koniec udalosti
Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Předposlední den evropského šampionátu v atletice je minulostí. Ve večerním programu se nejprve rozdávaly medaile v závodě na 800 metrů žen, kde roli největší favoritky potvrdila Keely Hodgkinsonová, kterou na stupních vítězek doplnily Rénelle Lamoteová a Anna Wielgoszová.

Nejúspěšnější ženou šampionátu je Femke Bolová. Nizozemka završila zlatý hattrick v závodě štafet na 4x400 metrů žen, když ve svém závěrečném úseku pokořila stříbrnou Francouzku i bronzovou Britku. Stejná disciplína se konala i mezi muži, kde zvítězila Velká Británie před Belgií a Francií, české kvarteto doběhlo šesté.

Českým fanouškům udělala radost Barbora Špotáková, jež v hodu oštěpem vybojovala bronzovou medaili, lepší byly pouze zlatá Elina Tzengková a stříbrná Adriana Vilagošová. Nikol Tabačková skončila osmá, Nikola Ogrodníková dvanáctá. V jiné technické disciplíně, ve skoku o tyči mužů, kraloval Armand Duplantis v rekordu evropského šampionátu 6,06 metru. Stříbro pro sebe urval domácí Němec Bo Kanda Lita Baehre, bronz uzmul Nor Pål Haugen Lillefosse.

Kromě medailových disciplín se běžely rozběhy žen na 100 metrů přes překážek. Do semifinálové sestavy se vměstnala i Slovenka Viktória Forsterová, Češka Helena Jiranová nepostoupila.