Pardubice – Liberec 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 2:4 (kon.) | Třinec – Sparta Praha 1:5 (kon.)
Plzeň – Litvínov 3:4 (po s.n.) | Kladno – Motor ČB 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Berani Zlín 0:2 (kon.)
Vítkovice – Slavia 7:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
cz Nedeľa 12.12.2010, 17:00 • Hala Rondo • Tipsport extraliga (ČR)

Je tu konec, výhru slaví zejména díky skvělé druhé třetině důraznější Karlovy Vary. V poslední dvacetiminutovce již totiž branka nepadla, oba gólmani své svatyně strrážili dobře. Brňané tak prohráli podruhé v řadě, hosté oproti tomu poprvé ve druhé polovině základní části naplno bodovali a potvrdili tak, že se jim letos proti Brnu oproti loňsku mimořádně daří. Z Brna přejeme hezký zbytek víkendu. (19:20:42)

60:00

59:59
    Ještě jedna nepřesná střela.

59:45
    Brňané kombinují, ale už to zřejmě nestihnou.

59:26
    To se nyní povedlo Procházkovi, ovšem k jeho smůle skončil puk v hledišti. Šest na čtyři.

59:19
    Melenovský nevyhodil.

59:11
    7200 diváků sleduje buly po levici Mensatora.

59:07
    Kometa v útočném pásmu.

58:46
    Dopita též branku netrefil, hosté se osvobozují.

58:30
    Bičánek nahodil do změti těl, kotouč skončil vedle.

57:21
    Nepříjemný moment, na ledě skončil jeden z hostujících hráčů, konkrétně Pech. za asistence čárového rozhodčího Peška se zvedá, snad bude v pořádku.

56:49
    Brňané přišli o pásmo.

56:31
    Hruška přenechal do tandemu Kvapilovi, jeho pokus končí těsně vedle levé tyče.

56:06
    Skladaný propašoval kotouč za modrou čáru, ale tam o něj přišel.

55:52
    Aktivní hra Varských nese ovoce, Hovi musel zakročit proti pokusu Procházky.

55:42
    Ofsajd Komety.

55:29
    Brňanům se čas rychle krátí, nyní je navíc sráží nepřesnosti.

55:03
    Erat nedokázal protlačit puk na Dopitu.

54:37
    Hovi betonem vyrazil pokus aktivního Zaťoviče.

54:18
    Kvapil se snažil tečovat Houdkův pokus, ale na kotouč nedosáhl.

53:58
    Vysoký pokus Dobroně Hovi vyrazil.

53:42
    KOmerční přestávka.

53:20
    Hovi akrobatickým rozklekem zamezil ve skórování Skladanému.

53:09
    Domácí jsou kompletní.

52:45
    Důrazný Hubáček vybojoval kotouč, Brno střádá vteřinky.

52:33
    Puk končí v ochranné síti po zásahu Hoviho, autorem střely Mucha a o teč se ještě snažil Kumstát.

52:29
    Hovi ukryl puk po nahození Muchy.

52:16
    Kometa vyhazuje.

51:46
    Dej se natahoval po příhře Pecha, na kotouč ale nakonec nedosáhl. JInak by byl ve velmi dobré pozici.

51:24

51:21
    Zaťovič bekhendem zkoušel štěstí, trefil ale jen Hoviho. Následuje další strkanice, emoce stoupají.

51:17
    I domácí oproti druhé třetiny před vlastní brankou zvýšili důraz, Zaťoviče nyní zpacifikoval Bičánek.

51:09
    Po rozmíšce před Hovim se bude vylučovat, na trestnou lavici putuje jen domácí Malec (sekání). Kumstát vyvázl z potyčky bez trestu.

50:56
    Malec nepřekonal Mensatora, jeho pokus skončil vedle.

50:30
    Jednoduché nahození, důraz a střela, to je recept hostů na dobrý výsledek. Skuhravý nyní minul.

50:18
    Kotouč končí na střídačce Komety, další přerušení.

50:06
    Ofsajd hatí další snahu o brněnský útok.

49:42
    Zaťovič jen odevzdal puk, Stehlík rozehrává...

49:17
    K zakončení se dostal Dej, ale minul branku.

48:59
    Jaroslav Svoboda nevyzrál na Dobroně a u kotouče jsou hosté.

48:32
    Skladaný po delší době projevil i útočné choutky, ale byl odstaven.

48:12
    Další vyhození, Hovi musel puk rozehrát.

47:14
    A opět míří kotouč směrem k Hovimu, čas utíká a defenziva Varů je stále precizní.

46:48
    Mensator pozorný i při pokusu Houdka, následný závar nebezpečí nepřinesl. Hosté posléze opět vyvezli kotouč.

46:17
    Hned po buly Brňané o pásmo přišli.

46:03
    Komerční pauza. Mensator dobře viděl ránu Zubíčka a puk lapil.

45:41
    Zaťovič nezachytil přihrávku na modré čáře, u puku Brňané.

45:25
    Až nyní - z vrcholu kruhu střílel bez přípravy Hubáček, trefil dobře postaveného Mensatora.

45:06
    Hosté forčekují a nepouštějí Kometu do útočného pásma.

44:52
    Skladaného pokus schoval Hovi v lapačce.

44:30
    Brňané se několikrát ocitli v náznaku dobré střelecké pozice, vždy ale chybělo důraznější zakončení.

44:01
    Hosté vyvážejí kotouč a mohou prostřídat unavené řady.

43:40
    Nepříliš přesný pokus Veselého.

43:20
    Další velká šance Brna. Hubáček využil zaváhání Mensatora a zpoza branky nabil Dopitovi, který ale netrefil prázdnou branku - kotouči v cestě do sítě zabránil dobře postavený Mucha.

42:40
    Kometa pokračuje v mírném náporu.

41:58
    Ve velké šanci se ocitl Brabenec a zejména Huml, který mohl dorazit puk do prázdné branky, ale netrefil jej. Hosté následně odpálili kotouč do středního pásma.

41:29
    Kvapil dostal puk na modré, ale neměl rychlost a byl ze střelecké pozice vytlačen.

41:10
    Hovi vyrazil tečovanou střelu Kokka od modré.

41:02
    Hovi musel na led, v lapačce ukryl kotouč po pokusu Slobody.

40:27
    Náznak faulu v souboji Kumstát - Stehlík, slovenský bek má štěstí, že neinkasoval dvě minuty.

40:08
    Dopita operuje za brankou soupeře.

40:01

Je za námi druhá třetina a blíže k výhře mají zatím hosté. Ti využili jednu přesilovou hru, dvakrát se prosadili důrazem v soubojích a vedou 4:2, za domácí totiž kontroval pouze Kvapil. Domácí působí místy unaveným dojmem, navíc je zatím nříliš nedrží koncovka. Co přinese třetí dvacetiminutovka, to zjistíme přibližně v 18:43. Střely na branku ve druhé třetině: 15:20

40:00

39:56
    Hosté jsou kompletní.

39:41
    Mojžíš trefil pouze Sailera a hosté opět vyhazují.

39:25
    Hosté vyhazují, již jsou ve čtyřech.

39:14
    Buly po levici Mensatora, za tři vteřiny se vrátí na led Procházka.

39:13
    Hosté vyhodili, následně končí pokus Zubíčka v ochranné síti.

38:50
    Bičánkův pokus Mensator vyrazil, o dorážku se snažili Erat s Dopitou, neúspěšně.

38:31
    Stehlík trefil bránícího Kumstáta.

37:56
    Jakub Čutta zasáhl jednoho z protihráčů vysokou holí a putuje za Procházkou. 81 vteřin dvoujnásobné početní výhody pro Brno.

37:54
    Huml a po něm Malec prověřili Mensatora, domácí mají výhodu, bude se opět vylučovat.

37:28
    Gřegořek přetlačil Erata a vyhazuje.

37:17
    Po dlouhé době se vylučuje. Závar domácích uťal hákováním Milan Procházka.

36:58
    Kvapil si parádně najel do útočného pásma a zadovkou hledal Svobodu, tomu scházel ke kotouči necelý metr. Individuální akce Kvapila ale rozhodně diváky nabudila.

36:26
    PO souboji v rohu kluziště si kotouč rovnal ke střele Pech, byl ale nakonec odstaven.

36:16
    Buly před Hovim.

36:11
    Velká šance na korekci skóre neskončila brankou. Na Mensatora dotíral Dopita, nadvakrát jej ale nepřekonal, trefil pouze boční síť.

35:38
    Po výletu z branky skončil Hovi na ledě, srazil se s Tsyganovem.

35:09
    Hosté se nerozpakují kotouč jen nahodit do středního pásma, mají nahráno.

34:38
    Brňané nadále působí unavenějším dojmem, což se nyní snažil popřít Jakub Svoboda individuálním průnikem.

34:13
    Sailer tečoval ránu Kokka, kotouč skončil vedle.

33:46
    Skuhravý si hledal místo pro střelu, ale o kotouč přišel.

33:27
    Další icing hostujícího celku. BUly přijde po komerční pauze.

33:22
    Svoboda posílal prudký pas na Humla, stojícího před brankou, obrana varů ale situaci ustála.

32:42
    Hosté nadále hrají velmi důrazně, což se nyní nelíbilo publiku.

32:18
    Mojžíš našel krásným pasem Brabence, jeho tvrdou ránu Mensator vyrazil ramenem nad branku.

31:50
    Ovšem Huml buly prohrál a hosté mohou zaútočit.

31:48
    Brňané se snaží o odpověď, díky icingu Varů se dostávají do útočného pásma.

31:19
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Příběh se opakuje, opět se hosté prosazují dorážkou. Od modré napřáhl a odražený puk napálil do sítě JAN KOŠŤÁL (5+3). Asistence: Ján Mucha (1+2).

31:10
    To se nyní pokoušel změnit Sailer, ale jeho pokus končí vedle.

30:48
    Kvapil se nedokázal posadit, hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez výraznějších šancí.

30:23
    Ale ani oni nic nevymysleli, u kotouče Malec.

29:56
    Následný závar střelu nepřinesl, hosté se vymaňují ze sevření.

29:42
    Erat nepřetlačil Gřegořka.

29:29

29:29
    Hovi si pohlídal střelu Procházky. Komerční přestávka.

29:07
    Kometa působí mátožným dojmem, je pod tlakem.

28:20
    Důraz před vlastní brankou poslendí dobou Brnu schází, nyní toho využil po šťastném odrazu dobře postavený PETR KUMSTÁT (9+13), který nadvakrát vrací Energii vedení. Bez asistence.

28:02
    Útočné brusle nazul Pavel Mojžíš, který si nabruslil až do mezikruží, ale Mensator odolal.

27:43
    Na druhé straně Hovi vyrazil pumelici Skuhravého.

27:21
    Kvapil následně trefil jen Mensatora, ten vyrazil i pokus Malce.

26:44
    Kvapil hledal na modré čáře Veselého, ale příhra nebyla přesná a Brno přichází o pásmo.

26:11
    Eratův štiplavý pokus skončil těsně nad Mensatorovou brankou.

25:46
    Publiku se nelíbí "odpuštěný" icing, hosté ale ze situace šanci nevytěžili.

25:24
    Tsyganov prověřil Hoviho, po něm se o první gól v sezoně pokoušel Dobroň.

25:04
    Hra se stěhuje před Hoviho.

24:30
    Druhá třetina nabírá ostré tempo, zpoza branky našel Jakuba Svobodu Brabenec, velká šance Brna - a skvělý zásah Mensatora.

23:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Blesková odpověď domácích. MAREK KVAPIL (10+20) se kličkou zbavil obránce a ze dvou metrů střelou do protipohybu propálil Mensatora. Bez asistence.

23:44
    Důraz přinesl hostům ovoce a svou druhou přesilovou hru využívají. Po přihrávce pecha se nadvakrát prosadil MARTIN ZAŤOVIČ (6+4). Asistence: Lukáš Pech (10+18), Michal Dobroň (0+1).

23:22
    Jaroslav Svoboda v náznaku dalšího brejku, přišel ale o hokejku.

22:48
    Dopita využil chyby Kokka a ujel do brejku s Eratem. Přihrávku ale vystihl bránící Čutta a nebezpečí tak zažehnal.

22:28
    Varští přišli o pásmo.

22:11
    Bez přípravy střílel Skladaný, Hovi vyráží do rohu.

21:58
    Kometu čeká druhé oslabení, na trestnou usedá opět Bičánek - hákování.

21:46
    Kvapil číhal za brankou, nakonec ji objel a poslal příhru na Hrušku, který ale na brankovišti nedosáhl na kotouč.

21:13
    Kometa získala puk a i ona může zaútočit.

21:02
    Hned po buly se přerušuje, vhazování se zopakuje. Dobře pro Brno, ke střele už se chystal na modré čáře Čutta.

21:00
    Před Hovim se dobře zorientoval Zaťovič, z těsné blízkosti ale ukazatelem skóre nepohl.

20:30
    ...a nakonec se dostal ke střele Košťál, po příhře Kumstáta ale pálil hodně slabě.

20:18
    Hosté pronikli do útočného pásma...

20:06
    Kometa je kompletní.

20:01

Za námi je první třetina, přinesla zatím dvě branky. Po krásné akci otevřel skóre Jiří Dopita, o minutku později ale udeřili i hosté, když odražený puk poslal do sítě Melenovský. Stejné skóre panuje i v trestech, Radim Bičánek si ale zbytek trestu přenese do druhé třetiny. Střely na branku v úvodních dvaceti minutách - 9:10.

20:00

19:54
    Tak ne, vysoká hůl znamená přesun hry do středního pásma.

19:41
    Zbytek třetiny zřejmě stráví v útočném pásmu...

19:37
    Hosté jsou kompletní a čeká je zkrácená početní výhodě.

19:24
    Stehlík se vydal na útočný výlet, musí se ale rychle vracet, neboť přišel o kotouč.

19:03
    Brňané se prezentují nepovedeným nahozením Erata.

18:41
    Hovi ramenem vytěsnil střelu Skladanýho, který se probil přes Malce.

18:27
    Nepovedená přihrávka vyhání Brno z útočného pásma.

18:06
    A síly na ledě se srovnají, za sekání vyloučen Bičánek.

17:50
    Bičánek od modré netrefil branku, Kometa přichází o pásmo.

17:37
    Po stejné akci putuje Mucha na trestnou lavici za hákování, první přesilová hra zápasu.

17:37
    Před Mensatorem se ocitl Erat, nepřekonal jej - byl příliš blízko.

17:16
    Švaňhal nepřekvapil Mensatora nahozením od mantinelu.

17:10
    Bičánek prováhal ideální moment ke střele.

16:43
    Hosté se vymaňují ze sevření a snaží se přejít přes střední pásmo.

16:22
    Následně opět střílel Houdek, jeho pokus byl ale zblokován.

16:12
    Houdek prověřil Mensatora a v dobré pozici se ocitl Jaroslav Svoboda, do odkryté branky ale kotouč nedopravil, byl tísněn.

15:50
    Kotouč za brankou Mensatora.

15:26
    Jistý Hovi opět vychytal Tsyganova, velká šance hostujícího týmu.

15:07
    Huml se nezbavil Kokka a přišel o kotouč.

14:41
    Varští v pásmu dlouho nevydrželi, ale mají šanci na revanš - další icing Brna.

14:33
    Icing Komety, komerční přestávka.

14:29
    Ovšem v posledních vteřinách si s ním ani jeden z týmů moc netyká, přibylo nepřesností.

14:14
    Puk ve středním pásmu.

13:39
    Individuální akce Jaroslava Svobody, který přebruslil Rohana a pokusil se objet branku a zasunout u druhé tyče, , jeho záměr ale nakonec nevyšel.

13:11
    Skuhravý nabíjel Kumstátovi, ten netrefil.

12:49
    Veselý bojuje ve středním pásmu se Skladaným.

12:21
    Hosté se vymanili ze sevření a zahrozili Pechem, ten byl ale dobře ustrážený Malcem.

11:55
    Mojžíš nahodil od modré a Mensator se hodně zapotil i při následném závaru.

11:39
    Malec vyváží kotouč.

11:35
    Zaťovič nechal znovu vyniknout Hoviho.

11:27
    Gřegořek nahazoval na branku a Hovi musel zasahovat. Další buly.

11:16
    Hovi kryje ránu Procházky, hosté nadále agilnějším týmem.

10:39
    Nedůraz v brněnské obraně znamená vyrovnávací gól. Po ráně kdysi brněnského Slobody se nejlépe zorientoval MAREK MELENOVSKÝ (6+5) a polovysokou střelou nedal Hovimu šanci. Asistence: Karol Sloboda (1+4).

10:34
    Hovi v pokleku kryje ránu Dobroně, Kometa po úvodní brance pod tlakem.

09:54
    Hosté se pokouší revanšovat ofenzivní akcí, Tsyganov vyzkoušel pozornost Hoviho, rusko-finský souboj dopadl tentokrát lépe pro Fina.

09:25
    Pěkný hokejový moment a první branka. Roman Erat nahrál zpoza branky najetému JIŘÍMU DOPITOVI (2+4) a ten překonává Mensatora. Asistence: Roman Erat (4+6), Petr Hubáček (5+9).

08:40
    Jaroslav Svoboda se pokoušel najít Humla, Gřegořek jeho snahu zmařil.

08:24
    Junior Klíma střílel ihned po buly, Hovi zasáhl betonem a puk posléze přikryl.

08:22
    Komerční pauza, posledním hokejovým momentem prozatím byla rána Deje z levého kruhu.

07:50
    Jakub Svoboda se neprosasil proti Čuttovi.

07:18
    Po sérii soubojů se Kometa usazuje v útočném pásmu, avšak jen na prchavý moment. Hosté následně získávají kotouč.

06:48
    Tempo hry je zatím poměrně vysoké.

06:29
    Střela Erata míří těsně vedle.

05:44
    Kucharczyk obkroužil branku, střelou po ledě prověřil Mensatora, pokusil se ještě o dorážku, ale ani tentokrát neuspěl. Na velké šance tedy srovnáno.

04:55
    Dvě velké šance hostujícího celku. Nejprve se zjevil sám před Hovim Melenovský, ale jeho pokus mířil mimo. Následně netrefil ani Pech.

04:36
    Hosté se osvobozují a míří kupředu.

04:29
    Kvapil nabil Mojžíšovi, který z voleje prověřil Mensatora.

04:18
    Ta však nebyla úspěšná, alespoň prozatím.

04:01
    U kotouče Mojžíš, nahazuje do středního pásma a Brňané se pokusí o další zteč.

03:54
    Pech se proháčkoval do dobré pozice, Hovi vyrazil jeho pokus betonem.

03:25
    Varští víří v útočném pásmu a na chvilku zamkli Kometu před Hovim, ale chyběla střelba.

03:00
    Kumstát zkoušel lišácky překvapit Hoviho střelou zpoza branky.

02:34
    Po většinu času zatím mají kotouč v moci domácí.

02:17
    Švaňhalovo nahození skončilo mimo.

01:32
    Mojžíš poslal kotouč na branku, o teč se snažil Jaroslav Svoboda a následně se v mezikruží ocitl v dobré pozici Huml, ale nevystřelil ideálně.

01:18
    Bičánek s pukem na holi, čeká, až mu spoluhráči vystřídají.

00:57
    I Hovi už musel zasahovat, v první šanci hostů Zaťovič.

00:39
    Brňané opět vybojovali kotouč a míří kupředu.

00:20
    Mensator zasahoval proti nepříliš silné střele Stehlíka.

00:05
    U kotouče Kometa.

00:01

Oba týmy jsou na ledové ploše, probíhá rozbruslení. Hosté dnes postrádají především lídra produktivity Davida Hrušku, a nejproduktivnějšího zadáka Noska, v sestavě dále chybí například Hřebejk či Parýzek. I Brňany trápí absence, nadále nehrají útočníci Procházka, Balej a Dlouhý, spolu s nimi obránce Protivný.

Vážení příznivci ledního hokeje, vítáme vás u dalšího online přenosu z brněnské haly Rondo. V posledním utkání před reprezentační pauzou se tu dnes představí brněnská Kometa, soupeřem jí bude tým z Karlových Varů. A Brno má soupeři věru co oplácet - v minulém zápase zde totiž Západočeši řádili a halu po výhře 7:0 vyplenili, v domácí odvetě pak zvítězili 4:1. Můžeme tedy s klidem říci, že Karlovarští byli pro Brno v první polovině základní části nejméně oblíbeným soupeřem.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Houdek, Šenkeřík, Mojžíš, Stehlík, Bičánek, Malec, Zubíček - Dopita, Kucharczyk, Brabenec, Veselý, Hubáček, Erat, Jar. Svoboda, Huml, Kvapil, Jak. Svoboda, Hruška, Švaňhal

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Mucha, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Kokko, Přindiš, Dobroň, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Zaťovič, Procházka, Pech, Sailer, Skladaný, Tsyganov, Dej, Košťál, Klíma, Melenovský.

Rozhodčí: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešek.

Martin Lísal

Góly a asistencie: 10. Dopita (Erat, Hubáček), 24. Kvapil - 11. Melenovský (Sloboda), 24. Zaťovič (Pech, Dobroň), 29. Kumstát, 32. Košťál (Mucha)

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Bičánek., Zubíček, Houdek, Stehlík, Mojžíš, Malec, Šenkeřík - Erat, Dopita, Hubáček - Kvapil, Hruška, Veselý - Jar. Svoboda, Huml, Brabenec - Jak. Svoboda, Švaňhal, Kucharczyk.
    HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Gřegořek, Dobroň, Rohan, Sloboda, Mucha, Čutta, Kokko, Přindiš - Skuhravý, Kumstát, Košťál - Procházka, Melenovský, Skladaný - Sailer, Dej, Klíma - Pech, Zaťovič, Tsyganov.

Rozhodca: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešek