29:34
(8:17)
Bělorusko se jako první celek v dnešním zápase dostalo do vedení, ale toto vedení jim moc dlouho nevydrželo. O malou chvíli později si vedení přebrali Slovinci a vytvořili si dvoubrankový náskok. Ale ani tento odstup nestačil na udržení vedení. Bělorusové se zásluhou svých spojek dostali znovu do jednobrankového vedení. To by však nesměli mít Slovinci Dragana Gajiće, aby přenechali svým soupeřům vedení. Od třinácté minuty to byla jasná záležitost Slovinska, které si vypracovalo v průběhu dalších sedmnácti minut devítibrankové vedení. Hlavním aktérem tohoto vedení je bezesporu Dragan Gajić, ale k poločasovému výsledku přispěl svými úspěšnými zákroky i Gorazd Škof, který od 16. minuty držel deset minut neprůstřelnost! Během této neprůstřelnosti si dokázali jeho spoluhráči vytvořit pětibrankový náskok, který se do konce poločasu rozrostl o další čtyři branky, jak už jsme jednou připomněl. Druhý poločas byl o mocném stahování slovinského náskoku. Bělorusové sice hned v úvodní druhé třicetiminutovky snížili vedení Slovinska na 6 branek, ale poté znovu na chvíli zapnuli brankostroj Slovinci a odskočili soupeři zpět na osm branek. Poté se skóre stále pohybovalo o jednu branku nahoru a dolu. Bělorusko dokázalo na tento fakt odpovídat až deset minut před koncem zápasu, kdy si útok domácích dělal s obranou Slovinska takřka co chtěl. Trenér Slovinska věřil svým svěřencům natolik, že si ani nevyžádal oddechový čas a to ani ve chvíli, kdy byl rozdíl ve skóre pouhé čtyři branky! Slovinci už si ale následně závěr zápasu pohlídali a zaslouženě tak vyhráli nad slabším soupeřem z Běloruska rozdílem pěti branek. Největším tahounem Slovinců je bezesporu Dragan Gajić, který v zápase zaznamenal neuvěřitelných 15 branek!! Navíc Škof několikrát začaroval svojí bránu a Bělorusové tak měli plnou hlavu starostí. Konečný součet branek činí 34:29 ve prospěch Slovinska.

Statistiky zápasu:

Bělorusko: Čarapenka, Mackevič – D. Rutěnka 6, Babičev 5, Puchouskij 4, S. Rutěnka 4, Baranau 2, Citu 2, Šilovič 2, Šumak 2, Kňazev 1, Nikulenkau 1, Bruka, Kamyšik, Njažura, Čistabajev

Slovinsko: Škof, Prošt – Gajić 15, Skube 4, Doleneć 3, Bezjak 2, Natek 2, Spiler 2, L. Žvižej 2, Gaber 1, Kavtičnik 1, Zorman 1, M. Žvižej 1, Kozlina, Bombač, Blagotinšek

(14:15)
Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se u dalších přenosů těším na shledanou.