3:6
6:73
6:2
4:6
Trochu nečekaně rychlý spád nabral závěr zápasu, v němž se Jiří Veselý stále herně zvedal. Nevyužil však brejkbol na 5:4 a následných sedm prohraných výměn v řadě jej stálo naději na postup do třetího kola Australian Open.
Veselý celý zápas fantasticky podával a vyslal neskutečných 36 es. Jen dvakrát si vybral herní výpadek – v úvodním setu daroval Španělovi rozhodující brejk čtyřmi nevynucenými chybami vždy hned po podání. Vyrovnaný druhý set rozhodl tie-break, ale ve třetím Veselý na kurtu vládnul a také ve čtvrtém tahal za delší konec. Soupeři nedovolal na servisu nic, sám se dvakrát dopracoval k brejkbolu, jenže přišel smolný závěr.
Přesto se český tenista za výkon proti 16. hráči světa nemusí ani v nejmenším stydět.