutový trest. Radek Smoleňák míří na trestnou za hru vysokou holí.

14:15
    Kanada má zkrácenou přesilovku a může zvýšit svůj náskok.

14:40
    Pražané měli možnost brejku 2 na 1. Broš ujížděl s Treillem, ale akci sám zakončoval. Jeho dělovka mířila nad levý růžek kanadské svatyně.

15:00
    Sparta se osvobozuje.

15:30
    Kanada si drží útočné pásmo a Sparta je pod tlakem.

15:52
    Sparta je v plném počtu.

16:12
    A je tu trochu přísné vyloučení na straně Sparty. Gulaši u mantinelu dohrál Pittise a dostal dvouminutový trest.

16:15
    Výborný po vhazování vybojoval kotouč a se svými spoluhráči na třetí pokus vyhodil kotouč až k brance Kanady.

16:46
    Kanada kombinuje v obranném pásmu Sparty.

16:54
    Sparta se zase osvobozuje po střele Kwietkowskiho.

17:43
    Kanada se s pukem nachází za svou brankou a stále se nemůže dostat do obranného pásma holešovického celku.

18:13

18:18
    Kariya z rohu našel před brankou zcela volného Downa a Pöpperle se měl, co ohánět.

18:44
    Spartě se podařilo vymanit z kanadských kleští.

18:50
    Kanada zakládá další útok.

19:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

19:05
    Vhazovalo se po pravici Pöpperleho, ale Spartanům se podařilo osvobodit.

19:43
    Na trestnou míří Macholda za držení. Odpyká si dvouminutový trest.

20:00

Kanada si do druhé třetiny odnáší jednobrankový náskok, kterého se ujala po brance Vigiera. Messierovi svěřenci byli aktivnějším celkem, ale Spartě dlouho vycházela poctivá defenziva, kterou jistil Pöpperle v brance. V jedenácté minutě ovšem nestačil na stoprocentní šanci kanadského hráče, jenž příležitost využil. Třetí třetina začne přibližně ve 21:05.

20:01

20:41
    Kanada pokračuje v přesilové hře z první třetiny. Zatím ovšem výrazně sparťanskou klec neohrozila. Vhazuje se v obranném pásmu Kanady.

20:52
    Ofsajd Kanady.

21:00
    Kanada se uchytila v útočném pásmu a začíná přesilovkový kolotoč.

21:12
    Přesilovka jest využita. Cory Murphy střílel od modré a jeho střelu Pöpperle vyrazil. Puk se dostal k DOMENICU PITTISOVI a Sparta doplatila na svou nedůraznost před brankou. Kanada vede o dvě branky.

21:30
    A Macholda se opět podívá na trestnou lavici a opět za držení.

23:04
    Spartě se daří držet kanadské hráče na uzdě a úspěšně se brání jejich přesilovce.

24:00
    Pražané jsou již kompletní a Sparta se dostává dopředu.

24:15
    Hanzlík nahodil kotouč za branku Kanady, odkud se kotouč dostal do rohu kluziště, kde o něj bojuje velká skupinka hráčů.

24:40
    Kanada se ujímá kotouče a může založit další útok.

26:50
    Sparta se snaží zatlačit na svého soupeře, ale zatím se nachází pouze v útočném pásmu Kanady, ovšem branku soupeře nějak zásadně neohrožuje.

27:41
    Sparta právě vstřelila branku!
    A snaha přináší své ovoce. Čtvrtý útok Sparty je dnes útokem nejaktivnějším, což právě potvrdil. Po asistenci Radka Smoleňáka se prosadila švýcarská posila, EMANUEL PETER a vrací Spartu do utkání! Asistence: Radek Smoleňák, Tomáš Kůrka

29:00
    Sparta ožila. Koreis zakládá další útok.

28:57
    A svou snahou si vybojoval přesilovou hru. Na trestnou míří McLean za sekání.

29:16
    Du Bois to zkoušel od modré a nadělal Deslauriersovi velké problémy.

29:37
    Sparta se nachází v útočném pásmu.

29:44
    Ton s Brošem neudrželi kotouč a Popovic osvobozuje svůj tým.

30:10
    Sparta kombinuje v útočném pásmu.

30:29
    Gulaši to zkoušel střelou zápěstím, ale jeho pokus mířil mimo.

30:34
    Ofsajd Holdena.

30:50
    Kůrka to zkoušel zleva, ale Deslauriers byl pozorný.

31:24
    Kanada jde opět do dvoubrankového vedení a opět v tom měl prsty Glen Metropolit. Po jeho přihrávce se prosazuje BRENDAN BELL. Asistence: Glen Metropolit, Brett McLean

32:59
    Sparta se nechce dát lacino a rychle snižuje. Opět se o to postaral čtvrtý útok. Radek Smoleňák střílel od modré a puk se od Deslaurierse odrazil k EMANUELOVI PETEROVI, jenž bez problémů přidal svou druhou branku v utkání. Asistence: Radek Smoleňák

35:45
    Omlouvám se za skromnější informace o dění na ledě, ale z technických důvodů není možné psát více. Na napravení tohoto problému se již pracuje. Od snižující branky Emanuela Petera se nic zajímavého neudálo, oba týmy jsou kompletní a stav se nezměnil.

35:53
    Na trestnou míří Micki Dupont.

36:17
    JE VYROVNÁNO! Sparta využívá svou přesilovku a vyrovnává stav utkání. O vyrovnávací branku se postaral kapitán DAVID VÝBORNÝ. Sparta je zpět ve hře! Asistence: Jan Hanzlík, Petr Macholda

37:00
    Zpoza branky to zkoušel Metropolit, objel branku a beckhendem zasouval k levé tyči Pöpperleho branky. Gol padl až po odpískání, takže se stav nemění.

37:28
    Velký guláš před Pöpperleho brankou! Kariya ale nakonec podle videorozhdčího puk za čáru nedostal.

38:14
    Broš hledal před brankou Smoleňáka, ale puk mu poslal přímo na brusle.

38:44
    Hanzlík teď zkazil rozehrávku a vyhodil puk jen na icing.

39:25
    Další chyba javorových listů při rozehrávce. Smoleňák zachytil rozehrávku Kwiatkowského, ale sparťanský útočník zasáhl puk koncem hole, a tak neměl Deslauriers téměř žádnou práci.

40:00

No vida! Sparťané oživili své naděje na účast v semifinále Spengler cupu. Kanada sice v průběhu druhé třetiny dvakrát vedla o dvě branky, Pražané ale ukazují velkou vůli porvat se o dobrý výsledek a před třetím dějstvím je tak všechno otevřené.

40:01

41:05
    Hraje se zatím výhradně v obranné třetině Sparty, Kanada se ovšem do žádného zakončení zatím nedostala.

42:02
    Teď se pro změnu usadili na čas v teritoriu soupeře Pražané, ale Hanzlík puk nahodil pouze za bránu a Sparťané odjeli střídat.

42:37
    Šikovnou střelu Tomáše Kůrky kryje Deslauriers.

43:04
    Od modré čáry zkoušela štěstí akvizice Pražanů pro Spenglerův pohár Felicien Du Bois, ale její střela skončila jen na betonech Deslaurierse.

43:25
    Lehoux hledal hezkou přihrávkou zpoza branky Pittise, Macholda se ale stihl vrátit.

43:44
    Každopádně zatím máme ve třetí třetině možnost sledovat hodně opatrnou bitvu, žádný celek nechce udělat možná osudovou chybu.

43:57
    Kolem branky se elegantně obkroužil Holden, ale našel jen připraveného Pöpperleho.

44:48
    Pöpperle se teď uchýlil k riskantní rozehrávce, ale zasáhl jen Gulašiho. Puk naštěstí proskákal mimo sparťanské brankoviště.

45:23
    Sparta nyní hraje hodně pasivně, většinou jen odevzdává puk na hole soupeřů.

45:38
    Pelletier ostře sražen u mantinelu, rozhodčí ale vylučovat nehodlá.

46:02
    Jedna rána za druhou teď míří na svatyni Tomáše Pöpperleho, nejnebezpečněji se jevil pokus Bella, který však Pöpperle betonem vytěsnil do rohu kluziště.

46:58
    Ojedinělá šance Pražanů. Ton obkroužil branku, hledal na mezikruží připraveného Hromase, který ovšem promáchl!

47:29
    Na druhé straně se opět v dobré střelecké pozici objevil velmi aktivní Holden, nicméně Pöpperle je zatím ve třetím dějství bezchybný.

48:02
    Sparťané nyní hodně vytáhli svůj presink a Metropolit byl donucen k výhozu na icing.

48:25
    Velká šance Kanady! Přečíslení 3 na 2 výborně sehrál Lehoux, který místo střely volil přihrávku na lépe postaveného Metropolita, ten ale ke štěstí českého mužstva minul prudký kotouč.

48:51
    Opět je rozehrávka Hořavova výběru hodně kostrbatá. Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje opět před Pöpperleho.

49:27
    To budou krušné dvě minuty pro Spartu. Pelletier byl u mantinelu faulován Hanzlíkem a svěřencům kouče Messiera se tak naskýtá velmi dobrá možnost dostat se do vedení.

49:57
    Sparťané se teď Tonovou zásluhou ubránili a mohli vystřídat.

50:14
    Velká šance Kanady! Jeden z jejích hráčů nyní sám před odkrytou částí branky selhal!

51:02
    Jinak se ovšem Pražané brání statečně opět vyhodili.

51:28
    Pražané kompletní, vyjma jedné velké příležitosti se ubránili s velkým přehledem.

52:14
    Po dlouhé době se odvážila dopředu také Sparta. Ton se elegantně proháčkoval až ke střele, ale branku minul.

52:54
    Před brankou Sparty řádí Pittisova formace a Bell měl na hokejce čtvrtý gól, nicméně Kůrka mu na poslední chvíli radost překazil. Kanada má každopádně v těchto chvílích jasně navrch.

53:38
    Hezká, přímočará akce Sparty, na jejímž konce stál Tomáš Kůrka, ale švihem trefil jen betony Deslaurierse.

54:02
    Na opačné straně se do tří hráčů rozjel Landry a jeho sraženou střelou zkrotil Pöpperle.

54:32
    Kanaďané nadále produkují velmi aktivní forčeking, který teď na vlastní kůži pocítil Hanzlík. Po tvrdém střetu se ale oklepal a už opět hraje.

55:08
    Sparta sice zůstávala pod tlakem, ale zbytečným ofenzivním faulem se provinil Vigier a před Spartou se tak otvírá zajímavá možnost rozhodnout.

55:44
    Jenže Pražané se v přesilovce opět trápí a těžko se usazují v pásmu.

56:33
    Rozehrávka Sparty je pomalá a statická, Ton navíc na útočné modré chyboval a rozehrávat tak bude Pöpperle.

56:54
    Pěnou střelu Du Boise sice Deslauriers neudržel, ale na brankovišti nečíhal na dorážku žádný hráč v bílém.

57:28
    Hezkou individuální akci předvedl Kůrka, ale z ostrého úhlu trefil Deslaurierse jen do plastronu.

58:00
    Hra nadále zůstává před brankou Kanady, Deslauriers rozehrávku neriskoval a raději podržel puk ve své lapačce.

58:54
    Puk jen tak poletuje z jedné strany na druhou, hráči už čekají na prodloužení.

59:28
    Před Deslaurierse se natlačoval Kůrka, svůj blafák ale nedotáhl do konce.

60:00

Kanada sice měla v závěrečné dvacetiminutovce více ze hry, ale kýžený čtvrtý gól nedokázala vstřelit. Čeká nás pětiminutové prodloužení, kde se už může stát opravdu cokoliv.

Mark Messier svým plamenným projevem dodává svým svěřencům novou krev do žil. Hrát se bude ve čtyřech a síly tak budou určitě docházet rychleji.

60:01

60:38
    Výborný spáchal na modré velkou hrubici, ale přečíslení 2 na 1 valící se na Pöpperleho zastavil Hanzlík.

61:04
    Na druhé straně pálil Kafka, ale Deslauriers připraven!

61:27
    Poté pálil Hromas, ten ovšem branku úplně minul.

62:04
    Treille poslal Brošovi nepřesnou přihrávku, dopředu tak mohou Kanaďané.

62:12
    Sparťanů bylo na ledě příliš! Kanada tak má velkou šanci rozhodnout v přesilovce čtyři na tři. Trenér Hořava si bere oddechový čas.

62:38
    Kanaďané si v pásmu tak dlouho přihrávali až se sami vyhodili z pásma.

62:49
    Vzápětí přišla střela Bella, ten ale našel pouze hruď připraveného Pöpperleho.

63:04
    Další vyhození Sparty, ještě minutu musí Pražané sehrát ve třech.

63:20
    Kanaďanům se opět povedlo zavést puk do třetiny, první rozehrávku sice Hanzlík zachytil, ale puk se odrazil přímo na hůl MICKIHO DUPONTA, který z voleje propálil Pöpperleho. Je rozhodnuto a semifinále si zahraje Kanada. Asistence: Cory Murphy.

65:00

Kanada se sice musela na postup až nečekaně nadřít, ale Pražané dnes bojovali až do poslední minuty a za svůj výkon rozhodně zaslouží uznání. Nebýt zbytečné taktické chyby v prodloužení, možná by teď skotačili na ledové ploše Vaillant arény oni. Nejlepším hráčem Hořavova výběru vyhlášen Emmanuel Peter, na straně druhé je to Graham Bell. Příjemný zbytek středečního večera. (22:38:27)

Radek Barkman

Daniel Ryl

Góly a asistencie: 11. Vigier (Metropolit, Murphy), 22. Pittis (Murphy, Dupont), 32. Bell (Metropolit, McLean), 64. Dupont (Murphy) - 28. Peter (Smoleňák, Kůrka), 33. Peter (Smoleňák), 37. Výborný (Hanzlík Jan, Macholda)

Rozhodca: Baluska, Kurmann - Arm, Müller.