Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:4
Andreescuovou čeká Španělka Bucsaová, stá tenistka planety vyřadila německou kvalifikantku Lysovou (126.). Pokud splní Andreescuová roli papírové favoritky, tak ve třetím kole může potenciálně narazit na Polku Šwiatekovou.
0:2
1:6
4:6
Úvodní grandslam sezony skončil pro Kateřinu Siniakovou (48.) v Melbourne pátým rokem po sobě hned v prvním kole. V tom Češka nestačila na silně favorizovanou a letos stále neporaženou Coco Gauffovou (7.) ze Spojených států. S vítězkou úvodního podniku sezony v Aucklandu prohrála za hodinu a čtvrt 1:6 a 4:6. Královéhradecká rodačka přitom měla druhý set výborně rozehrán. V jeho šesté hře slavila na příjmu svůj první brejk a vedla 4:2. Zisk soupeřčina podání ale při vlastním servisu nepotvrdila, ba co více, sama o dvě hry později znovu zaváhala. V maratonském posledním gemu utkání pak Siniaková na returnu dotáhla z 0:40 na shodu a zažehnala celkem šest mečbolů Gauffové. Ta skrze tři odvrácené brejkboly nakonec ukončila utkání až na sedmý pokus.
0:2
6:73
2:6
Kvitová si ve druhém kole zahraje s americkou ranařkou Vandewegheovou, nebo Ukrajinkou Kalininovou. Pokud postoupí, tak hned vzápětí, tedy v noci ze čtvrtka na pátek, může dojít na souboj s Barborou Krejčíkovou.
0:2
2:6
1:6
Karolína Muchová (133.) prolétla v Melbourne do 2. kola. Na úvod Australian Open porazila předloňská turnajová semifinalistka jasně 6:2 a 6:1 svou žebříčkovou sousedku Lesju Curenkovou (134.), jež se do hlavní soutěže dostala z kvalifikace. Nervózní úvod zápasu byl ve znamení ztracených servisů na obou stranách. První získané podání bylo k vidění až v šestém gemu, po němž vedla Muchová 4:2. Jak se posléze ukázalo, duel tím definitivně zlomila na svou stranu. Curenková nevyhrála ani jeden z osmi gemů na servisu a zapsala ve zbylém průběhu už jen jedinou hru i proto, že ji trápila nevolnost, kvůli které se v polovině druhé sady nechala vyšetřit. Příští soupeřkou Muchové bude třináctá nejvýše nasazená Američanka Danielle Collinsová (11.).
0:2
5:7
2:6
Patnáctiletá kvalifikantka Brenda Fruhvirtová prohrává v prvním kole na Australian Open se zkušenou Aljaksandrou Sasnovičovou 5:7 a 2:6. Ze zápasu ale může odejít se vztyčenou hlavou, hlavně v prvním setu soupeřku pořádně trápila. Sasnovičová po utkání právem také českou hráčku pochválila. To je z utkání vše, děkujeme za pozornost a přejeme hezký start nového týdne.
2:0
6:3
6:1
Vítězkou českého derby se v rámci úvodního kola Australian Open stala dle očekávání Barbora Krejčíková (23.). Turnajová dvacítka v něm přehrála za hodinu a 11 minut 6:3 a 6:1 teprve šestnáctiletou krajanku Sáru Bejlek (175.). Ta držela s o jedenáct let starší favoritkou krok jen v půlce úvodní sady. Od stavu 2:3 vyhrála Krejčíková celkem osm gemů v řadě. Bejlek se následně radovala z brejku, výraznější vliv na celkový výsledek ale tento dílčí úspěch neměl. Ve 2. kole narazí vítězka předloňského Roland Garros na další úspěšnou kvalifikantku, a sice Claru Burelovou (130.) z Francie.