2:0
6:4
7:65
Holandský tenista bol papierovým favoritom tohto zápasu, ale poriadne sa na postup nadrel. Aj keď zápas vyhral v dvoch setoch, Lukáš Klein kládol veľký odpor a škoda, že v druhom sete nepremenil pri servise súpera setbal, mohol z toho byť ešte zaujímavý tretí set. Tallon Griekspoor tak podľa očakávania v Prahe pokračuje.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty!
2:0
6:4
6:2
Jonáš Forejtek na domácím challengeru v Praze postoupil do druhého kola, Rusa Alexeje Vatutina porazil výsledkem 6:4 a 6:2.

Do zápasu přitom vstoupil lépe rodák z Volgogradu, jenž hned v prvním gemu získal výhodu brejku. V osmém gemu o ní ale přišel a pak to s ním šlo všechno z kopce. Servis následně za stavu 4:5 ztratil podruhé v řadě, čímž si prohrál první set.

Ve druhém pokračovala Vatutinova mizérie. Nevynucených chyb na jeho kontě přibývalo, Forejtkovi víceméně stačilo držet míček ve výměně a čekat na chybu. Jonáš získal rychlé vedení 2:0 a brejk držel až do konce, při skóre 5:2 uzavřel utkání na příjmu.

Ve druhém kole čeká plzeňského rodáka utkání s devátým nasazeným Rakušanem Sebastianem Ofnerem.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.